Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Siatkarski weekend w Gomunicach

Email Drukuj PDF

     Wczoraj, po dwudniowych zmaganiach siatkarzy z naszej gminy zakończył się VIII już Noworoczny Turniej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Organizacja turnieju w styczniu każdego roku to już tradycja naszego gimnazjum. Po sobotnich eliminacjach, w których rywalizowało osiem drużyn w dwóch grupach do niedzielnych rozgrywek zakwalifikowały się cztery z nich. Były to drużyny: UKS Kadet, Tik - Taki, Nietykalni i Landrynki. Przebieg niedzielnej rywalizacji był wyrównany. Kolejne mecze pozwoliły ustalić skład finałowy i mecz o 3 miejsce. Jako pierwsi zagrali zawodnicy z drużyn UKS Kadet i Tik - Taki. Ci drudzy wygrali w dwóch setach zajmując tym samym III miejsce w Turnieju. Wielki finał, poprzedzony prezentacją zawodników, którzy przy blasku fleszy wbiegali na parkiet rozegrał się pomiędzy drużynami Nietykalnych i Landrynek. Finał należał do Landrynek, którzy wygrali mecz 2 : 0. Po meczu licytowana była koszulka reprezentanta Polski Michała Bąkiewicza z jego autografem. Licytację poprowadził Arkadiusz Frankowski, który między innymi wymieniał sukcesy Michała Bąkiewicza w jego karierze siatkarskiej oraz w działalności społecznej dla młodzieży. Koszulkę wylicytował ostatecznie za 200 zł Wójt Gminy Gomunice p. Jerzy Sewerynek i przekazał ją dla Gimnazjum. Po licytacji odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Dyplomy, medale i puchary wręczali przedstawiciele Rady Gminy Gomunice, którzy wspierali organizację naszego Turnieju oraz kibicowali grającym drużynom. Obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy p. Henryk Zawisza, Wójt Gminy Gomunice p. Jerzy Sewerynek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Marlena Zielińska oraz Radni: p. Renata Stolarska, p. Agnieszka Bartnicka, p. Emilia Kuliberda oraz p. Kazimierz Klimas i p. Dariusz Dyja. Puchar za zdobycie I miejsca w Turnieju wręczyła Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gomunicach p. Urszula Andrulewicz. Zostały wręczone również statuetki i dyplomy za indywidualne osiągnięcia w Turnieju.

Najlepiej punktujący zawodnik - Michał Gonera z drużyny Nietykalnych

Najlepszy zawodnik  - Tomasz Benes z drużyny Landrynek

Najlepszy libero - Rafał Mach z drużyny UKS Kadet

ZAPRASZAMY ZA ROK NA IX NOWOROCZNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ ORAZ DO GALERII DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZE WSZYSTKICH ORGANIZOWANYCH TURNIEJÓW:)

Zmieniony ( Poniedziałek, 20. Styczeń 2014 11:30 )
 

Turniej Noworoczny - zapraszamy

Email Drukuj PDF

UKS KADET działający przy Publicznym Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego  w Gomunicach zaprasza wszystkich sympatyków piłki siatkowej na VIII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Turniej ten odbędzie się 18 i 19 stycznia (sobota i niedziela) na hali sportowej. W czasie trwania turnieju (niedziela) odbędzie się licytacja koszulki Michała Bąkiewicza z jego podpisem.

Terminarz VIII Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach

Sobota 18.01.2014r.

grupa A

godz. 1000

UKS KADET I – UKS KADET II

Szalone Promile – Nietykalni

godz. 1100

UKS KADET I – Szalone Promile

UKS KADET II – Nietykalni

godz. 1200

UKS KADET I – Nietykalni

UKS KADET II – Szalone Promile

grupa B

godz. 1400

Hucisko – Tik Taki

Landrynki – Ekipa Uderzeniowa Familiada

godz. 1500

Hucisko – Landrynki

Ekipa Uderzeniowa Familiada – Tik Taki

godz. 1600

Hucisko – Ekipa Uderzeniowa Familiada

Tik Taki – Landrynki 

Niedziela 19.01.2014r.

I półfinał - godz. 1400

II półfinał - godz. 1500

Mecz o III miejsce – godz. 1600

Finał – godz. 1700

 

 

Konkurs komputerowy BÓBR

Email Drukuj PDF
    Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu informatyczno - logicznego BÓBR, który odbył się w listopadzie 2013r. Niestety żadnemu z pięciu gimnazjalistów biorących w nim udział nie udało się zająć wysokich miejsc. Na wyróżnienie zasługuje jednak uczeń klasy IIA - Mateusz Tyl, który zdecydowanie najlepiej zaprezentował się w turnieju spośród uczniów z naszego gimnazjum. GRATULACJE!!!
 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

Zebranie z rodzicami odbędzie się w środę, 15 stycznia 2014r o godz. 16.30. Prosimy rodziców o 100% obecność na zebraniu. Do pobrania harmonogram zajęć organizowanych przez Samorząd Uczniowski w ferie zimowe w dniach 20 - 24 stycznia 2014r.

Zmieniony ( Środa, 15. Styczeń 2014 13:53 )
 

Ferie zimowe - turniej komputerowy CS

Email Drukuj PDF

 

Turniej odbędzie się w środę w pierwszym tygodniu ferii w godz. 9.00 - 14.00. Jako pierwsze zagrają drużyny absolwentów. Wygrana drużyna ABS zagra z klasą IC1. Kapitanowie drużyn losują stanowiska komputerowe. Uczestnicy mogą używać jedynie swoich słuchawek. W celu sprawniejszego przebiegu turnieju gry odbywają się w układzie 2X8 (max. 20 min +2 min rozgrzewki). Finał 2X10. 

 

Wędkarstwo - sposób na nudę

Email Drukuj PDF

    W dniu 15.01.2014 roku odbyło się spotkanie członków Polskiego Związku Wędkarskiego z uczniami Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Na spotkaniu, które zostało zorganizowane przez pana Andrzeja Drygałę, przybyli zaproszeni goście: prezes koła pan Roman Wroński, członek zarządu pan Roman Kęsy oraz uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum. Na początku zostały omówione zasady przystąpienia do koła wędkarskiego, oraz prawa i obowiązki wędkarza. Uczniowie klasy III B Mateusz Magiera oraz Tomasz Grzesiczak przygotowali prezentację multimedialną na temat gatunków ryb słodkowodnych oraz wymiarów i okresów ochronnych ryb występujących w naszym regionie. Uczestniczący w spotkaniu pan Andrzej Drygała i Mateusz Magiera, zaprezentowali sprzęt wędkarski, opowiadali o technikach połowu ryb, o akcesoriach i przynętach wędkarskich. Na zakończenie zaproszeni goście zachęcali młodzież do miłego i aktywnego spędzania czasu na łonie natury i zaprosili do udziału w konkursie o tematyce wędkarskiej.

Zmieniony ( Środa, 15. Styczeń 2014 13:43 )
 

VIII TURNIEJ NOWOROCZNY

Email Drukuj PDF

   18 stycznia 2014r odbędzie się w hali sportowej Turniej Noworoczny Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Zainteresowane drużyny prosimy o zapisywanie pod numerem telefonu: 798629792. Ilość drużyn ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników. W skład drużyn mogą wchodzić mieszkańcy naszej gminy lub zatrudnione na jej terenie. W czasie trwania turnieju odbędzie się licytacja koszulki Michała Bąkiewicza z jego autografem. Dochód z licytacji zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

organizatorzy:
Uczniowski Klub Sportowy "KADET" przy Publicznym Gimnazjum w Gomunicach
Zmieniony ( Czwartek, 09. Styczeń 2014 14:41 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 95


Dzisiaj jest: Środa
16 Kwietnia 2014
Imieniny obchodzą
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian,
Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy, Urban

Do końca roku zostało 260 dni.
Zodiak: Baran

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190145.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

07.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN5792.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004a.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

dyplom17.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg