Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

AKTYWNE WARSZTATY TERENOWE DLA KLAS I

Email Drukuj PDF

W piątek 26 maja 2017 roku uczniowie klas I naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach terenowych, w wybranych parkach miejskich na terenie Łodzi - w Lesie Łagiewnickim, prowadzonych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Taka edukacja ekologiczna oparta na zajęciach przyrodniczo – leśnych umożliwiła uczestnikom uzupełnienie wiedzy o praktyczne działania, utrwalenie zdobytych wiadomości, jak również kształtowała postawy proekologiczne oraz umożliwiła kontakt z przyrodą.

Zajęcia miały też na celu zapoznanie młodzieży z gatunkami drzew i krzewów występującymi na terenie Lasu Łagiewnickiego. Nasi gimnazjaliści poprzez wypełnianie kart pracy uczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew i krzewów na podstawie pokroju, kształtu blaszki liściowej, owoców, nasion, kory, kwiatów czy pędów.

Poprzez aktywne warsztaty młodzież przypomniała sobie podstawową budowę drzewa – system korzeniowy, pień, kora, korona, liście, igły, owoce, nasiona. W trakcie lekcji uczestnicy rozwiązywali zadania związane z pomiarem wysokości, wieku drzewa oraz obwodu pnia mierzonego taśmą mierniczą.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały - p. Żaneta Kowalska-Dyja, p. Martyna Góralczyk, p. Iwona Orpel i p. Ewa Lesiak

 

   

Na chwilę przed sobotnim festynem. Przygotowania trwają .

Email Drukuj PDF

    Piątek. Już od rana widać, że to nietypowy dzień  w naszym gimnazjum.  Klasy trzecie wsiadają do autokaru i wyjeżdżają do Radomska na dni otwarte w  szkołach ponadgimnazjalnych. Klasy pierwsze też jadą do Łodzi na warsztaty ekologiczne. Zostają tylko klasy drugie, ale nie ma czego żałować, bo dziś nauki jest niewiele, natomiast trwają intensywne przygotowania do jutrzejszego festynu. Jedni z panem Arkiem wykonują hasło i inne niezbędne dekoracje, słychać też w tym czasie próby chórku szkolnego, bo przecież można śpiewać i pracować. W innej sali lekcyjnej obierane są  ziemniaki i cebula jako baza do upieczenia pysznego placka ziemniaczanego. W kolejnej klasie dziewczęta, a potem i chłopcy zabrali się do pracy, bo tu rozłożył się „warsztat  Solejukowej”, czyli  pracownia pierogów. Farsze, żeby były zimne, zostały wykonane wcześniej. Są to farsz pieczarkowy i jak na ruskie pierogi. Chyba został pobity rekord świata, bo w ciągu 45 minut wykonaliśmy około 500 sztuk. Ale robienie tych  pyszności sprawia nam taką frajdę, tym bardziej, że wykonujemy je już nie po raz pierwszy. Jest to praca zbiorowa i wymaga zaangażowania wielu ogniw żeby praca przebiegała bardzo sprawnie. Ale my już wiemy na co nas stać i dlatego każdy wie, co ma robić. Już każdy przełyka ślinkę nie mogąc doczekać się jutra i możliwości ich konsumpcji. Zostało tylko ugotowanie pierogów i wystudzenie, żeby do jutra się nie zepsuły. Zanim wyszliśmy ze szkoły, ustawiliśmy krzesła i ławki blisko wejścia, ułatwić sobie zadanie na jutro.

W sobotę spotykamy się o godzinie 9.00 żeby wykonać wszystkie prace zanim rozpocznie się impreza i przybędą zaproszeni goście oraz  miejscowa społeczność.  Zapraszamy i do zobaczenia jutro.

Zmieniony ( Sobota, 27. Maj 2017 07:17 )
 

Festyn rodzinny w Gomunicach

Email Drukuj PDF

  Dziś  ogłaszamy dobre nowiny

W sobotę mamy  „FESTYN RODZINNY”

A więc  rodzinnie, zdrowo, sportowo

Przyjdźcie  na  stadion będzie „fajowo”.!!

Występy uczniów , gry  i  zabawy

Chcesz się weselić- to nie  ma  sprawy

Kawy napijesz się w kawiarence

Zjesz pyszne ciastko, czego chcieć więcej?

Albo  spróbujesz  kiełbaskę  z grilla

Muzyczka będzie czas  tu  umilać.

O osiemnastej koncert  rokowy

Zespołu ROAN, bądź więc gotowy

Że  jak zagrają to nie ma mowy

Byś nie pomyślał ”zespół czadowy”.

Potem loteria, nocna zabawa

Organizatorom  złożymy brawa

DYREKCJI  GIMNAZJUM, UCZNIOM, WÓJTOWI

Że w GOMUNICACH  wiele  się robi,

Wiele się dzieje pozytywnego

Festyn  to  fajne  rodzinne święto.!!

  H.Witalewska

Zmieniony ( Sobota, 27. Maj 2017 07:16 )
 

Ekologicznie w łódzkich Łagiewnikach

Email Drukuj PDF

     Dziś znów niektórzy z nas zamiast o szkoły o 7.45 wejść do szkoły,  wsiedli do autokaru na kolejną  ekologiczną wycieczkę. Szybkie sprawdzenie  obecności,  przypomnienie regulaminu już jedziemy. O 9.30 rozpoczynamy zajęcia  z przewodnikami. Podzieleni na dwie grupy wyruszamy na łąkę  i stosując się do instrukcji, wykonujemy polecenia. Pracujemy w małych  lub dużych grupach udając uciekające zwierzęta, bo jedni są drapieżnikami, a inni ofiarami. Potem idziemy do lasu i bawimy się w podchody  ukrywając w trawie zadania, które potem trzeba było odszukać.  Najciekawsze zadanie typowo ekologiczne,  to rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów po liściach.  Mimo rozdanej karty pracy ćwiczenie nie  było  łatwe.  Jeszcze tylko  „szukanie dzięcioła” z zamkniętymi oczyma i koniec warsztatów. Mimo, że na początku wydawało nam się, że to dziecinne i nie dla nas, tak naprawdę zajęcia były bardzo fajne. Można się było poruszać, a przy okazji przez zabawę do nauki poznawaliśmy przyrodę w terenie, a nie tylko z podręcznika. Za wspólne chwile dziękują:  p. M. Czupiała, J. Ociepa, A. Drygała i I. Węgrzyńska.

 

PILNE PILNE PILNE

Email Drukuj PDF
  We wtorek, 23 maja 2017r odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI. Początek zebrania  - godz. 16.30. Prosimy Rodziców o punktualne i niezawodne przybycie na zebranie. Tematyka zebrania: oceny, zachowanie uczniów, festyn środowiskowy, sprawy różne.
 

Super koncert na tegorocznym festynie :)

Email Drukuj PDF

 Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu rockowego ROAN, który odbędzie się w sobotę, 27 maja 2017r na stadionie w Gomunicach podczas organizowanego w tym dniu Festynu Środowiskowego przez Publiczne Gimnazjum. Zespół da 1,5 godz. koncert w godzinach 18.00 - 19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę na żywo. Koncert może się odbyć dzięki uprzejmości i zaangażowaniu wójta Gminy Gomunice p. Pawła Olejniczaka - dziękujemy.

  ROAN powstał w 1991 roku w Solcu Kujawskim....  Zespół zadebiutował w 1991 roku na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Sukces ten, był początkiem ponad 20 letniej kariery grupy. W 1996 roku, ROAN nagrał jeden ze swoich największych przebojów pt.: „Ten zimowy czas”. Utwór nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, Fiolki Najdenowicz, DeSu oraz Nazara otworzył grupie drogę do popularności medialnej.
Kolejne single ROANU cieszyły się ogromnymi sukcesami na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych, w tym m.in. w Liście Przebojów „Trójki”, czy popularnym w latach 90-tych programie telewizyjnym „30 Ton - Lista, Lista” emitowanym przez TVP2.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:49 )
 

Spalski Park Krajobrazowy, czyli kolejna wycieczka ekologiczna

Email Drukuj PDF
      Dziś dzień idealny na spacery w terenie, więc trafiliśmy doskonale w aurę wybierając się w  okolice Spały. Wyjazd wprawdzie planowany był już w lutym, więc udał się wyjątkowo.

Rano zamiast przyjść do szkoły, wsiedliśmy w autokar, bo o godzinie 9.00  czekał na nas przewodnik po Nadpilicznych Parkach Krajobrazowych. Na miejscu weszliśmy na chwilę do drewnianego kościółka, którego nie dało rady obejrzeć z zewnątrz, bo zaatakowały nas jadowite , krwiożercze zwierzątka i bynajmniej nie były to nietoperze. Potem musieliśmy odwiedzić  pomnik wielkiego żubra-symbol tych terenów i usłyszeć historię związaną z  tym ogromnym, największym w Europie ssakiem. A potem prawdziwy spacer ekologiczny po dolinie Pilicy. Szliśmy ścieżką ekologiczną  poznając gatunki drzew i runa leśnego. Największe wrażenie robiły  powalone drzewa, które powoli zamieniały się w nowe ekosystemy, bo stawały się siedliskiem  grzybów, mchów, paproci i  domem dla owadów i ptaków. Niektóre to kilkusetletnie okazałe dęby, bo jak widać na wszystkie żywe stworzenia nadchodzi pora spoczynku. Obok Pilica wiła się wstęgą wody, której nie było za dużo, więc snuła się leniwie, a gdzieniegdzie płynął kajak, ponieważ rozpoczął się już czas spływów. Szliśmy dość szybko, bo goiły nas bezwzględne komary. Po takim spacerze opuściliśmy Spałę udając się do Inowłodza, gdzie mogliśmy przeżyć kawałek historii naszego państwa na tle warunków naturalnych. Udaliśmy się do kościoła świętego Idziego,  u którego stóp znów wiła się Pilica- bohaterka dzisiejszej wycieczki.

Potem zwiedziliśmy częściowo odrestaurowane ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Gdy weszliśmy na wieżę,  zaparło nam dech w piersiach, bo widok zielonych lasów i pól wokół rzeki,  robił niesamowite wrażenie.

Nadeszła godzina 12.00,  więc odezwały się nasze chude brzuszki i panujący w nich głód. Wygospodarowaliśmy pół godziny na zjedzenie lodów i  drugiego śniadania. I dopiero wtedy ruszyliśmy do realizacji ostatniego punktu programu- zwiedzanie Grot Nagórzyckich. Przez 20  minut pobytu w wyrobiskach w skałach piaskowych zdążyliśmy się ochłodzić, bo temperatura we środku osiągała 12 stopni Celsjusza. Są to twory rąk ludzkich, bo chłopi wydobywali tam piasek, który wykorzystywany był do wyrobu szkła  i  celów budowlanych.

Potem jeszcze godzina drogi do domu i niestety wszystko co miłe trwa za krótko. O godzinie 14.35 wylądowaliśmy na parkingu szkolnym. Za wspólny wyjazd dziękują opiekunowie: M. Czupiała, A. Gębicz,  A. Wurszt  i I. Węgrzyńska.

Zmieniony ( Czwartek, 25. Maj 2017 21:32 )
 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 229


Dzisiaj jest: Piątek
21 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 164 dni.
Zodiak: Rak

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

IMG_5991.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

PB300795.JPG

Jesteśmy aktywni

IMGP1801.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

IMGP1944.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6793
mod_vvisit_counterWczoraj19249
mod_vvisit_counterOstatni tydzień82001
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień55558
mod_vvisit_counterTen miesiąc217528
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc367575
mod_vvisit_counterWszyscy8022144

Aktualnie: gości 175, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.92.180.46
 , 
Today: Lip 21, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 178 gości 

skanuj0005.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg