Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Tragedia w Turcji

Email Drukuj PDF

TRZĘSIENIE ZIEMI W TURCJI!

KATAKLIZM. W silnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło 23.10.2011r o godzinie 13.41 czasu tureckiego (21.41 czasu polskiego) wschodnią Turcję, mogło zginąć nawet ponad tysiąc ludzi. Siła wstrząsu wyniosła 7,2 w skali Richtera.

Jak podały lokalne władze, trzęsienie spowodowało zawalenie się kilku budynków w centrum Wan oraz w sąsiednim mieście Ercis. Jest tam tak wielu rannych jak i zabitych.

Trzęsienie było także wyraźnie odczuwalne w odległej o niecałe 200 kilometrów od epicentrum stolicy Armenii Erewaniu, gdzie mieszkańcy masowo opuszczali domy.

Premier Donald Tusk powiedział, że Polska może zaoferować pomoc Turcji, po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło ten kraj.

Gotowość pomocy zadeklarowały Niemcy, USA, Izrael, lecz Turcja odrzuca oferty pomocy.

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Grudzień 2011 20:06 )
 

Spotkanie ze sztuką w PG Gomunice

Email Drukuj PDF

"MIĘDZY SŁOWAMI"

Artysta - świadectwo życia

 

Informacje administratora

Email Drukuj PDF

Zapraszam odwiedzających stronę internautów do obejrzenia rozbudowanego archiwum gimnazjum do 221 zdjęć w szczególności z lat 2004 - 2008.

KLIKNIJ!!!

 

Dzień Nauczyciela w PG Gomunice

Email Drukuj PDF

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

 W tym dniu od rana było w szkole jakoś inaczej. Były kwiaty, życzenia, ale najważniejsze to słowa podziękowania i prawdziwy szczery uśmiech. Uwieńczeniem święta była uroczysta akademia. To była prawdziwa „wesoła szkoła”, jak brzmiały główne wersy piosenki śpiewanej przez chórek szkolny. Młodzież klas trzecich ukazała szkołę w kabaretowy sposób wykorzystując śmieszne historyjki związane ze szkołą oraz karykatury słowne znanych utworów muzycznych. Odbył się również sąd nad nauczycielem (autorstwa ucznia,  jako efekt projektu dotyczącego władzy sądowniczej w Polsce), który pytał o ilość nóg stonogi.

 Uczniowie wykazali maksimum kultury, a nauczyciele chociaż raz nie musieli spełniać roli strażników właściwego zachowania.

Należy również wspomnieć o nietypowej dekoracji, którą wykonała młodzież w ramach zajęć artystycznych ze wspaniałą  „aleją gwiazd” czyli słonecznikową aleją, którą stanowili nauczyciele gimnazjum.

Zmieniony ( Sobota, 24. Marzec 2012 19:57 )
 

Wycieczka na Jurę Krakowsko - Częstochowską i do Muzeum Zapałek

Email Drukuj PDF

Wycieczka na Jurę Krakowsko - Częstochowską i do Muzeum Zapałek (07.10.2011r)

W tym dniu pogoda nie dawała nam nadziei na udany wyjazd. Już w nocy padał deszcz, zrobiło się zimno w porównaniu z piękną złotą jesienią jaka panowała do tej pory. Pierwszym naszym miejscem postoju było Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej. Młodzież wysłuchała historii tego niezwykłego miejsca, obejrzała kościół wybudowany w stylu barokowym, był też czas na modlitwę i kontemplację. W strugach deszczu dotarliśmy do fabryki i muzeum zapałek w Częstochowie, w której dowiedzieliśmy się jak przebiega produkcja zapałek spacerując po hali produkcyjnej. Żeby przeczekać deszcz pojechaliśmy do Galerii Jurajskiej żeby coś zjeść  i pospacerować po centrum handlowym. Potem wyruszyliśmy na podbój Szlaku Orlich Gniazd. W oknach autobusu podziwialiśmy ruiny zamku w Olsztynie, a potem wybraliśmy się na spacer po skałkach i ruinach zamku w Mirowie, a stamtąd do Bobolic. 30 minut spaceru i oczom ukazał się monumentalny  biały zamek. Szkoda tylko że trwają prace remontowe i nawet na dziedziniec nie można było wejść. Dowiedzieliśmy się o historii powstania tych budowli i tragicznych losach ich pierwszych właścicieli. Miejsce tak się spodobało, że mimo siąpiącego deszczu, żal było wracać do autobusu. W drodze powrotnej zajechaliśmy na chwilę do Złotego Potoku, w którym żył i tworzył Zygmunt Krasiński. Podziwialiśmy pałac Raczyńskich i piękny stary park. Ostatnim punktem programu była krotka wizyta w miejscowości Święta Anna, w której jest sanktuarium pod tym wezwaniem znane jako miejsce łask. Szkoda, że robiło się ciemno, więc trzeba było zakończyć imprezę. Ze względu na miłą atmosferę podczas przejazdu (śpiewanie piosenek, opowiadanie śmiesznych historii i opowiadanie kawałów) oraz dużo atrakcji, już w poniedziałek uczniowie zagadywali kiedy kolejna wycieczka.

 

  

KLIKNIJ DO GALERII !!!

Zmieniony ( Wtorek, 11. Październik 2011 06:46 )
 

Nowości na stronie

Email Drukuj PDF

Zapraszam do galerii filmowej, do obejrzenia filmów z obchodów Dnia Wiosny 2011 oraz wywiadu z Wójtem Gminy Gomunice przeprowadzonym przez ucznia klasy IIB Patryka Mrozińskiego w ramach realizowanego projektu klasowego "Gmina Gomunice - przeszłość i teraźniejszość"

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

KLIKNIJ!!!

Zmieniony ( Niedziela, 09. Październik 2011 22:01 )
 

Akcja Gajusz w PG Gomunice

Email Drukuj PDF
Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.           Dante Alighieri

  

Budujemy razem stacjonarne hospicjum dla Dzieci.

Nasze gimnazjum włączyło się w akcję wspierania finansowego budowy domudla ciężko i nieuleczalnie chorych Dzieci z ziemi łódzkiej. 

W województwie łódzkim jest jedno bardzo ważne miejsce. W Łodzi przy ulicy Spornej stoi Szpital Kliniczny nr 4 im. Marii Konopnickiej, w którym udziela się wszechstronnej pomocy małym Dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Bohaterami w tym niezwykle wyczerpującym trudzie są pracownicy i wolontariusze Fundacji Gajusz. Ta sama Fundacja prowadzi od 2005 roku Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek Dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.

Od lipca 2010 roku Fundacja Gajusz troszczy się o stworzenie jednego z pierwszych w Polsce stacjonarnego hospicjum dla Dzieci. Budynek już jest, ale wymaga gruntownego remontu, adaptacji i wyposażenia. Fundacja pragnie, aby stał się domem dla nieuleczalnie chorych Dzieci, które nie mają mamy i taty. W tej chwili Dzieci chore trafiają do hospicjów dla dorosłych lub Domów Pomocy Społecznej.

 Możesz i Ty włączyć się do tej ważnej akcji powstawania domu dla Dzieci, które go nie mają.Kupując cegiełkę w naszej szkole lub w Fundacji o wartości 10 złotych,a następnie podarowując ją swojemu nauczycielowi i innym pracownikom szkołyZAMIAST KWIATKAw uroczystość Dnia Edukacji Narodowej,wesprzesz w ten sposób prace remontowe powstającego hospicjum dla Dzieci.Cały dochód z cegiełek przeznaczony zostanie na hospicjum. 

Rozpamiętując Waszą, Drodzy, ubiegłoroczną otwartość i pomoc, jestem pewien, że w tym roku jeszcze raz poświęcicie swoje oszczędności dla cierpiących, samotnych, maluczkich, bezradnych Dzieci. Podarujmy wspólnie Dzieciom siłę do przeżycia!

Za uprzednią zgodą Dyrektora szkoły, Pani Urszuli Andrulewicz, ogłaszam rozpoczęcie akcji „Szkoła dobra” pod hasłem: „Zamiast kwiatka”, która będzie trwała od dnia 30 września 2011 roku do dnia 14 października 2011 roku.

 

 

do pobrania cały artykuł o "Akcji GAJUSZ"

zdjęcia z akcji w galerii szkolnej

 

Zmieniony ( Czwartek, 06. Październik 2011 09:13 )
 

Turniej strzelecki w PG Gomunice

Email Drukuj PDF

01 października 2011r w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane przez Klub Strzelecki „10 – ka” z Radomska. Współzawodnictwo w strzelaniu z broni pneumatycznej wygrali: Przemysław Mokrzyński, Maciej Kocimowski i Albert Kowalczyk. Wszyscy uczestnicy turnieju byli zadowoleni z możliwości wzięcia udziału w turnieju i sprawdzeniu swoich umiejętności strzeleckich. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami.

zdjęcia z turnieju w galerii - zapraszam!!!

Zmieniony ( Poniedziałek, 03. Październik 2011 11:59 )
 
Więcej artykułów…
Strona 215 z 235


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190105.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

PB300797.JPG

Jesteśmy aktywni

rowerowa18.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001c.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3982
mod_vvisit_counterWczoraj20433
mod_vvisit_counterOstatni tydzień103013
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień74664
mod_vvisit_counterTen miesiąc197681
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc430737
mod_vvisit_counterWszyscy10313547

Aktualnie: gości 268, 
botów 12 połączonych
Your IP: 54.221.93.187
 , 
Today: Gru 16, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 280 gości 

skanuj0005.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg