Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Mikołajkowe kibicowanie w Częstochowie

Email Drukuj PDF

4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się wraz z nauczycielami do Częstochowy,  do pięknej i nowoczesnej hali sportowej, aby obejrzeć mecz piłki siatkowej pomiędzy AZS Częstochowa i MKS Będzin. Mecz ten rozgrywany był w ramach rundy zasadniczej PlusLigi mężczyzn. W meczu tym zmierzyły się dwie drużyny „sąsiadujące” ze sobą w tabeli. Częstochowianie po czterech porażkach z rzędu, przystąpili niezwykle zmotywowani do tego pojedynku i po dwóch godzinach „walki” zwyciężyli w setach 3 do 1. Wyjazd ten był prezentem mikołajkowym dla naszych uczniów za aktywny udział w życiu sportowym szkoły. Koszty przejazdu oraz biletów zostały pokryte z dotacji z Urzędu Gminy w Gomunicach, jaką uzyskał UKS Kadet działający przy naszym gimnazjum. Opiekę nad 47 uczniami sprawowali: p. dyr. U. Andrulewicz,  p. R. Mach,  p. D. Dyja, p. A. Drygała, p. I. Węgrzyńska oraz p. A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 07. Grudzień 2015 15:53 )
 

Choinka

Email Drukuj PDF

Rosła choinka w zielonym lesie

Smukła i piękna jak echo niesie

Dzisiaj w pokoju jest razem z nami

I ubieramy  ją  z  rodzicami.

Powiesiliśmy bombki i gwiazdę

Co lśni na czubku złocistym blaskiem.

Już na gałązkach lampki migocą

Będą nam świecić najpiękniej nocą.

Patrzymy w okno na ciemne niebo

Na którym jasne gwiazdki się bielą

Może przyniosą dla nas prezenty

Albo zawita Mikołaj Święty?

Mikołaj, Gwiazdka to sama radość

Wszystkie marzenia dzieci spełniają

I to jest dziwne zawsze odgadną

Jakich prezentów dzieciaki pragną.

Na dworze zimno.śniegu przybyło

A w naszym domu ciepło i miło

Piękne kolędy razem śpiewamy

No i moc życzeń sobie składamy.

         H.Witalewska

Zmieniony ( Sobota, 05. Grudzień 2015 12:47 )
 

Klasa IB też lubi pospać w szkole :)

Email Drukuj PDF

FILM, TANIEC  I ZABAWA- NOCOWANIE W SZKOLE TO FAJNA SPRAWA!!!

 Z dnia 20 na 21 listopada zorganizowaliśmy noc w szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na nadejście zmierzchu.  Wraz z wychowawcą Panią Anetą Gębicz stawiliśmy się dość o nietypowej porze (godz. 18.00) w sali nr 8. Kiedy pomieszczenie z ułożonymi materacami było gotowe, rozpakowaliśmy swoje rzeczy. Następnie uczestniczyliśmy w zaplanowanych wcześniej zabawach (gra w krzesła, kolory, chowany, karty). Gdy zmęczeni po wspólnych psotach padliśmy na nasze nowe „ łóżka”, rozpoczął się maraton filmowy („ Goodnight mummy”,” Roztańczona historia Kopciuszka”, ”Już zawsze będę Cię kochał” ,”Oczy Julii”). Podczas trwania seansu zajadaliśmy się wcześniej zamówioną pizzą i słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez naszych kolegów i koleżanki. Po czym postanowiliśmy się rozerwać przy dźwiękach muzyki. Tańcom i śpiewom nie było końca. Wyczerpani całogodzinną aktywnością fizyczną postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem poprzez dyskusję. Po tych silnych wrażeniach część z nas udała się na spoczynek, natomiast pozostali opowiadali sobie mrożące krew w żyłach historie, z życia wzięte. Dzięki tej przygodzie bardziej się zaprzyjaźniliśmy oraz staliśmy się  zgraną ekipą. Wszyscy są zgodni, iż przeżyliśmy niezapomnianą noc pełną wrażeń i mamy wielką nadzieje, że częściej będą organizowane tego typu akcje, które maja na celu przekonanie nas, że szkoła to nie tylko miejsce nauki ale także miejsce w który możemy dobrze się bawić. Serdecznie dziękujemy Szanownej Pani Dyrektor Urszuli Andrulewicz za zaufanie, wsparcie oraz udostępnienie sal oraz sprzętu.

Klasa I ”b” wraz z wychowawcą Anetą Gębicz

 

Już grudzień, a my nadal spacerujemy!

Email Drukuj PDF

 Dziś rano aura przerażała. Padał deszcz, było ponuro i szaro, a kałuże od płaczącego od kilku dni nieba miejscami nie pozwalały przejść suchą stopą. Ale my pełni nadziei , mimo wszystko, przygotowywaliśmy się na pierwszy grudniowy spacer z kijkami. Towarzyszyły nam uśmiech i zachęta do spędzenia wspólnego czasu. No i  jeśli  ktoś nie wierzy w szczęście i spełnienie marzeń, to musi, bo chyba na naszą wielką prośbę około 14.00 zaświeciło Słońce i wlało w serca nadzieję, że dziś nas nie zmoczy. No i  o 15.30 wyruszyliśmy.  Pojawiły się też osoby, które poszły po raz pierwszy, a dodatkowo towarzyszył nam ojciec jednej z uczennic. Prowadził jak zwykle pan Andrzej, droga wiodła gdzie oczy poniosą, więc poszliśmy w stronę Kletni i dalej to była wędrówka uliczkami tej miejscowości. Kluczyliśmy wszystkimi dróżkami, a towarzyszyły nam psy, które miały ochotę odgryźć nam nogi i nogawki od spodni. I  tutaj kijki spełniły rolę psich odganiaczy. Spacer miał być krótki, bo na koniec czekała słodka niespodzianka, ale nasz przewodnik tak błądził,  że zastał nas szybko zapadający zmrok, a my ciągle w  drodze. Jedną z uczestniczek tak bolały nogi, że w końcu zdjęła buty i szła przez chwilę boso. W końcu nasza wędrówka dobiegła końca i dotarliśmy do szkoły, w której czekała na nas pani dyrektor z gorącą herbatą i i szarlotką  z bitą śmietaną.  I tak oto w miłej atmosferze w obecności dwóch pokoleń, czyli rodziców, bo jeszcze był jeden tata, przyjaciel szkoły, który wielokrotnie pomagał w pracach remontowych, a dziś przyjechał po jedną z uczestniczek i nauczycieli oraz pani dyrektor zakończyliśmy dzisiejszą wyprawę po zdrowie i świeże powietrze. Wszystkim wytrwałym piechurom dziękują : p. dyr. U. Andrulewicz oraz p. E. Lesiak, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.

Zmieniony ( Czwartek, 03. Grudzień 2015 20:44 )
 

Okiem sędziów sprawiedliwych, czyli kolejne ciekawe lekcje

Email Drukuj PDF
   Tym razem innowacyjność pokazali uczniowie klas drugich, którzy na zajęciach wiedzy o społeczeństwie prowadzili rozprawy sądowe. Uczniowie byli  nie tylko aktorami, bo wcześniej należało wymyślić  motyw, do którego jakiś młody reżyser napisał scenariusz, następnie rozdano role i ustalono scenografię. Ale to były tematy! Większość scenek przebiegała pół żartem, pół serio, a tematem aktualnym była sprzedaż w szkole drożdżówek, gdy w sklepikach pustka, inna rozprawa dotyczyła zachowania anty fair play- na zajęciach wychowania fizycznego, kradzież jajek Pani Kurze przez cwanego lisa oraz rozprawa o kradzież miętowych orbitek przez zakochanego chłopca, który zadbał o to żeby mieć świeży oddech, gdy spotyka się ze swoją ukochaną. Najwięcej radości wzbudzały stroje i rekwizyty, np. tłuczek do mięsa jako młotek sędziowski, toga ze starego płaszcza lub zasłony, skrzydełka biedronki i uszy zająca, czy pawi ogon z kolorowego papieru, no a salwy  śmiechu wywołane zostały, gdy chłopcy poubierani byli w śmieszne peruki i damskie sukienki. To była prawdziwa przygoda z teatrem, bo najlepsza nauka to przez zabawę i praktykę do zdobywania wiedzy. A na koniec jeszcze każdy musiał się sam ocenić ze względu na wkład pracy i zaangażowanie.
Zmieniony ( Czwartek, 03. Grudzień 2015 19:07 )
 

Konsultacje Konsultacje Konsultacje

Email Drukuj PDF
  Jutro pierwsza środa miesiąca, a więc konsultacje dla uczniów i rodziców. Zapraszamy w godzinach 16.00 - 18.00. Z powodu szkoleniowej Rady Pedagogicznej w Chrzanowicach nieobecni będą nauczyciele: Aneta Bednarczyk - Iciek, Żaneta Kowalska - Dyja, Ewa Lesiak, Eliza Deresińska - Chwast, Iwona Orpel, Julita Flaszka, Martyna Góralczyk, Jolanta Dudek, Małgorzata Czupiała.
 

Od szarlotek i cynamonu pachniało w całej szkole

Email Drukuj PDF

     Wczoraj, czyli w poniedziałek zostaliśmy po raz kolejny obdarowani kilkoma skrzynkami jabłek i dlatego dziś postanowiliśmy już wykorzystać je do wypieków. Wiadomość tę młodzież przyjęła z entuzjazmem i o magicznej godzinie 15.00 kilkanaście osób stawiło się w okolicach stołówki szkolnej na wspólne przygotowywanie pyszności z jabłkiem jako głównym bohaterem. No i ruszyliśmy do pracy. Przynieśliśmy skrzynkę owoców, kilka osób od razu przystąpiło do obierania, inni podzieleni na dwa zespoły przygotowywali tartę i ciasteczka z jabłkami. Gdy te wypieki były gotowe i trafiły do piekarników, wzięliśmy się za przygotowywanie „szybkich placuszków prosto z patelni”. Obraliśmy chyba z 10 kg jabłek, a potem mistrz tarki, czyli pan Andrzej zajął się ich rozdrabnianiem. Szybkie mieszanie owoców z mąką i jajkiem, no i królowa patelni- pani Iwona upiekła chyba ze 200 pachnących smakołyków. W tym czasie pozostali amatorzy wypieków sprzątali kuchnię i jadalnię tak, żeby pozostała tylko konsumpcja. Ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na kolejne talerze prześcigując się w zjadaniu-  kto więcej. Niektórzy nie bali się nawet, że poparzą sobie dłonie i usta. Tym bardziej, że apetyty pobudzał zapach cynamonu i wanilii, który roznosił się po całej szkole. Tarta natomiast została na inną okazję, bo kiedy wrócimy w czwartek z kijków, zasiądziemy przy gorącej herbacie i ostatnim pożegnalnym kijkowym wieczorze, bo nasze spacery odkładamy na chwilę, gdy będzie dłuższy dzień. Za wspólne pachnące jabłkowe inspiracje dziękują wytrwali kucharze p. Iwona Węgrzyńska i p. Andrzej Antoniak.

Zmieniony ( Wtorek, 01. Grudzień 2015 19:37 )
 

Szarlotki są pyszne i bardzo pyszne :)

Email Drukuj PDF
Na wspaniałe wypieki zapraszają kucharze: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.
Zmieniony ( Wtorek, 01. Grudzień 2015 07:58 )
 

DRODZY BOOKCROSSERZY!

Email Drukuj PDF

     Nasza szkoła słynie z wielu ciekawych rozwiązań. Często ich pomysłodawcami są sami uczniowie, którzy dokładnie wiedzą, czego im potrzeba, aby w szkole było ciekawie, o czym już nie raz przekonali się nasi kochani nauczyciele. Przykłady: zrobienie wentylatora w drzwiach męskiej toalety, złożenie w damskich toaletach podpisów całego, szanownego grona uczniowskiego (te okazały się fatalne w skutkach dla ich autorów), ale  również kreatywność, jaką można zaobserwować podczas szkolnych uroczystości.

     Tym razem IIIB postawiła na coś zupełnie innego! Pod uważną opieką Pani Aurelii Wurszt  prowadzimy  w naszej szkole akcję „BookCrossing”. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla moli książkowych, którzy przez 6 lat nauki zdążyli przejrzeć naszą szkolną bibliotekę wszerz i wzdłuż.

 NASZA PROŚBA DO CIEBIE, CIEBIE I CIEBIE!

      Jeżeli Twoje książki od kilku lat bezczynnie zalegają na półce i masz ochotę podzielić się nimi z innymi, zostaw je w naszej przyjaznej biblioteczce. Zachęcamy również do korzystania z jej zasobów.  Może okazać się to ciekawym sposobem  na miłe spędzanie czasu podczas przerw. My ostatnio odnowiłyśmy "przyjaźń" z Królem Lwem...

Do rychłego zobaczenia!

Więcej…
 

Dyskoteka i wróżby andrzejkowe

Email Drukuj PDF

 W piątek zgodnie z polską tradycją  obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych połączonych z dyskoteką. Przygotowany  katalog wróżb był obszerny i bogaty,  każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wróżby  pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wszyscy bawili się wspaniale w miłej  i życzliwej atmosferze.

Zmieniony ( Poniedziałek, 30. Listopad 2015 12:09 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 120


Dzisiaj jest: Sobota
6 Lutego 2016
Imieniny obchodzą
Angel, Angelus, Antoni, Bogdana, Bohdan,
Bohdana, Dorota, Ksenia, Szymon, Tytus

Do końca roku zostało 330 dni.
Zodiak: Wodnik

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190119.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Widzew 073.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN8592.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8330.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3276
mod_vvisit_counterWczoraj4541
mod_vvisit_counterOstatni tydzień55362
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień34108
mod_vvisit_counterTen miesiąc41856
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc206638
mod_vvisit_counterWszyscy2778680

Aktualnie: gości 18, 
botów 11 połączonych
Your IP: 107.20.36.1
 , 
Today: Lut 06, 2016

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg