Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wycieczka klas I

Email Drukuj PDF
 W dniu jutrzejszym uczniowie klas I wraz z opiekunami wyruszają na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego do planetarium, a następnie do Bełchatowa na lodowisko. Zbiórka na parkingu szkolnym po pierwszej godzinie lekcyjnej - 8.40. Planowany powrót około godz. 15.00.
 

Bierzemy udział w kolejnym konkursie informatycznym

Email Drukuj PDF
 W dniu dzisiejszym, 18 marca 2015r dwóch najlepszych informatyków z naszej szkoły (Mateusz Tyl - IIIa i Kamil Adamus - IIIb) reprezentowało gimnazjum w konkursie informatycznym organizowanym dla uczniów gimnazjum z woj. łódzkiego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurs Info - Tech8 - edycja 2015 składa się z trzech etapów. Dziś odbył się I etap podczas którego uczniowie w godz. 10 - 11 rozwiązywali test online. 15 najlepszych zawodników awansuje do II rundy, która odbędzie się już w pracowni szkoły w Tomaszowie Mazowieckim. Nasi dwaj informatycy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania testu składającego się w większości z pytań zamkniętych. Po zakończonym teście mieli zadowolone miny bowiem liczą na awans do kolejnego etapu. Opiekunem uczniów jest nauczyciel informatyki: A. Antoniak.
Zmieniony ( Środa, 18. Marzec 2015 18:48 )
 

Rekrutacja do gimnazjum 2015/2016

Email Drukuj PDF

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z dokumentem dotyczącym zasad rekrutacji do Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach na rok szkolny 2015/2016. Do pobrania również Zarządzenie Łódzkiego Kuratora Oświaty - terminy składania dokumentów i terminy rekrutacji do gimnazjów. Dodano wniosek o przyjęcie dziecka do kl. I Publicznego Gimnazjum w Gomunicach (dotyczy uczniów spoza obwodu) oraz zgłoszenie dziecka do kl. I (dotyczy uczniów z obwodu) KLIKNIJ!!!

Zmieniony ( Wtorek, 17. Marzec 2015 17:30 )
 

Zaćmienie Słońca 2015r

Email Drukuj PDF

  20 marca 2015 Księżyc zakryje tarczę Słońca nad północnym Atlantykiem. Zaćmienie Słońca ma miejsce wtedy, gdy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii maksimum zaćmienia będzie miało miejsce na wschód od Islandii natomiast z lądu widoczne będzie na Wyspach Owczych i Svalbardu. W Longyearbyen na Spitsbergenie zaćmienie będzie trwało 2 minuty i 28 sekund, gdy Słońce znajdzie się 11,4° nad horyzontem. Trzeba pamiętać, że im bardziej na północ naszego kraju tym faza zaćmienia większa, ale jednocześnie maksimum zaćmienia występuje niżej nad horyzontem. Przykładowo w Gdańsku fazę maksymalną będziemy mogli podziwiać tylko 8 stopni nad horyzontem. Ostatnie zaćmienie o dużej fazie widoczne z terenu Polski można było obserwować 1 sierpnia 2008 roku!

Zmieniony ( Wtorek, 17. Marzec 2015 16:51 )
 

Gazetka anglojęzyczna na marzec

Email Drukuj PDF
Kto chce doskonalić język angielski może przeczytać nowy numer gimnazjalnej gazetki anglojęzycznej The Speaker. Nr7 na marzec jest już dostępny. Zapraszamy do poczytania :). Kliknij!
Zmieniony ( Wtorek, 17. Marzec 2015 08:26 )
 

W czwartek I trasa Nordic Walking

Email Drukuj PDF
      Organizatorzy kampanii promującej aktywne i zdrowe spędzanie czasu wolnego "Czwartkowe spacery po zdrowie" informują, że w najbliższy czwartek o godz. 15. 30 wyruszamy z parkingu szkolnego na pierwszą trasę po malowniczych zakątkach naszej gminy. Na pierwszy cel wycieczki pieszej wybrano Chrzanowice i Chruścin. Trwają intensywne przygotowania do wycieczki. Duże zainteresowanie naszych uczniów tą formą aktywności zaskoczyło organizatorów. Na pierwszy "spacer z kijkami" wybiera się 31 uczniów i 3 opiekunów (dyr. U Andrulewicz, E. Lesiak i A. Antoniak). Są ciekawe i widokowe miejsca w naszej gminie - naszym wyzwaniem jest je wszystkie odwiedzić :). Do zobaczenia na szlaku :).
Zmieniony ( Wtorek, 17. Marzec 2015 17:34 )
 

Aktywne popołudnie :)

Email Drukuj PDF

Ruszamy z nową kampanią promującą aktywne spędzanie wolnego czasu "Czwartkowe spacery po zdrowie". Zachęcamy gimnazjalistów i rodziców do wspólnych spacerów "Nordic Walking". Startujemy już w czwartek, 19 marca 2015r o godz. 15.30. Jeżeli masz kijki i lubisz aktywnie spędzać czas to przyjdź na nasz pierwszy spacer. Trasa do Chrzanowic nie jest zbyt wymagająca -  to tylko 10 km w obydwie strony. Co tydzień nowa trasa, dzięki naszym spacerom nabierzesz kondycji i poznasz wszystkie miejscowości Gminy Gomunice. Organizatorami spacerów są: Iwona Węgrzyńska i Andrzej Antoniak. Koszt - 0 zł.  Spalone kalorie i piękne krajobrazy gratis.

TRASA nr1: Gomunice - Pudzików - Chrzanowice - Chruścin - Hucisko - Gomunice.

Zmieniony ( Poniedziałek, 16. Marzec 2015 11:50 )
 

Mikołaj Adamus na Powiatowym Konkursie Pożarniczym w Radomsku

Email Drukuj PDF
     W dniu 13.03.2015 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.  W konkursie brali udział zwycięzcy eliminacji szczebla gminnego, podzieleni na 3 grupy wiekowe (gr I – szkoły podstawowe, gr II – szkoły gimnazjalne, gr III – szkoły ponadgimnazjalne). W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test, który wyłonił finalistów. O kolejności zajętych miejsc decydowała część druga, w której finaliści odpowiadali na wylosowane pytania. Nasze gimnazjum godnie reprezentował Mikołaj Adamus - uczeń klasy IIc. Mikołajowi zabrakło niewiele punktów do zakwalifikowania się do etapu ustnego turnieju. W przerwie pomiędzy częścią testową a ustną dla uczestników turnieju i ich opiekunów strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej zorganizowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w działaniach ratowniczo - gaśniczych.
Zmieniony ( Czwartek, 19. Marzec 2015 19:19 )
 

Tyl i Alama nagrodzeni :)

Email Drukuj PDF
 W dniu dzisiejszym dwóch uczniów naszego gimnazjum: Mateusz Tyl i Adrian Alama z kl. IIIA wraz z opiekunami (A. Gębicz i A. Antoniak) uczestniczyło w uroczystej gali podsumowującej dwa konkursy, które odbyły się w Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku. Obydwaj nasi uczniowie przeszli eliminacje online, a dziś wystąpili w ścisłym finale, w którym wzięli udział najlepsi uczniowie z powiatu radomszczańskiego. Mateusz Tyl w konkursie "Informatyczny Puchar" zajął doskonałe II miejsce, a jego kolega z klasy Adrian Alama w konkursie wiedzy elektrycznej i elektronicznej "Elektronika to jest to" zajął III miejsce. Obydwaj podczas uroczystej gali odebrali cenne nagrody. Opiekunowie uczniów są dumni ze swoich wychowanków. Gratulujemy im tego sukcesu ponieważ konkursy były bardzo trudne, a żeby zdobyć wysokie noty trzeba było pokonać dużą konkurencję. Uczestnicy gali wysłuchali ciekawego wykładu wygłoszonego przez pracownika naukowego Politechniki Łódzkiej dotyczącego zagrożeń w internecie i jak się przed nimi zabezpieczać.
Zmieniony ( Piątek, 13. Marzec 2015 14:29 )
 

Głośny doping w Atlas Arenie

Email Drukuj PDF
 Dziś pełen autobus gimnazjalistów i opiekunów, którzy wyjechali na mecz piłki siatkowej na żywo mogli oglądać awans bełchatowskiej SKRY do najlepszej czwórki drużyn siatkarskich. Skra po bardzo zaciętym meczu wygrała dzisiejszą rywalizację z włoską drużyną z Perugii 3 : 1. Początek meczu jednak nie zapowiadał się interesująco dla Skry, która pierwszy set przegrała dość gładko 25 : 16. Ku zadowoleniu ponad 10 tys. kibiców zgromadzonych w hali Atlas Arena zawodnicy z Bełchatowa szybko otrząsnęli się po pierwszym przegranym secie i już trzy kolejne padły ich łupem. Chociaż nie przychodziło im to łatwo, ponieważ Włosi do końca walczyli o każdy punkt licząc na doprowadzenie do remisu i walki o zwycięstwo w "złotym secie". Najprawdopodobniej nasz głośny i aktywny doping pomógł Skrze i nie trzeba było przeżywać horroru na parkiecie do ostatniej minuty. Mecz wszystkim bardzo się podobał. Wróciliśmy do Gomunic zadowoleni z mile spędzonego popołudnia i wieczoru. W tym roku szkolnym kończymy już przygodę z wyjazdami na mecze siatkówki. Planowany jest jeszcze wyjazd na mecz piłki nożnej drużyny GKS-u w kwietniu. Dzisiejszy wyjazd kosztował jedynie 15 zł. To koszty przejazdu bo bilety wstępu dzięki uprzejmości klubu SKRY jak również zaangażowaniu wójta p. Pawła Olejniczaka mieliśmy darmowe. Organizatorzy dzisiejszego wyjazdu: I. Węgrzyńska i A. Antoniak dziękują pozostałym nauczycielom za sprawowanie opieki nad młodzieżą podczas meczu i dojazdu. Wszyscy bezpiecznie, szczęśliwie i z wesołymi minami wrócili do Gomunic.
Zmieniony ( Czwartek, 12. Marzec 2015 00:18 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 95


Dzisiaj jest: Wtorek
28 Kwietnia 2015
Imieniny obchodzą
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Do końca roku zostało 248 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190145.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz18.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

rowerowa52.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004f.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1264
mod_vvisit_counterWczoraj3524
mod_vvisit_counterOstatni tydzień7997
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień24786
mod_vvisit_counterTen miesiąc132704
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc698619
mod_vvisit_counterWszyscy934663

Aktualnie: gości 44, 
botów 9 połączonych
Your IP: 54.161.181.156
 , 
Today: Kwi 28, 2015

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg