Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Email Drukuj PDF
 
Pierwsza w tym roku szkolnym gazetka z cyklu "Najpiękniejsze miejsca w Polsce" jest już udostępniona na korytarzu szkolnym. Numer 1 gazetki to polskie góry - TATRY. Zapraszamy gimnazjalistów do obejrzenia pięknych widoków z najwyższych polskich gór. Numer 2 gazetki już w październiku - polskie góry SUDETY. Dzięki gazetkom wybieramy miejsce na kolejną lokalizację na  Zieloną Szkołę, która odbędzie się w czerwcu 2015r. Gazetkami opiekować się będą uczennice z klasy IIB: Kinga Wojnowska i Zuzanna Puszek.
Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Wrzesień 2014 10:11 )
 

Udział w akcji "Sprzątanie świata"

Email Drukuj PDF

„Sprzątanie Świata” to coroczna akcja mająca swój finał we wrześniu. Jak podczas poprzednich akcji, tak również w ramach tegorocznej edycji, wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum aktywnie włączyli się do udziału w kampanii i pod opieką nauczycieli – dnia 19 września 2014r. o godz 9:30 – wyruszyli na pobliskie tereny, aby zaprowadzić tam porządek, a przede wszystkim uzmysłowić sobie i innym, jak ważna jest codzienna dbałość o naturalne środowisko, w którym żyjemy. Wyposażeni w worki na odpady oraz rękawice, dzielnie oczyszczali okoliczny ekosystem z wszelkich zanieczyszczeń i śmieci. Dzięki temu przedsięwzięciu Gomunice zostały uporządkowane i miejmy nadzieję, że ten stan utrzymywania czystości wszedł w nawyk wszystkim mieszkańcom na co dzień :) . Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu Urzędu Gminy Gomunice oraz ZGKiM w Gomunicach.

Zmieniony ( Wtorek, 23. Wrzesień 2014 09:39 )
 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF
Szanowni Rodzice
     Pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek, 18 września o godz. 17.00. Prosimy rodziców o punktualne i niezawodne przybycie na zebranie. Zebrania z wychowawcami odbędą się w następujących salach lekcyjnych. Do dyspozycji rodziców będą wszyscy nauczyciele gimnazjum.
klasa Ia - sala nr12
klasa Ib - sala nr17
klasa IIa - sala nr20
klasa IIb - sala nr24
klasa IIc - sala nr25
klasa IIIa - sala nr21
klasa IIIb - sala nr8  
Zmieniony ( Poniedziałek, 15. Wrzesień 2014 10:23 )
 

Pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa

Email Drukuj PDF

 Trasa wycieczki będzie przebiegać po miejscowościach Gminy Gomunice, Gorzkowice i Kodrąb. Przygotujcie rowery, za ponad dwa tygodnie startujemy. Czas spędzamy aktywnie. Koszt wycieczki 0 zł. Zapisy prowadzi p. Andrzej Antoniak.
Zmieniony ( Wtorek, 09. Wrzesień 2014 17:42 )
 

Moja wymarzona ekopracownia - projekt

Email Drukuj PDF
 

Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych  pod nazwą „Eko – Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

    Projekt ten jest  współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wartość ogólna zadania wynosi 44.893,00 złotych.

Dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚiGW w Łodzi wynosi 38.843,00 zł co stanowi 86,6%  kosztów ogólnych. Własny wkład zadania wyniesie 6050,00 zł -  z czego 5450,00 zł  to udział własny gminy, a 600,00 złotych pochodzi z funduszu rady rodziców.

     Opis zakresu projektu:

    Celem projektu jest remont i odnowienie pomieszczenia ekopracowni, modernizacja oświetlenia i wyposażenie pracowni w nowe meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audio video, komputerowy, fotograficzny.  

    Pracownia  będzie wykorzystywana w ciągu tygodnia przez około 35 godzin lekcyjnych do: prowadzenia zajęć edukacyjnych z geografii, biologii, fizyki, chemii, kół ekologicznych: biologicznego i geograficznego, realizacji programu ekologicznego „Młodzi i odpowiedzialni – uczymy się działać i rozmawiać na rzecz środowiska”, zajęć godzin z wychowawcą, zebrań z rodzicami. W pracowni będą organizowane konkursy szkolne, akcje, wystawy o tematyce ekologicznej.

    Prace nad realizacją projektu rozpoczęły się już podczas wakacji, kiedy to nauczyciele wraz z rodzicami uczniów pomalowali pomieszczenie ekopracowni, odnowili podłogę w klasie, zmodernizowali oświetlenie, założono fototapetę przedstawiającą pejzaż górski.

    Mamy nadzieję, że zajęcia w ekopracowni będą sprzyjały rozwojowi młodych talentów, przyczynią się do zainteresowania naukami przyrodniczymi i zainspirują młodzież do podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego.

     Przed nami jeszcze tylko wyposażyć salę w nowe mebli  i pomoce dydaktyczne.

  link do strony funduszu - kliknij !

Zmieniony ( Wtorek, 09. Wrzesień 2014 17:41 )
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Email Drukuj PDF
  Od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego rozpoczęły się uroczystości związane z nowym rokiem szkolnym 2014/2015. To już po raz szesnasty uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gomunicach spotykają się na sali gimnastycznej, aby wspólnie z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi uroczyście powitać nowy rok szkolny, a od jutra rozpocząć naukę w klasach po dwu miesięcznej przerwie wakacyjnej. Dyrektor gimnazjum p. Urszula Andrulewicz powitała wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Wśród zgromadzonych na sali gimnastycznej nie zabrakło gości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Gminy Gomunice: przewodniczący p. Henryk Zawisza, zastępca przewodniczącego p. Mirosław Tazbir, przewodnicząca komisji oświaty p. Agata Tazbir oraz radna p. Renata Stolarska. Nie mogło również zabraknąć p. Fabiana Zagórowicza, radnego Powiatu radomszczańskiego, który podczas krótkiego wystąpienia życzył młodzieży gimnazjalnej sukcesów w nauce, a nauczycielom wytrwałości i przyjemnej pracy. W części artystycznej przygotowanej przez uczennice klasy IIIb nie zabrakło akcentów szkolnych oraz nawiązania do rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uczczono minutą ciszy żołnierzy polskich poległych w kampanii wrześniowej 1939r. Piękną piosenkę "Starego Dobrego Małżeństwa" zaśpiewała Karolina Komorowska. Po uroczystościach na sali gimnastycznej uczniowie przenieśli się do klas na spotkania z wychowawcami. O godz. 11 uczestniczyliśmy jeszcze w spotkaniu pod pomnikiem. Zebrani oddali hołd żołnierzom polskim. Został złożony wieniec od władz samorządowych oraz zapalono znicze.
Zmieniony ( Poniedziałek, 01. Wrzesień 2014 17:30 )
 

Rok szkolny 2014-2015 rozpoczęty

Email Drukuj PDF

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 111


Dzisiaj jest: Piątek
19 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

plazowa1.jpg

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz32.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN2245.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004e.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg