Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, w piątek, 24 lutego kontynuowany będzie projekt "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 2 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". Czwartek, 23 lutego godz. 15.00 - akcja "FAWORKI i OPONKI" w ramach projektu "SMACZNE GOMUNICE". 10 marca (piątek) zapraszamy na uroczystą akademię z okazji DNIA KOBIET.

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Email Drukuj PDF

 

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Email Drukuj PDF

     Dziś był ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia. I już od rana trwał wyjątkowy nastrój. Niektórzy nauczyciele próbowali prowadzić normalne zajęcia, ale nam nie w głowie były lekcje, bo pachniały pierożki, babeczki, ciasteczka, a na korytarzu trwały nieustające próby przed dzisiejszym konkursem na Najpiękniejszą Piosenkę Świąteczną. W klasach słychać było kolędy, my albo przebrani za Mikołajów, albo za Śnieżynki. Panowała  zgoda i życzliwość, wszyscy biegali z opłatkiem, składali  sobie życzenia, że aż chciałoby się żeby taki dzień trwał cały rok. Na 5 godzinie lekcyjnej zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej żeby zaprezentować, to co naprędce przygotowały poszczególne klasy. A było co pooglądać i posłuchać. Każdy zespół klasowy miał swój pomysł na prezentację lub nietypową aranżację piosenki kojarzonej z najpiękniejszymi świętami. Były więc reniferki, diabliczki, aniołki, różne układy taneczne oraz tańce indywidualne i w parach. W pewnej chwili cała szkolna społeczność zajęła scenę i wykonała  wspólnie z  klasą IB utwór. W ten sposób udowodniliśmy, że stanowimy jedność, że pomagamy sobie wzajemnie i lubimy te nasze występy. Ponieważ był to konkurs, więc kiedy jury obradowało, my śpiewaliśmy kolędy. Najpiękniej brzmiała „Cicha noc”. Czekaliśmy w napięciu na werdykt i na zwycięzców:

W rywalizacji na Najpiękniejszą Piosenkę Świąteczną

I miejsce zajęła klasa IIIB

II miejsce – IIB

III miejsce klasy IA i IIA

Ogłoszono również wyniki na najpiękniejszeZimowe okno marzeń”

I miejsce- klasa IIIB

II miejsce- klasa IB

III miejsce- klasa  IIB

 Na zakończenie  przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego Hubert Śmiechowicz złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne:

Zdrowia- bo ono najważniejsze, Miłości co daje dobro, Wiary co góry przenosi i Nadziei, bo pomaga przetrwać  nawet najtrudniejsze chwile.

 Rozeszliśmy się do klas na wigilie już w zespołach klasowych. A tam na stołach rozmaitości na słodko i słono, niektórzy dostali paczki pod choinkę. Było wspólne śpiewanie kolęd , a kto nie miał ochoty śpiewać , mógł choć pomruczeć radosną pastorałkę. Przed godziną 15. 00 szkoła zaczęła pustoszeć, zrobiło się cicho, bo zostali już tylko ci, którzy byli odpowiedzialni za sprzątanie w salach lekcyjnych. W końcu wszyscy rozeszliśmy się na zasłużone ferie zimowe żeby świętować w gronie najbliższych w naszych domach. Do zobaczenia 2 stycznia 2017 roku.

Zmieniony ( Czwartek, 22. Grudzień 2016 19:04 )
 

Podsumowanie akcji ,,Pomoc dla Puszka”

Email Drukuj PDF

   Dnia 19 grudnia 2016r klasa IIB z wychowawcą Anetą Gębicz  odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych  Zwierząt w Radomsku. Pracownik tegoż schroniska wraz z wolontariuszem kilka godzin wcześniej w naszej szkole przedstawił nam prelekcję dotyczącą wolontariatu.

   Przekazaliśmy schronisku  zebrane przez uczniów naszego gimnazjum, Szkoły Podstawowej w Gomunicach oraz mieszkańców karmy i budę dla  potrzebujących zwierząt.

   Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom  oraz rodzicom, którzy pomogli dostarczyć podarunki Paniom: Paulinie Mandzij, Iwonie Klekocinskiej, Sylwii Kopcik oraz p. Stanisławowi Głowackiemu.
Podczas wizyty uczniowie wybrali do adopcji wirtualnej ślicznego pieska o imieniu Kowal. Wybór ten jest godny pochwały, gdyż pięknych pieseczków było mnóstwo ale Kowal z jednym oczkiem jedyny. Dzięki niej nasz wybraniec otrzyma smaczne jedzenie oraz zabiegi specjalistyczne.  Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc w akcji ,,Puszka dla puszka".


Zmieniony ( Czwartek, 22. Grudzień 2016 18:48 )
 

Jasełka szkolne

Email Drukuj PDF
 

Przygotowania do Wigilii klasy IIIb

Email Drukuj PDF

  Klasa IIIB jest jedyną w szkole, która postanowiła przygotować niektóre potrawy w szkole po godzinach, bo nic tak nie jednoczy, jak wspólna praca. I właśnie z tego powodu zabraliśmy się do wykonania pierogów i pasztecików. Oczywiście farsz musiał być przygotowany wcześniej, bo może zostać zastosowany dopiero, gdy wystygnie. Mama jednej z uczennic zadeklarowała  swą pomoc i  zrobiła farsz pieczarkowy, a nasz drugi wychowawca przygotował wkład do  pierogów i pasztecików- kapusta kiszona z pieczarkami. Zgodnie  z obietnicą, o umówionej godzinie 15.15  wielu uczniów stawiło  się w okolicy jadalni szkolnej wyrażając swoją gotowość  do pracy. Dostaliśmy instruktaż, czyli przepis na ciasto i sposób na wykonanie , więc  do dzieła. Sami podzieliliśmy się na 3 grupy. 2 wykonywały pierogi, bo to zajęcie długotrwałe, a jedna  robiła paszteciki, bo jeśli się zna super sposób, to praca jest prosta. Ale kiedy się korzysta ze sprawdzonego, niezawodnego przepisu, to taki przysmak nie może się nie udać.  Gdy jedni wykonywali pierożki rożnymi sposobami- narzędziami pierogotwórczymi  i odręcznie, inni stawiali na paszteciki. Zajęcie przebiegało tak sprawnie, że za chwilę zużyliśmy  cały farsz, więc  wykorzystaliśmy to, co było w  niedalekim sklepie- twaróg, który doprawiliśmy cukrem waniliowym.  Cel był jeden- wyżywić 25 uczniów i 2 wygłodniałych wychowawców, czyli  „anorektyków w  wydaniu 5Xl”. Ale to nieważne ile i co kto zje, gdy możemy razem popracować, bo czas spędzony razem cieszy najbardziej. Po raz kolejny udowadniamy, że stanowimy grupę przyjaciół, bo znamy się tyle, ile mamy lat. Dzieła naszych rąk schowaliśmy w dobre miejsce, bo to bardzo smakowity kąsek i łatwo padłby łupem  jakichś łakomczuchów. Jutro tylko odgrzejemy i postawimy ba wspólnym, klasowym stole pełnym innych smakowitości. Ale pierogi  będą najpyszniejsze, bo zrobione przez nas. Za pracowite popołudnie spędzone w kuchni dziękują p. Iwona Węgrzyńska i A. Antoniak.

Zmieniony ( Środa, 21. Grudzień 2016 18:08 )
 

Pomagamy św. Mikołajowi

Email Drukuj PDF
   Po raz kolejny klasa IIb wraz z wychowawcą zorganizowała zbiórkę dla dzieci z domu dziecka w Chorzenicach. Już na początku grudnia w szkole zawisły kolorowe ogłoszenia informujące co można przynieść. Niedługo potem sala 21 zapełniła się torbami pełnymi słodyczy, ubrań i zabawek. W poniedziałek popołudniu wszyscy udaliśmy się do domu dziecka. Cała klasa może potwierdzić, że „lepiej dawać, niż samemu dostawać”. Wspaniale było widzieć uśmiech na twarzach obdarowywanych. Mamy nadzieję, że dzięki nam Święta Bożego Narodzenia będą dla nich radośniejsze. Składamy serdeczne podziękowania za transport i podarunki Firmie JYSK oraz jej przedstawicielowi p. Renacie Stefańskiej, p. Paulinie Mandzij, p. Sylwii Kopcik, p. Stanisławowi Głowackiemu, p. Edycie Wojtyniak, p. Edycie Andryszkiewicz, p. Dorocie Tatarze, p. Annie Strzeleckiej, p. Iwonie Barańskiej, p. Iwonie Klekocińskiej.
 

"Czytamy przedszkolakom - kamishibai"

Email Drukuj PDF

   Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Źródła kamishibai możemy odnaleźć w czasach, gdy w buddyjskich świątyniach mnisi za pomocą zwijanych rulonów z historiami obrazkowymi przekazywali opowieści publiczności. Plansze kamishibai przedstawiają fragmenty opowieści. Tył karty  zarezerwowany jest na tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi zwrócony do publiczności, czytający stoi z boku lub z tyłu i prowadzi opowieść, zmieniając płynnie plansze. Gdy parawan zostaje otwarty, opiera się on na dwóch przednich okiennicach, co zapewnia mu stabilność. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują ilustracje książkowe. W piątek 16 grudnia 2016 roku rozpoczęliśmy naszą akcję związaną z wolontariatem.  Pierwszy duet z IIa, czyli Milena Gurazda i Wiktoria Krzynówek wybrały się do przedszkola w naszej miejscowości, aby przeczytać maluchom bajkę "Kotka Milusia". To historia pewnego spotkania. Historia bardzo pouczająca. Czy kot i mysz znajdą wspólny język? Opowieść o tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Piękne pociągnięcia pędzla Alessandro Sanny w ilustracjach Kotki Milusi sprawiają, że choć na chwilę wchodzimy w koci świat i widzimy go kocimy oczami.

   Kiedy dziewczęta weszły do sali trzylatków (pierwszej z pięciu grup), dzieci były podekscytowane i zaskoczone, a gdy usłyszały, że jest to niespodzianka, na ich twarzach pojawił się uśmiech. Maluchy chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały na pytania i wykazały się niemałym sprytem i inteligencją. Pod koniec jednogłośnie zdecydowały, iż chcą, żebyśmy pojawiały się u nich częściej. Oczywiście, nie zawiedziemy ich, ponieważ przewidzieliśmy cykl spotkań z przedszkolami w teatrzykowym świecie kamishibai. Realizatorzy projektu: IIa z wychowawcą - A. Wurszt

Zmieniony ( Środa, 21. Grudzień 2016 17:40 )
 

Bawimy się w pisarzy

Email Drukuj PDF

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym przedsięwzięciu - konkursie "Misja - książka" ogłoszonym przez wydawnictwo RIDERO. To ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki.

  W naszym gimnazjum powstały trzy grupy z klas: 1a, 2a oraz 2b - łącznie 26 osób. Od razu zaczęliśmy działać. Na początku podział na pisarzy (19 - D. Opak, M. Dudek, M. Barańska, W. Migodzińska, J. Jurczyk, M. Gurazda, W. Krzynówek, A. Dyja, M. Lisiecka, K. Zyzik, J. Janocha, G. Pełka, Z. Tatara, Z. Klekocińska, J. Barańska, A. Kuliberda, A. Głowacka, N. Chwast) i ilustratorów (7 - A. Klekocińska, M. Klekocińska, K. Soczyńska, M. Rojszczyk, K. Wieloch, K. Wyżnikiewicz, O. Stefańska ). Ponadto wybraliśmy liderów koordynujących przebieg pracy. Aż wreszcie przyszedł czas na złożenie naszych opowiadań i rysunków  w całość. Rozpoczęło się wielkie sprawdzanie, wybieranie okładek i w końcu publikacja. Nie było łatwo, ale na pewno ekscytująco. Jesteśmy z siebie dumni.

  Nasze dzieła możecie oglądać na stronie konkursowej. Mamy nadzieję, że docenicie nasze zaangażowanie oraz wspólny wysiłek i zagłosujecie na jedną z książek:

1. ,,Nie jesteś sam”

https://ridero.eu/pl/sys/#!/book/58383f70e5bf670700827170/view

2. ,,Mali ludzie, wielkie problemy”

https://ridero.eu/pl/sys/#!/book/58381948e5bf670700824c2c/view

3. ,,Miłość bez granic”

https://ridero.eu/pl/sys/#!/book/58356329e5bf670700803b25/view       

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 211


Dzisiaj jest: Środa
22 Lutego 2017
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360718.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz26.jpg

Jesteśmy aktywni

rower30.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003p.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4370
mod_vvisit_counterWczoraj133734
mod_vvisit_counterOstatni tydzień282823
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień41496
mod_vvisit_counterTen miesiąc451075
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc342600
mod_vvisit_counterWszyscy6468044

Aktualnie: gości 105, 
botów 9 połączonych
Your IP: 54.146.169.191
 , 
Today: Lut 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg