Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, we wtorek, 27 marca oraz w piątek 31 marca kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 30 marca wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Kamieńsk). TRWA AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK".

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

To już jutro - BAL GIMNAZJALNY klas III

Email Drukuj PDF
 

Wędkarstwo-sposób na nudę

Email Drukuj PDF
     W dniu 08.02.2017 roku odbyło spotkanie członków Polskiego Związku Wędkarskiego z uczniami pierwszych klas  Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Na spotkaniu, które zostało zorganizowane przez p. Andrzeja Drygałę, przybył zaproszony gość: skarbnik koła nr 34 w Wojciechowie p. Roman Kęsy. Na początku zostały omówione zasady przystąpienia do koła wędkarskiego, oraz prawa i obowiązki wędkarza .Goście zachęcali młodzież do legalnego wędkowania. Panowie wędkarze przypomnieli, że w  2016 roku zapisało się do koła sześcioro uczniów z gimnazjum, a na zawodach wędkarskich, które odbyły się na zbiornikach Cieszanowice i Przedbórz uczeń Kamil Biniek zajął I miejsca w kategorii juniorów, a pan Andrzej Drygała był II i III w kategorii seniorów.

Wędkarze prezentowali również sprzęt wędkarski, opowiadali o technikach połowu ryb prezentowali akcesoria i przynęty. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania na temat ryb słodkowodnych żyjących w polskich rzekach oraz na temat wymiarów i okresów ochronnych ryb. Na zakończenie wędkarze  zachęcali młodzież do miłego i aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

 

Wybieramy dalszą ścieżkę edukacyjno - zawodową

Email Drukuj PDF
07.02.2017r. uczniowie klas IIIa, IIIb, IIa, IIb w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczestniczyli w  zorganizowanych warsztatach z doradcami zawodowymi   p.Katarzyną Cander i p. Katarzyną Kołodziej-Hubka z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia miały na celu pomoc uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Doradcy zawodowi przedstawili ścieżki kształcenia, omówili typy szkół ponadgimnzajalnych oraz rynek pracy w naszym powiecie. Wybór dalszego kształcenia, jak i zawodu dla młodych ludzi jest niezwykle trudnym wyborem. Poza oddziaływaniem rodziny, szkoły, przyjaciół, ważną rolę pełnią tzw. czynniki wewnętrzne, do których możemy zaliczyć: (zainteresowania, predyspozycje, zdolności, talent, umiejętności, temperament, cechy charakteru, wartości, możliwości intelektualne, postawy, przekonania, stan zdrowia). Zdobyta wiedza podczas spotkań pomoże uczniom wkrótce dokonać właściwego wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej.
Zmieniony ( Środa, 08. Luty 2017 11:49 )
 

Awans do turnieju finałowego naszej reprezentacji

Email Drukuj PDF

   7 lutego odbyły się eliminacje Powiatowego Turnieju  Piłki Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział dziesięć szkół, które zostały rozlosowane do trzech grup. Do grupy rozgrywającej mecze w naszej hali „trafiły” zespoły z PG z Kodręba, PG z Strzelec Małych oraz nasze gimnazjum. W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się z rówieśnikami z Strzelec M., wygrywając 2 do 0. W drugim meczu rozgrywek przedstawiciele PG z Kodręba pokonali rówieśników z Strzelec M. 2 do 0. W ostatnim meczu nasi chłopcy pokonali reprezentantów gimnazjum z Kodręba i zapewnili sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 10 lutego w naszej szkole. Powodzenia!

Zmieniony ( Środa, 08. Luty 2017 09:36 )
 

Szkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Email Drukuj PDF

Dnia 06 lutego 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Składał się on z 20 zadań zamkniętych z jedną prawidłową odpowiedzią, za które każdy uczestnik mógł zdobyć 20 pkt oraz z 3 zadań otwartych, za które można było zdobyć maksymalnie 6 pkt (za każde pytanie 2 pkt).

W konkursie wzięło udział 15 osób:

z klasy 1a:

Marlena Barańska, Karolina Soczyńska, Magda Zeman, Katarzyna Paluch,

z klasy 1b:
Ewa Włodarczyk, Dominika Podsadniak, Natalia Cyran, Kamil Szymczyk

z klasy 2a:

Anna Dyja, Kacper Zyzik, Cezary Oleśkiewicz

z klasy 2b:
Emil Klimek
z klasy 3b:
Piotr Richter, Aleksandra Odolińska, Katarzyna Zatońska,

Najwięcej punktów zdobyli:

Marlena Barańska

Emil Klimek

Piotr Richter

Anna Dyja

Kacper Zyzik

Ewa Włodarczyk

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom. Gratulujemy osobom, które zdobyły najwięcej punktów. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na etapie gminnym, który odbędzie się 27.02.2017 (poniedziałek).

Zmieniony ( Niedziela, 12. Luty 2017 20:47 )
 

Ratujemy konie ze Skaryszewa

Email Drukuj PDF

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że w poniedziałek odbędzie się kiermasz pysznych ciast i babeczek. Zostanie on zorganizowany w ramach zbiórki pieniędzy wspomagającej akcje ratowania Koni ze Skaryszewa. Te piękne i mądre zwierzęta zamiast galopować wesoło, cieszyć się życiem  i dawać radość ludziom, mogą zostać skazane na rzeź i zostać wywiezione do ubojni. Każda złotówka się liczy. Cały fundusz zostanie przekazany na konto fundacji zbierającej pieniądze na wykupienie tych biednych zwierząt. Potrzeba aż 1000000 złotych aby uratować 700 koni. Nie potrzeba wiele by pomóc, wystarczy zakupić coś na kiermaszu. Ratujmy konie!

 

Klasa 3B robi najlepsze kanapki :)

Email Drukuj PDF
 

CIEKAWOSTKA GEOGRAFICZNA

Email Drukuj PDF

    Ziemia ciągle kryje wiele sekretów. Wygląda na to, że właśnie udało się potwierdzić istnienie zatopionego przed kilkudziesięcioma milionami lat mikrokontynentu. Naukowcy potwierdzili, że przed milionami lat istniał mikrokontynent – Mauritia.

   W skałach wulkanicznych na wyspie Mauritius udało się odnaleźć kryształy cyrkonu starsze o miliardy lat niż sama wyspa. Zdaniem naukowców jest to pozostałość po mikrokontynencie znanym jako Mauritia. Tajemniczy kontynent łączył Madagaskar i Indie, jednak około 84 miliony lat temu zatonął w Oceanie Indyjskim. Obecnie ciągle można zobaczyć po nim ślady na północny wschód od Madagaskaru.

   Jak dokonano tego odkrycia? Lewis Ashwal, naukowiec z Uniwersytetu Witwatersrand w RPA, w rozmowie z portalem sciencealert tłumaczy, że Ziemię można podzielić na dwie części. Kontynenty, które są stare i oceany, które są względnie młode. Mauritius jest wyspą, na której nie ma skał starszych niż 9 milionów lat. Jednak udało się odkryć kryształy cyrkonu, które liczą niemal 3 miliardy lat. Istnienie tak starych minerałów dowodzi, że na Mauritusie są elementy, które mogą pochodzić tylko z nieistniejącego już kontynentu - Mauritii.

   To nie pierwszy raz, gdy znaleziono tak stary cyrkon na Mauritiusie. W 2013 roku także udało się znaleźć te minerały liczące nawet 2 miliardy lat. Jednak wtedy odkrycie uznano za kontrowersyjne ze względu na to, że zostały odnalezione na plaży. Nie brakowało głosów, że mogły tam zostać przywiane z innego miejsca. Odkrycie cyrkonu w skałach wulkanicznych jest dla naukowców mocniejszym dowodem na istnienie starożytnego mikrokontynentu.

   Już poprzednio przeprowadzono rekonstrukcję płyt tektonicznych, która pozwoliła wykazać, że lokalizacja Mauritiusa i Grzbietu Maskareńskiego może pokrywać się z zakresem płyty mikrokontynentu Mauritia. Zdaniem newscientist teoria mikrokontynentu tłumaczy też, dlaczego niektóre części Oceanu Indyjskiego mają silniejsze pole grawitacyjne niż inne. Wyniki badań zostały opublikowane m.in. w magazynie Nature. Położenie możliwych fragmentów kontynentu na Oceanie Indyjskim.

 

Zmieniony ( Czwartek, 02. Luty 2017 17:30 )
 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 217


Dzisiaj jest: Wtorek
28 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190105.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Groclin6.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC03718.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2310
mod_vvisit_counterWczoraj4448
mod_vvisit_counterOstatni tydzień27050
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień111375
mod_vvisit_counterTen miesiąc307815
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc472839
mod_vvisit_counterWszyscy6797623

Aktualnie: gości 90, 
botów 11 połączonych
Your IP: 54.204.107.91
 , 
Today: Mar 28, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg