Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W tym tygodniu, w piątek, 09 grudnia kontynuowany będzie projekt "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 2 szkolnej gazetki GIMZETA. Przypominamy o konkursach: "Wiedzy o AIDS", "Głośnego Czytania" i plastycznym "Promującym czytanie książek". W poniedziałek, 12 grudnia odbędzie się prezentacja projektu edukacyjnego klasy IIIB "Bądź widoczny na drodze - happening uliczny". W piątek, 16 grudnia odbędzie się wyjazd klas III na lodowisko do Bełchatowa.

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

Email Drukuj PDF

      Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili gomunicki cmentarz. Byliśmy tam, aby pamięć o zmarłych nauczycielach i pracownikach oświaty trwała jak najdłużej. Na grobach tych osób złożyliśmy własnoręcznie wykonane wiązanki. W ten sposób chcemy pokazać, że pamiętamy o nich. Miejsce, gdzie spoczywają nasi przodkowie, wzbudza refleksję nad przemijaniem, skłania do przemyśleń, co w sposób wyrazisty podkreślił w swoim wierszu nasz patron, ksiądz Jan Twardowski.

Zmieniony ( Wtorek, 01. Listopad 2016 21:08 )
 

Gimzeta w nowej odsłonie

Email Drukuj PDF

Miło nam Was poinformować, że nasza szkolna gazeta "Gimzeta" ukazała się w wersji elektronicznej. Praca sztabu redaktorskiego jest dostępna dla Was na stronie www.gimzeta.gomunice.net. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia artykułów, które mają odzwierciedlenie w wersji papierowej. Ponadto na tej stronie możecie pobrać i wydrukować gazetę w formie papierowej. Redakcja spotyka się raz w miesiącu i wybiera materiał do kolejnego numeru. Dział "Święta i uroczystości" prowadzą Paulina Krokowicz oraz Katarzyna Płomińska. W ostatnim numerze pięknie opisały dwie uroczystości - Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość Wszystkich Świętych. Kolejnym działem są Wycieczki i Wyjazdy w którym swoje doświadczenie redaktorskie szlifuje Daria Rudzka. Za informacje o wydarzeniach sportowych odpowiedzialna jest Aleksandra Odolińska. Piękno innych krain przybliża nam Weronika Michalczyk w dziale "Geografia dla każdego". Jest również dział kulturalny, w którym Weronika Felicjańska przybliża nam twórczość pisarzy i  reżyserów. Aby po przeczytaniu można się było uśmiechnąć, nie może zabraknąć działu "Dowcipy i humor spod tablicy", za który odpowiedzialna jest Ania Dyja. Oprócz "świeżaków" w naszej redakcji są "starzy wyjadacze", którzy piszą dla naszej gazetki od dawna. Serdecznie dziękujemy paniom: Iwonie Węgrzyńskiej, Żanecie Kowalskiej - Dyja, Jolancie Ociepie, Jolancie Dudek, Annie Więcek za przygotowanie materiałów do naszego pierwszego numeru.

Serdecznie zapraszamy Was do spróbowania swoich sił przy tworzeniu naszej szkolnej gazety. Zachęcamy osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności pisarskie. Potrzeba nam również osób do tego, aby tworzyć galerie zdjęciowe oraz filmoteki. Jeśli nie jesteś mocny w pisarstwie, to może umiesz robić ciekawe zdjęcia? Serdecznie zapraszamy - warto spróbować !!!

Poniżej przedstawiam Wam screen z internetowej strony Gimzety. Zapraszamy do odwiedzania - www.gimzeta.gomunice.net

Oczywiście wersja papierowa jest dla Was dostępna na korytarzu szkolnym, na tablicy Samorządu Szkolnego. 

Zmieniony ( Niedziela, 30. Październik 2016 22:04 )
 

Spotkanie w nastawni kolejowej

Email Drukuj PDF
26 października klasa IIa wraz z p. Jolantą Dudek, w ramach zajęć  doradztwa zawodowego, udała się na wycieczkę do nastawni kolejowej w Gomunicach. Serdecznie przywitała nas pani Anna Szymańska, która przeprowadziła dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Spotkanie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Dowiedzieliśmy się, że nastawnia to posterunek techniczny nastawczy mieszczący urządzenia do zdalnego sterowania ruchem kolejowym. Jest on wyposażony w urządzenia nastawcze, blokowe i łączności, z których ustawia się drogi przebiegu pociągów, przestawia zwrotnice oraz nadaje sygnały  za pomocą semaforów, tarcz manewrowych i innych sygnalizatorów. Pracą nastawni kieruje dyżurny ruchu. Część stacji kolejowej, której urządzenia (rozjazdy, semafory) są sterowane z danej nastawni, nazywa się okręgiem nastawczym.
Rozmawialiśmy również o zasadach obowiązujących na przejazdach kolejowych oraz o tym, na co należy zwracać szczególną uwagę, aby uniknąć niebezpieczeństwa.
Na koniec wizyty uczniowie otrzymali upominki w postaci długopisów i smyczy. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy jesteśmy pełni uznania dla tak odpowiedzialnej i skomplikowanej pracy dyżurnego ruchu. Dziękujemy za miłą atmosferę i przekazanie nam cennej wiedzy.

Zmieniony ( Czwartek, 27. Październik 2016 19:51 )
 

Na spacerze nr5 leśnym, jesiennym duktem

Email Drukuj PDF

 To już 2 tygodnie, gdy spacerowaliśmy po okolicy po raz ostatni - nie sprzyjała pogoda. A dziś była wręcz wymarzona aura. Już na wyjściu powitało nas Słońce, więc ruszyliśmy w stronę ulicy Zdrowie, ale powędrowaliśmy drogą przez las w kierunku Rudy.  A tam powitały nas wszystkie kolory jesieni, choć przeważał brąz i żółty. Pomiędzy drzewami przebijało tak jaskrawe Słońce, że aż raziło w oczy. Szliśmy piaszczystą drogą, gdy pojawiły się mile widziane grzyby- maślaczki. To nas zmotywowało, żeby zejść ze ścieżki i pochodzić po miękkim dywanie z  seledynowego mchu w poszukiwaniu innych kapeluszy. No i nie rozczarowaliśmy się, bo niektórzy mieli szczęście  i znaleźli brązowe podgrzybki. Wiele radości dostarczył też widok stojących na swoich dostojnych chudych i długich nogach kani. Jak panny nadobne odziane w welony z piór stały czekając, aż ktoś je zauważy, bo swym smakiem zasługują na poematy na ich temat. Lasy o tej porze mienią się spokojem i nostalgią, przekwitły już wrzosy i nawłocie, zbrązowiały paprocie, tylko żarnowce- jak pawie rozkładają swe zielone ogony,  porażając swą świeżością i gibkością. Gdy szliśmy leśną ścieżką, nagle naszym oczom ukazały się kolorowe budki.

Zmieniony ( Czwartek, 27. Październik 2016 18:45 ) Więcej…
 

Sukces naszej pierwszoklasistki

Email Drukuj PDF
Miło nam wszystkich poinformować, że Wasza koleżanka – Martyna Kułak z klasy Ia, reprezentowała nasze gimnazjum w Fotograficznym Konkursie Ekologicznym „Zwierzęta – nasi dobrzy sąsiedzi” zdobywając dyplom i nagrody w tymże turnieju.

W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich.

Celem konkursu było:

·      Propagowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży

·      Motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy związanej z ekosystemem województwa łódzkiego

·      Uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody i potrzebę jej ochrony

·      Rozwijanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej młodzieży w dziedzinach objętych tematyką konkursu

·      Promocja młodych talentów

Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

Zmieniony ( Środa, 26. Październik 2016 16:37 )
 

Byliśmy w kinie w Piotrkowie Tryb.

Email Drukuj PDF

  W dniu 21 października 2016r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd do kina. Nasza szkoła uczestniczy w programie „Helios dla szkół”, dzięki czemu mamy bilety w promocyjnej cenie. Młodzież mogła obejrzeć film „Inferno”, najnowszy hit kinowy. Wyjazd odbył się po lekcjach, po filmie uczniowie mogli zjeść coś gorącego. Celem wyjazdów jest integracja młodzieży, zapoznanie ze współczesną kinematografią oraz ciekawe spędzenie czasu wolnego. Uczniowie świetnie się bawili, o czym świadczą zdjęcia. Opiekunami wyjazdu byli: Eliza Deresińska-Chwast, Żaneta Kowalska-Dyja, Andrzej Drygała i Rafał Mach. Następny wyjazd na miesiąc – zapraszamy!!!

Zmieniony ( Środa, 26. Październik 2016 11:22 )
 

Gomunicki cmentarz

Email Drukuj PDF

Gomunicki  cmentarz

Blisko  starej trasy

Groby ustrojone

Na nich znicze, kwiaty.

 Tu napotkać możesz

Groby zapomniane

Porośnięte trawą

Całkiem zaniedbane.

 Na kamiennej płycie

Czas zatarł litery

Nikt o grób nie zadbał

Nie wiemy kto leży.

 Wśród pożółkłych liści

Ktoś postawił znicz

I zapalił światło

W te świąteczne dni.

 Niech na tej mogile

Znicz pamięci  płonie

Bo życie ma  zawsze

Początek  i  koniec.

 Pamiętajmy  o  tych

Co śpią wiecznym snem

Odnajdźmy te groby

Uprzątnijmy je!!

 H.Witalewska

Zmieniony ( Poniedziałek, 24. Październik 2016 07:21 )
 

Kanapki po raz kolejny :)

Email Drukuj PDF
   W piątek, 21 października klasa IIIB po raz kolejny udowodniła, że potrafi się szybko zorganizować. W czwartek popołudniu, przewodnicząca klasy Aleksandra Odolińska oraz skarbnik klasowy Daria Rudzka zakupiły niezbędne składniki na kanapki oraz zamówiły odpowiednią ilość bułek w piekarni. W piątek od godziny 7 rano grupa miejscowych uczniów z kl. IIIb rozpoczęła "masową" produkcję kanapek. Kilka minut po 7 dołączyli uczniowie dojeżdżający ze Słostowic i Chrzanowic. Każdy wiedział co ma robić. Wyprodukowano łącznie 90 kanapek. Wszystkie wyglądały apetycznie, pachniało na całym korytarzu świeżą papryką, ogórkami i pomidorami. Po pierwszej godzinie lekcyjnej na przerwie ustawiła się kolejka chętnych do spróbowania kanapek. Musiały być smaczne bo już na długiej przerwie po godzinie 12.00 zniknęła ostatnia kanapka. Marketingiem kanapkowym i finansowym zajmowała się Katarzyna Zatońska. Wychowawca klasy A. Antoniak jest dumny ze swoich uczniów. Zapraszamy już na kolejne kanapki we wtorek. Osoby mające swój kubek mogą napić się gorącej herbaty. 
Zmieniony ( Sobota, 22. Październik 2016 12:32 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 201


Dzisiaj jest: Sobota
10 Grudnia 2016
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6047.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Gwardia20.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC03730.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2002d.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj4778
mod_vvisit_counterOstatni tydzień20
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień61643
mod_vvisit_counterTen miesiąc76081
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc304308
mod_vvisit_counterWszyscy5393861

Aktualnie: gości 35, 
botów 11 połączonych
Your IP: 184.73.107.18
 , 
Today: Gru 10, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg