Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie, czyli z wizytą w Urzędzie Gminy

Email Drukuj PDF

      Dnia 9 października wybraliśmy się z wizytą, wcześniej zapowiedzianą do Urzędu Gminy Gomunice w celu poznania resortów samorządowych.  W zajęciach uczestniczyła klasa IIIB, czyli najstarszy rocznik gimnazjalny- uczniowie, którzy już za 3 lata będą pełnoprawnymi obywatelami. Przewodnikiem był sam Pan Wójt Paweł Olejniczak.  Gospodarz otwierał kolejne drzwi i wyjaśniał,  jakie są kompetencje pań urzędniczek. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Sala Ślubów, która została wyremontowana w  ostatnim czasie. Gdy weszliśmy rozległo się wielkie ”wow”. Kolejna odnowiona sala to sala konferencyjna, gdzie przyjmowani są wyjątkowi goście w celu przeprowadzenia ważnych negocjacji. Trochę dłużej zatrzymaliśmy się w  Sali, w której obraduje Rada Gminy. Pan Wójt wyjaśniał trudne sprawy dotyczące finansów Gminy i funduszy pozyskiwanych z Unii Europejskiej i Urzędu Marszałkowskiego.

Do tej pory dzięki  projektom unijnym Gmina zainwestowała w  następujące projekty :

      ·         „Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Gomunice w 2015 roku”

·         "Utworzenie ogródka dydaktycznego „Mali przyjaciele przyrody” przy Przedszkolu Samorządowym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gomunicach"

·         "Zagospodarowanie zielenią czterech placów zabaw w Gminie Gomunice poprzez wykonanie nasadzeń drzew i krzewów wieloletnich"

·         „Bajkowa kraina”

·         „Opracowanie Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Gomunice na lata 2016-2020”

·         „Zagospodarowanie zielenią przestrzeni publicznej w Gminie Gomunice w 2016 r.”

·         Projekt w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach „My dla przyrody – przyroda dla nas

·         „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Gomunice – ul. Wolności”

·         „Aktywna Mama – Szczęśliwe Dziecko”

·         „Przebudowa i adaptacja zdegradowanego budynku byłej szkoły w miejscowości Kocierzowy na mieszkania socjalne oraz aktywizacja zawodowa osób objętych wsparciem”

Na kolejne lata planowane są następujące inwestycje:

·         „Odnawialne źródła energii w Gminie Gomunice”

·         „Budowa budynku Przedszkola w Gomunicach Technologii Budownictwa Pasywnego”

·         „Przebudowa drogi gminnej nr 112105 E (ul. Wojska Polskiego) w m. Gomunice wraz z chodnikami oraz budowa kanalizacji deszczowej”

·         „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Gomunice, Kletnia i Słostowice w Gminie Gomunice”

     Projekty piszą panie urzędniczki odpowiedzialne za pisanie projektów, ale negocjatorem jest sam Pan Paweł Olejniczak. Nic dziwnego, że zajmuje wysoką pozycję w rankingu najlepszych samorządowców województwa łódzkiego. Na koniec gościliśmy w gabinecie Pana Wójta i mogliśmy zasiąść za biurkiem  i poczuć „klimat władzy”. I jeszcze słodka chwila, bo zostaliśmy poczęstowani krówkami i dostaliśmy foldery reklamowe dotyczące imprez organizowanych na terenie Gminy. Ale niestety trzeba było wracać do szkoły, na kolejne zajęcia.

Zmieniony ( Sobota, 14. Październik 2017 13:02 )
 

Prelekcja policjanta

Email Drukuj PDF

     Jak w każdym roku we wrześniu gościliśmy policjanta - pana Emila Wilka. Dzielnicowy przypomniał zasady bezpiecznego zachowania w szkole i poza nią, zasady uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty i pasażera, uwrażliwiał młodzież na potrzebę bycia widocznym na drodze, czyli posiadania elementów odblaskowych. Przedstawił statystyki, przypomniał co to są środki psychoaktywne oraz dopalacze i dlaczego są szkodliwe dla zdrowia. Mówił o konsekwencjach cyberprzemocy, zachęcał do ostrożności w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów. Przestrzegał przed zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania i działaniami o szkodliwości społecznej. 

Zmieniony ( Wtorek, 03. Październik 2017 19:50 )
 

FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA

Email Drukuj PDF

      W tym roku odbyła się już VI edycja festiwalu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Ładzicach. Festiwal Pięknego Czytania organizowany jest z okazji Dnia Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Główny cel tego przedsięwzięcia to zainteresowanie młodzieży czytaniem i przypomnienie jego zalet.

      Przesłuchania odbyły się 29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Data nie jest przypadkowa - odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, bo to do nich w szczególności skierowane jest to przedsięwzięcie.  

W konkursie wzięły udział  dwie uczennice naszej szkoły - Julia Barańska i Marysia Dudek. Po naprawdę  udanych  występach uczestnicy festiwalu mieli możliwość obejrzenia ekspozycji „WYRÓŻNIENI STROJEM – HUCULSZCZYZNA. TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ” w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Na wystawie zostały pokazane stroje noszone przez Hucułów, górali pochodzenia rusińskiego, wołoskiego, rumuńskiego, a zamieszkujących tereny znajdujące się współcześnie na Ukrainie.  Następnie odbyło się spotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz- pisarką, która otrzymała wiele nagród, m.in. I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Jest to autorka wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Później nastąpiło rozdanie nagród. Julia otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny przygotowała pani Aurelia Wurszt.

 

Spacer nr2 do Kocierzów czyli "kijkowe grzybobranie"

Email Drukuj PDF

    Piątek to idealny dzień na spacer po okolicy. Nie potrzeba się spieszyć do domu, bo trzeba odrobić lekcje, więc z lekką głową po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy w kierunku Kocierzów. Było nas kilkanaście osób. Ilość była zmienna, bo  niektórzy dołączali po drodze, a innych gubiliśmy w trakcie,  gdy  było im blisko do domu. Pogoda nam dopisywała tak jak humory.  Po krótkim przejściu bardzo ruchliwą i niebezpieczną ulicą Kopernika, z przyjemnością wkroczyliśmy ścieżką o lasu na tzw. skuśki, czyli skróty w kierunku Kocierzów. Ale nasza ścieżka to tzw. dalsze skróty, bo szliśmy takimi zakosami, ze nadrobiliśmy drogi.  Ale to nam nie przeszkadzało, bo pachniało suchymi liśćmi, w lesie kłaniały nam się swymi nakrapianymi czerwonymi kapeluszami dorodne muchomory jakby czekając na gości, których można powitać w  swoim żółto- brązowym królestwie.  Przy okazji znaleźliśmy również grzyby nadające się do spożycia- podgrzybki i parę borowików szlachetnych zwanych popularnie prawdziwkami. Byliśmy z dala od cywilizacji i tylko zapach świeżo oranej gleby pod jesienne zasiewy przypominał o obecności człowieka. I tak w doskonałych nastrojach dotarliśmy do Kocierzów. Tak krótki odpoczynek i chwila na wyjęcie z plecaków zabranych słodkich zapasów. Były więc biszkopty, żelki i czekolada z  orzechami. Tu parę osób powinno się odłączyć, bo  dotarli do domów, ale stwierdzili, że lepiej z nami na spacerze i wybrali się  w drogę powrotną do szkoły. A jedna uczestniczka zmieniła tylko buty na rolki, bo przecież znów trzeba pokonać dystans powrotny, czyli około 6 km. Od kapliczki w Kocierzowach odbiliśmy drogą do lasu, a tam całe bogactwo „kotletów schabowych” na wysokich nogach. Mowa tu o dorodnych, pachnących mlekiem kaniach czubajkach, które czekały  na zabranie ich do kuchni i mrugały brązowymi oczkami.  Było tak miło, że aż zwolniliśmy tempo, bo przecież miał to być spacer i to w doskonałym  towarzystwie. Dotarliśmy wreszcie do ulicy Wschodniej, no a potem przemarsz uliczkami Kletni. Jeszcze tylko krótki odcinek i jesteśmy w szkole. Pokonaliśmy dystans prawie 14 km w ciągu 3 godzin, bo zrobiła się 18.20. Udało nam się zrzucić około 600 kcal. Za uroczy jesienny spacer i to bez nostalgicznego nastroju dziękują: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska  i A. Antoniak.

Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:16 )
 

Wybory do Samorządu Szkolnego

Email Drukuj PDF

          W tym roku szkolnym przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji Samorządy Mają Głos organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach, której odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkie klasy starały się jak najlepiej, wypromować swoich przedstawicieli. Kandydaci ubiegali się o stanowisko Przewodniczącego Szkoły oraz Rzecznika Praw Ucznia.

          W piątek 29 września wszyscy zebraliśmy się  na sali gimnastycznej, aby poznać kandydatów oraz ich programy wyborcze. Swoją obecnością zaszczycił nas  Wójt Gminy Gomunice  Pan Paweł Olejniczak, który przekazał  nam cenne informacje na temat wyborów samorządowych oraz uświadomił uczniom, że ich głos ma znaczenie a młodzi ludzie potrafią być aktywnymi i świadomymi obywatelami, następnie wraz z dyrektorem szkoły Panią Urszulą Andrulewicz życzyli trafnych i przemyślanych wyborów.

         Wszyscy kandydaci  zaprezentowali się w bardzo ciekawy sposób.  Tym samym wybór okazał się  trudny.  Uroczystość poprowadziły dziewczęta z klasy IIIb  Natalia Chwast i Angelika Kuliberda.  Czas umilały nam, śpiewając piękne piosenki, uczennice Marlena Barańska, Anna Dyja i Aleksandra Głowacka.

          Na kolejnej godzinie uczniowie wypełniali karty do głosowania, na których znakiem „X” zaznaczali wybranego przez siebie kandydata.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Przewodniczącą szkoły została Zuzanna Tatara z klasy IIIb

Zastępcą przewodniczącej został Jakub Janocha z klasy IIIa

Rzecznikiem Praw Ucznia została Zuzanna Klekocińska z klasy IIIb

Gratulujemy wygranej!

Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, to świetna lekcja demokracji. Wszystkim startującym w wyborach do władz szkolnych dziękujemy za przygotowanie się oraz  przedstawienie swoich kandydatur.  Panu Wójtowi dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas.

Zmieniony ( Środa, 04. Październik 2017 07:23 )
 

Wiersz na Dzień Chłopaka

Email Drukuj PDF

DZIEŃ   CHŁOPAKA

 Wiadomość   nie  byle  jaka

30 tego  DZIEŃ  CHŁOPAKA.

Chociaż  chłopcy  dokuczają

Lecz dziewczyny  ich  kochają.

Bez  zalotów i buziaków 

Życie  nie  miało  by  smaku.

A więc  jeśli masz chłopaka

Nie żałuj mu dziś buziaka!

Więcej…
 

Ciekawa lekcja informatyki w gimnazjum

Email Drukuj PDF
    Lekcja informatyki w klasie 3b. Tworzymy pierwsze strony internetowe w języku HTML. Efekty nauki i nabyte doświadczenia procentują natychmiast. Nauka i praca stały się przyjemnością w związku z pozyskaniem do pracowni internetowej nowych komputerów. Było to możliwe dzięki kreatywności oraz osobistemu zaangażowaniu p. dyrektor Urszuli Andrulewicz.
Zmieniony ( Czwartek, 28. Wrzesień 2017 21:06 )
 

Trzecioklasistów doznania ekstremalne - Energylandia

Email Drukuj PDF
     Dnia 14.09.2017 roku (czwartek) odbyła się upragniona wycieczka do Energylanii klas III. Nikt nie spodziewał się, że park rozrywki jest aż tak ogromny. Na miejscu nauczyciele wręczyli nam bilety wstępu oraz kupony na frytki z sokiem. Kiedy już wszystko ustaliliśmy organizacyjnie, mogliśmy rzucić się w wir zabawy. Jedni preferowali ekstremalne kolejki, natomiast drudzy woleli te bardziej spokojne. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Po paru godzinach świetnej zabawy udaliśmy się na posiłek, który nie przeszkodził nam w odkrywaniu coraz to nowszych atrakcji oferowanych przez . Następne godziny płynęły nadzwyczaj szybko, zanim się obejrzeliśmy, zegar wskazał czas zbiórki. Gdy już przyszła chwila odjazdu, wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonym wcześniej miejscu i ze smutkiem pożegnaliśmy największy park rozrywki w Polsce. Po drodze oczywiście wstąpiliśmy do naszego drugiego uwielbianego miejsca zaraz po Energylandii – McDonald'sa.

     Wycieczka jednogłośnie została okrzyknięta przez wszystkich jako jedna z lepszych. Bardzo chcielibyśmy tam jeszcze wrócić i będziemy do tego dążyć. Dziękujemy naszym opiekunom, którzy zgodzili się nam towarzyszyć: Paniom - Aurelii Wurszt, Anecie Gębicz, Elizie Deresińskiej – Chwast oraz Panu Rafałowi Machowi.

Zmieniony ( Środa, 27. Wrzesień 2017 22:02 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 239


Dzisiaj jest: Sobota
24 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360788.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

44.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC04942.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8432.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5669
mod_vvisit_counterWczoraj5366
mod_vvisit_counterOstatni tydzień77960
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień74123
mod_vvisit_counterTen miesiąc324585
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc553390
mod_vvisit_counterWszyscy11968297

Aktualnie: gości 83, 
botów 2 połączonych
Your IP: 54.156.61.117
 , 
Today: Mar 24, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg