Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Super koncert na tegorocznym festynie :)

Email Drukuj PDF

 Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu rockowego ROAN, który odbędzie się w sobotę, 27 maja 2017r na stadionie w Gomunicach podczas organizowanego w tym dniu Festynu Środowiskowego przez Publiczne Gimnazjum. Zespół da 1,5 godz. koncert w godzinach 18.00 - 19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę na żywo. Koncert może się odbyć dzięki uprzejmości i zaangażowaniu wójta Gminy Gomunice p. Pawła Olejniczaka - dziękujemy.

  ROAN powstał w 1991 roku w Solcu Kujawskim....  Zespół zadebiutował w 1991 roku na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Sukces ten, był początkiem ponad 20 letniej kariery grupy. W 1996 roku, ROAN nagrał jeden ze swoich największych przebojów pt.: „Ten zimowy czas”. Utwór nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, Fiolki Najdenowicz, DeSu oraz Nazara otworzył grupie drogę do popularności medialnej.
Kolejne single ROANU cieszyły się ogromnymi sukcesami na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych, w tym m.in. w Liście Przebojów „Trójki”, czy popularnym w latach 90-tych programie telewizyjnym „30 Ton - Lista, Lista” emitowanym przez TVP2.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:49 )
 

Spalski Park Krajobrazowy, czyli kolejna wycieczka ekologiczna

Email Drukuj PDF
      Dziś dzień idealny na spacery w terenie, więc trafiliśmy doskonale w aurę wybierając się w  okolice Spały. Wyjazd wprawdzie planowany był już w lutym, więc udał się wyjątkowo.

Rano zamiast przyjść do szkoły, wsiedliśmy w autokar, bo o godzinie 9.00  czekał na nas przewodnik po Nadpilicznych Parkach Krajobrazowych. Na miejscu weszliśmy na chwilę do drewnianego kościółka, którego nie dało rady obejrzeć z zewnątrz, bo zaatakowały nas jadowite , krwiożercze zwierzątka i bynajmniej nie były to nietoperze. Potem musieliśmy odwiedzić  pomnik wielkiego żubra-symbol tych terenów i usłyszeć historię związaną z  tym ogromnym, największym w Europie ssakiem. A potem prawdziwy spacer ekologiczny po dolinie Pilicy. Szliśmy ścieżką ekologiczną  poznając gatunki drzew i runa leśnego. Największe wrażenie robiły  powalone drzewa, które powoli zamieniały się w nowe ekosystemy, bo stawały się siedliskiem  grzybów, mchów, paproci i  domem dla owadów i ptaków. Niektóre to kilkusetletnie okazałe dęby, bo jak widać na wszystkie żywe stworzenia nadchodzi pora spoczynku. Obok Pilica wiła się wstęgą wody, której nie było za dużo, więc snuła się leniwie, a gdzieniegdzie płynął kajak, ponieważ rozpoczął się już czas spływów. Szliśmy dość szybko, bo goiły nas bezwzględne komary. Po takim spacerze opuściliśmy Spałę udając się do Inowłodza, gdzie mogliśmy przeżyć kawałek historii naszego państwa na tle warunków naturalnych. Udaliśmy się do kościoła świętego Idziego,  u którego stóp znów wiła się Pilica- bohaterka dzisiejszej wycieczki.

Potem zwiedziliśmy częściowo odrestaurowane ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Gdy weszliśmy na wieżę,  zaparło nam dech w piersiach, bo widok zielonych lasów i pól wokół rzeki,  robił niesamowite wrażenie.

Nadeszła godzina 12.00,  więc odezwały się nasze chude brzuszki i panujący w nich głód. Wygospodarowaliśmy pół godziny na zjedzenie lodów i  drugiego śniadania. I dopiero wtedy ruszyliśmy do realizacji ostatniego punktu programu- zwiedzanie Grot Nagórzyckich. Przez 20  minut pobytu w wyrobiskach w skałach piaskowych zdążyliśmy się ochłodzić, bo temperatura we środku osiągała 12 stopni Celsjusza. Są to twory rąk ludzkich, bo chłopi wydobywali tam piasek, który wykorzystywany był do wyrobu szkła  i  celów budowlanych.

Potem jeszcze godzina drogi do domu i niestety wszystko co miłe trwa za krótko. O godzinie 14.35 wylądowaliśmy na parkingu szkolnym. Za wspólny wyjazd dziękują opiekunowie: M. Czupiała, A. Gębicz,  A. Wurszt  i I. Węgrzyńska.

Zmieniony ( Czwartek, 25. Maj 2017 21:32 )
 

18 już FESTYN RODZINNY - zapraszamy :)

Email Drukuj PDF
 

„Rodzinnie, zdrowo i na sportowo”

w programie Festynu:

- występy uczniów

- konkursy, gry i zabawy rodzinne

- kawiarenka, grill

- wesoły kiermasz

- „dmuchańce” dla najmłodszych

- koncert zespołu ROAN  w godz. 18.00 – 19.30

- losowanie głównej nagrody – godz. 20.00

- dyskoteka „pod chmurką”

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:27 )
 

Warsztatów ekologicznych z PGK Radomsko część trzecia.

Email Drukuj PDF

    17 maja 2017 roku odbyły się w naszej szkole interaktywne warsztaty z grą na tabletach pod nazwą „Edukacja-Segregacja”. Podczas tych zajęć młodzież wykorzystując elementy technologii informacyjno-komunikacyjnej uczyła się jak prawidłowo segregować odpady, a także utrwalała wiedzę dotyczącą recyklingu.

   To trzecie spotkanie z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w cyklu prelekcji edukacyjnych. W czasie trzech dni odbyły się pogadanki na temat segregacji odpadów, uczniowie obejrzeli filmy prezentujące sposoby przetwarzania odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także uczyli się jakie ciekawe rzeczy można wykonać z plastikowych butelek.  Dziękujemy pracownicom PGK w Radomsku za dużą porcję wiedzy, jaką otrzymaliśmy.

   W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” dofinansowywanego przez WFOŚi GW w Łodzi.

Zmieniony ( Środa, 24. Maj 2017 13:41 )
 

Warsztaty terenowe z Nadleśnictwem Radomsko na ścieżce edukacyjnej w Strzałkowie.

Email Drukuj PDF

   19 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Strzałkowie. Na trasie ścieżki usytuowanych jest 9 przystanków  z tablicami informacyjnymi, zawierającymi opis otoczenia. Nasza przewodniczka po lesie pani Iza Randak z Nadleśnictwa Radomsko w szczegółowy sposób przedstawiła nam walory radomszczańskich  lasów, pokazywała ciekawe obiekty, jak chociażby matkę wszystkich okolicznych jodeł, czy też leniwego dęba, który jeszcze nie obudził się po zimowym śnie. Obserwowaliśmy siewki młodych drzew, smakowaliśmy liści młodego buka oraz nauczyliśmy się odróżniać szyszki jodowe od świerkowych. Wdychaliśmy świeże leśne powietrze, przesycone aromatem igliwia i rozwijających się młodych liści. Wiedzy przekazanej przez naszą przewodniczkę nie da się przekazać w tak wielkim skrócie, bo jest ona bardzo obszerna. Z pewnością każdy z uczniów zapamiętał sporo i wie już więcej niż dotychczas. Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do wieży obserwacyjnej w pobliżu szkółki leśnej, na której dyżur codziennie pełni pracownik nadleśnictwa obserwujący okolicę i wypatrujący, czy gdzieś w lesie nie powstał pożar. Po tym „trudnym” marszu czekała nas chwila relaksu. Każdy posilił się upieczoną nad ogniskiem kiełbasą i odpoczął w cieniu drzew sosnowych.  Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Radomsko, a szczególnie pani Izie Randak za możliwość uczestniczenia w warsztatach i miłe przyjęcie. Warsztaty w Strzałkowie są elementem projektu edukacyjnego obejmujący ochronę bioróżnorodności i funkcji ekosystemów, ze szczególnym uwzględnieniem promocji walorów przyrodniczych województwa łódzkiego („Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”).

 

Rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii’2017 naszej szkoły

Email Drukuj PDF

    Przyswojenie wszystkich zasad pisowni jest trudną sztuką, jest jednak niezbędne do poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie. 17 maja odbył się w gimnazjum coroczny konkurs ortograficzny, dyktando było maksymalnie najeżone ortograficznymi pułapkami. Nikomu nie udało się ich wszystkich ominąć, każdemu uczestnikowi zdarzyło się popełnić błędy, jednak była to wspaniała możliwość potwierdzenia zdobytych już umiejętności poprawnego pisania i  sprawdzenia co jeszcze może sprawiać trudności. Po konkursie uczestnicy stwierdzili, że pomimo braków,  najważniejsze jest doskonalenie się w tej dziedzinie.

Mistrzem ortografii 2017 została Marlena Barańska z klasy IA, drugie miejsca zajęła Anna Dyja z klasy IIA i trzecie Julia Barańska z klasy IIB. Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy ortograficznej.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 10:04 )
 

I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

   19 maja w ramach „Dni Otwartych” ZSCKR w Dobryszycach odbył się turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych. W turnieju, rozgrywanym systemem „każdy z każdym”, wzięły udział cztery szkoły. Rozgrywki zostały poprzedzone losowaniem kolejności meczy. W pierwszym meczu nasza reprezentacja pokonała rówieśników z Radziechowic 7 do 1, w kolejnym meczu pokonała gimnazjalistów z Dobryszyc 4 do 0. W ostatnim meczu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w turnieju nasi chłopcy pewnie zwyciężyli przedstawicieli PG z Lgoty Wielkiej 6 do 1 i to oni zajęli najwyższe miejsce na podium. Na zakończenie rozgrywek kapitan naszej drużyny odebrał z rąk dyrektora szkoły p. W. Olejnika pamiątkowy puchar. Naszą reprezentację tworzyli: Mateusz Bąkowicz - kapitan, Tomasz Flaszka, Krystian Siewier, Mateusz Skóra, Piotr Felicjański, Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:02 )
 

Dalszy ciąg ekologicznej twórczości…Dzień Ziemi 2017

Email Drukuj PDF

Wiersz Dominiki Podsadniak z klasy I b

W galaktyce leży punkcik Ziemią zwany,

to planeta na której mieszkamy.

Mamy tutaj wielkie pola i łąki,

no i lasy, w których ćwierkają skowronki.

Są tu lądy i wody

nieodłączny składnik przyrody.

Ziemię dostaliśmy z góry, więc  szanujmy ją,

bo co z nami będzie, gdy stracimy własny dom.

Nie zaśmiecajmy naszej krainy,

gdyż są tu też zwierzęta i rośliny,

wulkany, góry i doliny.

Oszczędzajmy światło, segregujmy śmieci,

Róbmy to wszyscy, dorośli i dzieci.

Zmieniony ( Czwartek, 18. Maj 2017 11:05 ) Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 229


Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190053.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

07.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC03711.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16518
mod_vvisit_counterWczoraj19801
mod_vvisit_counterOstatni tydzień83738
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień82352
mod_vvisit_counterTen miesiąc338570
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc412929
mod_vvisit_counterWszyscy8556115

Aktualnie: gości 475, 
botów 2 połączonych
Your IP: 107.22.6.52
 , 
Today: Sie 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 477 gości 

skanuj0005.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg