Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

Email Drukuj PDF

6 kwietnia o godzinie 6:40 uczniowie P.G w Gomunicach wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Wraz z przewodnikiem i opiekunami podążaliśmy ulicami starego miasta . Zwiedzaliśmy Sejm, Senat oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec spędziliśmy dużo czasu w Złotych Tarasach. Wielką atrakcją było to, że mogliśmy zobaczyć premiera Malty oraz innych znanych polskich polityków m.in. panią Elżbietę Jakubiak. Podczas podróży autokarem widzieliśmy Wisłę , Stadion Narodowy, a także wiele innych zabytkowych budynków i pomników m.in. polską Syrenkę Warszawską.  

 

Julia Szczegodzińska - kl. 2b

 więcej zdjęć w galerii- zapraszamy!

Zmieniony ( Piątek, 08. Kwiecień 2011 18:55 )
 

Sukces naszych gimnazjalistek !!!

Email Drukuj PDF

We wtorek, 05 kwietnia 2011 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poezji Jana Pawła II. W kategorii: szkoły gimnazjalne nasze uczennice zajęły wszystkie czołowe miejsca.

I miejsce: Dagmara Sadawa - kl. IIIA

II miejsce: Sylwia Tazbir - kl. IIC

III miejsce: Magdalena Błędowska - kl. IIB

Paulina Płomińska - kl. IIB (dyplom za udział)

 

GRATULACJE!!!

uczniów przygotowywała do konkursu: p. Beata Bobrowska - nauczyciel biblioteki.

 

Zmieniony ( Środa, 06. Kwiecień 2011 18:45 )
 

Biblioteka PG Gomunice zaprasza

Email Drukuj PDF

 Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich na kiermasz „Tania książka” w dniach 28.03 – 31.05.2011 r.w godzinach 8,30 – 15,30 ( w piątki: 8.30 – 11.30 )„Zostaw książkę w bibliotece”Biblioteka Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach w porozumieniu z Radą Rodziców ogłasza zbiórkę książek, z których „wyrosłeś”. Jeśli masz w domu książki, których już nie czytasz, albo są zbędne, przynieś je do biblioteki, być może przydadzą się jeszcze komuś, nie niszcz, nie wyrzucaj, tylko oddaj!!!

Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach  zaprasza na wystawę dekoracji świątecznych autorstwa p. Anny Sukiennik.

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Styczeń 2015 11:23 )
 

Wycieczka rowerowa po najbliższej okolicy

Email Drukuj PDF

chcesz miło i aktywnie spędzić dzień wolny od zajęć szkolnych???

zapraszam na organizowaną, pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy

TRASA WYCIECZKI: Gomunice - Chrzanowice - Gorzkowice - Cieszanowice - Gertrudów - Pudzików - Gomunice

Długość trasy - 45 km. Na Gertrudowie dłuższy postój i ognisko.

Koszt wycieczki - 0 zł. Dobra zabawa gwarantowana. Piękne krajobrazy - gratis :) Czas przygotować rowery!!!

proszę o jak najszybsze oddanie zgód na wyjazd - pilne!!! 

opiekunowie: A. Antoniak, A. Łuczak, ks. G. Żywiołek, R. Mach.

Zmieniony ( Poniedziałek, 04. Kwiecień 2011 19:40 )
 

Kto będzie reprezentował szkołę w Turnieju BWRD?

Email Drukuj PDF

W środę 30 marca 2011r odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do eliminacji przystąpiło 12 uczniów głownie z klasy IIIB. Eliminacje były 2-etapowe. Pierwszy etap to test teoretyczny skłądający się z 24 pytań. Drugi etap to jazda praktyczna rowerem po torze przeszkód.

po obliczeniu punktów za obydwa etapy nauczyciel prowadzący utworzył 3- osobową drużynę, która będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie turnieju (powiatowym, piątek, 15 kwietnia 2011r)

A oto skład drużyny:

1. Przemysław Woldon - kl. IIIB

2. Albert Kowalczyk - kl. IIIB

3. Rafał Kania - kl. IIIB

test teoretyczny jako jedyny bezbłędnie rozwiązał - Przemysław Woldon - kl. IIIB, natomiast na torze przeszkód najlepsze umiejętności prezentował uczeń klasy IIC - Jakub Kałka.

 opiekun turnieju: Andrzej Antoniak

Zmieniony ( Sobota, 02. Kwiecień 2011 13:10 )
 

Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

Email Drukuj PDF

INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS III

NABÓR ELEKTRONICZNY

DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

na rok szkolny 2015/2016

Instrukcja obsługi programu:

1.       W sekretariacie  otrzymasz login i hasło do systemu. Zaloguj się na stronie

lodzkie.edu.com.pl/Kandydat

Sprawdź, czy Twoje dane osobowe są poprawne. Uzupełnij pozostałe dane rekrutacyjne. Możesz również zmienić hasło, ale jeżeli to zrobisz – nie będzie ono możliwe do odzyskania w przypadku jego utraty.

Termin: od 1 kwietnia 2015r.

2.       Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Kandydaci wykazują w deklaracji wyboru  dowolna liczbę oddziałów w ramach trzech wybranych przez siebie szkół, ustalając kolejność w formie listy preferencji, przy czym wybrane oddziały z tej samej szkoły nie muszą występować na liście obok siebie. Oddział to inaczej klasa, np. w Liceum Ogólnokształcącym klasa o rozszerzeniu matematyczno – fizycznym, w Zasadniczej Szkole Zawodowej – klasa kształcąca w zawodzie hydraulik. Lista preferencji obejmuje wszystkie oddziały wskazane przez kandydata, do których chciałby on zostać przyjęty, poczynając od oddziału, do którego kandydat chciałby być przyjęty w pierwszej kolejności. Bardzo ważne, aby twój wybór szkoły i kolejność oddziałów były przemyślane, system bowiem traktuje wybór szkoły i oddziały z miejsca pierwszego jako priorytet (czytaj szkołę pierwszego wyboru). Program działa w taki sposób, że przydziela Cię do możliwie najwyższego priorytetu na liście, którą ustalasz we własnym elektronicznym podaniu. Po ustaleniu listy preferencji należy wydrukować podanie (wraz załącznikami dotyczącymi spełniania dodatkowych kryteriów, jeśli uczeń je spełnia), dać je do podpisu rodzicom (prawnym opiekunom), następnie złożyć je w sekretariacie gimnazjum. Przy każdorazowej zmianie listy preferencji należy ponownie  wydrukować podanie , dać do podpisu rodzicom i złożyć w sekretariacie.

Termin: 01 – 30 kwietnia 2015r., do godz. 13.00

3.       Kandydaci mają możliwość dokonania ostatecznych zmian w wyborze szkół i deklarowanej kolejności oddziałów na liście preferencji. W celu dokonania zmiany listy preferencji należy zgłosić się do administratora systemu elektronicznego w celu pobrania pisemnego podania o wycofanie weryfikacji wcześniej zatwierdzonego podania. Po zmianie preferencji należy ponownie wydrukować podanie, dać do podpisu rodzicom (prawnym opiekunom) a następnie złożyć w macierzystym gimnazjum.

Termin: 22 – 23 czerwiec 2015r., do godz. 15.00

4.       Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły ponownie zaloguj się do systemu i zweryfikuj poprawność danych (oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego) wprowadzonych przez twoje macierzyste gimnazjum. WAŻNE !!!

5.       3 lipca 2015r., o godz. 13.00 – publikacja wstępnych list zakwalifikowanych do danych oddziałów

6.       Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu, oraz pozostałe dokumenty wymagane przez szkołę ponadgimnazjalną.

Termin od 7 lipca 2015r. od godz. 1300 do 7 lipca 2015r. do godz. 1200

7.       System elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych obowiązuje w całym województwie łódzkim. Jeżeli wybierasz szkołę, w której nie ma elektronicznego naboru musisz złożyć dokumenty w tradycyjny sposób w formie pisemnej. Macierzyste gimnazjum jest zobowiązane wydać kopię świadectwa i zaświadczenia, w liczbie nie większej niż 3 tylko na pisemny wniosek ucznia bądź jego rodziców/opiekunów prawnych.

  1. Pojęcia:
    • lista preferencji kandydata jest to lista wszystkich oddziałów, do których chce on kandydować, uszeregowanych od oddziału, na którym zależy mu najbardziej, do oddziału, na którym zależy mu najmniej. szeregowanie oddziałów przez kandydata wedle kryterium istotności dla siebie zapobiega zjawisku blokowania miejsc - kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku oddziałów, zostanie umieszczony w tym z nich, który znajduje się najwyżej na jego liście preferencji. Kolejność układania rozdziałów w listę preferencji przez kandydata jest dowolna - obok siebie na liście mogą znaleźć się oddziały z różnych szkół lub z jednej szkoły, oddziały z różnych szkół mogą się w dowolny sposób przeplatać - nie ma tu żadnych ograniczeń.
    • szkoła pierwszego wyboru dla kandydata jest to szkoła otwierająca oddział, który znajduje się na pierwszym miejscu listy preferencji, czyli ten, na którym kandydatowi najbardziej zależy.

Pozostałe informacje na temat naboru do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 znajdziesz w Zarządzeniu nr 74/2014 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 21 października 2014r.  (http://www.kuratorium.lodz.pl/data/other/nabor_2015.pdf)

 Administrator systemu naboru elektronicznego

Publicznego Gimnazjum w Gomunicach

Anna Łuczak

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

                                                                                                                                                                                                                                                                gg 1194904

Zmieniony ( Wtorek, 31. Marzec 2015 16:08 )
 

Słowa jak motyle w górę unoszą nasze sny...

Email Drukuj PDF

W  piątkowy wieczór 25.03.br. sala gimnastyczna w Gomunicach stała się namiastką gminnego Domu Kultury, gdyż właśnie wtedy mieszkańcy gminy mieli możliwość podziwiać twórcze dokonania swych współziomków. Ściany udekorowano haftowanymi obrazami ,wykonanymi przez p. Małgorzatę Kukulską z Chrzanowic oraz p. Galę ze Słostowic a także olejnymi pejzażami ,przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki naszej gminy , autorstwa p. Darii Kursewicz. Okazją do spotkania był wieczorek poetycki, na którym p. Henryka Witalewska i p. Stanisława Krawczykowska z Gomunic w towarzystwie p. Danuty Nurkowskiej z Chrzanowic prezentowały własne wiersze. Gośćmi specjalnymi byli członkowie Towarzystwa Literackiego z Radomska, którzy również czytali swe wspaniałe utwory. Występy poetyckie przeplatane były popisami chóru złożonego z członków Koła Emerytów  w Gomunicach, który  w wielkim  stylu zaprezentował pieśni o  naszej miejscowości.  Autorem scenografii oraz oprawy muzycznej był p. Arkadiusz Frankowski. Na koniec odbył się wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Gomunicach.

Dodać należy, że obrazy i utwory gomunickich autorów znalazły się w pięknym tomiku „Słowa sercem pisane” wydanego dzięki  przychylności i pomocy Urzędu Gminy w Gomunicach. Szczególne podziękowania za ten miły wieczór należą się także Bibliotece Publicznej w Gomunicach i Chrzanowicach, które są  centrami kulturalnymi w swych miejscowościach. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie, bo po tymże wieczorku ujawnili się kolejni twórcy amatorzy.

 

Wiersz napisany po spotkaniu z poetami lokalnymi

Email Drukuj PDF

„Proste zadanie”

 

Proste zadanie czeka mnie dzisiaj

Wierszyk króciutki muszę napisać.

Więc szybko kartki rozkładam,

by słowom głębszy sens nadać.

 

Lecz nagle, cóż to się stało!?

Weny brakuje i słów za mało.

Bo w głowie pustka i zamieszanie

I sama sobie stawiam pytanie.

 

O czym tu pisać i jakie myśli

Chciałam przekazać w swym wierszu wszystkim.

Jak je ułożyć, by zachwycały,

By znowu powstał utwór wspaniały.

 

A morał z tego taki wynika,

Że tworzyć wiersze to wielka sztuka.

Jak widać jasno, nie każdy może

Poezji strofek łatwo ułożyć.

 

  
na zdjęciu autorka wiersza: Małgorzata Bobrowska z mamą.
Zmieniony ( Poniedziałek, 28. Marzec 2011 10:36 )
 
Więcej artykułów…
Strona 230 z 243


Dzisiaj jest: Czwartek
21 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir, Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina, Teodor

Do końca roku zostało 194 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6047.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN2405.JPG

Jesteśmy aktywni

DSCN9855.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8432.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj853
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterOstatni tydzień21250
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień66454
mod_vvisit_counterTen miesiąc188509
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc348377
mod_vvisit_counterWszyscy12913418

Aktualnie: gości 74, 
botów 15 połączonych
Your IP: 54.80.198.173
 , 
Today: Cze 21, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg