Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Dzień Europejski - układ taneczny kl. 2a

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Piątek, 22. Maj 2015 16:05 )
 

TAKIEGO TEMPA JESZCZE NIE BYŁO, CZYLI TRASA NR 9 ZA NAMI

Email Drukuj PDF
  Dziś z wielkim napięciem patrzyliśmy od rana co niebo nam przyniesie, bo prognozy były nieciekawe. Posileni babeczkami, które upiekła Angelika i krótkiej rozgrzewce ruszamy. Ale nam szczęście pod tym względem aura nam wyjątkowo sprzyja. Ruszyliśmy w prawie stałym składzie, czyli 14 wspaniałych w kierunku Wielkiego Boru ścieżką przez las, potem gościnne podwórko Angeliki, na którym powitał nas jej kudłaty piesio i ruszamy na poważną wyprawę piaszczystą drogą do Gertrudowa. Po drodze kwitnące żarnowce, w których „dłuższy leżący postój” urządzają sobie niektórzy nastawieni na żartowną wyprawę. Drogi i dróżki są tak kręte, że gdyby nie uczestnicy znający drogę, na pewno zabłądzilibyśmy na „cudnych manowcach”. Super, że znów możemy prawie w biegu,  zjeść super babeczki Angeli. Aż żal, że takie widoki się kończą. Upatrujemy wsi, do której podążamy, pocieszamy się, że już niedaleko, bo wielu uczestników stwierdza, że tak szybkiego tempa jeszcze nie było. W końcu upragniona miejscowość, ale odpoczynku nie ma. Idziemy dalej, szukamy domów uczniów naszej szkoły, ale nasze organizmy domagają się chwili wytchnienia, więc odpoczywamy leżąc na asfaltowej drodze. Kto zmęczonemu zabroni? Dalej droga prowadzi do Chrzanowic, dla wielu to swojskie klimaty i upragniona meta. I to oni zachęcają,  żeby pójść drogą w kierunku Kawy- magicznego miejsca w lesie, w którym jest staw i cmentarz- pochowek osób chorych na cholerę - do dziś trwa ekshumacja szczątków. Ale my już nie mamy siły wiedząc, że przed nami  co najmniej 7 km drogi do szkoły w Gomunicach. W końcu dotarliśmy do Chrzanowic, krótki odpoczynek, zakupy w sklepie i ruszamy przez Chruścin i Pirowy do Gomunic piaszczystą ścieżką przez las. Idziemy resztkami sił upatrując „cywilizacji”, czyli domów w Wielkim Borze. Liczymy kilometry  w „nogach” i wyszło około 18 km. I już znajome tereny, tym bardziej, że wróciliśmy w okrojonym składzie, bo po drodze niektórzy zostają już prawie w domu. Ostatni uczestnik, który pożegnał nas w trakcie wyprawy, to nasz Michał, któremu kondycja nie pozwala iść z kijkami, więc jedzie rowerem. A przy tym stosuje mało romantyczne metody przejawów nieustającej sympatii do Kasi, ale po jej kolejnej asertywno - agresywnej reakcji i brakiem zainteresowania skierował swoje niekonwencjonalne metody podniesienia adrenaliny na dwóch uczestników z Chrzanowic. Do szkoły parę minut po 19 dotarli najwytrwalsi i najwierniejsi. Miło nam powitać w naszych szeregach nową uczestniczkę spacerów z kl. Ib - Weronikę Felicjańską. Weronika pomimo pierwszego wyjścia wykazała się dużą kondycją. Lekko zmęczeni drogą dziękują wyjątkowym spacerowiczom opiekunowie: Iwona Węgrzyńska i Andrzej Antoniak. Gertrudów i Zygmuntów były ostatnimi miejscowościami Gminy Gomunice, które pozostały nam do odwiedzenia poprzez spacery z kijkami. Za tydzień kończymy projekt "Czwartkowe spacery po zdrowie". Trasa nr10 ma być bardziej niż wyjątkowa. Czy organizatorzy wymyślą jakąś niespodziankę :)
Zmieniony ( Czwartek, 21. Maj 2015 22:32 )
 

Szkolny konkurs fizyczny dla kl. I, II i III

Email Drukuj PDF
   W dniach 14 i 21 maja 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Fizyczny dla uczniów klas I, II i III Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach. Składał się on 15 zadań zamkniętych oraz jednego lub dwóch zadań otwartych. W konkursie fizycznym wzięło udział:

- z klasy IIIa – 3 osoby

- z klasy IIIb – 3 osoby

- z klasy IIb –  6 osób

- z klasy IIc –  4 osoby

- z klasy Ia – 5 osoby

- z klasy Ib – 3 osoby

Najwięcej punktów zdobyli:

SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III

I miejsce: Adrian Alama, klasa IIIa 

II miejsce: Aleksandra Trachta, klasa IIIa

II miejsce: Mateusz Tyl, klasa IIIa              

III miejsce: Halszka Ciesielska, klasa IIIb

SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II

I miejsce: Sandra Zatoń, klasa IIb 

II miejsce: Krystian Kawka, klasa IIc 

SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I

I miejsce: Julia Skalik, klasa Ia

II miejsce: Jakub Molka, klasa Ia 

III miejsce: Daria Rudzka, klasa Ib

III miejsce: Weronika Michalczyk, klasa Ia

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursów, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Program profilaktyczny "PRZECIW"

Email Drukuj PDF

   Corocznie w naszej szkole, przed rozpoczęciem wakacji kładziemy szczególny nacisk na realizację zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień, tym razem w maju został zrealizowany wśród uczniów program zapobiegania uzależnieniom, a szczególnie narkomanii - ”Przeciw”. Realizowała go specjalistka do spraw uzależnień z Centrum Progres - pani Dorota KarpCelem tego działania było przekazanie rzetelnej wiedzy na temat środków psychoaktywnych, zmiana niekorzystnych sposobów myślenia młodzieży odnośnie narkotyków i substancji zmieniających świadomość, ponadto utrwalenie zachowań abstynenckich oraz opóźnienie wieku inicjacji stosowania używek, a także ograniczenie lub zaprzestanie używania takich substancji przez młodzież. Zajęcia przebiegały sprawnie, młodzież chętnie współpracowała z prowadzącą i rówieśnikami. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania w grupach, chętnie też prezentowali się na forum klasy, rzeczowo argumentowali swoje wybory.  Powodzeniem cieszyły się scenki rodzajowe. W programie wykorzystano wiedzę na temat znaczenia czynników chroniących młodych ludzi przed sięganiem i konsekwencjami sięgania po substancje psychoaktywne. Według realizatora młodzież naszej szkoły posiada zdroworozsądkowe podejście do problematyki i dostrzega bezzasadność odurzania się. 

   20 maja odbyło się również spotkanie profilaktyczne z rodzicami. Podkreślono znaczenie pozytywnych relacji rodzice – dziecko oraz uczeń-nauczyciel, omówiono rozpoznawanie objawów uzależnień oraz sposoby prowadzenia efektywnych rozmów z dziećmi nt. narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Rodzice mieli możliwość zabrania broszurek tematycznych i bliższego zapoznania się z ich treścią w domu.

Zmieniony ( Czwartek, 21. Maj 2015 11:34 )
 

Urokliwa trasa nr9 już jutro - zapraszamy

Email Drukuj PDF
Miłą atmosferę zapewniają opiekunowie: dyr. U. Andrulewicz, E. Lesiak, I. Węgrzyńska i A. Antoniak. Ognisko na Chruścinie przygotują chłopcy z kl. IIIb - "Ścigacz i spółka"
Zmieniony ( Środa, 20. Maj 2015 18:58 )
 

Poznajemy kolejne zawody

Email Drukuj PDF

     Grupa uczennic klasy Ia odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Gomunicach. Zajęcia zostały poprowadzone przez p. Elżbietę Sukiennik. Celem spotkania było zapoznanie uczennic z działalnością biblioteki oraz  pracą bibliotekarza. Uczennice poznały środowisko pracy, zadania oraz jakie predyspozycje zawodowe, cechy charakteru powinna posiadać osoba wykonująca ten zawód. Dziękujemy za przekazanie cennych informacji oraz miłą atmosferę podczas spotkania.

Zmieniony ( Środa, 20. Maj 2015 10:41 )
 

Kolejne zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Środa, 20. Maj 2015 07:03 )
 

„Pamiętajcie o ogrodach…”

Email Drukuj PDF

     W poniedziałek i wtorek trwały wielkie prace porządkowe w ogródku szkolnym zwanym przez młodzież parkiem. Wczoraj było wielkie grabienie skoszonej trawy i zamiatanie chodników. Dziś natomiast od rana trwała akcja, na którą czekali wszyscy uczniowie- pojawiły się ławki. Prace nad ich wykonaniem trwały już dość długo, bo stelaże przygotował jeden z ojców uczennicy klasy pierwszej pan Grzegorz Szymczyk, w tym czasie dopasowywane były deski zasponsorowane w całości  przez kolejnego życzliwego szkole rodzica- pana Mariusza Śmiechowicza rodzica ucznia z kl. Ib.  A dziś trwał montaż z udziałem 2 rodziców uczniów również z klasy IB, którzy wzięli dzień wolny od pracy zawodowej i byli w szkole. A są to panowie- Grzegorz Szymczyk i Roman Stańczyk, pomagali  nauczyciele p. Antoniak i p. Drygała. Pani dyrektor była zaopatrzeniowcem, bo zakupiła śruby do montażu i worki z cementem. Pracami porządkowymi zajmowała się pani Iwona Węgrzyńska. Gdy podłoże delikatnie zastygło zostały pomalowane deski od ławek lakierobejcą. Reszta prac porządkowych już wkrótce i nareszcie będzie to prawdziwe miejsce wypoczynku podczas przerw śródlekcyjnych. Już dziś młodzież, która tam pracowała dopytywała, kiedy będzie można tutaj  spędzać czas. Wszyscy wykazali wielkim zaangażowaniem. Sekator obcinał zbędne gałęzie, taczka nie nadążała zbierać śmieci - no po prostu  robota paliła się w rękach, aż łamały się grabie i szczotki, a w zębach zgrzytał piach. Widać, jak w ostatnim czasie park przybrał inną szatę - zazieleniła się krótko obcięta trawa, kwitną niedawno posadzone krzewy, a na wszystkich roślinach pojawiły się młode liście. Nareszcie wygląd tego miejsca cieszy wzrok i zachęca do refleksji i wypoczynku. Najbardziej aktywni uczniowie, którym nie trzeba było mówić co mają robić to: Zuzia Puszek, Kinga Zatoń, Nikodem Furmańczyk, Damian Mandzij, Przemek Gurazda, Hubert Bareła, Marceli Bezulski, Mikołaj Adamus, Krystian Kawka, Przemek Barański, Zuzia Biszta, Paulina Królak, Ola Mikulec,  Kuba Głowacki, Bartosz Pawłowski, Przemek Kulczyński.  Wszyscy cieszyliśmy się na chwilę odpoczynku, gdy delektowaliśmy się zimnym lodem na patyku, bo ukrop lał się z nieba, a z powodu ciężkiej pracy też było nam gorąco. Naszym ogródkowym poczynaniom przez chwilę przyglądał się pan wójt Paweł Olejniczak, który przybył wesprzeć nas w ciężkiej pracy. Kropkę nad i w dzisiejszych pracach porządkowych postawili dwaj uczniowie z kl. IIIb (Przemysław Krawczyk i Sebastian Najgebauer), którzy na koniec aktywnego sprzątania rozsypali nadmiar ziemi i wygrabili teren. Za sponsoring i wspólne działania dziękują wszystkim zaangażowanym - dyr. Urszula Andrulewicz, Iwona Węgrzyńska i Andrzej Antoniak. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z dzisiejszego sprzątania - kliknij na zdjęcie!!!

Zmieniony ( Środa, 20. Maj 2015 07:06 )
 

Wyjazd do kina

Email Drukuj PDF

W dniu 22 maja 2015 zapraszamy wszystkich uczniów do wyjazdu do kina na film „Avengers”. Przygody niesamowitych bohaterów będziemy mogli obejrzeć w technologii 3D.  Film będzie w oryginalnej wersji językowej. Wyjazd jest zaplanowany w piątek o godz. 12.30, planowany powrót około godziny 17.30. Jest to ostatni wyjazd do kina w tym roku szkolnym, dlatego zachęcamy do skorzystania z niego.

Zmieniony ( Wtorek, 19. Maj 2015 12:55 )
 

NASI LEKKOATLECI NAJLEPSI W POWIECIE

Email Drukuj PDF

       18 maja w Radomsku odbyły się mistrzostwa powiatu w Lidze Lekkoatletycznej. Uczestniczyła w nich reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum. Obydwie grupy bez problemu pokonały swoich przeciwników uzyskując pierwsze miejsca i awans na zawody rejonowe. 

Oto składy naszych reprezentacji:

100m.                                   

Paulina Królak, Dominik Ścigalski

Dagmara Bąkowicz, Przemysław Krawczyk

Martyna Sobieraj, Adrian Alama

 300m.                                   

Weronika Rudzka, Adam Gronostaj

Patrycja Wilczek, Filip Barański

Ania Bukowiec, Krystian Kipigroch

 600m. 1000m.

Kinga Trzebińska, Andrzej Krawczyk

Ola Mikulec, Sebastian Najgebauer

Ada Kot                                          

Julia Łakomska

 Pchnięcie kulą

Zuzia Szczepocka, Dorian Kucner

Zuzia Tazbir, Bartek Tkacz

Kinga Konopka                           

 Skok wzwyż

Marcelina Pawelec, Przemek Barański

Marta Czerwińska, Maciej Gębicz

Martyna Biszta, Damian Wilczak                                                                     

Zmieniony ( Wtorek, 19. Maj 2015 12:48 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 104


Dzisiaj jest: Piątek
31 Lipca 2015
Imieniny obchodzą
Beatus, Demokryt, Emilian, Ernesta,
Ernestyna, Helena, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Justyn, Ludomir

Do końca roku zostało 154 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6028.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Widzew 076.jpg

Kibicuj bezpiecznie

Jesteśmy aktywni

DSCN2211.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7980
mod_vvisit_counterWczoraj33955
mod_vvisit_counterOstatni tydzień91626
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień64943
mod_vvisit_counterTen miesiąc266670
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc218899
mod_vvisit_counterWszyscy1648205

Aktualnie: gości 437, 
botów 41 połączonych
Your IP: 50.17.79.100
 , 
Today: Lip 31, 2015

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg