Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Warszawa powitała nas…..śniegiem, czyli wycieczka do Stolicy.

Email Drukuj PDF

    Dnia 16 lutego  zostaliśmy zaproszeni przez naszą panią poseł Annę Milczanowską do Sejmu. Ale najpierw byliśmy w Muzeum Ziemi, w którym przewodnik opowiedział nam o dziejach geologicznych Polski, a potem z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy wystawę minerałów oraz kości nogi słonia polskiego o wysokości ponad 4 metry. No potem udaliśmy się do Parlamentu. Po przejściu przez bramkę i sprawdzeniu dokumentów weszliśmy z przewodnikiem na galerię. Tam czekał na nas poseł – pan Tadeusz Cymański, który został poproszony o przywitanie nas, bo pani Milczanowska nie mogła być obecna osobiście , ale pamiętała o naszej wizycie. W tym dniu obrad Sejmu nie było, ale kręciło się wielu posłów, a wśród nich pan Ryszard Petru. Potem udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym spędziliśmy niezapomnianą godzinę, bo tyle mieliśmy czasu do warsztatów w  Manufakturze Czekolady. To była niezapomniana chwila, a działała zwłaszcza na zmysł powonienia, bo wszystko pachniało kakao. Każdy z nas wykonał sobie tabliczkę czekolady, ozdobił owocami i innymi dodatkami i tę wyjątkową słodkość zabrał  do domu.  I na koniec spacer po Stolicy do domu handlowego „Złote Tarasy”, bo była godzina 15.00, a nam chciało się jeść.  Po wyszukaniu czegoś dobrego dla siebie do konsumpcji  i uzupełnieniu „brzuszkowych zapasów” ruszyliśmy w kierunku domu. A po drodze trwała prawdziwa integracja klas trzecich, czyli śpiewy, gra w  karty, rozmowy i dzielenie się wrażeniami z dzisiejszej wycieczki. Za wspólne chwile dziękują opiekunowie: dyr. U. Andrulewicz, p. A. Wurszt, p. I. Węgrzyńska i p. A. Antoniak.

Zmieniony ( Niedziela, 18. Luty 2018 10:32 )
 

Pierzawka 2018

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie społeczność naszej szkoły we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gomunicach zaprosiła mieszkańców naszej gminy na wspólne "darcie pierza". Dawniej na wsi w zimowe wieczory gospodynie zbierały się w domach i godzinami darły pierze na poduszki i pierzyny, tak i my po raz siódmy już, zasiedliśmy do tej mozolnej pracy. Pierwszy raz w roku 2012 darliśmy pióra na poduszeczkę dla Wiktorii, w kolejnych latach dla Kacperka, Karolka, Oli, Antosia, Lenki, a tym razem symboliczną poduszeczkę otrzymał Szymonek, pierwszy mieszkaniec gminy urodzonym w 2018 roku, syn Państwa Marzeny i Dawida. Wraz z nami pierze na podusię „darli” jego rodzice. 
Haft na poduszeczce wykonała p. Marzenka Sierko - właścicielka zakładu "PAJĘCZA NIĆ" – Hafty  Komputerowe w Gomunicach. Nie zabrakło zespołów Kół Gospodyń Wiejskich czyli  Słostowianek  oraz Chrzanowianek  i dwóch Janków, przedstawicieli Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Gomunicach.  Przy tym niecodziennym zajęciu dzielnie spisali się Wójt naszej gminy p. Paweł Olejniczak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy  p. Marek Tazbir oraz radna Rady Gminy Gomunice, a zarazem przewodnicząca Rady Rodziców przy Publicznym Gimnazjum p.Sylwia Jankowska-Kopcik, nauczyciele oraz młodzież gimnazjum. Zespoły ludowe wraz z uczennicami  swoim  wspaniałym śpiewem wprowadzili wszystkich  w niezapomniany nastrój dawnych,  wiejskich wieczorów. 
No i jak na takie  imprezy przystało nie zabrakło wspólnej biesiady. Mieliśmy okazję posmakować wspaniałych potraw. Na stole królowały: zalewajka na własnym zakwasie, kapusta z grochem oraz słodkie pyszności: drożdżowce, faworki oraz pączki. Wszystkim obecnym  dziękujemy za wspólną zabawę.
W organizację imprezy zaangażowali się p. Urszula Andrulewicz Dyrektor Szkoły, p. Elżbieta Sukiennik  Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach, nauczyciele Jolanta Ociepa, Martyna Góralczyk, Małgorzata Czupiała, Żaneta Kowalska-Dyja, Jolanta Dudek oraz młodzieży gimnazjum, która uświetniła uroczystość swoim śpiewem oraz służyła pomocą podczas poczęstunku i obsługi sprzętu muzycznego.

 

Zmieniony ( Sobota, 17. Luty 2018 12:44 )
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Niedziela, 04. Luty 2018 09:23 )
 

Piórkowa piosenka

Email Drukuj PDF
  Po  głębokim  stawie płyną  gąski  białe

Mają jasne  piórka, upierzone całe

My  te  białe  gąski  z  piórek  oskubiemy

I  w  zimowy  wieczór  te  pióra podrzemy.

Oskubano  gąski  mamy puch  i  pióra

Szykuje „pierzawkę„ Elżbieta  i  Ula

Szybko  idzie  praca, ręce  nasze  zwinne

 Drzemy gęsie  pióra na  ciepłą  pierzynę.

Więcej…
 

Chłopcy wicemistrzami powiatu w piłkę siatkową

Email Drukuj PDF

   26 stycznia odbył się w Hali Sportowej w Radomsku turniej finałowy powiatowych rozgrywek w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział siedem szkół – trzy w kategorii dziewcząt oraz cztery w kategorii chłopców. Mecze finałowe zostały poprzedzone rozgrywkami grupowymi, które odbyły się 23 stycznia. Z „naszej” grupy, która rozgrywała swoje mecze w Gomunicach, do rundy finałowej awansowało nasze gimnazjum oraz gimnazjum z Dobryszyc. Rozgrywki finałowe odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach. W wyniku losowania w pierwszym „spotkaniu” nasze gimnazjum zmierzyło się z reprezentacją PSP nr 6 z Radomska wygrywając 2 do 0. W kolejnym meczu, nasza reprezentacja przegrała z rówieśnikami z Kodręba, którzy zajęli I miejsce w turnieju, a nam pozostało cieszyć się z II miejsca w powiecie.

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Konopka, Piotr Mach, Michał Olas, Filip Kuliberda, Kacper Kuliberda, Konrad Królak, Kacper Drozdek, Kamil Biniek, Kamil Wajdowicz, Kamil Bremerski oraz Robert Koniarski.

Zmieniony ( Niedziela, 04. Luty 2018 09:22 )
 

BAL GIMNAZJALNY 2018 - Polonez

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Sobota, 27. Styczeń 2018 11:04 )
 

Spotkanie z pisarzem

Email Drukuj PDF
 

Weekend siatkarskich emocji za nami…

Email Drukuj PDF

    20 i 21 stycznia odbył się na hali sportowej XII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Organizatorami turnieju byli UKS Kadet, p. Dyrektor Urszula Andrulewicz oraz nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum. W turnieju tym, jak co roku, wzięło udział osiem drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup. W sobotę rozgrywki zostały rozpoczęte przez p. Dyrektor oraz radną p. Wiolettę Perczyńską - fundatorkę jednej z nagród. Grupa A, w skład której wchodziły następujące drużyny: UKS Kadet I, Cefol II, Dziki oraz Landrynki, rozgrywała swoje mecze w godzinach przedpołudniowych, a grupa B (Wiejscy Wojownicy, Tik Taki, Cefol I i UKS Kadet II) po południu. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek zostały wyłonione po dwie najlepsze drużyny z obu grup, które awansowały do fazy finałowej.

W niedzielę o godz. 14 rozpoczęły się rozgrywki finałowe. W pierwszym półfinale „spotkały się” zespoły Landrynek i Cefolu I. W meczu tym zwyciężyli zawodnicy Landrynek. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Tik Taków oraz Dzików. W spotkaniu tym lepsi okazali się zawodnicy Tik Taków. Przegrani z obu półfinałów zagrali ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Zdobywcami III miejsca zostali reprezentanci drużyny Dzików pokonując drużynę Cefolu I. Mecz finałowy poprzedzony został uroczystą prezentacją zawodników obu drużyn przygotowaną przez p. A. Frankowskiego. Przed rozpoczęciem spotkania zgromadzona publiczność mogła sprawdzić swoje umiejętności w chwytaniu piłek „niespodzianek” rzuconych z poziomu boiska przez p. Dyrektor oraz zaproszonych gości.W meczu tym zagrały ze sobą drużyny Tik Taków i Landrynek. Zwycięzcami turnieju pierwszy raz zostali zawodnicy Tik Taków, II miejsce przypadło zawodnikom Landrynek. Sędziami turnieju byli: p. A. Drygała, p. D. Dyja, p. R. Mach oraz absolwent naszego gimnazjum - D. Kuliberda. W czasie rozgrywek uczniowie naszej szkoły częstowali widzów zgromadzonych na widowni słodkimi wypiekami przygotowanymi wspólnie z nauczycielami. Po zakończeniu rozgrywek odbyło się losowanie nagród wśród licznie zgromadzonej publiczności. W „ręce” widzów trafił sprzęt sportowy ufundowany przez UKS Kadet. Następnie miało miejsce podsumowanie turnieju. Drużyny z miejsc 1 – 4  otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Zostały wręczone także nagrody indywidualne dla zawodników. Najwięcej punktów, liczonych przez komisję w składzie p. A. Łuczak oraz p. E. Deresińska – Chwast, zgromadził R. Sykuła i otrzymał statuetkę najlepiej punktującego zawodnika turnieju. Najlepszym libero został M. Gonera, najlepszym rozgrywającym B. Tkacz, a tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał M. Łaski. Nagrodę fair play ufundowaną przez p. B. Pokorę otrzymał Ł. Perczyński. W czasie niedzielnych rozgrywek widownię naszej hali wypełniła licznie zgromadzona publiczność, która dopingowała swoich faworytów. Obecnością zaszczycili nas także: wójt Gminy Gomunice oraz radni naszej gminy. Turniej ten został zorganizowany dzięki dotacji jaką UKS Kadet uzyskał z Urzędu Gminy w Gomunicach.

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 243


Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190057.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Groclin6.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN8564.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004b.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj827
mod_vvisit_counterWczoraj2473
mod_vvisit_counterOstatni tydzień27162
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień66454
mod_vvisit_counterTen miesiąc194421
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc348377
mod_vvisit_counterWszyscy12919330

Aktualnie: gości 75, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.224.133.152
 , 
Today: Cze 23, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg