Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wybory do Samorządu Szkolnego

Email Drukuj PDF

          W tym roku szkolnym przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji Samorządy Mają Głos organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach, której odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkie klasy starały się jak najlepiej, wypromować swoich przedstawicieli. Kandydaci ubiegali się o stanowisko Przewodniczącego Szkoły oraz Rzecznika Praw Ucznia.

          W piątek 29 września wszyscy zebraliśmy się  na sali gimnastycznej, aby poznać kandydatów oraz ich programy wyborcze. Swoją obecnością zaszczycił nas  Wójt Gminy Gomunice  Pan Paweł Olejniczak, który przekazał  nam cenne informacje na temat wyborów samorządowych oraz uświadomił uczniom, że ich głos ma znaczenie a młodzi ludzie potrafią być aktywnymi i świadomymi obywatelami, następnie wraz z dyrektorem szkoły Panią Urszulą Andrulewicz życzyli trafnych i przemyślanych wyborów.

         Wszyscy kandydaci  zaprezentowali się w bardzo ciekawy sposób.  Tym samym wybór okazał się  trudny.  Uroczystość poprowadziły dziewczęta z klasy IIIb  Natalia Chwast i Angelika Kuliberda.  Czas umilały nam, śpiewając piękne piosenki, uczennice Marlena Barańska, Anna Dyja i Aleksandra Głowacka.

          Na kolejnej godzinie uczniowie wypełniali karty do głosowania, na których znakiem „X” zaznaczali wybranego przez siebie kandydata.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Przewodniczącą szkoły została Zuzanna Tatara z klasy IIIb

Zastępcą przewodniczącej został Jakub Janocha z klasy IIIa

Rzecznikiem Praw Ucznia została Zuzanna Klekocińska z klasy IIIb

Gratulujemy wygranej!

Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, to świetna lekcja demokracji. Wszystkim startującym w wyborach do władz szkolnych dziękujemy za przygotowanie się oraz  przedstawienie swoich kandydatur.  Panu Wójtowi dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas.

Zmieniony ( Środa, 04. Październik 2017 07:23 )
 

Wiersz na Dzień Chłopaka

Email Drukuj PDF

DZIEŃ   CHŁOPAKA

 Wiadomość   nie  byle  jaka

30 tego  DZIEŃ  CHŁOPAKA.

Chociaż  chłopcy  dokuczają

Lecz dziewczyny  ich  kochają.

Bez  zalotów i buziaków 

Życie  nie  miało  by  smaku.

A więc  jeśli masz chłopaka

Nie żałuj mu dziś buziaka!

Więcej…
 

Ciekawa lekcja informatyki w gimnazjum

Email Drukuj PDF
    Lekcja informatyki w klasie 3b. Tworzymy pierwsze strony internetowe w języku HTML. Efekty nauki i nabyte doświadczenia procentują natychmiast. Nauka i praca stały się przyjemnością w związku z pozyskaniem do pracowni internetowej nowych komputerów. Było to możliwe dzięki kreatywności oraz osobistemu zaangażowaniu p. dyrektor Urszuli Andrulewicz.
Zmieniony ( Czwartek, 28. Wrzesień 2017 21:06 )
 

Trzecioklasistów doznania ekstremalne - Energylandia

Email Drukuj PDF
     Dnia 14.09.2017 roku (czwartek) odbyła się upragniona wycieczka do Energylanii klas III. Nikt nie spodziewał się, że park rozrywki jest aż tak ogromny. Na miejscu nauczyciele wręczyli nam bilety wstępu oraz kupony na frytki z sokiem. Kiedy już wszystko ustaliliśmy organizacyjnie, mogliśmy rzucić się w wir zabawy. Jedni preferowali ekstremalne kolejki, natomiast drudzy woleli te bardziej spokojne. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Po paru godzinach świetnej zabawy udaliśmy się na posiłek, który nie przeszkodził nam w odkrywaniu coraz to nowszych atrakcji oferowanych przez . Następne godziny płynęły nadzwyczaj szybko, zanim się obejrzeliśmy, zegar wskazał czas zbiórki. Gdy już przyszła chwila odjazdu, wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonym wcześniej miejscu i ze smutkiem pożegnaliśmy największy park rozrywki w Polsce. Po drodze oczywiście wstąpiliśmy do naszego drugiego uwielbianego miejsca zaraz po Energylandii – McDonald'sa.

     Wycieczka jednogłośnie została okrzyknięta przez wszystkich jako jedna z lepszych. Bardzo chcielibyśmy tam jeszcze wrócić i będziemy do tego dążyć. Dziękujemy naszym opiekunom, którzy zgodzili się nam towarzyszyć: Paniom - Aurelii Wurszt, Anecie Gębicz, Elizie Deresińskiej – Chwast oraz Panu Rafałowi Machowi.

Zmieniony ( Środa, 27. Wrzesień 2017 22:02 )
 

Poznajemy najpiękniejsze zakątki Polski - projekt

Email Drukuj PDF

 

  Uczestniczymy w projekcie "Poznajemy najpiękniejsze zakątki Polski". W tym roku szkolnym odwiedzimy: Orawę, Babią Górą, Policę, Nowy Targ, Rabkę i Zakopane. Zdjęcia wybierały uczennice: Emilia Krzciuk i Milena Gurazda z kl. IIIA.

 

Spacer nr2 - zapraszamy

Email Drukuj PDF

 

  Kolejny spacer Nordic Walking w ramach projektu "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice". Zakończmy ciężki tydzień nauki szkolnej miłym, aktywnym spacerem. Tym razem odwiedzimy Kocierzowy i Kletnię. Po zobaczenia w piątek, 29 września po lekcjach :). Spacer odbędzie się w godzinach: 15.15 - 17.00. Opiekę zapewniają: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Wrzesień 2017 17:56 )
 

Zielona Szkoła 2018

Email Drukuj PDF

    Publiczne Gimnazjum w Gomunicach po raz kolejny organizuje dla swoich uczniów wyjazd na Zieloną Szkołę. Tym razem na lokalizację wybraliśmy miejscowość Orawka na Orawie w sąsiedztwie najwyższego szczytu Beskidów Babiej Góry. To doskonała baza wypadowa do Rabki, Nowego Targu, Zakopanego i Zawoi. Termin ustalono na 14 - 19 maja 2018r. Koszt wyjazdu - 450 zł. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym "U Kazika" w Orawce.

Bliższych informacji udzielają: dyr U. Andrulewicz i A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Wrzesień 2017 10:57 )
 

,,POETYCKO PRZEZ GOMUNICE I OKOLICE" - SPOTKANIE AUTORSKIE PANI HENRYKI WITALEWSKIEJ

Email Drukuj PDF

14 września 2017 roku  o godz. 16.30  w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie autorskie z regionalną poetką, Panią Henryką Witalewską. Tomik poezji ,,Poetycko przez Gomunice i okolice wydany został z inicjatywy nieformalnej grupy ,,Miłośnicy poezjidziałającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach, z pomocą FUNDACJI  DLACZEGO NIE i przychylności Gminy Gomunice, a dofinansowany został ze środków ,,Grant na lepszy start 2017 współfinansowany ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Gminę Gomunice.

            Spotkanie rozpoczęła p. Elżbieta Sukiennik, która w krótkich słowach przedstawiła osobę poetki, po czym zaproszeni goście i uczniowie odczytywali utwory z debiutanckiego tomiku. Sama poetka również recytowała swoje ulubione wiersze, opatrując je komentarzem. Ponadto chętnie dzieliła się swoimi uwagami na temat powstania tych utworów, opowiadała o początkach swojej twórczości, o swoim pisarstwie, o czerpaniu pomysłów na tworzenie wierszy.         

            Wieczór autorski upłynął w niezwykle miłej atmosferze, a wśród gości nie zabrakło członków rodziny, najbliższych przyjaciół, mieszkańców Gomunic i okolic, ,,koleżanek po fachuze Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponad z Radomska, władz Gminy Gomunice, czyli Wójta Gminy - p. Pawła Olejniczaka, Sekretarza Gminy i miłośnika poezji p. Grzegorza Wierzbickiego, Radnych Gminy Gomunice - p. Sylwii Janowskiej - Kopcik,  p. Edyty Szadkowskiej- Sikorskiej i p. Dariusza Dyji, Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach - p. Elżbiety Sukiennik, poetek z grupy nieformalnej ,,Miłośnicy poezji, Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach - p. Urszuli Andrulewicz, nauczycieli i młodzieży naszej szkoły.                                                                                                                    Na koniec prezes Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponadz Radomska p. Edmunda Bodanka, p. Danuta Nurkowska i p. Stanisława Krawczykowska odczytały swoje wiersze napisane dla Pani Henryki i podziękowały w imieniu wszystkich uczestników spotkania, wręczając bukiety kwiatów, po czym nastąpiły gromkie brawa.

            Po części oficjalnej poetka wpisywała dedykacje do tomików wierszy. Pani Henryka jest bardzo sympatyczną, tryskającą humorem i pełną energii kobietą, a więc nastrój wieczoru był niepowtarzalny i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tegoż spotkania.

Następnego dnia, 15 września 2017 roku, również młodzież gimnazjalna miała przyjemność obcować z twórczością pani WitalewskiejJ.
Zmieniony ( Sobota, 23. Wrzesień 2017 18:18 )
 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 239


Dzisiaj jest: Sobota
24 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1360110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz26.jpg

Jesteśmy aktywni

rowerowa54.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004j.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5818
mod_vvisit_counterWczoraj5366
mod_vvisit_counterOstatni tydzień78109
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień74123
mod_vvisit_counterTen miesiąc324734
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc553390
mod_vvisit_counterWszyscy11968446

Aktualnie: gości 111, 
botów 1 połączonych
Your IP: 54.156.61.117
 , 
Today: Mar 24, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

skanuj0005.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg