Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Filmy z Dnia Kobiet 2016

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Piątek, 18. Marzec 2016 17:15 )
 

Przedświąteczny wyjazd do kina - zapraszamy

Email Drukuj PDF
 W środę, 23 marca 2016r organizowany jest wyjazd dla uczniów gimnazjum do kina do Piotrkowa Trybunalskiego na film "Siedem rzeczy, których nie wiecie o facetach". Film ma bardzo dobrą obsadę aktorską i jest hitem w ostatnich tygodniach. Zapisy na wyjazd prowadzi p. Eliza Deresińska - Chwast. Zbiórka na placu szkolnym o godzinie 14.25.
Zmieniony ( Piątek, 18. Marzec 2016 08:33 )
 

Wielkanocny koszyczek

Email Drukuj PDF
Wielkanocny koszyczek

W  Wielką  Sobotę z  samego  rana

Szykuje święconkę  mama kochana.

Stroi  koszyczek  wstążką, barwinkiem

Wkłada sól, jajka, chleb i  wędlinkę.

Sól  ma odstraszać  siły nieczyste

Chleb nieść dostatek, czasy pomyślne

 Baranek  zwycięstwo  życia nad śmiercią.

Jajka w  koszyczku  ledwie się  mieszczą

Są takie ładne, bo kolorowe

I  oznaczają  życia   odnowę.

Zmieniony ( Czwartek, 17. Marzec 2016 14:41 ) Więcej…
 

Grunt to dobra zabawa!

Email Drukuj PDF
     Dnia 11.03.2016 od 17.30 do 12.03.2016 ok. 8.00 w Gimnazjum im. Księdza Jana Twardowskiego w Gomunicach, czyli po prostu u nas w szkole, odbył się rajd nocny klasy Ia, w trakcie którego mimo wszelkich problemów kalibru lekkiego - nieogarnięcia naszej grupy - udało nam się nagrać film do programu „Żyj smacznie i zdrowo”, w którym pojawili się prawie wszyscy z wyjątkiem m.in. operatora kamery (tak, mieliśmy kamerę), czyli mnie. Filmowaliśmy nasze zdrowe i kolorowe potrawy, przygotowane samodzielnie na wspólną kolację. Było przede wszystkim smacznie. Mniam!

      Jednak później nastąpiła ciekawsza część wieczoru - szalona zabawa. Kilka dziewczyn (i Czarek) przebrało się w piżamy - króliczki. Karaoke, zabawa w chowanego, podchody - to nasz żywioł. Nie obyło się oczywiście bez prób obejrzenia filmu ok. 23.00. Spać poszliśmy ok. godziny 3 - 4  nad ranem, niektórzy. Rajdy nocne w szkole, można powiedzieć, są już naszą tradycją. Byle do następnego, o ile oczywiście nasza wychowawczyni p. Aurelia otrząśnie się z tej "traumy".

Zmieniony ( Czwartek, 17. Marzec 2016 08:29 )
 

Co po gimnazjum - wybieramy dalszą edukację.

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych p. Barbarę Witalewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku oraz p.Katarzynę Cander i p. Katarzynę Kołodziej-Hubka z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia miały na celu pomoc uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Młodzież określała własne predyspozycje oraz zainteresowania. Doradcy zawodowi przedstawili ścieżki kształcenia indywidualnego analizując testy uczniów. Wybór dalszego kształcenia, jak i zawodu dla młodych ludzi jest niezwykle trudnym wyborem. Poza oddziaływaniem rodziny, szkoły, przyjaciół, ważną rolę pełnią tzw. czynniki wewnętrzne, do których możemy zaliczyć: (zainteresowania, predyspozycje, zdolności, talent, umiejętności, temperament, cechy charakteru, wartości, możliwości intelektualne, postawy, przekonania, stan zdrowia). Zdobyta wiedza podczas spotkań pomoże uczniom wkrótce dokonać właściwego wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej.

Zmieniony ( Środa, 16. Marzec 2016 08:29 )
 

Sandra Zatoń na podium

Email Drukuj PDF

     Dnia 14 marca b.r w Publicznym Gimnazjum w Płoszowie odbył się międzygimnazjalny konkurs matematyczny. W konkursie uczestniczyło 6 szkół. Nas reprezentowało trzech uczniów Sandra Zatoń z klasy IIIb, Krystian Kipigroch z  IIIa oraz Ksawery Orpel uczeń IIIc. Po pierwszym etapie konkursu na 5 uczniów w dogrywce o czołowe miejsca znalazła się Sandra oraz Ksawery. Ostatecznie wśród najlepszych znalazła się Sandra Zatoń, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.

 

ALCHEMIK - konkurs chemiczny

Email Drukuj PDF

   9 marca 2016r. 15 uczniów klas trzecich wzięło udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK”.  Byli to:

z klasy IIIa: Krystian Kipigroch, Patryk Mikulski

z klasy IIIb: Sandra Zatoń, Kinga Wojnowska, Przemysław Gurazda

z klasy IIIc: Zuzanna Biszta, Bartosz Pawłowski, Przemysław Barański, Krystian Kawka, Jakub Michalczyk, Krzysztof Gębicz, Ksawery Orpel, Albert Sukiennik, Marita Matak, Mikołaj Adamus

  Konkurs został organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. Test konkursowy składał się z 30 pytań zamkniętych oraz zadania opisowego. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia końca maja 2016 r. Trzymamy kciuki za sukces naszych gimnazjalistów!!!

Zmieniony ( Poniedziałek, 14. Marzec 2016 17:15 )
 

Aktualności

Email Drukuj PDF

 

Z ostatniej chwili...

16 - 18 czerwca 2016r. (czwartek - sobota). Wyjazd klas II na BIWAK

opiekunowie: dyr. U. Andrulewicz, J. Ociepa, I. Węgrzyńska oraz A. Antoniak

06 - 11 czerwca 2015r. (poniedziałek - sobota). Wyjazd na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną "Zieloną szkołę" do Ochotnicy Górnej

opiekunowie: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska, A. Drygała i A. Antoniak

czwartek, 19 maja 2016r. Wycieczka rowerowa "Poznajemy Gminę Gomunice"

opiekunowie: I. Węgrzyńska i A. Antoniak

sobota, 23 kwietnia 2016r. Wycieczka rowerowa "Dookoła Góry Kamieńsk"

opiekunowie: I. Węgrzyńska i A. Antoniak

wtorek, 12 kwietnia 2016r. Projekt SMACZNE GOMUNICE - "PIZZA"

odpowiedzialni: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska, i A. Antoniak

czwartek, 31 marca 2016r (godz. 15.30 - 17.30) Wznawiamy projekt Nordic Walking "Z kijkami przez cztery pory roku". Trasa: Gomunice - Słostowice - Zalesiczki - Ruda - Gomunice.

opiekunowie: dyr. U. Andrulewicz, Ewa Lesiak, Iwona Węgrzyńska i A. Antoniak

  piątek/sobota, 18 marca 2016r. NOCOWANIE kl. IIB

opiekunowie: I. Węgrzyńska i A. Antoniak

piątek/sobota, 11 marca 2016r. NOCOWANIE kl. IA

opiekunowie: Aurelia Wurszt
Zmieniony ( Wtorek, 15. Marzec 2016 07:55 ) Więcej…
 

Sukces w "Ekonomiku"

Email Drukuj PDF

    11 marca 2016 roku nastąpiło ogłoszenie wyników powiatowego konkursu „Bądź przedsiębiorczy-wypromuj firmę i zawód” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w klubie „Patio”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, w tegorocznej edycji wzięło w nim udział 20 szkół. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły trzy uczennice: Julia Marzec z klasy IIIa, która zdobyła III miejsce w kategorii fotografia oraz Weronika Felicjańska z klasy IIb i Zuzanna Biszta z klasy IIIc.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami m.in. ekonomista, bankowiec, analityk finansowy, księgowy, hotelarz, kelner-barman, grafik komputerowy, sprzedawca, pilot wycieczek, menedżer handlowy, fototechnik. Praca w tych zawodach wymaga specyficznych umiejętności  i określonego wykształcenia. Udział  konkursie pomógł uczniom zdobyć te wiadomości oraz  przybliżył wiedzę na temat zawodów.

Za pomoc w realizacji konkursu dziękujemy p.  Janowi Bakalarzowi, p. Przemysławowi  Urbańskiemu oraz absolwentowi naszego gimnazjum Kamilowi Borowieckiemu.

Zmieniony ( Poniedziałek, 14. Marzec 2016 11:11 )
 

Konkurs biblijny - braliśmy udział

Email Drukuj PDF

"Pokuta jest drugim chrztem, chrztem łez"

św. Grzegorz z Nazjanzu

 Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole XV Wojewódzki Konkurs Biblijny, pod honorowym patronatem J. E. Ks. bp. Grzegorza Kaszaka. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów Gimnazjum. Celem takiego konkursu, było zapoznanie uczniów z treściami listów pawłowych, oraz zapoznaniem się z samą postacią św. Pawła. Pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże. Etap szkolny odbył się 11 grudnia 2015 roku. Uczestniczyło w nim 12 osób. Do dalszego etapu, etapu rejonowego przeszły dwie osoby w największą liczbą punktów. Marita Matak z klasy III C i Julia Barańska z klasy I B. Etap rejonowy odbył się 3 marca br. w parafii św. Lamberta w Radomsku. Do dalszego etapu przechodziło 12 osób z całej Archidiecezji. Nasi uczniowie bili bliscy awansu do dalszego etapu. Nasza uczennica Julka Barańska zajęła 17 miejsce.

Zmieniony ( Poniedziałek, 14. Marzec 2016 16:18 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 129


Dzisiaj jest: Niedziela
1 Maja 2016
Imieniny obchodzą
Aniela, Filip, Jakub, Jeremiasz, Jeremi,
Józef, Lubomir

Do końca roku zostało 245 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190049.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

38.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

rowerowa5.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8432.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj387
mod_vvisit_counterWczoraj6353
mod_vvisit_counterOstatni tydzień387
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień37762
mod_vvisit_counterTen miesiąc387
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc171267
mod_vvisit_counterWszyscy3420888

Aktualnie: gości 37, 
botów 14 połączonych
Your IP: 54.221.58.190
 , 
Today: Maj 01, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg