Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wesołego Alleluja

Email Drukuj PDF

     ZDROWYCH, RADOSNYCH I SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

SMACZNEGO JAJKA I MOKREGO DYNGUSA

życzy wszystkim mieszkańcom Gminy Gomunice

cała społeczność Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach

 

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Email Drukuj PDF

     W środę, 16 kwietnia 2014r odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Turniej składał się z trzech etapów. Najpierw uczestnicy pisali test wiedzy teoretycznej, następnie sprawdzana była umiejętność praktycznej jazdy na rowerze i znajomości przepisów drogowych na miasteczku ruchu drogowego. Ostatnim etapem był przejazd sprawnościowy po torze przeszkód. W turnieju wzięło udział 10 trzyosobowych drużyn z gimnazjów powiatu radomszczańskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Gębicz, Adrian Alama i Konrad Biszta (wszyscy z klasy IIa). Drużyna zajęła VI miejsce, a najlepiej zaprezentował się Maciej Gębicz (5 punktów karnych na torze przeszkód). Po części teoretycznej (test) drużyna zajmowała V miejsce. W teście znajdowały się pytania z przepisów ogólnych ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania oraz z pierwszej pomocy. Tor przeszkód jak zawsze był bardzo trudny i wymagał od uczestników doskonałej sprawności. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Zmieniony ( Środa, 16. Kwiecień 2014 13:03 )
 

Świetny występ Ewy Matyszczyk

Email Drukuj PDF

     Dnia 08 kwietnia 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia pt. "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej". W projekcie realizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku uczennica naszego gimnazjum - Ewa Matyszczyk (kl. IIIa) zajęła II miejsce w turnieju recytatorskim - kategoria: język polski i III miejsce w konkursie literackim "Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu". Nagrody oraz dyplomy wręczyła Pani Prezydent Radomska - Anna Milczanowska.

Zmieniony ( Piątek, 11. Kwiecień 2014 07:19 )
 

"Maestro szybkiego pisania" - konkurs

Email Drukuj PDF

     W dniu dzisiejszym, czwartek 10 kwietnia odbył się międzygimnazjalny konkurs "Maestro szybkiego pisania". To już X edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów klas I: Natalia Flasza z kl. IB, Julia Łakomska i Ksawery Orpel z kl. IC. Spośród 19 uczestników konkursu nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i dobrze. Najlepszą lokatę uzyskała Natalia Flasza - V miejsce (324,4 znaki na minutę przy poprawności 88,2%). Pozostali X i XI miejsce. Oprócz naszego gimnazjum w konkursie wzięli udział uczniowie innych szkół powiatu radomszczańskiego: ZSG nr7 w Radomsku (PGnr3), ZSG nr2 w Radomsku (PG nr4), ZSG nr4 (PG nr5), ZSG w Kodrębie, PZSG w Kietlinie, PZSG w Płoszowie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Nasi uczniowie zadeklarowali chęć udziału w konkursie za rok i poprawienie dotychczasowego wyniku. Trzymamy kciuki :)

Zmieniony ( Czwartek, 10. Kwiecień 2014 12:54 )
 

Zbiórka elektroodpadów zakończona

Email Drukuj PDF

     W dniu 08 kwietnia 2014r skończyliśmy zbiórkę elektroodpadów. W ciągu tygodnia zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczno - elektroniczny. Udało się zebrać bardzo dużą ilość zepsutego oraz wyeksploatowanego sprzętu. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. A jeżeli ktoś posiada jeszcze coś zbędnego to informujemy, że następna zbiórka odbędzie się w przyszłym roku.

zespół ekologów "Biedronka"

z Gomunic

Zmieniony ( Piątek, 11. Kwiecień 2014 12:14 )
 

Odwiedzamy radomszczańskie szkoły ponadgimnazjalne

Email Drukuj PDF

     02. 04. 2014r. uczniowie klas III uczestniczyli w Dniach Otwartych organizowanych w Szkołach Ponadgimnazjalnych w Radomsku. Odwiedzili II LO, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, I LO, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół  Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Uczniowie poznali dokładnie kierunki kształcenia oraz bazę szkół. Odbyli rozmowy z nauczycielami i uczniami tych szkół, dzięki którym uzyskali cenne informacje, które zostaną wykorzystane podczas wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Zmieniony ( Czwartek, 10. Kwiecień 2014 07:39 )
 

"Mistrz klawiatury" - eliminacje szkolne

Email Drukuj PDF
 W wtorek 08 kwietnia na szóstej godzinie lekcyjnej odbędą się eliminacje szkolne do konkursu międzygimnazjalnego "Maestro szybkiego pisania". Eliminacje odbędą się w sali nr17. Trzech najlepszych uczniów z naszej szkoły wyjedzie w dniu 10 kwietnia (czwartek) do Radomska do Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego nr 4 na eliminacje powiatowe.

zapraszam do udziału w eliminacjach: A. Antoniak

Zmieniony ( Poniedziałek, 07. Kwiecień 2014 09:24 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 103


Dzisiaj jest: Piątek
22 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Zodiak: Lew

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

bombka3.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

38.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN5774.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001d.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg