Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Byliśmy w Uniejowie :)

Email Drukuj PDF

20 czerwca 2017 roku młodzież naszego gimnazjum udała się na kolejną atrakcję ekologiczną. Były nią Termy w Uniejowie i warsztaty „Tajemniczy świat wiatraków”. 

Przed dojazdem do Uniejowa niezbędnym punktem programu był oczywiście posiłek w  restauracji McDonald’s. Po nim pojechaliśmy do Uniejowa na warsztaty i termy.

W trakcie zwiedzania Zagrody Młynarskiej udaliśmy się do stodoły, w której nasz przewodnik opowiadał jak powstaje nasz chleb powszedni, jak poradzić sobie z jego wykonaniem. Następnie własnoręcznie przygotowaliśmy podpłomyki z wody, mąki, soli oraz poznaliśmy właściwości i sposoby działania pieca chlebowego.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego wiatraka – koźlaka. Kustosz Zagrody Młynarskiej opowiadał nam o dawnym młynarstwie. W interesujący sposób przedstawiał zasady działania młyna, prezentował pracę wiatraka i odkrywał jego historię.

Dowiedzieliśmy się, jak trudna była praca młynarza i jak wielu różnych umiejętności wymagał od niego ten zawód.

Na koniec zwiedzania Zagrody Młynarskiej każdy uczestnik otrzymał swój, wcześniej samodzielnie przygotowany, podpłomyk.

Gwoździem programu były jednak baseny termalne z gorącymi kąpielami w leczniczych solankach. Niezapomniany czas spędziliśmy w basenach krytych i otwartych. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Niesamowitych wrażeń dostarczyły wszystkim - zjeżdżalnie, rwąca rzeka oraz wyspa z jacuzzi. Chwilę relaksu zapewniły też hydromasaże.

Po tych atrakcjach udaliśmy się w drogę do Gomunic.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Żaneta Kowalska-Dyja, Ewa Lesiak, Dariusz Dyja, Rafał Mach i Andrzej Drygała.

 

Zmieniony ( Środa, 21. Czerwiec 2017 21:15 )
 

Nie ma to jak biwak!

Email Drukuj PDF

       W poniedziałek, 12 czerwca wybraliśmy się (klasa IIa) wraz z opiekunami – wychowawczynią Panią Aurelią Wurszt, Panią Żanetą Kowalską-Dyja i Panią Iwoną Orpel do Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna.

Pobyt w tym zacisznym miejscu rozpoczęliśmy od długiego zwiedzania okolicy, potem zakwaterowaliśmy się w domkach  letniskowych. Ze względu na ładną pogodę szybko się rozpakowaliśmy, przebraliśmy w stroje kąpielowe i postanowiliśmy skorzystać z uroków  plaży i jeziora. Woda była cieplutka, słońce  lekko muskało nasze ciała. Było wybornie!

            Pod koniec pierwszego dnia odbyło się ognisko. Smażyliśmy kiełbaski, chleb i oczywiście pianki marshmallow. Po posiłku nadszedł czas na odpoczynek. Nie zabrakło gier i zabaw połączonych z odwiedzinami kolegów i koleżanek. Cała ta nasza integracja odbywała się oczywiście pod czujnym okiem opiekunek.

            Drugiego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo tego wybraliśmy się w rejs po zalewie rowerkami wodnymi. Kolejnym punktem naszego pobytu były gokarty rowerowe. Zabawa przednia! Po tej atrakcji przed wszystkimi stanęło wielkie wyzwanie - samodzielne sporządzenie obiadu. Mogliśmy poczuć się jak w kuchni MasterChef’a. Nasze jurorki – nauczycielki  zapewniły nas, że potrawy były smaczne. Hitem dnia okazał się park linowy. Prawie wszyscy byliśmy przerażeni mnóstwem przeszkód, jakie spotkaliśmy na trasie przejścia i przejażdżek na linach, ale nie stchórzyliśmy. Udało nam się pokonać strach i lęk wysokości. Udało nam się „pokonać samych siebie”. "Brawo my!" Była to wspaniała przygoda, której chyba nigdy nie zapomnimy. Niektórzy z nas tak zasmakowali tej atrakcji, że chcieli zjeżdżać na linie nad jeziorem po raz drugi. Miłą niespodzianką dla nas były odwiedziny Pana Darka Dyi i Księdza Patryka Macha. Dzień okazał się bardzo udany i pełen niezwykłych przeżyć.

            Środa- dzień wyjazdu. Ciężko było rozstać się z tym cudownym miejscem. Zdążyliśmy jeszcze pograć na korcie w tenisa ziemnego. Przyjechali po nas rodzice i udaliśmy się do domów. Mamy nadzieję, że w III klasie także wybierzemy się w to wspaniałe miejsce.

Zmieniony ( Wtorek, 20. Czerwiec 2017 19:31 )
 

Udział uczniów w "Dniach Otwartych" w szkołach ponadgimnazjalnych

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas III uczestniczyli w „ Dniach Otwartych” w szkołach ponadgimnazjalnych w Radomsku i Dobryszycach. W Radomsku odwiedzili II LO, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, I LO, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (Drzewniak) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Mechanik), natomiast w Dobryszycach gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Uczniowie  klas III poznali  ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną szkół.

Spotkali się z nauczycielami i uczniami, uzyskali szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Dobryszycach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Świat wokół nas”, nasza uczennica Martyna Kułak z klasy Ia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Blisko podium naszych chłopaków w „plażówkę”

Email Drukuj PDF

    12 czerwca odbyły się w Bełchatowie Rejonowe Zawody w Piłkę Siatkową  Plażową. W zawodach tych wzięło udział sześć najlepszych zespołów z powiatu radomszczańskiego, pajęczańskiego oraz bełchatowskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie PG z Kodręba oraz uczniowie naszej szkoły – Tomasz Flaszka oraz Piotr Mach. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch rozlosowanych grupach. W pierwszym meczu nasza reprezentacja „spotkała" się z zespołem  PG nr 3 z Bełchatowa przegrywając 18 do 21. W kolejnym meczu nasi chłopcy pokonali wysoko reprezentantów PG z Rząśni 21 do 6 i awansowali do półfinału. W półfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z gospodarzami zawodów PG nr 4. W najlepszym meczu turnieju zwyciężyli zawodnicy PG nr 4 z Bełchatowa, 21 do 18 i mogli cieszyć się z awansu do zawodówce wojewódzkich. Nam na osłodę został mecz o trzecie miejsce, w którym niestety przegraliśmy 19 do 21. Nasza najlepsza para w piłkę siatkową plażową zajęła najgorsze dla każdego sportowca czwarte miejsce. Po zakończeniu zawodów, w których nasi chłopcy pokazali bardzo dobrą siatkówkę oraz olbrzymią wolę walki, pozostał niedosyt, gdyż ten upragniony awans był tak blisko. Chłopców do zawodów przygotowali: p. R. Mach i p. D. Dyja.

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 08:49 )
 

Zaczyna pachnieć wakacjami :)

Email Drukuj PDF

Wakacje  

Nadeszło lato, ciepło na dworze

Słońce na niebie wysoko świeci

Zaprasza piękne błękitne morze

Lasy i góry  morze  i  rzeki.

 Rok szkolny mija,będą wakacje

Czas odpoczynku, wielkiej przygody

Zapakuj plecak  i ruszaj w  trasę

Dopóki  jesteś  silny i młody!

 Podziwiaj piękno  OJCZYSTEJ  ZIEMI

Więcej…
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 07:46 )
 

„Moja Mała Ojczyzna” – projekt klas III

Email Drukuj PDF

      Uczniowie klas trzecich realizowali na lekcjach geografii projekt edukacyjny oparty na znajomości terenu gminy Gomunice. W ramach zajęć wykonywali plakaty promujące walory okolicy, wybierali najciekawsze miejsca, a następnie projektowali trasę wycieczki po gminie. Efekt tej pracy został przedstawiony na szkolnym korytarzu. Mamy z pewnością czym się pochwalić, nasza Mała Ojczyzna to wiele ciekawych i urokliwych miejsc. Warto zaprosić tu ludzi z zewnątrz.

 

Czwarte miejsce w województwie naszych chłopaków - GRATULACJE!!!

Email Drukuj PDF

   9 czerwca odbył się w Łowiczu Wojewódzki Finał w Piłkę Nożną. W turnieju wzięło udział sześć szkół – zwycięzców zawodów rejonowych. Drużyny te zostały rozlosowane do dwóch grup. Nasza reprezentacja trafiła do grupy B wraz z gimnazjum z Opoczna oraz z Wierzchlasu. W grupie A znalazły się szkoły z Łowicza, Łodzi oraz Łęczycy. W pierwszym meczu nasi chłopcy zremisowali z rówieśnikami z Opoczna 2 do 2. W kolejnym meczu nasi chłopcy zwyciężyli pewnie przedstawicieli gimnazjum z Wierzchlasu 7 do 2. Do rundy finałowej nasze gimnazjum awansowało z pierwszego miejsca w grupie. W meczu półfinałowym nasze gimnazjum uległo reprezentacji PG nr 34 z Łodzi    1 do 3. W meczu decydującym o zajęciu trzeciego miejsca nasi chłopcy zostali  pokonani przez swoich rówieśników z Łowicza 3 do 5 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.

Czwarte miejsce, chociaż najgorsze dla każdego sportowca, jest olbrzymim sukcesem naszej szkoły. Miejsce to, wywalczone w upale, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, poświęceniu i pracy naszej reprezentacji oznacza także, że jesteśmy czwartą szkołą w województwie łódzkim w piłce nożnej chłopców. Naszej reprezentacji, którą tworzyli: Mateusz Bąkowicz, Tomasz Flaszka, Krystian Siewier, Mateusz Skóra, Piotr Felicjański, Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka należą się gratulacje. Chłopców do zawodów przygotowali: p. R. Mach i D. Dyja.

Zmieniony ( Niedziela, 11. Czerwiec 2017 19:21 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 235


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190057.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz29.jpg

Jesteśmy aktywni

rowerowa46.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004e.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj213
mod_vvisit_counterWczoraj20433
mod_vvisit_counterOstatni tydzień213
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień109165
mod_vvisit_counterTen miesiąc193912
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc430737
mod_vvisit_counterWszyscy10309778

Aktualnie: gości 209, 
botów 7 połączonych
Your IP: 54.92.201.232
 , 
Today: Gru 16, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 216 gości 

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg