Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, w piątek 07 kwietnia kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 06 kwietnia wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Chruścin i Chrzanowice). Zakończyła się AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK". W kwietniu uczniowie będą częstowani jabłkami :). 19-20-21 kwietnia EGZAMIN GIMNAZJALNY KLAS III. 24 kwietnia II w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa ----> do GIDEL.

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wszędzie pyszne i zdrowe marchewki :)

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Czwartek, 16. Marzec 2017 18:09 )
 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie rozstrzygnięty

Email Drukuj PDF

   8 marca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o sporcie. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy „zmierzyli” się z testem składającym się z 16 pytań. Uczestnicy rozwiązując test, musieli wykazać się bardzo rozległą wiedzą z różnych dyscyplin sportowych. Pytania obejmowały zarówno historię sportu, przepisy i zasady gry, wyniki i rekordy oraz terminologię przypisaną określonym dyscyplinom. Najlepiej z tym trudnym sprawdzianem poradził sobie Tomasz Flaszka uzyskując 61 pkt. (na 69pkt.). O zajęciu pozostałych miejsc na podium decydowała „dogrywka”. Najlepiej z dodatkowymi pytaniami poradził sobie Piotr Mach zajmując drugie miejsce, najniższy stopień podium przypadł Jakubowi Mokrzyńskiemu, a czwarte miejsce zajął Mateusz Bąkowicz. Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody sportowe, które zostaną wręczone 21 marca. Konkurs przygotowali oraz przeprowadzili: p. A. Drygała i p. R. Mach.

Zmieniony ( Czwartek, 16. Marzec 2017 09:17 )
 

Kosmiczne rozważania :)

Email Drukuj PDF

Ile czasu zajęłoby dotarcie do odkrytego przez NASA układu planet?

Jak daleko od Ziemi znajduje się nowoodkryty system planetarny TRAPPIST-1?

Tych kilka wyliczeń pomoże nam wszystkim lepiej zobrazować sobie odległość, którą musielibyśmy pokonać, aby się tam dostać.

O nowym odkryciu NASA poinformowała na konferencji prasowej. Odkryte przez nich planety (na których może panować temperatura podobna do ziemskiej) są oddalone od nas o jakieś 39 lat świetlnych. Ostatnie przekazy sprawiły, że duża część z nas zaczęła intensywnie rozmyślać o nowym układzie i zastanawiać się, jak wyglądają nowe planety i czy kiedyś je odwiedzimy. "Zaledwie" 39 lat świetlnych. Układ TRAPPIST-1 jest oddalony od Ziemi o około 39 lat świetlnych. Jeśli wiemy, że jeden rok świetlny to mniej więcej 9,5 biliona kilometrów - rozumiemy, czemu w zdaniu "zaledwie 39 lat świetlnych" słowo zaledwie jest często brane w cudzysłów. Wahadłowiec kosmiczny NASA lecący z prędkością ok. 28000 km/h leciałby tam mniej więcej półtora miliona lat. Gdyby Usain Bolt był w stanie utrzymać prędkość 9,58 sekund na 100 metrów przez całą swoją podróż (nie zazdrościmy jego trenerom od przygotowania kondycyjnego) - bieg w celu odwiedzenia nowych planet zająłby mu 994 miliony 505 tysięcy 265 lat.

Idąc piechotą ze średnią prędkością ok 6 km/h dotarlibyśmy tam za osiem miliardów 775 milionów lat. Trzeba przyznać, że jeśli w najbliższym czasie w podróżach międzyplanetarnych nie dokona się rewolucja - nieprędko spotkamy się z mieszkańcami odległych planet (o ile oczywiście w ogóle istnieje tam życie).

Zmieniony ( Czwartek, 16. Marzec 2017 09:06 )
 

Ciąg dalszy rozgrywek w piłkę nożną

Email Drukuj PDF

    13 marca do zmagań sportowych w Szkolnym Turnieju w Piłkę Nożną przystąpiły klasy z grupy B. W wyniku losowania do grupy tej „trafiły” klasy Ia, IIa i IIIa. W pierwszym meczu klasa IIa pokonała klasę Ia 7 do 0. W drugim meczu klasa IIIa zwyciężyła klasę Ia 10 do 1. W ostatnim meczu rozgrywek, decydującym o zajęciu I miejsca w grupie, klasa IIIa pokonała pewnie klasę IIa 10 do 0. Do kolejnej rundy awansowały klasy IIIa i IIa. W przyszły poniedziałek (20 marca) w pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się klasy IIb i IIa, a w drugim IIIa i IIIb. Mecz o III miejsce oraz mecz finałowy zostaną rozegrane 21 marca.

Zmieniony ( Wtorek, 14. Marzec 2017 14:43 )
 

Trzecie miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Akademii Siatkówki Skry Bełchatów

Email Drukuj PDF

W niedzielę 12 marca odbył się w Bełchatowie Turniej Piłki Siatkowej pod patronatem Akademii Siatkówki Skry Bełchatów. Rywalilzowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta zrzeszone w Akademii. W kategorii chłopców zgłosiło się pięć drużyn - ZS nr 93 z Łowicza, Gimnazjum Ostrówek, Gimnazjum nr 36 Łódź, Gimnazjum Czarnożyły oraz nasi chłopcy. Turniej rozpoczęliśmy niefortunnie przegrywając z kolegami z Ostrówka 2:1. Kolejne mecze z Łodzią i Czarnożyłami zakończyły się wynikami 2:0 dla Gomunic. Ostatni mecz, decydujący o kolejności finałowej rozegraliśmy z kolegami z Łowicza. Po walce do samego końca uznaliśmy wyższość łowiczan i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. W nagrodę dostaliśmy pamiątkowe szaliki Skry Bełchatów oraz zdjęcia zawodników pierwszej drużyny Skry. Nasze gimnazjum reprezentowali: Mateusz Bąkowicz, Piotr Felicjański, Krystian Siewier, Sebastian Tkacz, Hubert Śmiechowicz, Jakub Mokrzyński, Mikołaj Pechta, Marcin Skulimomwski oraz Piotr Richter. Podczas trwania turnieju nasi młodzi adepci siatkówki mieli przyjemność spotkania się oraz zrobienia kilku zdjęć z gwiazdami pierwszej drużyny PGE Skry Bełchatów. Serdecznie gratulujemy występu oraz życzymy dalszych sukcesów.
Serdeczne podziękowania dla pani dyrektor Urszuli Andrulewicz za opiekę podczas zawodów, Wójta Gminy Gomunice pana Pawła Olejniczaka, pana Grzegorza Kłosowskiego - kierownika GOSiR w Gomunicach oraz Sołtysa Gomunic - pana Jerzego Zasępy za okazaną wszelką pomoc podczas organizacji transportu na zawody.

Dariusz Dyja

Zmieniony ( Poniedziałek, 13. Marzec 2017 00:18 )
 

ZIELONA SZKOŁA tuż tuż...

Email Drukuj PDF

      Już za niecałe dwa miesiące (08 - 13 maja 2017r) wyjeżdżamy na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną "Zieloną Szkołę" do Wisły. Trwają intensywne przygotowania, aby wyjazd był wyjątkowo udany i obfitował w wiele atrakcji turystycznych. Na obecną chwilę mamy zapisanych ponad 50 gimnazjalistów. Zachęcamy kolejne osoby. Prosimy o wpłacanie zaliczek w wysokości minimum 50 zł. Cały koszt "Zielonej Szkoły" to jedyne 450 zł za sześć dni pobytu. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym "KŁOS". Bliższych informacji udzielają organizatorzy: dyr. U. Andrulewicz i A. Antoniak.

Zmieniony ( Niedziela, 12. Marzec 2017 17:22 )
 

Wznawiamy spacery po okolicy :)

Email Drukuj PDF
  W czwartek, 16 marca planowany jest pierwszy (a VII) w tym roku szkolnym spacer NORDIC WALKING w ramach całorocznego projektu "Z kijkami po Gminie Gomunice". Zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów, którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas pozalekcyjny. Jednocześnie jest to doskonała forma odstresowania i naładowania akumulatorów do bardziej wydajnej nauki i pracy :). Spacerując poznajemy najbliższą okolicę i podziwiamy piękne krajobrazy naszej "GOMUNICKIEJ MAŁEJ OJCZYZNY". Na kijki na godz. 15.30 zapraszają: dyr. U. Andrulewicz, E. Lesiak, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.
 

Spierali się o alternatywne źródła energii

Email Drukuj PDF
W czwartek, 9 marca 2017 roku uczniowie klasy IIIB pod kierunkiem p. Dariusza Dyi przedstawili zaproszonym kolegom i koleżankom ciekawą lekcję fizyki i ekologii. Jej temat związany był z projektem ekologicznym realizowanym przez nasze gimnazjum pt."EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017" i brzmiał następująco: "Odnawialne i nieodnawialne źródła energii - wady i zalety". W lekcji udział wzięli także uczniowie klasy IIIA z p. Małgorzatą Czupiałą oraz klasa IIA z p. dyrektor Urszulą Andrulewicz. Gościem specjalnym był Sekretarz Gminy Gomunice, pan Grzegorz Wierzbicki.
Zajęcia zostały podzielone na kilka części. W każdej z nich wybrani uczniowie omawiali poszczególne sposoby pozyskiwania energii z alternetywnych źródeł, a następnie zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowania poszczególnych rodzajów elektrowni debatowali wymieniając argumenty za budową lub przeciw budowie poszczególnych rodzajów elektrowni. Po każdej części debaty następowało głosowanie i to publiczność podejmowała decyzję o budowie bądź zaniechaniu budowy danej elektrowni.
Omawiane były:
  • mała elektrownia wodna,
  • elektrownia wiatrowa,
  • solary i kolektory słoneczne,
  • geotermia,
  • biomasa,
  • biogaz.


Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy elektrowni ciekawie argumentowali zalety i wady posyczególnych sposobów pozyskiwania energii. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Pan Sekretarz podzikował za ciekawą formę prezentacji omawianych zagadnień, zwrócił uwagę na aspekt szeroko pojętej ekologii, która powinna być najważniejszym argumentem dla ludzi podejmujących decyzję o zastosowaniu pozyskania czystej energii.
W projekcie udział wzięli:
Katarzyna Zatońska - prowadząca debatę,
Anna Bukowiec - wprowadzenie do poszczególnych części dyskusji
Zwolennicy pozyskiwania "czystej" energii:
Julia Stańczyk, Daria Rudzka, Bartłomiej Grzejszczak, Piotr Richter
Przeciwnicy:
Aleksandra Odolińska, Hubert Śmiechowicz, Jakub Grzejszczak, Jakub Mokrzyński
Mateusz Mielczarek - oprawa wizualna, prezentacje multimedialne.

Dziękujemy p. Żanecie Kowalskiej-Dyi za udzieloną cenną pomoc oraz nieocenione wskazówki przy przygotowaniu lekcji.

Zmieniony ( Piątek, 10. Marzec 2017 22:31 )
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 221


Dzisiaj jest: Piątek
28 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Do końca roku zostało 248 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6040.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

44.jpg

Jesteśmy aktywni

wycieczka26.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

P1290253.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11277
mod_vvisit_counterWczoraj15454
mod_vvisit_counterOstatni tydzień43969
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień89867
mod_vvisit_counterTen miesiąc288696
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc339195
mod_vvisit_counterWszyscy7117699

Aktualnie: gości 138, 
botów 4 połączonych
Your IP: 54.224.204.189
 , 
Today: Kwi 28, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg