Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Super lekcja - bumerangi

Email Drukuj PDF

     Na zajęciach technicznych w klasach II uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym powstawania bumerangów. Bumerangi wykonywane były ze sklejki lub panelu podłogowego. Po wykonaniu rysunków odręcznych na materiale przyszedł czas na wycięcie odpowiednich kształtów za pomocą wyrzynarki. Dużo czasu uczniowie poświęcili na elementy dekoracyjne bumerangów. Na zdjęciach uśmiechnięte twarze uczniów klasy IIB. Widzimy już efekt końcowy, kolorowo ozdobione bumerangi podczas sprawdzenia ich lotu w praktyce. Niektóre z nich pięknie zawracają. Najlepiej prezentował się w locie bumerang Izy Staniszewskiej - gratulacje.

Zmieniony ( Wtorek, 20. Maj 2014 11:11 )
 

Wycieczka rowerowa - zmiana terminu i trasy

Email Drukuj PDF

     Planowana na sobotę 24 maja 2014r wycieczka rowerowa odbędzie się jednak w czwartek 22 maja. Wyjazd z parkingu szkolnego po 2 godz. lekcyjnej. Planowany powrót około godziny 15.00. Zmianie uległa także trasa wycieczki. Długość trasy około 45 km. Zgody na wyjazd przynosimy najpóźniej do wtorku 20 maja.

GOMUNICE - Kocierzowy - Wąglin -  Bugaj - Dmenin - Wola Malowana - Kodrąb - Gosławice - Wąglin - Kocierzowy - Gertrudów - Chrzanowice - GOMUNICE

 

Przedstawienie projektu edukacyjnego klasy 1C: JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE?

Email Drukuj PDF

9 maja 2014 roku klasa 1c naszego gimnazjum zaprezentowała swój projekt edukacyjny: Jak żyć bezpiecznie?. Wspólnie z opiekunami - panią wychowawczynią Żanetą Kowalską-Dyja i panem Dariuszem Dyja zostały ustalone cele projektu, które przedstawił w krótkiej prezentacji multimedialnej Ksawery Orpel.

W osiągnięciu celów pomogły zadania tj.:

        1.    Wykonanie plakatów dotyczących bezpieczeństwa.

2.    Wykonanie tematycznych prezentacji multimedialnych.

3.    Przedstawienie „Programu telewizyjnego: Jak żyć bezpiecznie?”

4.    Wykonanie reklamy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze.

5.    Przeprowadzenie wywiadów na temat bezpieczeństwa z strażakiem, dyrektorem, nauczycielem wychowania fizycznego, nauczycielem przedmiotu: Edukacja dla bezpieczeństwa, pedagogiem szkolnym, policjantem.  

Zostały ustalone zasady pracy w zespole, czas trwania projektu i jego prezentacji, terminy konsultacji z opiekunami projektu, źródła informacji (internet, opiekunowie projektu, książki tematyczne, eksperci w danych dziedzinach), data prezentacji projektu, formy prezentacji: plakaty, prezentacje multimedialne, program telewizyjny, wywiady, występ przed publicznością.

W występie przed publicznością główną rolę odegrali uczniowie: Jakub Michalczyk, Patrycja Najgebauer, Przemek Barański, Zuzia Biszta, Marita Matak. Projekt został poddany ocenie komisji oceniającej składającej się z rodziców uczniów, dyrektora gimnazjum i nauczycieli. Uzyskał on najwyższe noty. 

Zmieniony ( Wtorek, 13. Maj 2014 18:09 )
 

Poznajemy zawody - pracownik hotelu

Email Drukuj PDF

     W dniu 09 maja 2014 roku uczniowie klasy Ib gościli u pana Jana Bakalarza w hotelu „Milenium” w Gomunicach. W czasie wycieczki obejrzeli wnętrza hotelu, restauracji oraz zaplecze lokalu. Dowidzieli się na czym polega praca recepcjonisty, kelnera oraz kucharza. Pobyt tam miał na celu uświadomienie uczniom, jak ważne w wykonywaniu zawodu są predyspozycje, umiejętności i zainteresowania. Jest to kolejne działanie w ramach doradztwa zawodowego wśród uczniów naszego gimnazjum. Wycieczka była bardzo udana, serdecznie dziękujemy za możliwość jej organizacji.

Zmieniony ( Wtorek, 13. Maj 2014 18:11 )
 

Jak żyć bezpiecznie? - projekt klasy Ic

Email Drukuj PDF

 

Poznajemy zawody - pracownik banku

Email Drukuj PDF

     W środę 7 maja 2014r. klasa IIB odwiedziła siedzibę  Banku Spółdzielczego ESBANK w Gomunicach.  Kierownik banku pani Teresa Walczak zapoznała nas z jego działalnością, historią, funkcjami i zadaniami pracowników.  Po raz pierwszy zobaczyliśmy nowe banknoty, które zostały wprowadzone do obiegu 7 kwietnia 2014 roku o nominałach 10zł, 20zł, 50zł i 100 zł. Ponadto dowiedzieliśmy się jak wyglądają ich zabezpieczenia. Pani kierownik  opowiedziała nam również o koncie bankowym ES Student przeznaczonym dla młodzieży w naszym wieku, dzięki któremu możemy nauczyć się rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz chronienia danych osobowych dotyczących naszego konta bankowego. Uświadomiliśmy sobie, że praca w banku wymaga dużej odpowiedzialności i dokładności.  Zrozumieliśmy, że wybierając zawód oraz szkołę ponadgimnazjalną musimy brać pod uwagę nasze zainteresowania, umiejętności i predyspozycje. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. 

Kinga Skulimowska

Zmieniony ( Środa, 21. Maj 2014 15:23 )
 

Wycieczka rowerowa - zapraszamy

Email Drukuj PDF
Druga w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa odbędzie się w sobotę, 24 maja w godzinach: 0900 - 1530. Trasa wycieczki o długości około 50 km przebiegać będzie po miejscowościach Gminy Gomunice i Gorzkowice: Gomunice - Chrzanowice - Plucice - Gorzkowice - Cieszanowice - Gorzkowice - Gertrudów - Pudzików - Kletnia - Gomunice. Dłuższy postój jest przewidziany nad Zalewem Cieszanowice. Ognisko na Gertrudowie lub na Kletni. Koszt wycieczki - 0 zł. Słoneczna pogoda i piękne, malownicze krajobrazy gratis.
opiekunowie: A. Bartnicka, A. Drygała i A. Antoniak
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 104


Dzisiaj jest: Środa
1 Października 2014
Imieniny obchodzą
Benigna, Cieszysław, Danuta, Dan,
Danisz, Igor, Jan, Remigiusz

Do końca roku zostało 92 dni.
Zodiak: Waga

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_0900.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN5126.JPG

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN8567.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg