Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)
   Środa, 13 września 2017r, Spacer Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Warsztaty terenowe z Nadleśnictwem Radomsko na ścieżce edukacyjnej w Strzałkowie.

Email Drukuj PDF

   19 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Strzałkowie. Na trasie ścieżki usytuowanych jest 9 przystanków  z tablicami informacyjnymi, zawierającymi opis otoczenia. Nasza przewodniczka po lesie pani Iza Randak z Nadleśnictwa Radomsko w szczegółowy sposób przedstawiła nam walory radomszczańskich  lasów, pokazywała ciekawe obiekty, jak chociażby matkę wszystkich okolicznych jodeł, czy też leniwego dęba, który jeszcze nie obudził się po zimowym śnie. Obserwowaliśmy siewki młodych drzew, smakowaliśmy liści młodego buka oraz nauczyliśmy się odróżniać szyszki jodowe od świerkowych. Wdychaliśmy świeże leśne powietrze, przesycone aromatem igliwia i rozwijających się młodych liści. Wiedzy przekazanej przez naszą przewodniczkę nie da się przekazać w tak wielkim skrócie, bo jest ona bardzo obszerna. Z pewnością każdy z uczniów zapamiętał sporo i wie już więcej niż dotychczas. Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do wieży obserwacyjnej w pobliżu szkółki leśnej, na której dyżur codziennie pełni pracownik nadleśnictwa obserwujący okolicę i wypatrujący, czy gdzieś w lesie nie powstał pożar. Po tym „trudnym” marszu czekała nas chwila relaksu. Każdy posilił się upieczoną nad ogniskiem kiełbasą i odpoczął w cieniu drzew sosnowych.  Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Radomsko, a szczególnie pani Izie Randak za możliwość uczestniczenia w warsztatach i miłe przyjęcie. Warsztaty w Strzałkowie są elementem projektu edukacyjnego obejmujący ochronę bioróżnorodności i funkcji ekosystemów, ze szczególnym uwzględnieniem promocji walorów przyrodniczych województwa łódzkiego („Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”).

 

Rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii’2017 naszej szkoły

Email Drukuj PDF

    Przyswojenie wszystkich zasad pisowni jest trudną sztuką, jest jednak niezbędne do poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie. 17 maja odbył się w gimnazjum coroczny konkurs ortograficzny, dyktando było maksymalnie najeżone ortograficznymi pułapkami. Nikomu nie udało się ich wszystkich ominąć, każdemu uczestnikowi zdarzyło się popełnić błędy, jednak była to wspaniała możliwość potwierdzenia zdobytych już umiejętności poprawnego pisania i  sprawdzenia co jeszcze może sprawiać trudności. Po konkursie uczestnicy stwierdzili, że pomimo braków,  najważniejsze jest doskonalenie się w tej dziedzinie.

Mistrzem ortografii 2017 została Marlena Barańska z klasy IA, drugie miejsca zajęła Anna Dyja z klasy IIA i trzecie Julia Barańska z klasy IIB. Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy ortograficznej.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 10:04 )
 

I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

   19 maja w ramach „Dni Otwartych” ZSCKR w Dobryszycach odbył się turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych. W turnieju, rozgrywanym systemem „każdy z każdym”, wzięły udział cztery szkoły. Rozgrywki zostały poprzedzone losowaniem kolejności meczy. W pierwszym meczu nasza reprezentacja pokonała rówieśników z Radziechowic 7 do 1, w kolejnym meczu pokonała gimnazjalistów z Dobryszyc 4 do 0. W ostatnim meczu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w turnieju nasi chłopcy pewnie zwyciężyli przedstawicieli PG z Lgoty Wielkiej 6 do 1 i to oni zajęli najwyższe miejsce na podium. Na zakończenie rozgrywek kapitan naszej drużyny odebrał z rąk dyrektora szkoły p. W. Olejnika pamiątkowy puchar. Naszą reprezentację tworzyli: Mateusz Bąkowicz - kapitan, Tomasz Flaszka, Krystian Siewier, Mateusz Skóra, Piotr Felicjański, Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:02 )
 

Dalszy ciąg ekologicznej twórczości…Dzień Ziemi 2017

Email Drukuj PDF

Wiersz Dominiki Podsadniak z klasy I b

W galaktyce leży punkcik Ziemią zwany,

to planeta na której mieszkamy.

Mamy tutaj wielkie pola i łąki,

no i lasy, w których ćwierkają skowronki.

Są tu lądy i wody

nieodłączny składnik przyrody.

Ziemię dostaliśmy z góry, więc  szanujmy ją,

bo co z nami będzie, gdy stracimy własny dom.

Nie zaśmiecajmy naszej krainy,

gdyż są tu też zwierzęta i rośliny,

wulkany, góry i doliny.

Oszczędzajmy światło, segregujmy śmieci,

Róbmy to wszyscy, dorośli i dzieci.

Zmieniony ( Czwartek, 18. Maj 2017 11:05 ) Więcej…
 

Warsztaty recyklingowe w praktyce :) czyli znów uczymy się ekologicznego życia

Email Drukuj PDF

    16 maja odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panie z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Dziś było spotkanie „recyklingowe”. Panie wyjaśniły na czym polega recykling i jak segregować odpady. Wyjaśniały co wrzucać do oznaczonych kontenerów, np. do pojemników na skłonie można wrzucać szkła typu lustro czy szyba okienna, ponieważ nie jest to opakowanie szklane, a tylko takie są wykorzystywane  w procesie odzyskiwania niektórych surowców  wtórnych. Natomiast do pojemników na papier  nie można wrzucać opakowań posokach i innego papieru foliowanego.  Panie z PGK  omówiły zastosowanie butelek plastikowych, które zmielone  służą do produkcji  odzieży polarowej i narciarskich kombinezonów . A dziś młodzież wykorzystała butelki do zrobienia kwiatów z wykorzystaniem innych materiałów ozdobnych, czyli koralików, makaronu, farb plakatowych, kolorowych kokardek,  pisaków i innych ozdób, które dekorują połówki butelek plastikowych. Podczas zajęć wykorzystano też rolki tekturowe po zużytym papierze toaletowym, które można wykorzystać do produkcji i kwiatów  i gwiazdek. A zbliża się Dzień Matki. Po co wydawać  pieniądze, gdy prezenty kosztują tylko parę chwil naszej pracy i pomysłowość bez granic.

Zmieniony ( Wtorek, 16. Maj 2017 21:57 )
 

Warsztaty ekologiczne PGK

Email Drukuj PDF

   15 maja 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne na temat gospodarowania odpadami. Pracownice Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w ciekawy sposób przedstawiły uczniom klas II sposoby postępowania z różnego rodzaju odpadami. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną mówiącą o sposobach segregowania i wykorzystania odpadów, film edukacyjny dotyczący przetwarzania plastiku i zobaczyli na własne oczy, jak wygląda granulat powstający podczas przetwarzania butelek plastikowych. Najbardziej aktywni podczas prelekcji nagradzani byli drobnymi upominkami przygotowanymi przez PGK, a wszyscy słuchacze na koniec warsztatów w nagrodę za udział dostali tematyczne plany lekcji do wykorzystania w następnym roku szkolnym. Cykl warsztatów ekologicznych w naszej szkole odbywa się w ramach edukacji ekologicznej w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobiegania ich powstawaniu, realizowanej jako jedno z zadań projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” z dofinansowaniem WFOŚiGW w Łodzi. Kolejne zajęcia odbędą się w następnych dniach, a będą to: warsztaty recyklingowe i warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem multimediów. 

Zmieniony ( Wtorek, 16. Maj 2017 12:26 )
 

„I to już koniec…” Zielona Szkoła 2017

Email Drukuj PDF

   Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. I tak zakończyła się dziś wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Wisły. Trudny poranek dzisiejszego dnia zaczął się skuteczną pobudką o 7:30. To dość późno biorąc pod uwagę, że śniadanie było za godzinę, a w tym czasie należało wykonać wiele czynności. Przede wszystkim obudzić się po „zielonej nocy”, potem dokończyć pakowanie i posprzątać pokoje. Ale jak czegoś nie można wykonać, to na pewno nasi uczniowie to zrobią. I tak się stało. Po godzinie czekaliśmy wszyscy z walizkami w holu ośrodka wypoczynkowego „Kłos” gotowi do odjazdu. Jeszcze tylko śniadanie. Z tym nie było większego problemu, bo na szwedzkim stole każdy znalazł dla siebie to, co mu najbardziej smakuje. I przed 10:00 wyjechaliśmy do centrum, aby tam dokonać ostatnich zakupów i pożegnać się z Wisłą. A zrobiliśmy to w ciekawy sposób tańcząc belgijkę. Wzbudziło to zainteresowanie nielicznych jeszcze o tej porze turystów i okolicznych sprzedawców (relację z tego wydarzenia można obejrzeć poniżej). Wisła pożegnała się z nami deszczem, a my w drodze powrotnej skoczyliśmy do Pszczyny. Powód to tradycja większości wycieczek szkolnych, a mianowicie Mc Donald. Po tej uczcie już tylko droga do Gomunic. W jej trakcie większość „zmęczonych” uczniów odpoczywała po trudach sześciodniowych zmagań z przyrodą Beskidu Śląskiego. Witamy w domu i zapraszamy na "ZIELONĄ" za rok :).

 

Tańczyliśmy "belgijkę" na Rynku w Wiśle

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Niedziela, 14. Maj 2017 10:01 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 230


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6040.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz15.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN8566.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

IMGP1931.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1739
mod_vvisit_counterWczoraj20140
mod_vvisit_counterOstatni tydzień102630
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień123460
mod_vvisit_counterTen miesiąc383012
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc452283
mod_vvisit_counterWszyscy9052840

Aktualnie: gości 224, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.225.59.242
 , 
Today: Wrz 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 227 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg