Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, we wtorek, 27 marca oraz w piątek 31 marca kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 30 marca wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Kamieńsk). TRWA AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK".

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Czas karnawału w naszym gimnazjum

Email Drukuj PDF
   Ot, ta nasza szkoła! Tu nie tylko trwają zajęcia dydaktyczne, ale też atrakcja  goni atrakcję. A nam jest miło, że możemy fajnie spędzić czas podczas pracy z nauczycielami korzystając  z ich doświadczenia podczas wykonywania wielu czynności związanych z codziennym życiem. Takim szczególnym miejscem, które nie ominie nikogo, jest kuchnia, bo każdy jeść musi. I dlatego my od pewnego czasu działamy przygotowując  różne pyszności, oczywiście z konsumpcją na miejscu.

Ale dziś postanowiliśmy zadbać o naszych nauczycieli, którzy mówili o planach na środę, że przed Nimi ciężki dzień, bo pobyt w  pracy wydłuży się do późnych godzin popołudniowych,  a nawet wieczornych. I dlatego zaproponowaliśmy, że wspólnie przygotujemy coś dobrego, żeby umilić czas w  szkole. W dniu dzisiejszym o godzinie 13.30 wpadliśmy do kuchni i zabraliśmy się za robienie faworków. Wygniataczy ciasta były 3 grupy,  a tam działały najbardziej silne osoby, bo trzeba było wyrobić kilogram mąki. Stanowimy taki zgrany zespół, że nawet nie trzeba było przypominać przepisu na te szybkie ciasta,  ani rozdzielać pracy, bo każdy wiedział gdzie ma  się odnaleźć w danej chwili. Potem rozpoczął się proces wałkowania, następnie krojenia w  paseczki i najmilsze to wyplatanie warkoczy. W tym czasie już na kuchni dymił rozgrzany tłuszcz, więc wystarczyło wrzucać gotowe faworki, które smażyły się dosłownie chwilę i złote pyszności układane były na tacach. Pozostało tylko posypać cukrem pudrem i już naszym oczom ukazały się całe góry wspólnych wypieków. No oczywiście  nasze łapki wyciągnęły się po to, żeby spróbować, ale reszta została na jutro. Trochę było nam żal, że dziś nie było wielkiej wyżerki z herbatką  i  odpoczynkiem po wspólnej pracy, ale wiemy, że w czwartek znów smażymy i to wszystko będzie dla nas. Pozostało szybkie sprzątanie, ale trening czyni mistrza, więc i to zajęcie zajęło niewiele czasu. Tym bardziej, że spieszyliśmy się do domów żeby zasiąść do nauki na jutro, ale taki przerywnik  bardzo nam się przydał.  Do zobaczenia w czwartek. Dzięki za wspólną pracę i super pogaduchy.

Zmieniony ( Wtorek, 21. Luty 2017 18:33 )
 

Znowu pyszne kanapki klasy IIIB :)

Email Drukuj PDF
 Pan Antoniak od rana z bułkami biega,
Na szybsze robienie kanapek nalega.
Ogórki, papryki, pomidory kroimy,
Zawsze się świetnie przy tym bawimy.
Nasze jedzenie jak malowane,
Jest zawsze chętnie kupowane.
Zawsze świeże śniadania mamy,
Kanapki klasy IIIB kochamy.
Chociaż panu Antoniakowi prawie pięćdziesiątka wybiła
On wcale się tym nie dobija
I z radością nasze kanapki zje i wszystkim uczniom poleci je.
Zmieniony ( Piątek, 17. Luty 2017 18:22 )
 

II miejsce w zawodach rejonowych w piłkę siatkową - BRAWO!

Email Drukuj PDF

    15 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Rejonowych Zawodach w Piłkę Siatkową Chłopców. Zawody te odbyły się w Działoszynie. Oprócz naszej szkoły (mistrz powiatu radomszczańskiego) w zawodach wzięły udział także szkoły z Bełchatowa, Pajęczna i Piotrkowa Tryb. (mistrzowie poszczególnych powiatów). Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu nasza reprezentacja pokonała pewnie gimnazjum nr 5 z Piotrkowa Tryb. 2 do 0. W drugim meczu ulegliśmy gimnazjum z Bełchatowa 2 do 0, a w ostatnim naszym meczu pokonaliśmy 2 do 1 gimnazjum z Pajęczna. W klasyfikacji końcowej turnieju, chłopcy z naszego gimnazjum stanęli na podium, jako wicemistrzowie rejonu.

Naszą reprezentacją tworzyli: Tomasz Flaszka, Piotr Felicjański, Krystian Siewier, Sebastian Tkacz, Mateusz Bąkowicz, Piotr Mach, Marcin Skulimowski, Mikołaj Pechta, Michał Olas, Jakub Mokrzyński, Hubert Śmiechowicz i Piotr Richter. Chłopców przygotowali do zawodów: p. R. Mach i p. D. Dyja.

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 21:58 )
 

Zajęcia z pracownikami PGK

Email Drukuj PDF

    W dniu 14.02.2017 r. w naszej szkole odbyła się lekcja ekologii z pracownicami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. W formie prezentacji  panie przedstawiły  młodzieży informacje dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Gimnazjaliści uzyskali wiedzę na temat, jak należy właściwie zagospodarowywać zużyty elektrosprzęt, w jaki sposób trzeba się tego typu urządzeń pozbywać i na czym polega recykling. Nawiązano także do tego, że w czasie zakupu nowego sprzętu elektryczno-elektronicznego należy wybrać ten najbardziej ekologiczny. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci ulotek i plakatów.

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 18:55 )
 

W Gimnazjum lepią najlepsze pierogi :)

Email Drukuj PDF

     Dziś znów nadszedł czas wielkiej pierogowej wyżerki. Jak zwykle zrobiony został farsz, czyli pieczarki uduszone z  cebulką oraz „ruskie”, czyli ziemniaki, ser biały i smażona cebulka doprawione pieprzem ziołowym, no czyli po prostu niebo w gębie. O umówionej godzinie spotkaliśmy się w jadalni, ekipa zgrana, czyli 13 zgranych ludzi, w tym jeden uczeń- Adam, który jak wódz czuwał nad całością. Ponieważ już po raz kolejny spotykaliśmy się w kuchni przy pracy w takim gronie, więc nikt nie musiał nikomu pokazywać co ma robić. A więc mąka została wysypana, dodany olej i tyle gorącej wody, żeby zagnieść lepkie, miękkie ciasto.  Tak to zagniatanie poszło sprawnie, że już o kilku minutach mogliśmy wałkować cienkie placki i z nich wyciskać pierożki. Były trzy pracujące grupy, które wkładały farsz i  robiły pierogi, a nad całością czuwała jedna Zuzia z dużym wałkiem. Druga Zuzia trzymała pieczę nad garami w kuchni, w których gotowała się woda żeby ugotować wychodzące  z  naszych  dłoni pyszności. A na patelni pachniała usmażona na masełku cebulka i czekała na swoją kolej, czyli polanie ugotowanego dania. Już po niecałych dwóch godzinach wspólnej pracy na stół trafiły pełne talerze pierogów, a w tym czasie cudowne Zuzie ugościły nas gorącą herbatą i zaprosiły do wspólnego stołu. Z przyjemnością zasiedliśmy razem nad talerzami i pałaszowaliśmy przygotowany przez nas posiłek. A potem jeszcze szybkie sprzątanie i znów dziewczęta nas zaskoczyły i spisały się na medal. Uczennice klas  pierwszej A i drugiej B, szybko zmyły naczynia i wytarły podłogę. I tak właśnie upłynęło urocze popołudnie  w naszej szkole, a podczas wspólnej pracy czas płynie najmilej. Za miły czas w kuchni dziękują starzy kucharze U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 21:29 )
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 07:42 )
 

Klasy pierwsze i ich zmagania na lodzie

Email Drukuj PDF

Dnia 15.02.2017r. (środa) odbyła się wycieczka klasy 1a oraz 1b na lodowisko. Wyjechaliśmy około godziny 8:40. Przed wejściem na lód musieliśmy zaopatrzyć się w kaski ochronne i wypożyczyć łyżwy. I w końcu mogliśmy zacząć jeździć. Niektórzy pięknie sunęli po lodzie, bez żadnych kolizji. Chociaż były osoby, które dopiero uczyły się jazdy. Niemniej jednak wszyscy świetnie się bawili. Po dwóch godzinach udaliśmy się do autokaru. Pojechaliśmy prosto do MacDonalda na mały obiadek :) Wszystkim bardzo się podobało. Czekamy na więcej!

Opiekę nad nami sprawowali – p. Żaneta Kowalska-Dyja, p. Martyna Góralczyk, p. Ewa Lesiak oraz p. Dariusz Dyja i p. Andrzej Drygała. 

Marlena Barańska

 

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 07:42 )
 

Święty Walenty zagościł w naszym gimnazjum

Email Drukuj PDF

We wtorek, 14 lutego 2017 r. odbyła się w naszym gimnazjum zabawa karnawałowa połączona ze spotkaniem absolwentów.

Na zebraniu „starzy znajomi” opowiadali o swoich nowych szkołach, wychowawcach i nauczycielach, nowych przyjaźniach, smutkach, radościach i swoich miłościach, bo przecież dzisiaj walentynki. Wspominaliśmy także lata spędzone w gimnazjum – począwszy do klasy pierwszej aż do trzeciej, oglądając film przygotowany przez byłą klasę IIIc.

Podczas seansu niektórym zakręciła się łezka w oku.

Uczniowie z sentymentem wracali pamięcią do łączących nas spraw, o czym świadczy nie tylko ich liczne przybycie dzisiaj, ale także częste odwiedziny naszego gimnazjum w zwykłe dni tygodnia.

Byli wychowankowie twierdzili, że okres spędzony w naszej szkole był wyjątkowy, zarówno pod względem towarzyskim, jak i naukowym. Choć nasz wspólny czas minął bezpowrotnie, to wspomnienia są nadal żywe i wartościowe.

W krótkiej ankiecie wyrazili wiele cennych uwag na temat swojej obecnej sytuacji edukacyjnej oraz lat spędzonych z nami.

Bardzo miło było nam gościć naszych wychowanków. Z całego serca życzymy im powodzenia, wielu sukcesów w dalszej nauce oraz życiu.

Wspólnie wspominali dawne chwile z coraz bardziej dorosłą młodzieżą – pani Żaneta Kowalska-Dyja, pani Martyna Góralczyk, pan Dariusz Dyja.

W tym wyjątkowym dniu bawiła się także wspaniale młodzież klas pierwszych, drugich i trzecich „wspomagana” przez absolwentów oraz gości z Domu Dziecka w Chorzenicach, przybyłych na zaproszenie dyrektor gimnazjum – pani Urszuli Andrulewicz, wychowanków i wychowawcy klasy IIb – pani Anety Gębicz.

Na naszej imprezie działała kawiarenka szkolna pod czujnym okiem pani Martyny Góralczyk. Nie zabrakło również walentynkowych atrakcji, takich jak: konkursy taneczne, nagrody walentynkowe, rozlosowane podczas zabawy, poczęstunku dla każdego ucznia naszej szkoły.

To była bardzo udana zabawa. Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy, nauczyciele i rodzice.

Zmieniony ( Czwartek, 16. Luty 2017 07:43 )
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 217


Dzisiaj jest: Wtorek
28 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6040.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

125.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN2314.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8495.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2336
mod_vvisit_counterWczoraj4448
mod_vvisit_counterOstatni tydzień27076
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień111375
mod_vvisit_counterTen miesiąc307841
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc472839
mod_vvisit_counterWszyscy6797649

Aktualnie: gości 111, 
botów 8 połączonych
Your IP: 54.204.107.91
 , 
Today: Mar 28, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

dyplom17.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg