";} /*B6D1B1EE*/ ?>
 

Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Uroczyście obchodziliśmy 225 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

 Dnia 6 maja 2016 r. społeczność Publicznego Gimnazjum w Gomunicach uczciła 225 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie  uczniowie pod kierunkiem pani J. Flaszki i pana A. Frankowskiego przedstawili  program artystyczny, który miał za zadanie przybliżyć wszystkim zebranym to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę i w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne pomogły zrozumieć odbiorcom czym dla każdego człowieka jest wolność. Podczas akademii Wójt Gminy pan Paweł Olejniczak złożył serdeczne podziękowania panu Janowi Chamczykowi, za trud włożony w szerzenie patriotycznej postawy i troskę o miejsce pamięci zbrodni hitlerowskiej. Podsumowaniem tej krótkiej lekcji historii było przytoczenie przez uczniów ciągle aktualnych słów jednakowo ważnych w 1971 roku jak i dzisiaj.

Mądry Polak po szkodzie,

Już były te szkody,

Dziś obrócony na nas wzrok mają narody,

Lub nas rządnych, prawych,

Czynnych świat pochwali,

Lub nad chcącymi zguby,

Nikt się nie użali.

 Głównym celem uroczystości  było wyrobienie wśród młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn...

Zmieniony ( Niedziela, 08. Maj 2016 09:15 )
 

WIELKIE SPRZĄTANIE!

Email Drukuj PDF
   Dnia 29.04.2016 roku klasa 3B z wychowawcą odwiedziła Pomnik Pamięci Narodowej. Zadaniem uczniów było posprzątanie tego miejsca. Młodzież miała rozdzielone zadania. Część zamiatała albo oczyszczała pomnik z listków, natomiast reszta sadziła kwiatki. Po zakończeniu swojej ciężkiej pracy uczniowie wrócili do szkoły.
 

Nasi wspaniali siatkarze

Email Drukuj PDF

 W Gomunicach na HALI Sportowej

Odbył się mecz piłki siatkowej

PUCHAR  SKRY  BEŁCHATÓW

Walczyły drużyny gimnazjów z powiatu.

Było wielu zaproszonych gości

Burmistrz, wójtowie, dyrektorzy, starosta.

Walka była zacięta,gra była wspaniała

Szala zwycięstwa w grze się  przechylała.

Kibicował drużynom entuzjastów tłum

Nauczyciele, uczniowie, goście i nasz Wójt

Siatkarze z GOMUNIC wspaniale zagrali

I  PUCHAR  SKRY  BEŁCHATÓW  w turnieju WYGRALI!!

Uroczystości Patronował Wójt Gminy GOMUNICE

Brawo wszystkie drużyny i brawo kibice!!

 H.Witalewska

Zmieniony ( Niedziela, 08. Maj 2016 09:08 )
 

Uroczyste obchody 3 Majowe pod pomnikiem

Email Drukuj PDF

   Uroczyste obchody z okazji Święta Narodowego Polski - 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Gminnym Miejscu Pamięci. Spotkanie społeczności gminy – władz gminnych i samorządowych, zasłużonych dla Gminy Gomunice, pocztów sztandarowych wraz z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń, delegacji szkół oraz mieszkańców, poprzedziła Msza Święta sprawowana w intencji Ojczyzny w miejscowym Kościele. Okolicznościowe słowa do zebranych skierowali Wójt Gminy - Pan Paweł Olejniczak oraz Przewodniczący Rady Gminy  - Pan Wiesław Wolnicki. Uroczystość poprowadziła uczennica naszej szkoły Kinga Wojnowska. Wiersze i pieśni zaprezentowane przez uczennice Maritę Matak , Weronikę Mierczak i Julię Barańską doskonale oddały ducha tamtych trudnych czasów. Świętu temu towarzyszył nieodłączny szacunek do symboli narodowych: godła, hymnu i flagi. W składzie pocztu sztandarowego naszej szkoły byli Daria Sykuła, Zuzanna Puszek i Przemysław Barański.

 

Julia Barańska w gronie najlepszych matematyków w Powiecie Radomszczańskim

Email Drukuj PDF

   Dnia 05.05.2016 r. w ZSG nr 4 w Radomsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Jedną z finalistek jest Julia Barańska z kl. I b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zmieniony ( Piątek, 06. Maj 2016 10:49 )
 

IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PGE Skry Bełchatów

Email Drukuj PDF
4 maja 2016 roku w hali sportowej w Gomunicach odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PGE Skry Bełchatów pod patronatem Wójta Gminy Gomunice pana Pawła Olejniczaka.
Uczestników turnieju odwiedzili wiceprezes KPS Skra Bełchatów, pan Grzegorz Stawinoga oraz Michał Winiarski i Robert Milczarek. Oprócz władz i zawodników SKRY w progi naszego gimnazjum zawitali zaproszeni goście: starosta powiatu piotrkowskiego - pan Stanisław Cubała, wójt gminy Gorzkowice - pan Alojzy Włodarczyk, burmistrz Kamieńska - pan Bogdan Pawłowski, wójt Dobryszyc - pani Małgorzata Dzwonek wraz z dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach - panią Elżbietą Majewską, wójt Kodręba - pani Bożena Krawczyk oraz wójt Gminy Łęki Szlacheckie - pan Piotr Łączny. Gospodarzami imprezy byli wójt Gminy Gomunice - pan Paweł Olejniczak, Dyrektor naszej szkoły - pani Urszula Andrulewicz oraz Sekretarz Gminy Gomunice, pan Grzegorz Wierzbicki. Nad rozgrywkami nadzór sędziowski pełnił wraz z nauczycielami naszej szkoły pan Grzegorz Kłosowski 
Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć mecz finałowy, który był niezwykle wyrównany. Wszyscy byli pod wrażeniem nie tylko umiejętności siatkarskich młodych zawodników, ale również zaangażowania – walki o każdą piłkę, radości z wygranej akcji i złości po przegranej. W finale po trzysetowych pojedynku wygrała drużyna z Gomunic, pokonując zawodników z Lgoty Wielkiej. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Kamieńska pokonując w małym finale drużynę z Kodręba. W turnieju wzięli również udział przedstawiciele gimnazjów z Dobryszyc oraz Gorzkowic.
Cały turniej uświetniły nam występy naszych młodych cheerleaders przygotowanych przez panią Ewę Lesiak. Drużynę naszych gimnazjalistów i gimnazjalistek przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa LesiakRafał Mach i Dariusz Dyja. Oprawę słowno-świetlno-muzyczną zapewnił pan Arkadiusz Frankowski. Nasze gimnazjum reprezentowali: Barański Przemysław, Barański Filip, Tkacz Bartłomiej, Wilczak Damian, Gurazda Przemysław, Flaszka Tomasz, Bareła Hubert, Głowacki Jakub, Kipigroch Krystian, Płomiński Adam, Mikulec Aleksandra i Królak Paulina. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!
Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z zaproszonych szkół: pani Joannie Piekarskiej oraz pani Justynie Bąkowicz z gimnazjum w Kamieńsku, panu Bogdanowi Mizińskiemu z gimnazjum w Kodrębie, panu Markowi Kozakowi z gimnazjum w Dobryszycach, panu Adamowi Zasępie z gimnazjum w Lgocie Wielkiej oraz panu Mirosławowi Rzepeckiemu z gimnazjum w Gorzkowicach. 
Podczas turnieju odbył się również konkurs wiedzy o sporcie. Brało w nim udział 5 dwuosobowych drużyn z każdej zgłoszonej szkoły. Uczniów egzaminował nasz gimnazjalny miłośnik sportu pan Andrzej Drygała a autorem części pytań był pan Rafał Mach. Rywalizację wygrała drużyna naszego gimnazjum w składzie Konrad Serwatka i Damian Wilczak, która odpowiedziała poprawnie na większość pytań. Wszystkie puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Gomunicach.  
Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji turnieju, gośćmi specjalnymi byli prezes KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki oraz Michał Bąkiewicz i Aleksandar Atanasijević, którzy wręczali nagrody młodym sportowcom. W kolejnych edycjach do Gomunic przyjechali między innymi Daniel Pliński, Kacper Piechocki i Piotr Badura.

Zmieniony ( Piątek, 06. Maj 2016 16:51 )
 

„Alkohol - chemiczna pułapka”.

Email Drukuj PDF

  26 kwietnia 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku został rozstrzygnięty konkurs powiatowy „Alkohol - chemiczna pułapka”. Celem konkursu organizowanego od dwunastu lat przez nauczycieli z II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku jest promocja zdrowego stylu życia, walka z nałogami, rozwój poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, zapoznanie z negatywnymi skutkami picia alkoholu, palenia papierosów czy zażywania środków psychoaktywnych i ich wpływem na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomsko – p. Jarosław Ferenc. Konkurs skierowany był do uczniów klas III szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w jednej z trzech kategorii: plakat, praca plastyczna lub ulotka. Nasze gimnazjum w konkursie reprezentowały Marta Czerwińska, Klaudia Samborska, Dominika Kobylarz, Zuzanna Hamala oraz Marita Matak. Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentów i wspaniałych pomysłów twórczych. Podczas finału młodzież biorąca udział w konkursie mogła obejrzeć film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego pt. „Edi”.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 18:29 )
 

Rowerowy rekonesans wokół Góry Kamieńsk

Email Drukuj PDF

 Dziś o godzinie 12.30 wyruszyliśmy przyjrzeć się Górze Kamieńsk z bliska. I dlatego mieliśmy w planach objechać  ją dookoła, bo jest to najwyższe wzniesienie w naszej okolicy i  budzi podziw oraz urozmaica dość płaski krajobraz. Pojechaliśmy w kierunku Pytowic, potem zajrzeliśmy do lasu, w miejsce ujęcia wody pitnej, gdzie znajduje się uroczy stawik z romantyczną kładką, na której robiliśmy sobie fotki. Potem dalsza droga wiodła do Czyżowa, a tam ciąg dalszy sportowych zmagań, ale tym razem nie na rowerach, ale na przyrządach siłowych. Niektórzy nawet nie odpoczęli po wyczynach na dwóch kółkach, bo ćwiczyli tężyznę ramion i klatki piersiowej. Po chwili wytchnienia i doładowania energii smakołykami,  ruszyliśmy w kierunku miejscowości Piaski. Ponieważ to już gmina Kleszczów, zadziwia poziom dróg, stan nasadzonej wzdłuż zieleni  i czystość, bo o rzucony śmieć trudno tam dostrzec. Tylko chwilę jechaliśmy drogą asfaltową, bo potem  wjechaliśmy w boczny dukt przez las i byliśmy  na zboczu Góry Kamieńsk. Tam droga dostarczyła trochę przygód, bo wiodła w wyjeżdżonym przez motory i rowery piaszczystym wąwozie. Jechali tylko odważni, bo reszta swój sprzęt prowadziła. Taka trasa to raj dla naszych rowerzystów górskich, czyli kilku chłopaków z klasy IIIA. To oni byli autorami dzisiejszej trasy. Śmiechu było co niemiara, bo zdarzały się kraksy: ktoś wpadł w wodę, inny spadł z roweru. No ale pan Andrzej stwierdził na początki, że będzie to wycieczka dla „surviwalowców”. Najsprawniejsi natomiast podjeżdżali pod górę i pokazywali swoje umiejętności jazdy w górskim terenie. Nim się spostrzegliśmy, byliśmy już pod stokiem, skąd rusza wyciąg dla narciarzy. Tak kolejny dłuższy wypoczynek.  Zjedliśmy wszystkie zapasy, więc nawet ciemny żytni chleb, którym częstowała pani Iwona smakował wybornie. Nabraliśmy nowych sił i wyruszyliśmy w kierunku domu. Dość szybko rowery zawiodły nas do wsi Koźniewice, skąd mogliśmy podziwiać już z  daleka monumentalnie piękną i zieloną bohaterkę dzisiejszego dnia – Górę Kamieńsk. Jak zbawienie naszych zszarganych sił przyjęliśmy widok sklepiku, w którym zakupiliśmy lody, napoje, batony, a nawet groszek konserwowy: woda zasyciła pragnienie, a groszek dał poczucie sytości zgłodniałego brzuszka. Po tym postoju wyruszyliśmy w ostatni odcinek. Jechaliśmy piaszczystą drogą przez pola, potem przez las i dotarliśmy do Kosówki. Jeszcze tylko krótka prosta przez Wojciechów i jesteśmy już w  szkole. 22 uczniom i 6 absolwentom za wspólną 52 kilometrową drogę pachnącą czeremchą i młodymi liśćmi brzozy, za podglądanie bobrów wśród żeremi nad szumiącym potokiem,  obok którego szumiały tataraki trzciny na bagnach, dziękują najstarsi uczestnicy:  p. Iwona Węgrzyńska i p. Andrzej Antoniak.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 18:21 )
 

Wspólna rywalizacja w majowe święto

Email Drukuj PDF

  Wczesnym rankiem w dniu 3 maja na zbiorniku Cieszanowice odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Zawody zostały zorganizowane dla członków koła nr. 34 z Wojciechowa. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie Kamil Bieniek i Mateusz Mielczarek w kategorii juniorów oraz pan Andrzej Drygała w kategorii seniorów. Zawody rozpoczęły się o godzinie 6.30 zbiórką uczestników, rozlosowaniem stanowisk oraz zapoznaniem z regulaminem połowów. Nad wszystkim czuwał sędzia zawodów pan Kosno oraz wspaniała pogoda, która dopisała do końca rywalizacji. W kategorii juniorów I miejsce zajął Kamil Biniek a II Mateusz Mielczarek. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ,które na pewno pomogą im lepiej realizować swoje hobby. Natomiast pan Andrzej Drygała zajął II miejsce w kategorii seniorów łowiąc 23 ryby, głównie płocie i małe leszcze, co dało wynik 2kg 350gram.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 10:14 )
 

IV Turniej SKRY - pokazy czirliderek i fragment meczu finałowego

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Środa, 04. Maj 2016 16:41 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 136


Dzisiaj jest: Sobota
27 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Angel, Angelus, Cezary, Gebhard, Józef,
Kalasanty, Małgorzata, Przybymir,
Rufus, Teodor

Do końca roku zostało 127 dni.
Zodiak: Panna

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190102.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Groclin6.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

wycieczka19.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003m.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11954
mod_vvisit_counterWczoraj3220
mod_vvisit_counterOstatni tydzień42983
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień118936
mod_vvisit_counterTen miesiąc260101
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc256519
mod_vvisit_counterWszyscy4347720

Aktualnie: gości 160, 
botów 18 połączonych
Your IP: 23.20.221.93
 , 
Today: Sie 27, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 178 gości 

skanuj0005.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg