Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Trzęsienie ziemi w Hiszpanii

Email Drukuj PDF

Trzęsienie ziemi w Hiszpanii - miasto Turcja pogrążone w chaosie

 Według oficjalnych informacji osiem osób zginęło w trzęsieniu ziemi o sile 5,3 w skali Richtera, które nawiedziło po południu hiszpańską prowincję Murcja. W akcji ratunkowej bierze udział skierowana przez rząd jednostka wojskowa. Jest wielu rannych. Około 10 tys. osób spędziło tę noc pod gołym niebem.Najbardziej ucierpiało zabytkowe, 90-tysięczne miasto Lorca i okolice, gdzie wkrótce w akcji ratunkowej weźmie udział wojsko. Trzęsienie, którego epicentrum znajdowało się w górach Tercia, kilka kilometrów od Lorki, wystąpiło o godzinie 18.47. Poprzedziły je słabsze wstrząsy o sile 4,5 tuż po godzinie 17.00. …Było to jedno z najsilniejszych trzęsień ziemi odnotowanych dotychczas w Murcji  i okolicach. W 2005 roku doszło tutaj do trzęsienia ziemi o sile 4,6; nie było wtedy strat w ludziach….

test zredagowała - Magdalena Błędowska z kl. 2B

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Grudzień 2011 20:11 )
 

Czy jesteś chętny na wycieczkę rowerową?

Email Drukuj PDF

Jeżeli lubisz miło i aktywnie spędzić czas wolny to zapisz się na wycieczkę rowerową.

Trasa wycieczki przebiegać bedzie przez 4 gminy Powiatu radomszczańskiego ( Gmina Gomunice, Gmina Kodrąb, Gmina Gorzkowice, Gmina Kamieńsk)

 Koszt wycieczki 0 zł. Ładne krajobrazy i czyste powietrze gratis.

zapisy: Andrzej Antoniak

Zmieniony ( Piątek, 29. Kwiecień 2011 16:43 )
 

Wielkanoc

Email Drukuj PDF

ZDROWYCH, POGODNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 SMACZNEGO JAJKA ORAZ MOKREGO DYNGUSA

życzy wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Gminy Gomunice Rada Pedagogiczna Publicznego Gimnazjum w Gomunicach

 

Zmieniony ( Środa, 20. Kwiecień 2011 20:04 )
 

Wycieczka rowerowa 2011r

Email Drukuj PDF
W sobotę 16 kwietnia 2011r odbyła się planowana już od dłuższego czasu pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa. O godz. 8.55 miała miejsce zbiórka uczestników na placu szkolnym. Po sprawdzeniu obecności oraz przekazaniu najważniejszych uwag dotyczących bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze w grupie opiekunowie ustawili uczestników w zorganizowana kolumnę. Kolumna 30 uczestników (najwięcej z klasy IC) wyruszyła kilka minut po 9 w kierunku Chrzanowic. Tu pod sklepem miał miejsce pierwszy krótki postój. Do wycieczki dołączyło także 4 uczniów z Chrzanowic. Następnie kolumna rowerzystów podążyła w kierunku Szczukocic, Plucic i Gorzkowic. Tu trasa wycieczki została nieco skrócona. Zrezygnowaliśmy z jazdy w kierunku Cieszanowic ze względu na problemy techniczne z jednym z rowerów, z którego uchodziło powietrze. Wycieczka skierowała się w kierunku Krzemieniewic, a następnie Redłutowic, Woli Kotkowskiej i Kotkowa. Tu nagle droga asfaltowa się skończyła i podążaliśmy drogami polnymi i leśnymi. Można było podziwiać piękne krajobrazy. Takie cudowne widoki doprowadziły nas do kolejnego etapu wycieczki czyli Gertrudowa. Tu czekała na nas miła niespodzianka, czyli dobrze zorganizowany piknik przez uczniów klasy IIC (Lewczuka, Łuczaka, Wilka,  Pechtę, Ziółkowskiego i Sylwię Tazbir). Każdy mógł upiec kiełbasę i chleb. Niektórzy nie odpoczywali grając dodatkowo w siatkówkę plażową lub tenisa stołowego.

Po ponad godzinnym postoju udaliśmy się w drogę powrotną do Gomunic przez Chrzanowice. Kilka minut po 14 byliśmy już na miejscu w Gomunicach przed szkołą. Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Mieliśmy problemy tylko z jednym rowerem, który na postoju w Gertrudowie został naprawiony. Dopisała również pogoda, to był ładny, słoneczny i co ważne prawie bezwietrzny dzień.

zapraszam na kolejną wycieczkę rowerową w maju.

Gimnazjalistami podczas wycieczki opiekowali się: A. Łuczak, A. Antoniak, I. Węgrzyńska i A. Drygała.

Zmieniony ( Piątek, 29. Kwiecień 2011 17:00 )
 

Egzamin gimnazjalny - II dzień.

Email Drukuj PDF

Dziś egzamin gimnazjalny z części matematyczno – przyrodniczej.

Prawie 430 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło w środę do pisania testu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej - drugiej części obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. W naszym gimnazjum do egzaminu przystąpiło 69 uczniów.

Test rozpoczął się o godz. 9. Potrwa dwie godziny. Uczniowie z różnymi dysfunkcjami piszą go o godzinę dłużej w oddzielnej sali. W teście mogą znaleźć się zadania z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Wszyscy uczniowie w Polsce piszą takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

 POWODZENIA!!!

zapraszam do galerii zdjęć z II części egzaminu.

Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2011 10:08 )
 

Wycieczka rowerowa już w sobotę

Email Drukuj PDF

Na wycieczkę rowerową zabieramy: kartę rowerową lub motorowerową, ubranie w zależności od pogody, drobne "kieszonkowe" oraz prowiant na ognisko. Przewidzianych jest kilka postojów. Najdłuższy w Cieszanowicach oraz w Gertrudowie. Słodki poczęstunek przygotowują uczennice z klasy IC. Lista uczestników wycieczki jest już zamknięta. Zapisanych jest 30 uczniów i 4 opiekunów.

opiekunowie: A. Antoniak, A. Łuczak, I. Węgrzyńska i A. Drygała.

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2011 18:56 )
 

Egzamin gimnazjalny 2011

Email Drukuj PDF

W dniach 12 - 14 kwietnia 2011r w całej Polsce odbywa się egzamin gimnazjalny. W naszej szkole do egzaminu przystępuje 69 uczniów klas III. W dniu dzisiejszym uczniowie rozwiązują test z części humanistycznej.

13 kwietnia - część matematyczno - przyrodnicza

14 kwietnia  - część językowa (język niemiecki)

POWODZENIA. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów :) .

zapraszamy do galerii!!!

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2011 10:14 )
 

KWIETNIOWE OBCHODY ROCZNICOWE POLSKI

Email Drukuj PDF

 Piątkowy dzień 8 kwietnia 2011 roku był w naszym gimnazjum wyjątkowym dniem zadumy i okazją do wspomnienia niepowtarzalnego charyzmatu osoby nieodżałowanego Ojca Świętego Sługi Bożego Jana Pawła II.

Podczas godziny wychowawczej, przypadającej o tym samym czasie w każdej klasie, zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by tam przeżyć rzewny i bardzo refleksyjny apel upamiętniający 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II (1920-2005).

Spotkanie rozpoczęły dźwięki „specjalnych faktów” Radia RMF FM, wydanych w dniu śmierci papieża, ogłaszających tragiczną wieść. Bardzo szybko i nadzwyczaj emocjonalnie przywołały one wyjątkowość tamtych dni. Ich niepowtarzalny nastrój podtrzymywali uczniowie przytaczający świadectwa osób przebywających w owym czasie na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Ich wypowiedzi zostały przypieczętowane słowami poezji Ojca Świętego wyrecytowanymi przez Dagmarę Sadawę, uczennicę klasy III A oraz poruszającymi słowami Testamentu Jana Pawła II, odczytanymi przez Żanetę Polanin, uczennicę klasy II C.

Polifoniczny śpiew sakralnego kantyku uczniowsko-nauczycielskiego (muz. J. Meisner) uwiecznił tę metafizyczną część apelu. W jego drugą część wprowadziły nas słowa narratorki, Katarzyny Popiołek, uczennicy klasy III B:

W tych najbliższych dniach przeżywać będziemy również trudne chwile związane z polską historią na ziemi katyńskiej. Przed nami 71. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 1. rocznica tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem”.

Całkiem poważnie i z sercem na piersi wszyscy oddaliśmy hołd Polakom, którzy oddali życie, abyśmy je mogli zachować:

Pytam was krzyże!

Krzyżu zatytułowany Katyń! Ilu dźwigasz zamęczonych Polaków?

Krzyżu zatytułowany Charków! Ilu dźwigasz uśmierconych Polaków?

Krzyżu zatytułowany Miednoje! Ilu dźwigasz zastrzelonych dzieci Polski?

Krzyżu zatytułowany Smoleńsk! Udźwignij wszystkich synów polskiej ziemi, którzy zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M o godzinie 8.56 10 kwietnia 2010 roku!

                Wzywam was więźniowie obozów w Kozielsku i Ostaszkowie, jeńcy wojenni z wielu łagrów całej Rosji pomordowani w Katyniu, Miednoje i Charkowie!

                Stańcie do apelu!!!”.

Donośne dźwięki komend i werblów przejmowały bez reszty, tak jak i zresztą otrzeźwiający wiersz „Krzyże pamięci i chwały” Aleksandra Biedaka wyrecytowany przez Sylwię Tazbir z klasy II C oraz wzruszający wiersz „O Boże” Kazimiery Iłłakowiczównej, wydeklamowany przez Paulinę Płomińską z klasy II B.

Naszą odpowiedzią na przeżyte treści był przemarsz przedstawicieli młodzieży i nauczycieli przed gminny pomnik pamięci umęczonych i pomordowanych za Polskę wraz ze złożeniem światła pamięci i pokoju.

                Wzruszenie, towarzyszące nam dzisiaj, było nieodzownym pięknem spotkania. Nie ominęło nikogo, czego doświadczyłem w trakcie uroczystości, jak i po jego zakończeniu w czasie rozmów kuluarowych. Wzruszenie potęguje piękno przeżywanej sztuki i tego nas dzisiaj nauczyła dziewczyna z klasy III C, Aleksandra Krawczyk. Odczytując tekst świadectwa o papieżu, przeżywała go łzami, a więc otwartą duszą. „Sztukę rozumiemy, gdy ją przeżywamy”.

Piękno przekazu stało się też udziałem Izabeli Krawczyk z klasy II C, Huberta Łuczaka z klasy II C oraz Przemysława Woldona z klasy III B.

Nad całością czuwał autor i reżyser apelu oraz aranżer muzycznej suity apelowej, stanowiącej ścieżkę dźwiękową do spotkania – Arkadiusz Frankowski, nauczyciel muzyki i plastyki, animator kultury w gimnazjum. Bezcennym wsparciem w realizacji projektów graficznych i scenograficznych była Beata Bobrowska, nauczycielka biblioteki i uczeń klasy II B, Karol Gębicz.

Wartości, jak i autorytetów trzeba dzisiaj „szukać, czasem nawet ze świecą”. Wysiłek o tyle nieopłacalny, że niedostrzegalny i poniewierany. Nie warto dziś poświęcać czasu na czynności nieefektowne, ale to właśnie ta praca, w zaciszu własnego sumienia (by BYĆ, a nie mieć), pozostaje najbardziej i najdłużej owocna.

Oby dzisiejsze spotkanie wzbogaciło naszą pamięć o kolejne nazwiska ludzi, patriotów, autorytetów, świętych… z których będziemy czerpać przykład.

 Arkadiusz Frankowski

Zmieniony ( Poniedziałek, 11. Kwiecień 2011 08:22 )
 
Więcej artykułów…
Strona 215 z 229


Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

20161116_104239.jpg

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

07.jpg

Jesteśmy aktywni

wycieczka27.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004l.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16344
mod_vvisit_counterWczoraj19801
mod_vvisit_counterOstatni tydzień83564
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień82352
mod_vvisit_counterTen miesiąc338396
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc412929
mod_vvisit_counterWszyscy8555941

Aktualnie: gości 351 połączonych
Your IP: 107.22.6.52
 , 
Today: Sie 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 351 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg