Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, w piątek 07 kwietnia kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 06 kwietnia wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Chruścin i Chrzanowice). Zakończyła się AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK". W kwietniu uczniowie będą częstowani jabłkami :). 19-20-21 kwietnia EGZAMIN GIMNAZJALNY KLAS III. 24 kwietnia II w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa ----> do GIDEL.

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Spotkanie z Karolem Okrasą

Email Drukuj PDF

Dnia 24 marca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z  panem Karolem Okrasą  w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Kucharz  jest znany z takich programów telewizyjnych jak „Kuchnia z Okrasą" czy „Okrasa łamie przepisy". Zaproszony gość  przygotował wędzoną troć bałtycką, którą mieliśmy możliwość spróbować.  Opowiedział o swojej pracy i pasji jednocześnie. Wyjaśnił czym dla niego jest sukces, dlaczego warto realizować swoje marzenia oraz jaką rolę  odgrywają zdolności w życiu człowieka. Życzył uczniom, aby wybrali  taki zawód, który pozwoli im każdego dnia  z uśmiechem wstawać do pracy.

Zmieniony ( Poniedziałek, 27. Marzec 2017 23:59 )
 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ETAP POWIATOWY

Email Drukuj PDF

24 marca 2017 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W konkursie brali udział zwycięzcy eliminacji szczebla gminnego, podzieleni na 3 grupy wiekowe (gr I – szkoły podstawowe, gr II – szkoły gimnazjalne, gr III – szkoły ponadgimnazjalne).

W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test, który wyłonił finalistów. O kolejności zajętych miejsc decydowała część druga, w której finaliści odpowiadali na wylosowane pytania. 

Nasze gimnazjum godnie reprezentował Emil Klimek - uczeń klasy 2b.

Zabrakło mu 3 punktów do zakwalifikowania się do etapu ustnego turnieju.

W przerwie pomiędzy częścią testową a ustną dla uczestników turnieju i ich opiekunów strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej zorganizowali pokaz akcji gaśniczej.

 

Śladami polityki i historii, czyli wycieczka klas III do Warszawy

Email Drukuj PDF

    24 marca uczniowie klas trzecich już o 05.30 pełni werwy, mimo wczesnej pory,  wyruszyli w kierunku Warszawy. Najpierw formalności, czyli sprawdzenie obecności, przypomnienie regulaminów i jedziemy. Droga nawet pusta, bez korków, więc zdążyliśmy na czas  do Stolicy, do pierwszego punktu, czyli Sejmu. Miasto powitało nas słoneczną pogodą i dlatego chciało się żyć. Po dokonaniu formalności, czyli sprawdzeniu dokumentów, kontroli osobistej w bramce i pozostawieniu odzieży wierzchniej w szatni, wyruszamy z przewodniczką do miejsca, które jest nam znane tylko z telewizji. Widzimy makietę budynku, pani opowiada na temat historii tej dziedziny życia od zarania dziejów w Polsce, a potem idziemy korytarzami ze słynną podłogą w  kolorze szaro – czarnym. Ale największe wrażenie robi na nas sala obrad sejmowych. Rozsiadamy się w fotelach dla gości, w których najczęściej siedzą dziennikarze, którzy filmują z góry obrady Niższej Izby Parlamentu. Słychać głosy, że wiele osób czekało na tę chwilę, żeby być tutaj, gdzie skupia się życie polityczne w Polsce i zapadają najważniejsze decyzje  działalności naszego państwa.  I  tutaj czeka nas wyjątkowa niespodzianka, bo na spotkanie  z nami przychodzi pani poseł regionu piotrkowskiego, w tym Ziemi Radomszczańskiej- p. Anna Milczanowska.

Zmieniony ( Sobota, 25. Marzec 2017 19:04 ) Więcej…
 

21 MARCA – Pierwszy Dzień Wiosny

Email Drukuj PDF
   Jak co roku w tym dniu odbył się w naszej szkole Turniej Wiosenny klas III  o Puchar Przechodni  Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach. Tegoroczna impreza odbyła się już po raz ósmy. Uczniowie klas trzecich rywalizowali w konkurencjach sportowych realizując w ten sposób swoje prawo do wypoczynku i dobrej zabawy w myśl hasła „bawiąc uczyć”. Sportowa rywalizacja miała też na celu przestrzeganie zasady fair play. W ten sposób czas „dnia wagarowicza” został zagospodarowany w sposób bezpieczny, przyjemny i pożyteczny. Klasy trzecie podzielone na cztery drużyny zmierzyły się z trudnymi zadaniami, takimi jak bieg slalomem z jajkiem na głowie i kubkiem wypełnionym solą w dłoni, czy też strzał papierowym samolocikiem do kółka hula hop. Jury skrzętnie podsumowało wyniki zmagań i podało wyniki. Zwycięzcami okazała się drużyna „Liści” z IIIa, drugą lokatę zajęli wspólnie „Deski” z IIIa i „Antonówki” z IIIb, trzecie miejsce przypadło „Węgorzom”. Uczniowie zostali nagrodzeni przez p. Urszulę Andrulewicz pucharem oraz dyplomami. Całości imprezy doglądali nauczyciele wychowania fizycznego, pani Ewa Lesiak i pan Rafał Mach. A największe zasługi w „obsłudze” toru przeszkód i sędziowaniu mają chłopaki z IIa. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.
Zmieniony ( Czwartek, 23. Marzec 2017 21:00 )
 

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF
 W piątek, 24 marca uczniowie klas III wyjeżdżają na całodniową wycieczkę krajoznawczo - turystyczną do Warszawy. W programie: zwiedzanie Sejmu i Senatu, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Zamku Królewskiego. Zbiórka na parkingu szkolnym o godz. 5.30. Planowany powrót około godz. 22.00. Uczniowie mają obowiązek oddać rozdane zgody rodziców na wyjazd oraz sprawdzić i zabrać legitymacje szkolne.  Opiekę nad młodzieżą sprawują: I. Węgrzyńska - kierownik, J. Ociepa, M. Czupiała i A. Antoniak.
 

Odpadów segregowanie - pozytywne działanie

Email Drukuj PDF
22 marca 2017 roku, na spotkaniu z rodzicami uczennice klasy Ia pod kierunkiem wychowawców – p. Żanety Kowalskiej-Dyi i p. Dariusza Dyi przedstawiły rodzicom uczniów klas I prezentacje multimedialne dotyczące segregacji odpadów w gospodarstwie domowym.
Po prezentacji zostały rozpropagowane ulotki informacyjne dotyczące segregacji odpadów.
Działania te były związane z realizacją projektu: „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017”, dotyczącym edukacji ekologicznej w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobieganiu ich powstawaniu.
Segregacja odpadów domowych nie jest skomplikowanym procesem. Warto więc pomyśleć o poprawie jakości środowiska, w którym  żyjemy. Nie bez znaczenia jest wrzucanie różnorodnych śmieci do specjalnych separatorów. Selektywna zbiórka odpadów we własnym domu to podstawowy krok do odzysku i recyklingu.
Źródłem wytwarzania odpadów komunalnych są między innymi gospodarstwa domowe. Ilość powstających śmieci jest uzależniona od poziomu i modelu konsumpcji oraz świadomości ekologicznej. Bardzo często do jednego pojemnika wyrzucamy różnorodne produkty, które odpowiednio posegregowane można jednak ponownie przetworzyć.
Segregacja śmieci to wyodrębnienie:
 • papieru i tektury (w tym opakowania, gazety, czasopisma, itd.),
 • odpadów opakowaniowych ze szkła w podziale na szkło bezbarwne i kolorowe,
 • tworzyw sztucznych i metali,
 • zużytych baterii i akumulatorów,
 • zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
 • przeterminowanych leków,
 • mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
 • chemikaliów (farb, rozpuszczalników, olejów odpadowych, itd.),
 • odpadów budowlano-remontowych,
 • wyrobów zawierających azbest,
 • odpadów zielonych z ogrodów i parków.
Odpady domowe należy segregować zgodnie z przyjętymi zasadami w odpowiednich pojemnikach lub workach. Każdy z nas powinien mieć podpisaną umowę, która będzie nam zapewniać odbieranie odpadów komunalnych.

Zmieniony ( Czwartek, 23. Marzec 2017 19:33 )
 

Projekt autorski ZUS

Email Drukuj PDF

Dnia 22 marca uczniowie klas III i II uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Martę Markun w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych realizowany pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej kierowany jest do uczniów gimnazjów, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasad solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Celem projektu jest kształtowanie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie, zdobycie świadomości dotyczącej ubezpieczeń społecznych. Po zakończonych zajęciach uczniowie posiadają wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych oraz znają główne zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

 

Mistrz szkoły w piłce nożnej wyłoniony

Email Drukuj PDF

     21 marca podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny została rozegrana runda finałowa Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Runda ta została poprzedzona rozgrywkami grupowymi oraz meczami półfinałowymi. W meczu o trzecie miejsce klasa IIa pokonała klasę IIIb 3 do 1. W meczu finałowym zmierzyły się reprezentacje klas IIIa i IIb. Mecz ten w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2 do 2. Rozegrana następnie dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę oraz mistrza szkoły. Została nim klasa IIIa wygrywając w karnych 2 do 1.

Mecze finałowe sędziowali: p. D. Dyja oraz p. R. Mach. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa IIIa,

II miejsce – klasa IIb,

III miejsce – klasa IIa,

IV miejsce – klasa IIIb,

V miejsce – klasa Ib,

VI miejsce – klasa Ia

Drużyny z miejsc I - III otrzymają pamiątkowe medale, które zostaną wręczone podczas podsumowania roku sportowego. Kolejnym turniejem jaki zostanie rozegrany w naszej szkole będzie turniej unihokeja. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 221


Dzisiaj jest: Piątek
28 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Do końca roku zostało 248 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6045.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz8.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN2278.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8429.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11319
mod_vvisit_counterWczoraj15454
mod_vvisit_counterOstatni tydzień44011
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień89867
mod_vvisit_counterTen miesiąc288738
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc339195
mod_vvisit_counterWszyscy7117741

Aktualnie: gości 151, 
botów 4 połączonych
Your IP: 54.224.204.189
 , 
Today: Kwi 28, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 155 gości 

skanuj0005.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg