Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)
   Środa, 13 września 2017r, Spacer Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

„Gra miejska – pierwsza pomoc na szóstkę”

Email Drukuj PDF

   06 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Grze Miejskiej – Pierwsza pomoc na szóstkę” organizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Drużyna z klasy IIIb w składzie Zuzanna Matyja, Aleksandra Odolińska i Piotr Richter oraz drużyna z klasy IIb w składzie Julia Barańska, Zuzanna Klekocińska i Zuzanna Tatara współzawodniczyły z innymi drużynami gimnazjalistów powiatu radomszczańskiego w udzielaniu pierwszej pomocy i sprawdzały się w dziedzinie znajomości topografii miasta. Każda grupa została wyposażona w prowiant i wodę, gdyż warunki atmosferyczne były trudne, a odległości do pokonania dość spore. Po zakończeniu zmagań terenowych uczestniczyliśmy w pokazie przygotowanym przez pracowników PSP w Radomsku, podczas którego profesjonaliści pokazali nam amatorom, jak wygląda pierwsza pomoc w realnych sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie odbyło się rozdanie nagród. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Ewa Lesiak i Małgorzata Czupiała.

Zmieniony ( Środa, 07. Czerwiec 2017 07:53 )
 

Dzień Dziecka 2017 - konkurs piosenki Disco Polo

Email Drukuj PDF

Obchody Dnia Dziecka

Tego dnia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Imprezę szkolną poprowadzili Przewodniczący szkoły Hubert Śmiechowicz oraz Rzecznik Praw Ucznia Zuzanna Tatara, która przypomniana Konwencję o Prawach Dziecka. Janusz Korczak kiedyś powiedział „nie ma dzieci są ludzie” i jak każdy dorosły człowiek, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Źródłem ich jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem.

W tym dniu odbyły się dwa konkursy:

Konkurs piosenki Disco Polo oraz Konkurs „Kosmiczna Fryzura”.

Wyniki pierwszego z nich przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa IIIb

II miejsce klasa IIIa

III miejsce klasa IIb

Najbardziej kosmiczne fryzury wykonały:

I miejsce klasa IIa

II miejsce klasa Ia

III miejsce klasa Ib

Na koniec imprezy cała społeczność uczniowska otrzymała życzenia i słodki upominek, po czym odtańczyła  Zumbę oraz Belgijkę.  Wszyscy znakomicie się bawili. 

Zmieniony ( Wtorek, 06. Czerwiec 2017 13:50 )
 

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu ekologicznego „Przyroda Gminy Gomunice”

Email Drukuj PDF

     W dniu 5 czerwca 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach i Szkoły Podstawowej w Gomunicach.


Jury w składzie: Pani Urszula Andrulewicz – dyrektor szkoły

                           Pani Iwona Węgrzyńska – nauczyciel biologii

                           Pani Iwona Orpel- pedagog szkolny

                           Hubert Śmiechowicz – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego


wybrało w kategorii konkurs fotograficzny – „Przyroda wokół mnie w różnych porach roku”  najciekawsze zdjęcia.

   I tak przyznano:


I miejsce – Aleksandra Odolińska klasa III b PG w Gomunicach

II miejsce – Zuzanna Tatara klasa II b PG w Gomunicach

III miejsca nie przyznano.

Na wyróżnienie zasłużyły prace:

Wiktorii Więcek i Natalii Flaszka ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach oraz Mateusza Mielczarka z PG w Gomunicach.

W kategorii konkurs plastyczny – plakat przedstawiający przyrodę najbliższej okolicy, nie przyznano żadnej nagrody.

Prace prezentowane są na korytarzu szkolnym, można je było oglądać podczas szkolnego festynu środowiskowego oraz na szkolnej stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie i życzymy sukcesów.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 05. Czerwiec 2017 21:21 )
 

Zielona Szkoła do Wisły - podsumowanie

Email Drukuj PDF

Organizatorzy i uczestnicy tegorocznego wyjazdu na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną „Zieloną Szkołę” do Wisły  serdecznie dziękują za wsparcie finansowe:

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowej przy Gminie Gomunice;

Księżom Parafii Gomunice – Księdzu Andrzejowi Molendzie i Księdzu Patrykowi Machowi;

Szkolnemu Kołu Caritas;

Anonimowemu Ofiarodawcy.

Ponadto dyrektor szkoły Urszula Andrulewicz dziękuje wszystkim nauczycielom, wśród których byli:

Antoniak Andrzej

Czupiała Małgorzata

Drygała Andrzej

Dudek Jolanta

Dyja Dariusz

Gębicz Aneta

Lesiak Ewa

Węgrzyńska Iwona

za wzorową opiekę nad uczniami podczas wyjazdu na „Zieloną szkołę” oraz  trud i poświęcenie własnego czasu, ponadto Andrzejowi Antoniakowi za przygotowanie programu wyjazdu. 

 

RODZINNIE, ZDROWO I NA SPORTOWO - festyn środowiskowy 2017.

Email Drukuj PDF

RODZINNIE, ZDROWO I NA SPORTOWO- festyn środowiskowy 2017.

                27 maja to dla całej społeczności gimnazjalnej dzień wytężonej pracy. Przygotowania trwały już kilka dni wcześniej, ale w tym dniu szkoła tętniła życiem  od godziny 9.00, bo zabierane są krzesła, ławki, naczynia kuchenne, sprzęt grający i sportowy i wszystko to, co jest przydatne żeby dopiąć każdy detal dużej imprezy. Rozpoczęcie dopiero o 15.00, ale trwało  dekorowanie sceny, rozkładanie namiotów z atrakcjami i uruchamianie  „kuchni”, bo kawiarenka to ważna część festynu. W niej sprzedawane były przez cały czas pyszne domowe ciasta upieczone  przez rodziców, zapiekanki, hot- dogi,  pierożki własnoręcznie przygotowane przez uczniów, zalewajka z wkładką, grillowana wędlina, napoje oraz  drobne łakocie. Obok sceny pojawiła się też główna nagroda- meble ogrodowe zasponsorowane przez firmę JYSK, która ufundowała też wiele innych atrakcyjnych przedmiotów do „Wesołego kiermaszu”. Gdy  wybiła godzina rozpoczęcia, na scenie  lub trawie uczniowie tańczyli układy choreograficzne- każda klasa swój, a chórek szkolny prezentował  dorobek całego roku szkolnego.  Jednocześnie  odbywały się zawody sportowe, rzut lotek do celu, malowanie twarzy i wymyślanie najróżniejszych fryzur. Oj ujawniły się artystyczne talenty naszych uczniów.

Zmieniony ( Środa, 07. Czerwiec 2017 10:20 ) Więcej…
 

Dzień Dziecka - konkurs fryzur :)

Email Drukuj PDF
 

„Być dobrym jak chleb”

Email Drukuj PDF

„O Księdzu Twardowskim słów kilka. Gdybym nie był księdzem…

To motto tegorocznego spotkania z ks. Janem Twardowskim, które odbyło się 12.04.2017r. w Wielką Środę. Tym razem organizatorzy postanowili pokazać uczestnikom uroczystości, jak wszechstronna była osobowość Patrona i jak różnorodne, wielkie pokłady wzorców kryją się w jego poezji.

Święto przebiegało według zasad zaplanowanego quizu i jego części finalnej. Wszystkie klasy gimnazjalne podczas apelu okolicznościowego prezentowały efekty własnej pracy na temat, kim byłby Jan Twardowski, gdyby nie został księdzem. Uczniowie swoją tezę wywodzili z  przesłanek dostępnych w źródłach szkolnych i własnych (biografie, wiersze, artykuły, fakty prasowe itp.). W prezentacjach gimnazjalistów Patron stał się m.in.  nauczycielem biologii, psychologiem, filozofem, badaczem.

            Niezależnie jednak od wybranych koncepcji występujący pokazali, iż Ksiądz Twardowski wbrew upływowi czasu potrafił ocalić w sobie dziecko. Zachował zdolność dziwienia się wszystkiemu, co Go otaczało, zauważał najmniejszy przejaw dobra, cieszył się z każdego dnia. Sam mówił o sobie w ten sposób:

„Zachwyca mnie otaczający świat, jego kolor, dźwięk, zapach, różnorodność. Wracam do starego Linneusza, który nazywał po imieniu zwierzęta, ptaki, rośliny. Długo i cierpliwie uczyłem się przyrody, czytam książki przyrodnicze. Zbieram zielniki. [...] Juliusz Słowacki w znanej strofie z Beniowskiego pisze, że Bóg jest Bogiem rozhukanych koni, a nie pełzających stworzeń, sądzę, że jest także Bogiem chrząszczy, mrówek, biedronek i szczypawek. Czy takie widzenie przyrody nie uczy nas pokory? Przecież to samo światło pada i na ludzi, i na koniki polne, i na świerszcze. Świat dany nam jest w sposób rzeczywisty, a nie wyobraźniowy. Nie istnieje jako pomyślenie czy poetycka rzecz. [...] To, co widzialne, dotykalne pozwala określić granice niewiadomego i niepoznawalnego. Bez tej jedynej bliskiej miary świata nie dałoby się też dostrzec i pojąć jego nieuchwytnych tajemnic. Interesuje mnie więc wszystko: ptaki, kwiaty, owady, kamienie. I zamiast o katedrach i gotykach wolę pisać o drzewach, które mają w sobie coś ze wspomnienia raju. Świat jest naprawdę cudowny...”

            Powoli zacierają się rysy Jego twarzy i oddala się od nas ciepło Jego uśmiechu. Ale to, co pozostawił po sobie - wiersze, kazania, utwory prozatorskie - prowadzi nas w świat zamyślenia i zadumy, wrażliwości i pogody ducha.

            Dziękujemy zaproszonym gościom, że znaleźli czas, by z nami - społecznością gimnazjum- przeżywać Dzień Patrona.

Organizatorzy: Aurelia Wurszt, Arkadiusz Frankowski

 

Szkolny konkurs fizyczny dla klas I, II i III

Email Drukuj PDF
5 czerwca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Fizyczny dla uczniów klas I, II i III Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach.
Składał się on 15 zadań zamkniętych oraz dwóch zadań otwartych.
W konkursie fizycznym wzięło udział:
- z klasy IIIa – 4 osoby
- z klasy IIIb – 2 osoby
- z klasy IIa –  2 osoby
- z klasy IIb –  3 osoby
- z klasy Ia – 6 osób
- z klasy Ib – 4 osoby
Najwięcej punktów zdobyli:
SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III
Wyróżnienie: Zuzanna Szczepocka, klasa IIIa 
Wyróżnienie: Hubert Śmiechowicz, klasa IIIb
SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II
I miejsce: Julia Barańska, klasa IIb
II miejsce: Anna Dyja, klasa IIa 
II miejsce: Emil Klimek, klasa IIb
SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I
I miejsce: Natalia Cyran, klasa Ib
I miejsce: Konrad Kobylarz, klasa Ib 
II miejsce: Marlena Barańska, klasa Ia
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursów, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 230


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190057.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

PB300797.JPG

Jesteśmy aktywni

gert1.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003n.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1727
mod_vvisit_counterWczoraj20140
mod_vvisit_counterOstatni tydzień102618
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień123460
mod_vvisit_counterTen miesiąc383000
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc452283
mod_vvisit_counterWszyscy9052828

Aktualnie: gości 222, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.225.59.242
 , 
Today: Wrz 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 227 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg