Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wyjazd w ferie zimowe

Email Drukuj PDF

od poniedziałku 10 stycznia można zapisywać się na wyjazd do Częstochowy na mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami z górnej listy tabeli

DOMEX TYTAN AZS CZĘSTOCHOWA - ZAKSA Kędzierzyn Koźle

w programie wyjazdu 2 - godzinny pobyt w Galerii Jurajskiej.

Liczba miejsc na wyjazd ograniczona. Zapisy A. Antoniak.

 

Lodowisko klas II - Łódź 2011

Email Drukuj PDF

We wtorek 04 stycznia 2011 roku, 49 gimnazjalistów przede wszystkim z klas drugich wraz z opiekunami (I. Orpel, E. Lesiak, A. Drygała i A. Antoniak) wyjechała na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem wycieczki był 2-godzinny pobyt na lodowisku krytym w dzielnicy Łodzi - Retkinia. Upodobaliśmy sobie ten obiekt z tego względu, że jest największy i najbardziej atrakcyjny w okolicy. Uczniowie po dobraniu odpowiedniego numeru łyżew mogli skierować pierwsze kroki na taflę lodowiska, które było wyjątkowo starannie przygotowane: odśnieżone i "śliskie". Uczniowie mieli dokonałą zabawę przez cały czas pobytu na lodowisku. Zaobserwowałem, że uczniowie doskonale radzą sobie podczas jazdy na łyżwach pomimo, że dla większości z nich była to pierwsza lub druga dopiero "przygoda z lodem". Niektórzy już po godzinie opanowali tajniki poruszania się do przodu i  po łukach a także poczynili postępy jazdy tyłem.  GRATULACJE!!!

W drodze powrotnej był jak zwykle poczęstunek w McDonaldzie. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.

Następny wyjazd już 18 stycznia do Częstochowy na mecz piłki siatkowej: DOMEX TYTAN - ZAKSA Kędzierzyn Koźle

 zapraszam: Andrzej Antoniak

 

 

Mikołaj w gimnazjum

Email Drukuj PDF
W poniedziałek (6 grudnia) do naszej szkoły zawitał ktoś wyjątkowy. We własnej osobie przybył Św. Mikołaj wraz z dwoma elfami. Odwiedził on wszystkie klasy po kolei. Kiedy wchodził do którejś z sal, brał  krzesełko i typował osobę, która siadała mu na kolanach. Najpierw chłopaka a później dziewczynę. Rozmawiał z nimi, pytał czy byli grzeczni i robił z nimi zdjęcia. Jeśli okazało się, że ktoś był w tym roku niegrzeczny obowiązkowo musiał dostać rózgą żeby prezent przypominał mu o czekającej karze. Na końcu Mikołaj zostawiał w klasie upominek w postaci torby lizaków ,z której każdy częstowali się uczniowie. Myślę, że takie pozytywne akcenty  są jak najbardziej mile widziane i oby było ich w naszej szkole coraz więcej. W godzinach popołudniowych czekał dalszy ciąg atrakcji. Okazało się, że w tym dniu odbywa się projekcja filmu o najnowszych przygodach Harrego Pottera. Dlatego grupa 90 uczniów wraz z opiekunami wybrała się do Piotrkowa Trybunalskiego, by wspólnie obejrzeć film, a przy okazji dokonać mikołajkowych zakupów w Galerii Handlowej „Focus”. Przed filmem można było także zjeść coś dobrego, posłuchać świątecznych melodii i zrobić sobie pamiątkową fotografię z urzędującym w budynku Mikołajem.

Sam film bardzo się wszystkim podobał, a szczególne wrażenie robiły efekty specjalne.  W niektórych momentach okrzyk grozy słychać było z wielu zajętych przez młodzież rzędów. Mimo, że film trwał ok.2,5 godziny, to nikt się nie nudził. Teraz czekamy na kolejną, niestety ostatnią już część filmu. Jego premiera niestety dopiero w przyszłym roku. Pilnie więc będziemy śledzić zapowiedzi kinowych nowości.

 

Dyskoteka andrzejkowa 2010

Email Drukuj PDF

Dyskoteka andrzejkowa odbyła się  25.11.10. Zabawa zaczęła się o 16:30 i  trwała do 20:00. Wstęp kosztował jedynie 2zł. Trzeba przyznać, że przybyło tam mnóstwo ciekawych ludzi. Widziałem uczniów naszej szkoły, jej absolwentów a nawet udało mi się spotkać kilka osób z Kamieńska. Jeśli chodzi o przebieg zabawy, było całkiem ciekawie. Każdy zupełnie za darmo mógł sobie zrobić cały szereg wróżb poczynając od lania wosku, poprzez losowanie spod kubków kończąc na przebijaniu serca z imionami naszych przyszłych wybrańców (mężów, żon). Ponadto można było kupić sobie coś do picia i w końcu dobrze zabawić się w tańcu w rytmach Disco-Polo.  Pod koniec widać było już tylko uśmiechnięte miny dobrze bawiących się osób. Kiedy nadszedł koniec wszyscy bez oporów opuścili salę i udali się do domów. Obyło się bez żadnych problemów i incydentów z czego możemy być naprawdę dumni. Uważam, że dyskoteka się udała i mam nadzieje, że będzie takich więcej.

 Bartłomiej Rutkowski - 3c
Zmieniony ( Środa, 29. Grudzień 2010 10:17 )
 

Uroczyste Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Kościele Parafialnym i przed Pomnikiem

Email Drukuj PDF

Uroczystość obchodów 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się 11.11.2010 r. o godz. 11.00. Rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Kościele Parafialnym w  Gomunicach. Po jej zakończeniu wszyscy zgromadzeni z władzami gminy, księdzem proboszczem i pocztami sztandarowymi na czele udali się pod pobliski pomnik. Po krótkim powitaniu delegacje organizacji, partii i szkół z  terenu gminy złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w Miejscu Pamięci Narodowej. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Arkadiusza Frankowskiego. Znalazły się w niej teksty i utwory muzyczne ilustrujące walkę Polaków o niepodległość kraju. Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Gomunice p. Jerzy Sewerynek, który przypomniał minione wydarzenia  i zwrócił uwagę na konieczność podtrzymywania tradycji oraz okazywanie szacunku zasłużonym dla naszego kraju obywatelom. Ze szczególnym apelem do młodzieży zwróciła się  na zakończenie p. Henryka Witalewska, członkini  Koła Emerytów  i  Rencistów w Gomunicach, w specjalnie napisanym na tę okazję wierszu.

Bartłomiej Rutkowski - 3c.

Zmieniony ( Środa, 29. Grudzień 2010 10:20 )
 

Uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Ślubowanie klas I

Email Drukuj PDF
Jako redaktor "Gimzety" staram się być jak najbardziej na bieżąco z wydarzeniami szkolnymi. W wtorek 09.11.2010r  udało mi się brać udział w przygotowywaniu dekoracji do ślubowania klas pierwszych, które miało odbyć się w dniu jutrzejszym. Z czystym sumieniem i zegarkiem w ręku muszę powiedzieć, że wraz z Panem Arkadiuszem Frankowskim, Panią Beatą Poteralską oraz Agnieszką Klimczak i Kingą Stefańczyk wyszliśmy z szkoły o 19:45  wszystko było już jak najlepiej zrobione. W środę 10.11 na 6 godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie gimnazjum zabrali swoje krzesełka z klas i udali się na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w uroczystości. Rozpoczęła się ona uroczystym ślubowaniem po czym klasy pierwsze udały się na widownię a uczniowie  klas drugich przedstawili wesołą, pouczającą część artystyczną o tematyce historycznej. Po jej zakończeniu głos zabrała przedstawicielka Koła Emerytów i Rencistów, która w zabawny aczkolwiek bardzo jasny, łatwy do zrozumienia i zapamiętania sposób przedstawiła wizję Polski na początku XX wieku. Po zakończeniu, kiedy wszyscy rozchodzili się do klas, ja wraz z redaktorem Patrykiem Mrozińskim rozdaliśmy pierwszy numer naszej Gimzety i wraz z resztą uczniów udaliśmy się do sal lekcyjnych. Środę uważam za udany, wesoły i miły dzień, w którym nie tylko udało nam się czegoś dowiedzieć, ale także przyjąć w nasze kręgi nowych uczniów, którzy pozostaną tu przez najbliższe 3 lata. Oby wiedza, którą zdobędą w murach naszej szkoły oświetlała im drogę przez dalsze życie.

 

Bartłomiej Rutkowski

 

Zmieniony ( Środa, 29. Grudzień 2010 10:24 )
 

Wyjazd na mecz piłki nożnej GKS Bełchatów - Widzew Łódź

Email Drukuj PDF

Piątkowe Derby Ziemi Łódzkiej między GKS Bełchatów a Widzewem, rozegrane w ramach 11. kolejki Ekstraklasy, zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Gol na wagę ich zwycięstwa padł w ostatniej minucie.

 Mecz był bardzo wyrównany i kiedy wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem, po dośrodkowaniu w pole karne Macieja Małkowskiego do piłki doszedł Marcin Drzymont, który pokonał Macieja Mielcarza i jednocześnie dając zwycięstwo swojemu zespołowi.

Trybuny były prawie całkowicie zapełnione przez kibiców obydwu drużyn. Nie zabrakło nas,  czyli grupy 50 uczniów Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Atmosfera meczu udzieliła sie wszystkim, głośny doping królował na stadionie GKS-u.

zapraszam na kolejne wyjazdy: A. Antoniak

Zmieniony ( Piątek, 29. Październik 2010 21:53 )
 

Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Email Drukuj PDF

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach przystępuje do akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, której celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia swoich poglądów i odczuć w temacie. Ma się to odbywać w sposób spontaniczny i nieskrępowany, pod opieką i dyskretną kontrolą nauczyciela w klasie, w czasie co najmniej jednej wybranej lekcji.

Uczniowie naszej szkoły po wcześniejszym zapoznaniu się z materiałami informacyjnymi i statystykami, podejmą aktywnie dyskusje, opowiedzą o swoich doświadczeniach, obawach, wątpliwościach, podzielą się wnioskami pomysłami, dotyczącymi tematyki wypadków drogowych.

Dodatkowo wezmą udział w przedsięwzięciach towarzyszących, jak również przedyskutują wnioski i refleksje z rodzicami i starszym rodzeństwem.

Statystyki dotyczące wypadków drogowych.

W Polsce w roku 2009;

- w 44196 wypadkach drogowych zginęło 4572, a rannych zostało 56046

- wskaźnik liczby zabitych na 100 wypadków, jest jednym z najwyższych w Europie i wynosi – 11,1

- odnotowano 12834 wypadki z udziałem osób pieszych (29% ogółu), w których zginęło 1477 osób

- dzieci były sprawcami 1593 wypadków drogowych

Główne przyczyny wypadków drogowych w 2009 r. to;

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu

- nadmierna prędkość

W ramach akcji została przygotowana gazetka tematyczna przedstawiająca tragiczne skutki wypadku drogowego, przyczyny wypadków drogowych oraz statystyki wypadków w Polsce w 2009r.

Zapraszamy do przemyśleń i do dyskusji, która w naszej szkole odbędzie się 19 listopada 2010r.

przebiegiem akcji w PG Gomunice kieruje - A. Antoniak
Zmieniony ( Środa, 20. Październik 2010 15:59 )
 
Więcej artykułów…
Strona 230 z 238


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

P1190661.JPG

Jesteśmy aktywni

DSCN8579.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004f.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3451
mod_vvisit_counterWczoraj22187
mod_vvisit_counterOstatni tydzień118751
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień115571
mod_vvisit_counterTen miesiąc500163
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc473452
mod_vvisit_counterWszyscy11590485

Aktualnie: gości 99, 
botów 8 połączonych
Your IP: 54.226.55.151
 , 
Today: Lut 22, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg