Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wycieczka rowerowa już w sobotę

Email Drukuj PDF

Na wycieczkę rowerową zabieramy: kartę rowerową lub motorowerową, ubranie w zależności od pogody, drobne "kieszonkowe" oraz prowiant na ognisko. Przewidzianych jest kilka postojów. Najdłuższy w Cieszanowicach oraz w Gertrudowie. Słodki poczęstunek przygotowują uczennice z klasy IC. Lista uczestników wycieczki jest już zamknięta. Zapisanych jest 30 uczniów i 4 opiekunów.

opiekunowie: A. Antoniak, A. Łuczak, I. Węgrzyńska i A. Drygała.

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2011 18:56 )
 

Egzamin gimnazjalny 2011

Email Drukuj PDF

W dniach 12 - 14 kwietnia 2011r w całej Polsce odbywa się egzamin gimnazjalny. W naszej szkole do egzaminu przystępuje 69 uczniów klas III. W dniu dzisiejszym uczniowie rozwiązują test z części humanistycznej.

13 kwietnia - część matematyczno - przyrodnicza

14 kwietnia  - część językowa (język niemiecki)

POWODZENIA. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów :) .

zapraszamy do galerii!!!

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2011 10:14 )
 

KWIETNIOWE OBCHODY ROCZNICOWE POLSKI

Email Drukuj PDF

 Piątkowy dzień 8 kwietnia 2011 roku był w naszym gimnazjum wyjątkowym dniem zadumy i okazją do wspomnienia niepowtarzalnego charyzmatu osoby nieodżałowanego Ojca Świętego Sługi Bożego Jana Pawła II.

Podczas godziny wychowawczej, przypadającej o tym samym czasie w każdej klasie, zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by tam przeżyć rzewny i bardzo refleksyjny apel upamiętniający 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II (1920-2005).

Spotkanie rozpoczęły dźwięki „specjalnych faktów” Radia RMF FM, wydanych w dniu śmierci papieża, ogłaszających tragiczną wieść. Bardzo szybko i nadzwyczaj emocjonalnie przywołały one wyjątkowość tamtych dni. Ich niepowtarzalny nastrój podtrzymywali uczniowie przytaczający świadectwa osób przebywających w owym czasie na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Ich wypowiedzi zostały przypieczętowane słowami poezji Ojca Świętego wyrecytowanymi przez Dagmarę Sadawę, uczennicę klasy III A oraz poruszającymi słowami Testamentu Jana Pawła II, odczytanymi przez Żanetę Polanin, uczennicę klasy II C.

Polifoniczny śpiew sakralnego kantyku uczniowsko-nauczycielskiego (muz. J. Meisner) uwiecznił tę metafizyczną część apelu. W jego drugą część wprowadziły nas słowa narratorki, Katarzyny Popiołek, uczennicy klasy III B:

W tych najbliższych dniach przeżywać będziemy również trudne chwile związane z polską historią na ziemi katyńskiej. Przed nami 71. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 1. rocznica tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem”.

Całkiem poważnie i z sercem na piersi wszyscy oddaliśmy hołd Polakom, którzy oddali życie, abyśmy je mogli zachować:

Pytam was krzyże!

Krzyżu zatytułowany Katyń! Ilu dźwigasz zamęczonych Polaków?

Krzyżu zatytułowany Charków! Ilu dźwigasz uśmierconych Polaków?

Krzyżu zatytułowany Miednoje! Ilu dźwigasz zastrzelonych dzieci Polski?

Krzyżu zatytułowany Smoleńsk! Udźwignij wszystkich synów polskiej ziemi, którzy zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M o godzinie 8.56 10 kwietnia 2010 roku!

                Wzywam was więźniowie obozów w Kozielsku i Ostaszkowie, jeńcy wojenni z wielu łagrów całej Rosji pomordowani w Katyniu, Miednoje i Charkowie!

                Stańcie do apelu!!!”.

Donośne dźwięki komend i werblów przejmowały bez reszty, tak jak i zresztą otrzeźwiający wiersz „Krzyże pamięci i chwały” Aleksandra Biedaka wyrecytowany przez Sylwię Tazbir z klasy II C oraz wzruszający wiersz „O Boże” Kazimiery Iłłakowiczównej, wydeklamowany przez Paulinę Płomińską z klasy II B.

Naszą odpowiedzią na przeżyte treści był przemarsz przedstawicieli młodzieży i nauczycieli przed gminny pomnik pamięci umęczonych i pomordowanych za Polskę wraz ze złożeniem światła pamięci i pokoju.

                Wzruszenie, towarzyszące nam dzisiaj, było nieodzownym pięknem spotkania. Nie ominęło nikogo, czego doświadczyłem w trakcie uroczystości, jak i po jego zakończeniu w czasie rozmów kuluarowych. Wzruszenie potęguje piękno przeżywanej sztuki i tego nas dzisiaj nauczyła dziewczyna z klasy III C, Aleksandra Krawczyk. Odczytując tekst świadectwa o papieżu, przeżywała go łzami, a więc otwartą duszą. „Sztukę rozumiemy, gdy ją przeżywamy”.

Piękno przekazu stało się też udziałem Izabeli Krawczyk z klasy II C, Huberta Łuczaka z klasy II C oraz Przemysława Woldona z klasy III B.

Nad całością czuwał autor i reżyser apelu oraz aranżer muzycznej suity apelowej, stanowiącej ścieżkę dźwiękową do spotkania – Arkadiusz Frankowski, nauczyciel muzyki i plastyki, animator kultury w gimnazjum. Bezcennym wsparciem w realizacji projektów graficznych i scenograficznych była Beata Bobrowska, nauczycielka biblioteki i uczeń klasy II B, Karol Gębicz.

Wartości, jak i autorytetów trzeba dzisiaj „szukać, czasem nawet ze świecą”. Wysiłek o tyle nieopłacalny, że niedostrzegalny i poniewierany. Nie warto dziś poświęcać czasu na czynności nieefektowne, ale to właśnie ta praca, w zaciszu własnego sumienia (by BYĆ, a nie mieć), pozostaje najbardziej i najdłużej owocna.

Oby dzisiejsze spotkanie wzbogaciło naszą pamięć o kolejne nazwiska ludzi, patriotów, autorytetów, świętych… z których będziemy czerpać przykład.

 Arkadiusz Frankowski

Zmieniony ( Poniedziałek, 11. Kwiecień 2011 08:22 )
 

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

Email Drukuj PDF

6 kwietnia o godzinie 6:40 uczniowie P.G w Gomunicach wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Wraz z przewodnikiem i opiekunami podążaliśmy ulicami starego miasta . Zwiedzaliśmy Sejm, Senat oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec spędziliśmy dużo czasu w Złotych Tarasach. Wielką atrakcją było to, że mogliśmy zobaczyć premiera Malty oraz innych znanych polskich polityków m.in. panią Elżbietę Jakubiak. Podczas podróży autokarem widzieliśmy Wisłę , Stadion Narodowy, a także wiele innych zabytkowych budynków i pomników m.in. polską Syrenkę Warszawską.  

 

Julia Szczegodzińska - kl. 2b

 więcej zdjęć w galerii- zapraszamy!

Zmieniony ( Piątek, 08. Kwiecień 2011 18:55 )
 

Sukces naszych gimnazjalistek !!!

Email Drukuj PDF

We wtorek, 05 kwietnia 2011 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poezji Jana Pawła II. W kategorii: szkoły gimnazjalne nasze uczennice zajęły wszystkie czołowe miejsca.

I miejsce: Dagmara Sadawa - kl. IIIA

II miejsce: Sylwia Tazbir - kl. IIC

III miejsce: Magdalena Błędowska - kl. IIB

Paulina Płomińska - kl. IIB (dyplom za udział)

 

GRATULACJE!!!

uczniów przygotowywała do konkursu: p. Beata Bobrowska - nauczyciel biblioteki.

 

Zmieniony ( Środa, 06. Kwiecień 2011 18:45 )
 

Biblioteka PG Gomunice zaprasza

Email Drukuj PDF

 Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich na kiermasz „Tania książka” w dniach 28.03 – 31.05.2011 r.w godzinach 8,30 – 15,30 ( w piątki: 8.30 – 11.30 )„Zostaw książkę w bibliotece”Biblioteka Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach w porozumieniu z Radą Rodziców ogłasza zbiórkę książek, z których „wyrosłeś”. Jeśli masz w domu książki, których już nie czytasz, albo są zbędne, przynieś je do biblioteki, być może przydadzą się jeszcze komuś, nie niszcz, nie wyrzucaj, tylko oddaj!!!

Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach  zaprasza na wystawę dekoracji świątecznych autorstwa p. Anny Sukiennik.

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Styczeń 2015 11:23 )
 

Wycieczka rowerowa po najbliższej okolicy

Email Drukuj PDF

chcesz miło i aktywnie spędzić dzień wolny od zajęć szkolnych???

zapraszam na organizowaną, pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy

TRASA WYCIECZKI: Gomunice - Chrzanowice - Gorzkowice - Cieszanowice - Gertrudów - Pudzików - Gomunice

Długość trasy - 45 km. Na Gertrudowie dłuższy postój i ognisko.

Koszt wycieczki - 0 zł. Dobra zabawa gwarantowana. Piękne krajobrazy - gratis :) Czas przygotować rowery!!!

proszę o jak najszybsze oddanie zgód na wyjazd - pilne!!! 

opiekunowie: A. Antoniak, A. Łuczak, ks. G. Żywiołek, R. Mach.

Zmieniony ( Poniedziałek, 04. Kwiecień 2011 19:40 )
 

Kto będzie reprezentował szkołę w Turnieju BWRD?

Email Drukuj PDF

W środę 30 marca 2011r odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do eliminacji przystąpiło 12 uczniów głownie z klasy IIIB. Eliminacje były 2-etapowe. Pierwszy etap to test teoretyczny skłądający się z 24 pytań. Drugi etap to jazda praktyczna rowerem po torze przeszkód.

po obliczeniu punktów za obydwa etapy nauczyciel prowadzący utworzył 3- osobową drużynę, która będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie turnieju (powiatowym, piątek, 15 kwietnia 2011r)

A oto skład drużyny:

1. Przemysław Woldon - kl. IIIB

2. Albert Kowalczyk - kl. IIIB

3. Rafał Kania - kl. IIIB

test teoretyczny jako jedyny bezbłędnie rozwiązał - Przemysław Woldon - kl. IIIB, natomiast na torze przeszkód najlepsze umiejętności prezentował uczeń klasy IIC - Jakub Kałka.

 opiekun turnieju: Andrzej Antoniak

Zmieniony ( Sobota, 02. Kwiecień 2011 13:10 )
 
Więcej artykułów…
Strona 215 z 228


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Czerwca 2017
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1360601.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz2.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN8575.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj796
mod_vvisit_counterWczoraj15478
mod_vvisit_counterOstatni tydzień796
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień109031
mod_vvisit_counterTen miesiąc307857
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc305674
mod_vvisit_counterWszyscy7744898

Aktualnie: gości 197, 
botów 6 połączonych
Your IP: 54.161.74.104
 , 
Today: Cze 25, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg