Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)
   Środa, 13 września 2017r, Spacer Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Udział uczniów w "Dniach Otwartych" w szkołach ponadgimnazjalnych

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas III uczestniczyli w „ Dniach Otwartych” w szkołach ponadgimnazjalnych w Radomsku i Dobryszycach. W Radomsku odwiedzili II LO, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, I LO, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (Drzewniak) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Mechanik), natomiast w Dobryszycach gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Uczniowie  klas III poznali  ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną szkół.

Spotkali się z nauczycielami i uczniami, uzyskali szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Dobryszycach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Świat wokół nas”, nasza uczennica Martyna Kułak z klasy Ia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Blisko podium naszych chłopaków w „plażówkę”

Email Drukuj PDF

    12 czerwca odbyły się w Bełchatowie Rejonowe Zawody w Piłkę Siatkową  Plażową. W zawodach tych wzięło udział sześć najlepszych zespołów z powiatu radomszczańskiego, pajęczańskiego oraz bełchatowskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie PG z Kodręba oraz uczniowie naszej szkoły – Tomasz Flaszka oraz Piotr Mach. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch rozlosowanych grupach. W pierwszym meczu nasza reprezentacja „spotkała" się z zespołem  PG nr 3 z Bełchatowa przegrywając 18 do 21. W kolejnym meczu nasi chłopcy pokonali wysoko reprezentantów PG z Rząśni 21 do 6 i awansowali do półfinału. W półfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z gospodarzami zawodów PG nr 4. W najlepszym meczu turnieju zwyciężyli zawodnicy PG nr 4 z Bełchatowa, 21 do 18 i mogli cieszyć się z awansu do zawodówce wojewódzkich. Nam na osłodę został mecz o trzecie miejsce, w którym niestety przegraliśmy 19 do 21. Nasza najlepsza para w piłkę siatkową plażową zajęła najgorsze dla każdego sportowca czwarte miejsce. Po zakończeniu zawodów, w których nasi chłopcy pokazali bardzo dobrą siatkówkę oraz olbrzymią wolę walki, pozostał niedosyt, gdyż ten upragniony awans był tak blisko. Chłopców do zawodów przygotowali: p. R. Mach i p. D. Dyja.

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 08:49 )
 

Zaczyna pachnieć wakacjami :)

Email Drukuj PDF

Wakacje  

Nadeszło lato, ciepło na dworze

Słońce na niebie wysoko świeci

Zaprasza piękne błękitne morze

Lasy i góry  morze  i  rzeki.

 Rok szkolny mija,będą wakacje

Czas odpoczynku, wielkiej przygody

Zapakuj plecak  i ruszaj w  trasę

Dopóki  jesteś  silny i młody!

 Podziwiaj piękno  OJCZYSTEJ  ZIEMI

Więcej…
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 07:46 )
 

„Moja Mała Ojczyzna” – projekt klas III

Email Drukuj PDF

      Uczniowie klas trzecich realizowali na lekcjach geografii projekt edukacyjny oparty na znajomości terenu gminy Gomunice. W ramach zajęć wykonywali plakaty promujące walory okolicy, wybierali najciekawsze miejsca, a następnie projektowali trasę wycieczki po gminie. Efekt tej pracy został przedstawiony na szkolnym korytarzu. Mamy z pewnością czym się pochwalić, nasza Mała Ojczyzna to wiele ciekawych i urokliwych miejsc. Warto zaprosić tu ludzi z zewnątrz.

 

Czwarte miejsce w województwie naszych chłopaków - GRATULACJE!!!

Email Drukuj PDF

   9 czerwca odbył się w Łowiczu Wojewódzki Finał w Piłkę Nożną. W turnieju wzięło udział sześć szkół – zwycięzców zawodów rejonowych. Drużyny te zostały rozlosowane do dwóch grup. Nasza reprezentacja trafiła do grupy B wraz z gimnazjum z Opoczna oraz z Wierzchlasu. W grupie A znalazły się szkoły z Łowicza, Łodzi oraz Łęczycy. W pierwszym meczu nasi chłopcy zremisowali z rówieśnikami z Opoczna 2 do 2. W kolejnym meczu nasi chłopcy zwyciężyli pewnie przedstawicieli gimnazjum z Wierzchlasu 7 do 2. Do rundy finałowej nasze gimnazjum awansowało z pierwszego miejsca w grupie. W meczu półfinałowym nasze gimnazjum uległo reprezentacji PG nr 34 z Łodzi    1 do 3. W meczu decydującym o zajęciu trzeciego miejsca nasi chłopcy zostali  pokonani przez swoich rówieśników z Łowicza 3 do 5 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.

Czwarte miejsce, chociaż najgorsze dla każdego sportowca, jest olbrzymim sukcesem naszej szkoły. Miejsce to, wywalczone w upale, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, poświęceniu i pracy naszej reprezentacji oznacza także, że jesteśmy czwartą szkołą w województwie łódzkim w piłce nożnej chłopców. Naszej reprezentacji, którą tworzyli: Mateusz Bąkowicz, Tomasz Flaszka, Krystian Siewier, Mateusz Skóra, Piotr Felicjański, Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka należą się gratulacje. Chłopców do zawodów przygotowali: p. R. Mach i D. Dyja.

Zmieniony ( Niedziela, 11. Czerwiec 2017 19:21 )
 

WAŻNE WAŻNE WAŻNE

Email Drukuj PDF

Drodzy Uczniowie !

  Prosimy o sukcesywne rozliczanie się ze szkolną biblioteką do środy 14.06.2017r. Dotyczy to zwłaszcza uczniów klas III, którzy opuszczają mury naszej szkoły i proszeni  są o odwiedzenie biblioteki w celu oddania książek bądź upewnienia się, czy nie zalegają  ze zwrotem. Jednocześnie  informujemy, że w ramach „wietrzenia” półek na czas wakacji, uczniowie klas I-ych  i II-ich mają możliwość wypożyczenia książek na okres letniego wypoczynku  (po uprzednim rozliczeniu się z wcześniejszych wypożyczeń).

 

Wicemistrzostwo powiatu w piłce plażowej chłopców

Email Drukuj PDF
W środę 7 czerwca reprezentacja naszego gimnazjum brała udział w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego w piłce plażowej chłopców. W zawodach brało udział 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasi reprezentanci rywalizowali w grupie ze swoimi kolegami z PG 4 Radomsko oraz PG Strzałków. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny i z kompletem zwycięstw przeszliśmy do rywalizacji finałowej. W finale rozgrywane były mecze systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy ulegli swoim kolegom z Kodręba (21:19) i wygrali z Radomskiem. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce i awansowaliśmy do etapu rejonowego. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Flaszka, Piotr Mach oraz Mateusz Bąkowicz. Opiekunami drużny są p. Rafał Mach i p. Dariusz Dyja. 
 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 230


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Delecta21.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC03704.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003l.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1717
mod_vvisit_counterWczoraj20140
mod_vvisit_counterOstatni tydzień102608
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień123460
mod_vvisit_counterTen miesiąc382990
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc452283
mod_vvisit_counterWszyscy9052818

Aktualnie: gości 221, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.225.59.242
 , 
Today: Wrz 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 224 gości 

skanuj0005.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg