Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Weekend siatkarskich emocji za nami…

Email Drukuj PDF

    20 i 21 stycznia odbył się na hali sportowej XII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Organizatorami turnieju byli UKS Kadet, p. Dyrektor Urszula Andrulewicz oraz nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum. W turnieju tym, jak co roku, wzięło udział osiem drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup. W sobotę rozgrywki zostały rozpoczęte przez p. Dyrektor oraz radną p. Wiolettę Perczyńską - fundatorkę jednej z nagród. Grupa A, w skład której wchodziły następujące drużyny: UKS Kadet I, Cefol II, Dziki oraz Landrynki, rozgrywała swoje mecze w godzinach przedpołudniowych, a grupa B (Wiejscy Wojownicy, Tik Taki, Cefol I i UKS Kadet II) po południu. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek zostały wyłonione po dwie najlepsze drużyny z obu grup, które awansowały do fazy finałowej.

W niedzielę o godz. 14 rozpoczęły się rozgrywki finałowe. W pierwszym półfinale „spotkały się” zespoły Landrynek i Cefolu I. W meczu tym zwyciężyli zawodnicy Landrynek. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Tik Taków oraz Dzików. W spotkaniu tym lepsi okazali się zawodnicy Tik Taków. Przegrani z obu półfinałów zagrali ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Zdobywcami III miejsca zostali reprezentanci drużyny Dzików pokonując drużynę Cefolu I. Mecz finałowy poprzedzony został uroczystą prezentacją zawodników obu drużyn przygotowaną przez p. A. Frankowskiego. Przed rozpoczęciem spotkania zgromadzona publiczność mogła sprawdzić swoje umiejętności w chwytaniu piłek „niespodzianek” rzuconych z poziomu boiska przez p. Dyrektor oraz zaproszonych gości.W meczu tym zagrały ze sobą drużyny Tik Taków i Landrynek. Zwycięzcami turnieju pierwszy raz zostali zawodnicy Tik Taków, II miejsce przypadło zawodnikom Landrynek. Sędziami turnieju byli: p. A. Drygała, p. D. Dyja, p. R. Mach oraz absolwent naszego gimnazjum - D. Kuliberda. W czasie rozgrywek uczniowie naszej szkoły częstowali widzów zgromadzonych na widowni słodkimi wypiekami przygotowanymi wspólnie z nauczycielami. Po zakończeniu rozgrywek odbyło się losowanie nagród wśród licznie zgromadzonej publiczności. W „ręce” widzów trafił sprzęt sportowy ufundowany przez UKS Kadet. Następnie miało miejsce podsumowanie turnieju. Drużyny z miejsc 1 – 4  otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Zostały wręczone także nagrody indywidualne dla zawodników. Najwięcej punktów, liczonych przez komisję w składzie p. A. Łuczak oraz p. E. Deresińska – Chwast, zgromadził R. Sykuła i otrzymał statuetkę najlepiej punktującego zawodnika turnieju. Najlepszym libero został M. Gonera, najlepszym rozgrywającym B. Tkacz, a tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał M. Łaski. Nagrodę fair play ufundowaną przez p. B. Pokorę otrzymał Ł. Perczyński. W czasie niedzielnych rozgrywek widownię naszej hali wypełniła licznie zgromadzona publiczność, która dopingowała swoich faworytów. Obecnością zaszczycili nas także: wójt Gminy Gomunice oraz radni naszej gminy. Turniej ten został zorganizowany dzięki dotacji jaką UKS Kadet uzyskał z Urzędu Gminy w Gomunicach.

 

Dzień Języków Obcych - braliśmy udział

Email Drukuj PDF
    24 stycznia 2018r nasza szkoła uczestniczyła w VI Powiatowym Dniu Języków Obcych. W konkursach uczestniczyło wiele szkół z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Ania Dyja, Oliwia Stefańska, Marlena Barańska i Filip Urbański. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w przygotowanej wcześniej scence „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Oprócz tego Zuzia Tatara otrzymała wyróżnienie za plakat promujący wybrany kraj europejski. Gratulujemy!
Zmieniony ( Środa, 24. Styczeń 2018 16:49 )
 

XII Turniej Noworoczny - pokazy taneczne

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Piątek, 26. Styczeń 2018 17:50 )
 

XII Turniej Noworoczny w Piłkę Siatkową - finały

Email Drukuj PDF

 Zakończył się dwudniowy Turniej Noworoczny w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. W dniu dzisiejszym odbyły się półfinały i finał. Turniej zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Gomunice. Dzisiejsze mecze siatkarskie dostarczyły również wielu emocji.

I miejsce - Tik-taki

II miejsce - Landrynki

III miejsce - Dziki  

Zmieniony ( Niedziela, 21. Styczeń 2018 22:19 )
   

Zajęcia dla uczniów klas III z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji zawodowej w Piotrkowie Tryb.

Email Drukuj PDF
W ramach doradztwa zawodowego przeprowadzone  zostały zajęcia dla uczniów klas III  przez doradców zawodowych p. K. Cander i p. K. Kołodziej-Hubka z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Tryb. Podczas zajęć uczniowie zostali dokładnie zapoznani z systemem szkolnictwa, rodzajami szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowo została omówiona tematyka szkół branżowych I i II stopnia oraz jak będzie przebiegała w nich nauka. Doradcy zawodowi uświadomili uczniom, że wybierając zawód i szkołę powinni brać pod uwagę zainteresowania, predyspozycje zawodowe oraz umiejętności. Tego typu zajęcia mają na celu moc uczniom w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Gomunicach

Email Drukuj PDF

W niedzielę 14 stycznia 2018r. o godzinie 16.00 na hali sportowej w Gomunicach wszystkich zebranych powitał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W finał WOŚP włączyli się również nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszego gimnazjum.  Zbierane były pieniądze, a także licytowane gadżety przekazane przez firmy i osoby prywatne.  Przerwy pomiędzy licytacjami wypełniły występy artystyczne oraz  układy taneczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Wspólnie z wolontariuszami i chętnymi osobami uczniowie zatańczyli tzw. „Belgijkę”. Prężnie działała również kawiarenka gdzie sprzedawane były ciasta, przygotowane między innymi  przez rodziców naszych uczniów.  W wyniku zbiórki i licytacji udało się zebrać rekordową sumę 16 875 zł 78 grImpreza zakończyła się o godzinie 20.00 tradycyjnym Światełkiem do Nieba oraz  pokazem fajerwerków. W organizację zaangażowali się Pani Dyrektor Szkoły  Urszula Andrulewicz oraz nauczyciele Martyna Góralczyk, Jolanta Dudek, Ewa Lesiak, Żaneta Kowalska-Dyja, Eliza Deresińska-Chwast, Anna Łuczak,  Arkadiusz Frankowski

Zmieniony ( Piątek, 19. Styczeń 2018 12:11 )
 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BUDOWLANEGO

Email Drukuj PDF
         Dnia 17 stycznia 2017 roku miało miejsce Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Budowlanego Geometria w Budownictwie pod tytułem „ Obiekt budowlany przyszłości” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku.
Z dumą informujemy, że uczniowie:
       Szymon Hofman z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gomunicach
oraz 
       Karolina Soczyńska z Publicznego Gimnazjum w Gomunicach otrzymali wyróżnienie w Konkursie.
Uczniowie:
Aleksandra Klekocińska, Daria Opak, Damian Witkowski z PG w Gomunicach oraz Julia Michalska z ZSP w Gomunicach otrzymali nagrody za udział w Konkursie.
      Gratulujemy sukcesów wszystkim uczniom i dziękujemy za udział w konkursie. 
      Opiekunem uczniów była pani Żaneta Kowalska-Dyja.
      Naszych uczniów na rozdaniu nagród reprezentowali Szymon Hofman, Julia Michalska i pani Iwona Orpel.

Zmieniony ( Sobota, 20. Styczeń 2018 19:50 )
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 243


Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

IMG_5996.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz8.jpg

Jesteśmy aktywni

gert6.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003n.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3456
mod_vvisit_counterWczoraj8387
mod_vvisit_counterOstatni tydzień26823
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień56341
mod_vvisit_counterTen miesiąc158644
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc236612
mod_vvisit_counterWszyscy13120165

Aktualnie: gości 139, 
botów 6 połączonych
Your IP: 54.81.76.247
 , 
Today: Lip 18, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 144 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg