Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Poznajemy zawody - pracownik hotelu

Email Drukuj PDF

     W dniu 09 maja 2014 roku uczniowie klasy Ib gościli u pana Jana Bakalarza w hotelu „Milenium” w Gomunicach. W czasie wycieczki obejrzeli wnętrza hotelu, restauracji oraz zaplecze lokalu. Dowidzieli się na czym polega praca recepcjonisty, kelnera oraz kucharza. Pobyt tam miał na celu uświadomienie uczniom, jak ważne w wykonywaniu zawodu są predyspozycje, umiejętności i zainteresowania. Jest to kolejne działanie w ramach doradztwa zawodowego wśród uczniów naszego gimnazjum. Wycieczka była bardzo udana, serdecznie dziękujemy za możliwość jej organizacji.

Zmieniony ( Wtorek, 13. Maj 2014 18:11 )
 

Jak żyć bezpiecznie? - projekt klasy Ic

Email Drukuj PDF

 

Poznajemy zawody - pracownik banku

Email Drukuj PDF

     W środę 7 maja 2014r. klasa IIB odwiedziła siedzibę  Banku Spółdzielczego ESBANK w Gomunicach.  Kierownik banku pani Teresa Walczak zapoznała nas z jego działalnością, historią, funkcjami i zadaniami pracowników.  Po raz pierwszy zobaczyliśmy nowe banknoty, które zostały wprowadzone do obiegu 7 kwietnia 2014 roku o nominałach 10zł, 20zł, 50zł i 100 zł. Ponadto dowiedzieliśmy się jak wyglądają ich zabezpieczenia. Pani kierownik  opowiedziała nam również o koncie bankowym ES Student przeznaczonym dla młodzieży w naszym wieku, dzięki któremu możemy nauczyć się rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz chronienia danych osobowych dotyczących naszego konta bankowego. Uświadomiliśmy sobie, że praca w banku wymaga dużej odpowiedzialności i dokładności.  Zrozumieliśmy, że wybierając zawód oraz szkołę ponadgimnazjalną musimy brać pod uwagę nasze zainteresowania, umiejętności i predyspozycje. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. 

Kinga Skulimowska

Zmieniony ( Środa, 21. Maj 2014 15:23 )
 

Wycieczka rowerowa - zapraszamy

Email Drukuj PDF
Druga w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa odbędzie się w sobotę, 24 maja w godzinach: 0900 - 1530. Trasa wycieczki o długości około 50 km przebiegać będzie po miejscowościach Gminy Gomunice i Gorzkowice: Gomunice - Chrzanowice - Plucice - Gorzkowice - Cieszanowice - Gorzkowice - Gertrudów - Pudzików - Kletnia - Gomunice. Dłuższy postój jest przewidziany nad Zalewem Cieszanowice. Ognisko na Gertrudowie lub na Kletni. Koszt wycieczki - 0 zł. Słoneczna pogoda i piękne, malownicze krajobrazy gratis.
opiekunowie: A. Bartnicka, A. Drygała i A. Antoniak
 

Zielona Szkoła już za miesiąc :)

Email Drukuj PDF

    Zbliża się termin wyjazdu na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną do Zakopanego. Będziemy tam przebywać w dniach 09 - 14 czerwca 2014r. Organizatorzy wyjazdu mają nadzieję, że będzie czekać tam na nas piękna pogoda i dzięki temu będziemy mogli zwiedzić wiele atrakcji turystycznych tego regionu (piękne szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym, atrakcyjne kotliny: Chochołowska i Kościeliska, skocznie narciarskie, Krupówki, Gubałówka, termy w Białce Tatrzańskiej, wyciąg na Kasprowy Wierch). To już za miesiąc. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć z ośrodka " U Staszka", w którym będziemy zakwaterowani. Pokoje różne: 2, 3, 4 i 5 osobowe. Widoki z okien na Tatry cudowne. Zabudowa dookoła typowo góralska.

 

Uroczystość z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

     Uczniowie wraz z nauczycielami dnia 03.05.2014r. uczestniczyli w gminnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w Mszy Świętej za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Gomunicach.

Zmieniony ( Poniedziałek, 05. Maj 2014 09:05 )
 

Akademia 3 Maja

Email Drukuj PDF

Dziś cała społeczność uczniowska Publicznego Gimnazjum w Gomunicach miała przyjemność uczestniczenia w akademii przygotowanej przez klasę II A wraz z wychowawczynią panią Julitą Flaszką. Uczniowie recytowali wiersze,śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne. Ich występ był ciekawą lekcją historii, a także wspomnieniem odległych lat i hołdem złożonym tym,którzy walczyli za ojczyznę i wolność. Uroczystość zwieńczyły gromkie oklaski.

Zmieniony ( Środa, 30. Kwiecień 2014 13:02 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 104


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Września 2014
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

barela.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz9.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

rowerowa21.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8334.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

skanuj0005.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg