Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wiersze ekologiczne napisane przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu „Ekowiersz”

Email Drukuj PDF

Kamil Wajdowicz klasa II a

„Nasza przyszłość”

Ekologia jest wspaniała,

Ale jeśli będzie zaniedbana,

To Ziemia będzie nietrwała.

Dzieciak czy dorosły,

Brak zanieczyszczeń jest prosty.

Gdy lasu brak,

A z pogodą coś nie tak.

To właśnie jest znak.

Przez twe złe decyzje

Ziemia ma krótkie życie.

Butelkę, szkło i makulaturę

Do kolorowych śmietników

Wrzucać należy niepotrzebne rzeczy.

Więcej…
 

CZY PAPIEŻ - ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - JEST DLA NAS AUTORYTETEM? – PREZENTACJA PROJEKTU KLASY IA

Email Drukuj PDF

W dniu 28 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszym gimnazjum prezentacja projektu edukacyjnego: CZY PAPIEŻ - ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - JEST DLA NAS AUTORYTETEM?
Zostały zrealizowane cele projektu:
•    przybliżenie nauki Jana Pawła II, ukazanie jego świętości
•    znalezienie odpowiedzi na pytanie: CZY PAPIEŻ - ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - JEST DLA NAS AUTORYTETEM?
•    ukazanie świętości jako powołania każdego z nas
Naszą uroczystość uświetniły swoją obecnością: pani Henryka Witalewska, ksiądz proboszcz Andrzej Molenda, dyrektor naszego gimnazjum – pani Urszula Andrulewicz, ksiądz Patryk Mach oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  
Prace nad przedsięwzięciem trwały około miesiąca. Zadaniem osób realizujących projekt było przeprowadzenie wywiadów ze znanymi osobami, znalezienie ciekawych anegdot związanych z sylwetką Ojca Świętego – Jana Pawła II, haseł wypowiedzianych przez naszego papieża, przemówień – Jana Pawła II, stworzenie prezentacji multimedialnych związanych z życiem i pontyfikatem świętego, zaproszenia na prezentację projektu, wykreowanie odpowiedniego scenariusza podsumowania projektu, wybór wierszy, przyswojenie przez uczniów wierszy i narracji.
Cały koncept poprzedzały liczne próby jego prezentacji, by efekt finalny był jak najlepszy. Tłem prezentacji projektu, budującym odpowiedni nastrój przedstawienia, były liczne podkłady muzyczne słynnych artystów, tj. Yiruma, Piotr Rubik. Wiersze i narracja przeplatane były piosenkami: „Słowiański papież” na podstawie wiersza Juliusza Słowackiego z 1848r., „Lolek” – Magdy Anioł, „Santo” - Piotra Rubika.
Na koniec Marlenka podsumowała projekt słowami:
„Ojciec Święty był wielką osobowością, chyba największą w naszej historii. Kształtował charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski, przyjacielski. Żartował i płakał, modlił się i uśmiechał. Papieża Jana Pawła II nazywano między innymi: Podarunek Niebios, Jan od Boga, Boży Sportowiec, Sumienie Świata, Pielgrzym Pokoju, Skrzydlaty Papież, Biały Pielgrzym, Wielki Gość, Głos Biednych, Król Dzieci, Przyjaciel Boga. Jest on dla nas wszystkich wielkim autorytetem. Wierzymy, że również dla Was”.
Zaś Daria podziękowała słowami:
W imieniu pani wychowawczyni i swoim chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji naszego projektu edukacyjnego. W szczególności naszej poetce - pani Henryce Witalewskiej, której wiersze pojawiły się w naszej prezentacji, naszemu drugiemu wychowawcy – panu Darkowi Dyi, księdzu proboszczowi – Andrzejowi Molendzie za wypożyczenie obrazu Jana Pawła II i sztalug, wszystkim osobom, z którymi przeprowadziliśmy wywiady – pani Wiśniewskiej, pani Aleksandrze Tazbir, ks. Patrykowi Machowi, pani katechetce Dorocie Jamrozik, pani Anecie Kowalczyk, Wójtowi – panu Pawłowi Olejniczakowi, dyrekcji naszego gimnazjum – pani  Urszuli Andrulewicz, pani Iwonie Orpel, panu Arkadiuszowi Frankowskiemu oraz koleżance z klasy IIa – Ani Dyi”.
Na zakończenie zabrali głos: dyrektor szkoły - pani Urszula Andrulewicz, ksiądz proboszcz – Andrzej Molenda oraz pani Henryka Witalewska, która zadeklamowała swój nowy wiersz.
Projekt realizowali uczniowie klasy Ia. Nad stworzeniem i całością przedsięwzięcia czuwali wychowawcy – pani Żaneta Kowalska-Dyja i pan Dariusz Dyja.

Zmieniony ( Poniedziałek, 01. Maj 2017 21:18 )
 

3 Maj

Email Drukuj PDF

Rok 1791

Dzień  to  3  Maj

Święto Konstytucji

Obchodzi nasz kraj.

Pamiętna  to  data

Gdy Król  Poniatowski

Z  sejmem  uchwalił

Konstytucję Polski.

A  świętował  wtedy

Każdy  polski  stan

Wznoszono okrzyki

Wiwat  3  Maj!

I   my  pamiętamy

Tamten  3 Maj

Bielą  i  czerwienią

Mieni się nasz  kraj.

Czerwień  znaczy  miłość

Biel to  serce czyste

Kochają  rodacy

Swą   wolną  Ojczyznę!

 

Obchody Dnia Ziemi 2017

Email Drukuj PDF

    27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie przygotowali na tę okazję krótki program artystyczny, którego zadaniem było przypomnienie idei ogólnoświatowej akcji, uświadomienie potrzeby dbania o naszą planetę i odpowiedzialności za Jej przyszły los. Wiersze i piosenki miały zarówno poważny, jak i wesoły ton. Przytoczono słowa mędrców i pisarzy z troską wypowiadających się o przyszłości planety. Były także dowolne przykłady znanych utworów, dostosowane do tematyki ekologicznej, np. wiersz „Kaczka-sprzątaczka”. Okrasą części słowno-muzycznej był taniec zaprezentowany przez parę utalentowanych uczniów naszej szkoły w tle piosenki „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca…”

    Druga część uroczystości wypełniły zmagania  uczniów podczas konkursów o tematyce ekologicznej. I tak odbyły się:

1.       Konkurs na ekowiersz, ekopiosenkę i ekostrój.

2.       Konkurs pod nazwą „Dzikie wysypiska śmieci na terenie Gminy Gomunice”.

3.       Konkurs na najbardziej ekologiczną klasę, czyli klasę, która zbierze najwięcej elektroodpadów i surowców wtórnych.

4.       Konkurs na najciekawszy zielnik.

5.       Konkurs „Odnawialne źródła energii”

Podsumowanie tych konkursów stało się bardzo ciekawym elementem uroczystości, czego dowodem jest dokumentacja fotograficzna zamieszczona poniżej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu elektronicznego, książek, plecaków i notatników.

   Zebrany sprzęt elektryczno-elektroniczny i surowce wtórne zostały odebrane przez pracowników referatu komunalnego, ochrony środowiska i zagospodarowania przestrzennego z Urzędu Gminy Gomunice.  Działania ekologiczne podejmowane przez naszą społeczność szkolną są jednym z zadań, które realizujemy w ramach programu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”, dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

Zmieniony ( Piątek, 28. Kwiecień 2017 10:27 )
 

Turniej rowerowy - edycja 2017

Email Drukuj PDF
  W dniu dzisiejszym, 26 kwietnia odbyła się się w Gomunicach kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 3- osobową drużynę w składzie: Kamil Biniek - kl. IIa, Mateusz Mielczarek - kl. IIIb, Krzysztof Mularczyk - kl. IIIb. Uczestniczy turnieju rozwiązywali testy teoretyczne, udzielali odpowiedzi na zagadnienia z I pomocy oraz wykazywali się umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. Turniej od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety naszym uczniom nie udało się zająć dobrego, premiowanego miejsca, ale i tak należą się im gratulacje za zdrową, sportową rywalizację.
Zmieniony ( Środa, 26. Kwiecień 2017 15:26 )
 

Oglądaliśmy spektakl profilaktyczny

Email Drukuj PDF

        Młodzież obejrzała dziś spektakl profilaktyczny ukierunkowany na weryfikację potencjalnych zagrożeń płynących z Internetu pt. „LILI, FEJS I… KŁOPOTY” . To spektakl mówiący o tym, iż Internet jest wspaniałym narzędziem służącym do zdobywania informacji czy rozrywki, iż jest kopalnią wiedzy, jednocześnie jednak ma wielkie możliwości wykorzystania zdobytych o nas informacji przeciwko nam samym. Tematem sztuki było niewłaściwe, nieodpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw Internetu, który zamiast zabawy i rozrywki nieoczekiwanie stał się niebezpieczną bronią. Przesłanie spektaklu mówi, że wiedza, znajomość zagrożeń i odpowiedzialne zachowanie może ograniczyć ryzyko zabrnięcia w pułapkę osób działających z zamiarem skrzywdzenia i wykorzystania użytkownika sieci. Czytanie regulaminów, korzystanie z zabezpieczeń oraz ochrona swoich danych osobowych to bardzo ważne zagadnienia, o których trzeba pamiętać. Trzeba mieć świadomość, by korzystając z tego medium wykazywać się ostrożnością.

Zmieniony ( Środa, 26. Kwiecień 2017 14:04 )
 

Sukces Piotra Macha w konkursie „ Sport in meinem Leben”

Email Drukuj PDF

     W dniu 26 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu na prezentację multimedialną „Sport in meinem Leben”. Konkurs był organizowany przez II LO w Radomsku i skierowany dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Uczniowie w swojej prezentacji mieli za zadanie przedstawić swoje zainteresowanie sportem zarówno tym czynnym jak i z punktu widzenia kibica. Wszystkie slajdy miały być opisane tekstem w języku niemieckim. Uczeń naszego gimnazjum Piotr Mach zajął I miejsce w kategorii gimnazjów. Opiekunem ucznia jest nauczyciel języka niemieckiego pan Andrzej Drygała natomiast mentorem sportowym jego tata pan Rafał Mach.

Zmieniony ( Środa, 26. Kwiecień 2017 13:44 )
 

Konkurs Pięknego Czytania

Email Drukuj PDF

   Tuż przed świętami wielkanocnymi odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania. Pierwszy fragment ostatniego tomu trylogii Henryka Sienkiewicza uroczyście przeczytał miłośnik twórczości tego pisarza - pan Dariusz Dyja, rozpoczynając tym samym konkurs. Następnie reprezentanci wszystkich klas walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2017 prezentując kolejno wylosowane fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”. Jury, w skład którego weszły wszystkie polonistki naszej szkoły, orzekło, iż w tym roku najpiękniej czytali:

I miejsce - Aleksandra Odolińska - kl. IIIb

II miejsce - Paulina Krokowicz - kl. IIIa

III miejsce - Julia Barańska - kl. IIb

Zmieniony ( Piątek, 28. Kwiecień 2017 09:25 )
 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 229


Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360587.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz32.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN9788.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

P1290211.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16544
mod_vvisit_counterWczoraj19801
mod_vvisit_counterOstatni tydzień83764
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień82352
mod_vvisit_counterTen miesiąc338596
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc412929
mod_vvisit_counterWszyscy8556141

Aktualnie: gości 486, 
botów 3 połączonych
Your IP: 107.22.6.52
 , 
Today: Sie 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 490 gości 

przyszlosc.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg