Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Rozpoczęcie roku sportowego 2010-2011

Email Drukuj PDF

Rok sportowy 2010/11 rozpoczął się 11.10.10 akademią na hali, podczas której mogliśmy obejrzeć układy taneczne oraz wysłuchać twórczości poetyckiej dotyczącej sportu. Wiemy, że było to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ w dzisiejszych czasach młodzież zwraca coraz mniej uwagi na swoją kondycję fizyczną. Prowadzi to do różnego rodzaju schorzeń a w odległej przyszłości może nawet być przyczyną śmierci. Z pewnością warto rozwijać swoje ciało. Ponadto sport może okazać się bardzo przyjemnym zajęciem oraz prowadzić do wielkich sukcesów. Przykładowo w naszej szkole mamy wiele medali i dyplomów zdobytych przez uczniów w różnych konkurencjach. Możemy je podziwiać na ścianie małego korytarza. Należy też wspomnieć, iż dla osób wyjątkowo utalentowanych sport może się okazać zajęciem na przyszłość.

Podsumowując, dziękujemy naszym nauczycielom oraz rówieśnikom za przygotowanie części artystycznej oraz z całego serca zachęcamy wszystkich do rozwijania tężyzny  fizycznej! 

Już w tym roku szkolnym zanotowaliśmy kolejne sukcesy sportowe dziewcząt. Są to występy w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie drużyna zdobyła w powiecie I, a w rejonie II miejsce. Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu przyniosły Marcie Olczyk I miejsce, a podczas zawodów wojewódzkich nasza reprezentantka zajęła II lokatę.

Zmieniony ( Piątek, 11. Luty 2011 14:48 )
 

Wybory do Samorządu Szkolnego i na Rzecznika Praw Ucznia

Email Drukuj PDF

Jak zawsze na początku roku wszystkie klasy  naszego gimnazjum wybierają swoje samorządy oraz typują kandydatów na przewodniczącego i rzecznika praw ucznia w szkole.  W tym roku na przewodniczącego szkoły startowało dziewięciu uczniów , a na rzecznika sześciu,  ponieważ pierwszoklasiści nie wystawiali swych kandydatów. Wszyscy startujących zaczęli przygotowania na długo przed datą wyborów, a w tygodniu wyborczym toczyła się niezwykle zawzięta walka. Poszczególne klasy rozwieszały plakaty, rozdawały wizytówki, a jedna z nich stworzyła nawet film promocyjny. W czwartek i piątek obowiązywała cisza wyborcza aż cały wyścig się skończył. Teraz miał już wygrać najlepszy. Na godzinie wychowawczej każdy z nas udał się na salę gimnastyczną w celu wysłuchania tego, co nasi przyszli reprezentanci mieli do powiedzenia. Trzeba przyznać, że pierwsze klasy miały najbardziej rozbudowane kampanie. Szkoda tylko, że ich pomysły „na przyszłość ”były zbyt mało oryginalne. Strategie klas drugich były niezbyt wyczerpujące. Zabawa zaczęła się gdy na scenę wyszli trzecioklasiści. Wymyślne, i na pewno oryginalne (choć czasami nie do końca skuteczne) kampanie oparte na integracji z widownią, wzbudzały niemałe emocje. Były okrzyki, które (nawet !!!) okazały się kulturalne i nieagresywne oraz humor i dobra zabawa. Po zakończeniu wszyscy rozeszli się do klas, gdzie dostali karty wyborcze, na których oddali swoje głosy. Okazało się, że wygrali kandydaci klasy IIIC tj. Patrycja Mikulec (Przewodnicząca) i Jakub Rakowski (Rzecznik Praw Ucznia).

 Tekst redagowali: Bartłomiej Rutkowski, Julia Szczegodzińska, Patrycja Dukowicz, Paulina Płomińska, Agnieszka Klimczak.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 11. Październik 2010 10:26 )
   

Festyn rodzinny 2010

Email Drukuj PDF

Przygotowania do festynu rozpoczęły się na długo przed nim. Wiele osób pracowało cały tydzień w pocie czoła  na to, by  w sobotę wszyscy z nas mogli przyjść na stadion w Gomunicach i od południa wspaniale się bawić wraz ze swymi rodzinami i przyjaciółmi. Rozpoczęcie planowane było na godzinę 14:00 , jednak już ok. 13:00  można było dostrzec sporo osób, które bawiły się w swoim gronie. Była muzyka, jedzenie i zajęcia sportowe. Można było kupić drobne upominki po niskich cenach, zarazem zdobywając możliwość wygrania głównej nagrody w postaci roweru górskiego! Nie obyło się także bez rozmaitych atrakcji jak np. układy taneczne czy Freestyl’owy Football i aukcja obrazów będących tworami uczniów poszczególnych klas naszego gimnazjum. Na koniec była niesamowita część artystyczna, która  niestety zakończyła uroczystość, odwołując tym samym planowaną dyskotekę.  

Bartłomiej Rutkowski - kl. 3c

Zmieniony ( Środa, 29. Grudzień 2010 10:35 )
 

Udział w akcji "Sprzątanie świata"

Email Drukuj PDF

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata rozpoczęło się jak co roku od apelu, na którym uczniowie wszystkich klas dowiedzieli się gdzie mają iść w celu oczyszczenia naszej planety z odpadków. Każda z ekspedycji dostała worki i rękawiczki po czym udała się do wyznaczonych rejonów. W tym roku udało się zebrać wiele śmieci, ale nie tylko. Niektórym z nas udało się wrócić z grzybami. Całą akcję uważam za udaną i przeprowadzoną w profesjonalny sposób.

 

Bartłomiej Rutkowski - kl. 3c.

Zmieniony ( Piątek, 01. Październik 2010 09:09 )
 

Uroczystości pod pomnikiem z okazji Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej

Email Drukuj PDF

 Uroczystość pod pomnikiem

W tym roku pod pomnikiem w Gomunicach zebrało się wiele ciekawych osób jak np. weterani II wojny światowej, władze gminy, społeczeństwo i uczniowie gomunickich szkół. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną i przemówieniami. Po tym nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek pod pomnikiem i prezentacja sztandarów. Całość była niezwykle podniosła i trzymała w napięciu. Impreza okazała się być na tyle udana, że nikomu nie przeszkadzała nawet pogoda ,która w tym roku nie dopisała i obdarowała nas chłodem oraz wiatrem. Można rzec, że warunki atmosferyczne były wpasowane wprost w klimat  wojennych wydarzeń, które z pewnością warto zachować w pamięci.

 

 

Bartłomiej Rutkowski - kl. 3c.

Zmieniony ( Piątek, 01. Październik 2010 09:06 )
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Email Drukuj PDF
     Inauguracja roku szkolnego 2010/2011 odbyła się na sali gimnastycznej. Tradycyjnie zapoczątkowało je wniesienie sztandaru i przemowa Pani Dyrektor, a po nich nastąpiła część artystyczna poświęcona 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zagrana była profesjonalnie i zawierała w sobie elementy, które uderzały swym przekazem. Ich piękno z pewnością pozostanie w naszych sercach na długo. Po zakończeniu przedstawienia nastąpiło wyprowadzenie sztandaru , a Pani Dyrektor skierowała do zgromadzonych osób podziękowania za to, że udało się im przeżyć przez tą uroczystość w spokoju i skupieniu. Potem wszyscy uczniowie udali się do klas lekcyjnych, gdzie wychowawcy zapoznali ich z aktualnym planem zajęć oraz wygłosili pogadanki na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także przypomnieli zasady zachowania w budynku szkolnym.

 

Bartłomiej Rutkowski - kl. 3c

 

Zmieniony ( Wtorek, 28. Wrzesień 2010 20:07 )
 

Festyn 2010

Email Drukuj PDF

 

Zmieniony ( Wtorek, 14. Wrzesień 2010 12:48 )
 
Więcej artykułów…
Strona 236 z 243


Dzisiaj jest: Piątek
19 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.
Zodiak: Waga

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

DSC04836.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN5123.JPG

Jesteśmy aktywni

rower13.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4447
mod_vvisit_counterWczoraj8559
mod_vvisit_counterOstatni tydzień52560
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień83934
mod_vvisit_counterTen miesiąc209932
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc311980
mod_vvisit_counterWszyscy14077157

Aktualnie: gości 96, 
botów 17 połączonych
Your IP: 54.166.207.223
 , 
Today: Paź 19, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 

dyplom17.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg