Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Julia Barańska w gronie najlepszych matematyków w Powiecie Radomszczańskim

Email Drukuj PDF

   Dnia 05.05.2016 r. w ZSG nr 4 w Radomsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Jedną z finalistek jest Julia Barańska z kl. I b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zmieniony ( Piątek, 06. Maj 2016 10:49 )
 

IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PGE Skry Bełchatów

Email Drukuj PDF
4 maja 2016 roku w hali sportowej w Gomunicach odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PGE Skry Bełchatów pod patronatem Wójta Gminy Gomunice pana Pawła Olejniczaka.
Uczestników turnieju odwiedzili wiceprezes KPS Skra Bełchatów, pan Grzegorz Stawinoga oraz Michał Winiarski i Robert Milczarek. Oprócz władz i zawodników SKRY w progi naszego gimnazjum zawitali zaproszeni goście: starosta powiatu piotrkowskiego - pan Stanisław Cubała, wójt gminy Gorzkowice - pan Alojzy Włodarczyk, burmistrz Kamieńska - pan Bogdan Pawłowski, wójt Dobryszyc - pani Małgorzata Dzwonek wraz z dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach - panią Elżbietą Majewską, wójt Kodręba - pani Bożena Krawczyk oraz wójt Gminy Łęki Szlacheckie - pan Piotr Łączny. Gospodarzami imprezy byli wójt Gminy Gomunice - pan Paweł Olejniczak, Dyrektor naszej szkoły - pani Urszula Andrulewicz oraz Sekretarz Gminy Gomunice, pan Grzegorz Wierzbicki. Nad rozgrywkami nadzór sędziowski pełnił wraz z nauczycielami naszej szkoły pan Grzegorz Kłosowski 
Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć mecz finałowy, który był niezwykle wyrównany. Wszyscy byli pod wrażeniem nie tylko umiejętności siatkarskich młodych zawodników, ale również zaangażowania – walki o każdą piłkę, radości z wygranej akcji i złości po przegranej. W finale po trzysetowych pojedynku wygrała drużyna z Gomunic, pokonując zawodników z Lgoty Wielkiej. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Kamieńska pokonując w małym finale drużynę z Kodręba. W turnieju wzięli również udział przedstawiciele gimnazjów z Dobryszyc oraz Gorzkowic.
Cały turniej uświetniły nam występy naszych młodych cheerleaders przygotowanych przez panią Ewę Lesiak. Drużynę naszych gimnazjalistów i gimnazjalistek przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa LesiakRafał Mach i Dariusz Dyja. Oprawę słowno-świetlno-muzyczną zapewnił pan Arkadiusz Frankowski. Nasze gimnazjum reprezentowali: Barański Przemysław, Barański Filip, Tkacz Bartłomiej, Wilczak Damian, Gurazda Przemysław, Flaszka Tomasz, Bareła Hubert, Głowacki Jakub, Kipigroch Krystian, Płomiński Adam, Mikulec Aleksandra i Królak Paulina. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!
Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z zaproszonych szkół: pani Joannie Piekarskiej oraz pani Justynie Bąkowicz z gimnazjum w Kamieńsku, panu Bogdanowi Mizińskiemu z gimnazjum w Kodrębie, panu Markowi Kozakowi z gimnazjum w Dobryszycach, panu Adamowi Zasępie z gimnazjum w Lgocie Wielkiej oraz panu Mirosławowi Rzepeckiemu z gimnazjum w Gorzkowicach. 
Podczas turnieju odbył się również konkurs wiedzy o sporcie. Brało w nim udział 5 dwuosobowych drużyn z każdej zgłoszonej szkoły. Uczniów egzaminował nasz gimnazjalny miłośnik sportu pan Andrzej Drygała a autorem części pytań był pan Rafał Mach. Rywalizację wygrała drużyna naszego gimnazjum w składzie Konrad Serwatka i Damian Wilczak, która odpowiedziała poprawnie na większość pytań. Wszystkie puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Gomunicach.  
Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji turnieju, gośćmi specjalnymi byli prezes KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki oraz Michał Bąkiewicz i Aleksandar Atanasijević, którzy wręczali nagrody młodym sportowcom. W kolejnych edycjach do Gomunic przyjechali między innymi Daniel Pliński, Kacper Piechocki i Piotr Badura.

Zmieniony ( Piątek, 06. Maj 2016 16:51 )
 

„Alkohol - chemiczna pułapka”.

Email Drukuj PDF

  26 kwietnia 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku został rozstrzygnięty konkurs powiatowy „Alkohol - chemiczna pułapka”. Celem konkursu organizowanego od dwunastu lat przez nauczycieli z II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku jest promocja zdrowego stylu życia, walka z nałogami, rozwój poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, zapoznanie z negatywnymi skutkami picia alkoholu, palenia papierosów czy zażywania środków psychoaktywnych i ich wpływem na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomsko – p. Jarosław Ferenc. Konkurs skierowany był do uczniów klas III szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w jednej z trzech kategorii: plakat, praca plastyczna lub ulotka. Nasze gimnazjum w konkursie reprezentowały Marta Czerwińska, Klaudia Samborska, Dominika Kobylarz, Zuzanna Hamala oraz Marita Matak. Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentów i wspaniałych pomysłów twórczych. Podczas finału młodzież biorąca udział w konkursie mogła obejrzeć film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego pt. „Edi”.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 18:29 )
 

Rowerowy rekonesans wokół Góry Kamieńsk

Email Drukuj PDF

 Dziś o godzinie 12.30 wyruszyliśmy przyjrzeć się Górze Kamieńsk z bliska. I dlatego mieliśmy w planach objechać  ją dookoła, bo jest to najwyższe wzniesienie w naszej okolicy i  budzi podziw oraz urozmaica dość płaski krajobraz. Pojechaliśmy w kierunku Pytowic, potem zajrzeliśmy do lasu, w miejsce ujęcia wody pitnej, gdzie znajduje się uroczy stawik z romantyczną kładką, na której robiliśmy sobie fotki. Potem dalsza droga wiodła do Czyżowa, a tam ciąg dalszy sportowych zmagań, ale tym razem nie na rowerach, ale na przyrządach siłowych. Niektórzy nawet nie odpoczęli po wyczynach na dwóch kółkach, bo ćwiczyli tężyznę ramion i klatki piersiowej. Po chwili wytchnienia i doładowania energii smakołykami,  ruszyliśmy w kierunku miejscowości Piaski. Ponieważ to już gmina Kleszczów, zadziwia poziom dróg, stan nasadzonej wzdłuż zieleni  i czystość, bo o rzucony śmieć trudno tam dostrzec. Tylko chwilę jechaliśmy drogą asfaltową, bo potem  wjechaliśmy w boczny dukt przez las i byliśmy  na zboczu Góry Kamieńsk. Tam droga dostarczyła trochę przygód, bo wiodła w wyjeżdżonym przez motory i rowery piaszczystym wąwozie. Jechali tylko odważni, bo reszta swój sprzęt prowadziła. Taka trasa to raj dla naszych rowerzystów górskich, czyli kilku chłopaków z klasy IIIA. To oni byli autorami dzisiejszej trasy. Śmiechu było co niemiara, bo zdarzały się kraksy: ktoś wpadł w wodę, inny spadł z roweru. No ale pan Andrzej stwierdził na początki, że będzie to wycieczka dla „surviwalowców”. Najsprawniejsi natomiast podjeżdżali pod górę i pokazywali swoje umiejętności jazdy w górskim terenie. Nim się spostrzegliśmy, byliśmy już pod stokiem, skąd rusza wyciąg dla narciarzy. Tak kolejny dłuższy wypoczynek.  Zjedliśmy wszystkie zapasy, więc nawet ciemny żytni chleb, którym częstowała pani Iwona smakował wybornie. Nabraliśmy nowych sił i wyruszyliśmy w kierunku domu. Dość szybko rowery zawiodły nas do wsi Koźniewice, skąd mogliśmy podziwiać już z  daleka monumentalnie piękną i zieloną bohaterkę dzisiejszego dnia – Górę Kamieńsk. Jak zbawienie naszych zszarganych sił przyjęliśmy widok sklepiku, w którym zakupiliśmy lody, napoje, batony, a nawet groszek konserwowy: woda zasyciła pragnienie, a groszek dał poczucie sytości zgłodniałego brzuszka. Po tym postoju wyruszyliśmy w ostatni odcinek. Jechaliśmy piaszczystą drogą przez pola, potem przez las i dotarliśmy do Kosówki. Jeszcze tylko krótka prosta przez Wojciechów i jesteśmy już w  szkole. 22 uczniom i 6 absolwentom za wspólną 52 kilometrową drogę pachnącą czeremchą i młodymi liśćmi brzozy, za podglądanie bobrów wśród żeremi nad szumiącym potokiem,  obok którego szumiały tataraki trzciny na bagnach, dziękują najstarsi uczestnicy:  p. Iwona Węgrzyńska i p. Andrzej Antoniak.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 18:21 )
 

Wspólna rywalizacja w majowe święto

Email Drukuj PDF

  Wczesnym rankiem w dniu 3 maja na zbiorniku Cieszanowice odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Zawody zostały zorganizowane dla członków koła nr. 34 z Wojciechowa. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie Kamil Bieniek i Mateusz Mielczarek w kategorii juniorów oraz pan Andrzej Drygała w kategorii seniorów. Zawody rozpoczęły się o godzinie 6.30 zbiórką uczestników, rozlosowaniem stanowisk oraz zapoznaniem z regulaminem połowów. Nad wszystkim czuwał sędzia zawodów pan Kosno oraz wspaniała pogoda, która dopisała do końca rywalizacji. W kategorii juniorów I miejsce zajął Kamil Biniek a II Mateusz Mielczarek. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ,które na pewno pomogą im lepiej realizować swoje hobby. Natomiast pan Andrzej Drygała zajął II miejsce w kategorii seniorów łowiąc 23 ryby, głównie płocie i małe leszcze, co dało wynik 2kg 350gram.

Zmieniony ( Czwartek, 05. Maj 2016 10:14 )
 

IV Turniej SKRY - pokazy czirliderek i fragment meczu finałowego

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Środa, 04. Maj 2016 16:41 )
 

Obchody 3 Maja pod Pomnikiem

Email Drukuj PDF
 

Nasz uczeń w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Pangea”

Email Drukuj PDF

   Dnia 29.04.2016 b.r  na Uniwersytecie Vistula w Warszawie odbył się etap finałowy  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego  ,,Pangea”  wziął w nim udział nasz uczeń Tobiasz Bezulski z klasy I b. Wyniki zostaną ogłoszone  06.05 br. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Zmieniony ( Środa, 04. Maj 2016 06:57 )
 

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI II ROCZNICY KANONIZACJI OJCA ŚWIĘTEGO – JANA PAWŁA II ORAZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Email Drukuj PDF
W dniu 27 kwietnia 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum uroczysty apel z okazji II ROCZNICY KANONIZACJI OJCA ŚWIĘTEGO – JANA PAWŁA II oraz 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI. Współtworzyli go uczniowie i uczennice z klasy 3c: Zuzanna Biszta, Dominika Kobylarz, Paulina Królak, Marita Matak, Aleksandra Mikulec, Patrycja Najgebauer, Przemysław Barański, Krystian Kawka, Jakub Michalczyk przygotowywani pod kierunkiem nauczycieli: pani Żanety Kowalskiej-Dyi oraz ks. Patryka Macha, wspomagani przez chór szkolny pod kierunkiem pana Arkadiusza Frankowskiego
Przybyli na akademię widzowie mogli przypomnieć sylwetkę tego wspaniałego człowieka, naszego rodaka. Scenariusz imprezy został podzielony na następujące etapy życia i działalności Karola Wojtyły: Z WADOWIC DO WATYKANU, POLAK PAPIEŻEM, PAPIEŻ – PATRIOTA, PAPIEŻ – PIELGRZYM, PAPIEŻ - PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY, PAPIEŻ POKOJU, Z WATYKANU DO NIEBA.
Teksty narratorów przeplatane były ciekawymi interpretacjami wierszy oraz utworami muzycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. W scenariuszu akademii nie brakowało także wyciskających łzy z oczu czterech prezentacji multimedialnych związanych z sylwetką Ojca Świętego – Jana Pawła II oraz 1050. Rocznicą Chrztu Polski. 
Na zakończenie zabrał głos ksiądz Patryk Mach, który przypomniał wszystkim o najważniejszym dla Polski i Polaków wydarzeniu, jakim był chrzest Polski.
Po akademii zabrała głos pani Dyrektor – Urszula Andrulewicz, dziękując wszystkim za przygotowanie imprezy. Ten uroczysty apel z pewnością dostarczył oglądającym wielu wrażeń. 
Zmieniony ( Środa, 04. Maj 2016 15:56 )
 

Wycieczka rowerowa dla gimnazjalistów

Email Drukuj PDF
 W czwartek, 05 maja odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa w tym roku szkolnym. Tym razem przebędziemy trasę około 45 km "dookoła Góry Kamieńsk". Zaobserwujemy charakterystyczne wiatraki na górze ze wszystkich stron świata. Piękne widoki i czyste powietrze - gratis :). Organizatorzy przypominają o sprawdzeniu stanu technicznego rowerów i dostosowanie ubrania do aury pogodowej. Startujemy z placu szkolnego po 5 godzinie lekcyjnej - 12.20. Planowany powrót o godzinie 17. Opiekę zapewniają nauczyciele gimnazjum: I. Węgrzyńska i A. Antoniak.
Zmieniony ( Wtorek, 03. Maj 2016 14:53 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 135


Dzisiaj jest: Środa
29 Czerwca 2016
Imieniny obchodzą
Benedykta, Benita, Dalebor, Paweł,
Piotr

Do końca roku zostało 186 dni.
Zodiak: Rak

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz9.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN5805.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001a.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1122
mod_vvisit_counterWczoraj8490
mod_vvisit_counterOstatni tydzień19986
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień59707
mod_vvisit_counterTen miesiąc202016
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc198804
mod_vvisit_counterWszyscy3821321

Aktualnie: gości 9, 
botów 19 połączonych
Your IP: 54.162.147.61
 , 
Today: Cze 29, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

przyszlosc.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg