Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Dyskoteka andrzejkowa 2011

Email Drukuj PDF

 

24 Listopada 2011r. w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach odbyła się dyskoteka andrzejkowa organizowana przez Samorząd Uczniowski. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży dzięki muzyce zapodawanej przez Sebastiana Mozdrzenia. Zapewniliśmy przybyłym również wiele wróżb przygotowanych przez sekcje szkolne oraz drobny sklepik. Nad całością czuwała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Sylwia Tazbir oraz Nauczyciele, którzy poświęcili swój wolny czas za co BARDZO DZIĘKUJEMY. Kolejna dyskoteka już wkrótce. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego przybycia.

 

 

Zmieniony ( Niedziela, 27. Listopad 2011 00:16 )
 

Plakaty na konkurs

Email Drukuj PDF

W ramach "Dnia Praw Dziecka" zorganizowany był konkurs na najładniejszy plakat o tej tematyce. Każda klasa miała za zadanie wykonać jeden plakat. Wpłynęło 7 plakatów, czyli dwie klasy nie wywiązały się z zadania. A oto plakaty, z których jury wybierze i nagrodzi najładniejszy oraz przyzna III pierwsze miejsca.

 

Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

W czwartek 24 listopada 2011r w godz. 16.30 - 20.30 organizowana jest przez Samorząd Szkolny dyskoteka andrzejkowa. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkoły podstawowej i absolwentów gimnazjum. Dobra zabawa gwarantowana, wróżby gratis.

 Dzień 06 grudnia 2011r uczniowie mogą świętować w kinie w galerii Focus. Mają do dyspozycji dwa filmy: "Zmierzch" i "Wyścig z czasem". Zapisy prowadzi p. Eliza Deresińska - Chwast .

Zmieniony ( Środa, 30. Listopad 2011 13:17 )
 

Odkrycie Gór Gamburcewa

Email Drukuj PDF
  

Odkrycie Gór Gamburcewa.

Zostały odkryte w 1958r podczas III Radzieckiej Ekspedycji Antarktycznej i nazwane imieniem radzieckiego sejsmologa i geofizyka, Grigorija Gamburcewa. Badania wskazują, że miliard lat temu w rejonie Antarktydy powstał gigantyczny ląd, góry oraz skała niejako przytwierdzająca góry do skorupy ziemskiej. Potem góry wypłaszczyły się, ale dzięki ruchom tektonicznym wypiętrzyły się znowu około 200 milionów lat temu. Ponad 30 milionów lat temu przykrył je lód. Góry Gamburcewa znajdują się w miejscu, gdzie czasza lodowa Antarktydy wznosi się najwyżej, przekraczając miejscami poziom 4 tys. m n.p.m. Obszar ten został nazwany przez polarników Dome A. Jest on położony mniej więcej w połowie drogi między biegunem południowym a wybrzeżem Oceanu Indyjskiego. W każdą stronę jest stąd około tysiąca kilometrów. Stopnienie gigantycznego lądolodu Antarktydy Wschodniej podniosłoby poziom oceanów o ponad 60 m. Osiągają wysokość około 3000 m n.p.m. Powierzchnia jest imponująca – rozciągają się na długości ponad 1000 km. Ich rozmiary można więc porównać do Alp, których łańcuch ma około 1200 km ,a jego wierzchołki znajdują się  600m pod lodem. Zarówno Alpy, jak i Himalaje powstały wskutek zderzenia się kontynentów 50-60 mln lat temu. Na Antarktyce podobne procesy miały miejsce przed 500 mln laty. Obecność przypominających Alpy szczytów świadczy o tym, że pokrywająca góry warstwa lodu rosła niezwykle szybko. Tak specyficzną rzeźbę terenu równie dobrze uformować mogły rzeki lub rozrastający się lodowiec. 

Dagmara Skalik kl.IIIb

 
Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Grudzień 2011 20:02 )
 

Dzień Praw Dziecka

Email Drukuj PDF
21 listopada 2011r w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach uczciliśmy Dzień Praw Dziecka. Szkolny Klub Europejski "BIEDRONKA" przygotował apel, w trakcie którego uczennice przybliżyły swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom podstawową wiedzę o Konwencji Praw Dziecka uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Może dzięki temu 20 listopada każdego roku będziemy obchodzić "inny" Dzień Dziecka. W ramach obchodów tego święta zorganizowano w szkole konkurs międzyklasowy na plakat o powyższej tematyce. Jak również odbędzie się lekcja otwarta na temat Praw Dzieci. O wynikach konkursu i przebiegu lekcji otwartej poinformujemy w późniejszym terminie.
 

Następstwa trzęsienia ziemi w Japonii

Email Drukuj PDF

Trzęsienie ziemi w Japonii 

Po najsilniejszym od 140 lat trzęsieniu ziemi w Japonii oś Ziemi została przesunięta o ok. 15 cm – donoszą włoscy naukowcy z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Kataklizm wpłynął również na minimalne skrócenie się każdego dnia i położenie wyspy Honsiu.

Wstrząs o sile 9 stopni w skali Richtera przesunął oś naszej planety o 10-15 cm. Jak poinformowała NASA, kataklizm spowodował, że od teraz nasze dni będą krótsze o 1,6 mikrosekundy.

 Redagowała: Kinga Stefańczyk

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Grudzień 2011 20:02 )
 

Trzęsienie ziemi na wschodzie Turcji

Email Drukuj PDF

 37 ofiar śmiertelnych trzęsienia w Turcji

 Do 37 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę prowincję Wan na wschodzie Turcji - podały w sobotę wieczorem tureckie media. Z ruin wydobyto od środy 30 osób, które ocalały.Poprzedni bilans mówił o 27 ofiarach śmiertelnych. Wśród zabitych są dwaj dziennikarze agencji prasowej Dogan.Środowe wstrząsy w prowincji Wan miały siłę 5,6 w skali Richtera. Kilka tygodni wcześniej silne trzęsienie ziemi w tej samej prowincji spowodowało śmierć ponad 600 osób i obrażenia ponad 4 tys. ludzi.Od październikowego trzęsienia, które miało siłę 7,2 w skali Richtera, w regionie odnotowano ok. 1,4 tys. wstrząsów wtórnych. Wielu mieszkańców mimo chłodu w dalszym ciągu mieszka w namiotach, w obawie przed powrotem do domów.

Agnieszka Klimczak kl.3b

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Grudzień 2011 20:03 )
 

Udzielanie pierwszej pomocy

Email Drukuj PDF
21 listopada 2011r w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach odbył się pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz ten został przeprowadzony przez ratownika firmy "Paramedic" w ramach projektu "Zainwestuj w siebie - zdobądź wiedzę, która ratuje życie".
 
Więcej artykułów…
Strona 215 z 239


Dzisiaj jest: Sobota
24 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360601.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN5126.JPG

Jesteśmy aktywni

DSC03720.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004p.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5743
mod_vvisit_counterWczoraj5366
mod_vvisit_counterOstatni tydzień78034
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień74123
mod_vvisit_counterTen miesiąc324659
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc553390
mod_vvisit_counterWszyscy11968371

Aktualnie: gości 109, 
botów 2 połączonych
Your IP: 54.156.61.117
 , 
Today: Mar 24, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg