Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Super widokowa trasa nr13 u stóp Góry Kamieńsk

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2016 19:10 )
 

Szkolna Liga Piłki Siatkowej wchodzi w fazę półfinałów

Email Drukuj PDF

Szkolna Liga Siatkówki nabiera tempa. W ostatni wtorek rozegrany został tylko jeden mecz. Naprzeciw siebie stanęli reprezentanci klasy Ib, którzy rozegrali swój pierwszy mecz, oraz "starzy wyjadacze" z klasy IIIc. Pomimo dzielnego oporu jaki stawiała klasa Ib, ulegli oni w dwóch setach, do 13 i do 17. Klasa IIIc pokonując "pierwszaków" zapewniła sobie awans do 4 najlepszych drużyn turnieju. Na wysokości zadania nie stanęła klasa IIIA, która swój mecz oddała walkowerem - zachowując jeszcze szanse na grę w czwórce najlepszych. Tym samym klasa IIIb zagra w półfinale. Serdeczne podziękowanie dla Barka Tkacza za pomoc przy sędziowaniu tego spotkania. W najbliższy czwartek swoje mecze zagrają odpowiednio:

Mecz pierwszy - klasa IIA z klasą IA

  • Mecz drugi - klasa IIIA z klasą IIB
Serdecznie zapraszamy do kibicowania !!!
 
 
Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2016 19:12 )
 

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowiesz jako smakujesz…”

Email Drukuj PDF

   Tak o zdrowiu pisał Jan Kochanowski. A my dziś, czyli 13 kwietnia czekaliśmy na nietypowego gościa, czyli panią dietetyk. Ale żeby choć w pigułce pokazać, że my na co dzień uczymy się i dbamy o zdrowie, przygotowania do dzisiejszej imprezy trwały już od kilku dni. Klasy pierwsze przygotowywały tematyczne plakaty dotyczące zdrowego odżywiania, a IA bawiła się w młodych aktorów, odgrywając scenki z życia pacjenta w gabinecie lekarskim. A dziś od rana trwały prace związane z dekorowaniem sali gimnastycznej i ustawieniem sprzętu nagłaśniającego, czym zajęli się chłopcy z klasy IIA i IIIC, a na korytarzu unosiły się zapachy przygotowywanych przez klasy pierwsze i drugie smakołyków. Były to koreczki mięsno- warzywne i owocowe, sałatki, surówki, wrapsy, kanapki , świeże soki  i woda z cytryną. Potem pozostało udekorowanie stołów i czekanie na rozpoczęcie imprezy. Rangę tej chwili podnieśli goście w osobach: Wójt Gminy- Pan Paweł Olejniczak, Kierownik Biblioteki Gminnej- Pani Elżbieta Sukiennik i przedstawiciel Koła Emerytów i Rencistów, poetka- Pani  Henryka Witalewska. Najpierw było przedstawienie krótkiej sztuki teatralnej w wykonaniu IA, a potem do wspólnej zabawy zaproszono  po  4 przedstawicieli klas pierwszych i drugich, którzy wzięli udział w rywalizacji międzyklasowej. 1 osoba pisała test wiedzowy, a pozostałe 3 startowały w teście sprawnościowym. Doping był tak ogromny, że młodzież zapomniała nawet o czekającym poczęstunku. Dobrze, że zadzwonił dzwonek, bo rozejście się na przerwę, trochę ostudziło emocje. Następnie długo wyczekiwana prelekcja na temat zdrowego odżywiania. Pani dietetyk przypomniała  czym jest piramida pokarmowa, a potem tłumaczyła znaczenie każdej grupy pokarmów ze wskazaniem na warzywa, których spożycie dzienne powinno wynosić około 50 dag. Wspomniała też jak ważne jest pierwsze śniadanie dla każdego z nas. Ale niestety nadszedł czas zakończenia imprezy. Pozostało ogłoszenie wyników konkursu:  I miejsce zdobyła klasa IIA, II miejsce- klasa IA, III miejsce- klasa IIB, IV miejsce- klasa IB. Na koniec to co najmilsze dla podniebienia, czyli poczęstunek i tym akcentem zakończył się dzisiejszy pobyt w szkole.

Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2016 19:09 )
 

Uwaga kolejny konkurs dla zainteresowanych.

Email Drukuj PDF

  Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o. serdecznie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego zainteresowanych samodzielnym tworzeniem filmów/fotografii o tematyce przyrodniczej do zgłaszania swoich prac do Komisji Selekcyjnej konkursu filmowo-fotograficznego PRZYRODNICZE I KULTUROWE SKARBY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

Filmy lub fotografie oceniać będzie Jury złożone z profesjonalnych filmowców i znawców filmu przyrodniczego. Prace wyróżnione przez Jury zostaną nagrodzone. Szczegółowych informacji udziela p. M. Czupiała.

 

Zebranie Zebranie Zebranie

Email Drukuj PDF

Środa, 13 kwietnia 2016r - ZEBRANIE Z RODZICAMI

16.00 - 16.30 Zebranie ogólne klas I i II (sala nr8)

16.00 - 16.30 kl. III. Informacje na temat egzaminu gimnazjalnego (sala nr24) 

16.30 - 17.30 Spotkania z wychowawcami klas

17.30 Konsultacje dla uczniów

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2016 17:30 )
 

Głosujemy na siłownię zewnętrzną w Kocierzowach

Email Drukuj PDF

Witajcie

Zwracam się z apelem do Was.

Poprosiłbym o zagłosowanie na Kocierzowy w plebiscycie Nestle - możemy wygrać siłownię zewnętrzną 

Twój głos jest ważny jeśli klikniesz w link poniżej i podasz maila na który zostanie przysłany do Ciebie link weryfikacyjny. Pamiętaj !!! Można głosować codziennie !!! Dziękuje i pozdrawiam - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ ALE TYLKO DZIĘKI TOBIE !!! 

Głosuj

 

Zmieniony ( Wtorek, 12. Kwiecień 2016 20:40 )
 

Kocham Cię moja wiosko

Email Drukuj PDF

 Kocham Cię  moja wiosko, gdy wiosną  mnie witasz

Widokiem pól i lasów, mgłą letnią okryta.

Tu gdzie ptaki śpiewają  wesoło za oknem

A przy twej głównej drodze  stare lipy rosną.

W lipcu kwieciem pachniesz wabiąc  rój pszczół liczny

I  las  przyciąga zdrowym  zapachem żywicznym.

Kocham Cię  moja wiosko, gdy jesień liść złoci

 I kładzie  jak dywanem wprost pod moje nogi.

Gdzie zimą tak wyglądasz  jakby „panna młoda”

Bo bielejesz  po polach, lasach i ogrodach.

A  choć  wtedy już  czasem tylko  ptak zaśpiewa

Gdzie indziej mieszkać nie chcę, tu jest moja ziemia.

 H.Witalewska

Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2016 19:13 )
 

3 pierwsze miejsca w Konkursie Fotograficznym

Email Drukuj PDF

 W dniu 11 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III edycji Konkursu Fotograficznego z cyklu CZTERY PORY ROKU „Wiosna – Lato – Jesień – Zima w  obiektywie”. Cztery uczennice naszego gimnazjum: Julia Marzec z  III a, Natalia Flasza i Zuzanna Puszek z III b oraz Dominika Kobylarz z III c zgłosiły swoje prace fotograficzne do tego konkursu.

Jury w składzie: przewodniczący – Cezariusz Belica – artysta fotografik, Prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, mgr Małgorzata Kołodziejska – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku oraz mgr Edyta Smędzik- nauczyciel przedmiotów fotograficznych i graficznych w ZSE, fotograf, członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku podczas posiedzenia w dniu 6 kwietnia 2016 roku, dokonało oceny, wyłoniło finalistów i zakwalifikowało do wystawy prace oraz przyznało nagrody.

W kategorii szkoły gimnazjalne uczennice naszej szkoły zdobyły:

I miejsce – Julia Marzec

II miejsce – Natalia Flasza

III miejsce – Dominika Kobylarz

Gratulujemy takiego sukcesu i życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji fotografowania 

Zmieniony ( Środa, 13. Kwiecień 2016 07:19 )
 

„Dzień Zdrowia” w ZSDiOŚ w Radomsku

Email Drukuj PDF
7 kwietnia uczniowie  uczestniczyli w obchodach Dnia Zdrowia w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. W tym roku świętowano ten dzień  pod hasłem ,,Stop cukrzycy". Odbyły się wykłady dietetyka i diabetologa. Wykład nt. „Cukrzyca – zagrożenie XXI wieku” przedstawił dietetyk z Centrum Naturhouse w Radomsku Karina Skura, natomiast wykład nt. „Zdążyć przed cukrzycą” wygłosiła Małgorzata Zbierańska, specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Podczas obchodów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów powiatowych .

Oto wyniki: W kategorii: Plakat /Poster „Zdrowie numerem 1”

III miejsce - Katarzyna Wyżnikiewicz z klasy IB

W kategorii: Ulotka „Cukrzyca - podstawowe informacje dla pacjenta” II miejsce - Sandra Zatoń z klasy IIIb.

 

Opiekunowie: Aurelia Wurszt i Jolanta Dudek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 15:20 )
 

Kolejny mecz Szkolnej Ligi Siatkówki

Email Drukuj PDF

 W czwartek, tj. 07.04.2016r., na hali sportowej został rozegrany kolejny mecz w ramach rozgrywek Szkolnej Ligi Siatkówki. Rywalizowały ze sobą klasy IA i IIIB. Pomimo różnicy wieku i umiejętności, klasa IA broniła się bardzo dzielnie i nie odpuszczała do samego końca meczu. Po pierwszym secie wynik wynosił 25:14 dla trzecioklasistów. Pierwsza klasa jednak nie poddawała się i zacięcie walczyła także podczas drugiego seta, która zakończył się 25:16 dla IIIB. Nawet podczas tego meczu nie zabrakło świetnych kibiców, którzy podśpiewywali i klaskali motywując ulubione drużyny. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników meczu. Dostarczyliście nam wielu emocji. W następnej rundzie zmierzy się klasa IB z IIIC oraz klasa IIIA i IIIB. Serdecznie zapraszamy, gdyż szykują się niezapomniane emocje !!!

Dziękujemy naszym redaktorom sportowym, Maricie Matak i Zuzi Biszcie, które relacjonowały dla Was pierwszą część naszych rozgrywek.  

 

 

Zmieniony ( Niedziela, 10. Kwiecień 2016 18:28 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 132


Dzisiaj jest: Niedziela
29 Maja 2016
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190119.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

PB300795.JPG

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN2285.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8355.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2989
mod_vvisit_counterWczoraj6291
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2989
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień39969
mod_vvisit_counterTen miesiąc176788
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc171267
mod_vvisit_counterWszyscy3597289

Aktualnie: gości 39, 
botów 23 połączonych
Your IP: 54.81.221.161
 , 
Today: Maj 29, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg