Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Astronomiczna ciekawostka :)

Email Drukuj PDF
Jasny meteor spłonął na niebie nad USA

   Nad Pensylwanią zaobserwowano bardzo jasny bolid, który rozświetlił niebo w nocy 17 lutego 2015 roku. Meteor spalił się w atmosferze wybuchając w stratosferze.  Według szacunków NASA kosmiczna skała, która spowodowała to zjawisko miała około 60 cm średnicy i ważyła mniej więcej 225 kg. Obiekt wszedł w atmosferę na zachodzie stanu Pensylwania gdzie został dostrzeżony przez 3 z wielu należących do NASA kamer śledzących upadek tego typu ciał niebieskich.  Ustalono, że prędkość tego meteora to 72 420 km/h, co oznacza, że pochodził on z kosmosu. Gdy meteor spalał się w atmosferze zdołał osiągnąć jasność przewyższająca Księżyc w pełni. Z obserwacji wynika, że obiekt uległ dezintegracji na wysokości około 21 km.


Zmieniony ( Piątek, 20. Luty 2015 18:26 )
 

Szkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej luty2015

Email Drukuj PDF

18 lutego 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Składał się on z 20 zadań zamkniętych z jedną prawidłową odpowiedzią, za które każdy uczestnik mógł zdobyć 20 pkt oraz z 3 zadań otwartych, za które można było zdobyć maksymalnie 3 pkt (za każde pytanie 1 pkt).

W konkursie wzięło udział 14 osób:

- z klasy Ia – 1 osoba

- z klasy Ib – 1 osoba

- z klasy IIa – 1 osoba

- z klasy IIb – 2 osoby

- z klasy IIc – 4 osoby

- z klasy IIIa – 2 osoby

- z klasy IIIb – 3 osoby

Najwięcej punktów zdobyli:

1.    Mikołaj Adamus – klasa IIc

2.    Krystian Zieliński – klasa IIIb

3.    Weronika Włuka – klasa IIIa

4.    Piotr Richter – klasa Ib

Uczniowie Ci, zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na etapie gminnym. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom - gratulujemy.

Zmieniony ( Piątek, 20. Luty 2015 13:56 )
 

Jutro startujemy do Łodzi na Skrę :)

Email Drukuj PDF

   Jutro w w godzinach pozalekcyjnych wyjeżdżamy do Atlas Areny w Łodzi na mecz Ligii Mistrzów w piłkę siatkową. Zbiórka na parkingu szkolnym o godz. 15.45. Planowany powrót około godz. 22.00. Pamiętajcie o zgodach rodziców na wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca!!! (możemy zabrać około 5 absolwentów). Zapisy trwają do godziny 12.00. Zawodnicy SKRY liczą na nasz głośny doping. Dobra zabawa gwarantowana :)

Zmieniony ( Środa, 18. Luty 2015 17:53 )
 

Aleksandra Trachta laureatką konkursu kuratoryjnego

Email Drukuj PDF

   W dniu 18 lutego 2015 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom VII Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno -Turystycznego "Przez lądy, morza i oceany...- Polska i województwo łódzkie" organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz PODNiDM w Pabianicach. Ola zwyciężyła w tym konkursie otrzymując 96% możliwych do zdobycia punktów. Nagrody  laureatom wręczał Łódzki Kurator Oświaty dr Jan Kamiński oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Nagrodą dla wszystkich uczestników tej uroczystości były prelekcje poświęcone walorom krajobrazowym naszego kraju oraz reportaż z wycieczki na Islandię i Wyspy Owcze. 

Zmieniony ( Niedziela, 22. Luty 2015 22:00 )
 

Gościmy naszych ubiegłorocznych absolwentów :)

Email Drukuj PDF

    W piątek 30 stycznia b.r. zostali zaproszeni  do naszej szkoły ubiegłoroczni absolwenci na spotkanie z wychowawcami.  Na podstawie krótkiej ankiety zebraliśmy informacje o losach naszych absolwentów. 100% chętnie uczęszczało do gimnazjum. 100% kontynuuje naukę w szkole do której składało podanie po gimnazjum. 97%  twierdzi, iż Gimnazjum dobrze przygotowało ich do nauki w szkole średniej. 100%  twierdzi, że nauka w gimnazjum umożliwiła im dostanie się do preferowanej szkoły ponadgimnazjalnej. 77%  nie korzysta z korepetycji. 71% jest aktywnym uczestnikiem życia szkolnego w obecnej szkole, 100% absolwentów twierdzi, że nic nie zmieniłoby w funkcjonowaniu  naszej szkoły. Na pytanie ,,Co oceniasz jako najbardziej wartościowe w gimnazjum?” absolwenci odpowiedzieli: 97% atmosfera, 94% życzliwi ludzie, 84% atrakcyjne wycieczki, wyjazdy, 71% atrakcyjne uroczystości i imprezy. Naszym absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej nauce.

 

Ciekawy filmik Karoliny Komorowskiej

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Środa, 18. Luty 2015 18:08 )
 

Mateusz Tyl na konkursie w Łodzi

Email Drukuj PDF
     W dniu dzisiejszym, uczeń klasy IIIA - Mateusz Tyl reprezentował nasze gimnazjum w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki. Na trzy zadania uczestnicy mieli do dyspozycji 120 minut. To pierwsze tak duże osiągnięcie naszego ucznia w na tym etapie konkursu. Dotychczas żadnemu z gimnazjalistów nie udało się awansować tak wysoko. Sukces jest tym większy, że do etapu wojewódzkiego z informatyki z całego woj. łódzkiego zakwalifikowało się tylko 11 uczniów. Trzymamy kciuki za Mateusza, aby zajął jak najwyższe miejsce, a może nawet został laureatem. Etap wojewódzki odbył się w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Na wyniki musimy poczekać kilka dni.
Zmieniony ( Wtorek, 17. Luty 2015 20:03 )
 

Jak dobra zabawa karnawałowa to tylko w gimnazjum :)

Email Drukuj PDF

 W poniedziałek, 16 lutego 2015r uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. Zabawa odbyła się na kolorowo przybranej sali gimnastycznej. Stroną wizualną dekoracji zajął się samorząd szkolny. Na zabawę przybyło wielu uczniów naszego gimnazjum, których do tańca zagrzewał zespół muzyczny "Vector". Co chwilę można było usłyszeć hity muzyczne, które królują na listach przebojów. W trakcie trwania zabawy działała kawiarenka przygotowana przez dziewczęta z kl. IIb. Słodki poczęstunek sponsorowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (pączek i sok) czekał na każdego ucznia gimnazjum. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele, wychowawcy i rodzice. To była bardzo udana zabawa :). Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji zabawy karnawałowej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie słodkich upominków dla młodzieży. Na zdjęciu uczeń kl. Ib - Krzysztof Mularczyk i jego taneczne partnerki.

Zmieniony ( Wtorek, 17. Luty 2015 08:31 )
 

Wyjazd na Ligę Mistrzów do Łodzi

Email Drukuj PDF
  W czwartek, 19 lutego organizowany jest wyjazd do Łodzi na mecz piłki siatkowej SKRA BEŁCHATÓW - Cucine Lube Treia. Są takie mecze, których po prostu nie wypada przegapić. Do tego grona można z pewnością zaliczyć pojedynek naszej bełchatowskiej SKRY z włoską drużyną Cucine Lube Treia w Lidze Mistrzów. We włoskiej drużynie gra nasz znakomity siatkarz Bartosz Kurek. Mecz odbędzie się o godz. 18 w łódzkiej Atlas Arenie. Nie może Nas tam zabraknąć. Koszt wyjazdu to jedyne 15 zł. Zbiórka na parkingu szkolnym o 15.45. Planowany powrót około godz. 22.00. Zgody na wyjazd będą rozdawane we wtorek i w środę. Zapisy prowadzi A. Antoniak. Liczba miejsc ograniczona!
Zmieniony ( Wtorek, 17. Luty 2015 14:08 )
 

Awans Aleksandry Trachty

Email Drukuj PDF
 Uczennica klasy IIIa Aleksandra Trachta po raz kolejny odnosi sukces. Tym razem awansowała do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Etap wojewódzki odbędzie się w Łodzi  - 14 marca 2015r. Jako pierwszy w dniu jutrzejszym nasze gimnazjum będzie reprezentował uczeń klasy IIIa Mateusz Tyl. W Łodzi weźmie udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów :).
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 92


Dzisiaj jest: Piątek
27 Marca 2015
Imieniny obchodzą
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia,
Rościmir, Rupert

Do końca roku zostało 280 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190102.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

125.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

P1280969.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003h.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40511
mod_vvisit_counterWczoraj37479
mod_vvisit_counterOstatni tydzień307954
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień81984
mod_vvisit_counterTen miesiąc537289
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc75053
mod_vvisit_counterWszyscy640629

Aktualnie: gości 7, 
botów 817 połączonych
Your IP: 23.22.53.212
 , 
Today: Mar 27, 2015

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 827 gości 

dyplom17.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg