Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Festyn rodzinny w Gomunicach

Email Drukuj PDF

  Dziś  ogłaszamy dobre nowiny

W sobotę mamy  „FESTYN RODZINNY”

A więc  rodzinnie, zdrowo, sportowo

Przyjdźcie  na  stadion będzie „fajowo”.!!

Występy uczniów , gry  i  zabawy

Chcesz się weselić- to nie  ma  sprawy

Kawy napijesz się w kawiarence

Zjesz pyszne ciastko, czego chcieć więcej?

Albo  spróbujesz  kiełbaskę  z grilla

Muzyczka będzie czas  tu  umilać.

O osiemnastej koncert  rokowy

Zespołu ROAN, bądź więc gotowy

Że  jak zagrają to nie ma mowy

Byś nie pomyślał ”zespół czadowy”.

Potem loteria, nocna zabawa

Organizatorom  złożymy brawa

DYREKCJI  GIMNAZJUM, UCZNIOM, WÓJTOWI

Że w GOMUNICACH  wiele  się robi,

Wiele się dzieje pozytywnego

Festyn  to  fajne  rodzinne święto.!!

  H.Witalewska

Zmieniony ( Sobota, 27. Maj 2017 07:16 )
 

Ekologicznie w łódzkich Łagiewnikach

Email Drukuj PDF

     Dziś znów niektórzy z nas zamiast o szkoły o 7.45 wejść do szkoły,  wsiedli do autokaru na kolejną  ekologiczną wycieczkę. Szybkie sprawdzenie  obecności,  przypomnienie regulaminu już jedziemy. O 9.30 rozpoczynamy zajęcia  z przewodnikami. Podzieleni na dwie grupy wyruszamy na łąkę  i stosując się do instrukcji, wykonujemy polecenia. Pracujemy w małych  lub dużych grupach udając uciekające zwierzęta, bo jedni są drapieżnikami, a inni ofiarami. Potem idziemy do lasu i bawimy się w podchody  ukrywając w trawie zadania, które potem trzeba było odszukać.  Najciekawsze zadanie typowo ekologiczne,  to rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów po liściach.  Mimo rozdanej karty pracy ćwiczenie nie  było  łatwe.  Jeszcze tylko  „szukanie dzięcioła” z zamkniętymi oczyma i koniec warsztatów. Mimo, że na początku wydawało nam się, że to dziecinne i nie dla nas, tak naprawdę zajęcia były bardzo fajne. Można się było poruszać, a przy okazji przez zabawę do nauki poznawaliśmy przyrodę w terenie, a nie tylko z podręcznika. Za wspólne chwile dziękują:  p. M. Czupiała, J. Ociepa, A. Drygała i I. Węgrzyńska.

 

PILNE PILNE PILNE

Email Drukuj PDF
  We wtorek, 23 maja 2017r odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI. Początek zebrania  - godz. 16.30. Prosimy Rodziców o punktualne i niezawodne przybycie na zebranie. Tematyka zebrania: oceny, zachowanie uczniów, festyn środowiskowy, sprawy różne.
 

Super koncert na tegorocznym festynie :)

Email Drukuj PDF

 Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu rockowego ROAN, który odbędzie się w sobotę, 27 maja 2017r na stadionie w Gomunicach podczas organizowanego w tym dniu Festynu Środowiskowego przez Publiczne Gimnazjum. Zespół da 1,5 godz. koncert w godzinach 18.00 - 19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę na żywo. Koncert może się odbyć dzięki uprzejmości i zaangażowaniu wójta Gminy Gomunice p. Pawła Olejniczaka - dziękujemy.

  ROAN powstał w 1991 roku w Solcu Kujawskim....  Zespół zadebiutował w 1991 roku na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Sukces ten, był początkiem ponad 20 letniej kariery grupy. W 1996 roku, ROAN nagrał jeden ze swoich największych przebojów pt.: „Ten zimowy czas”. Utwór nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, Fiolki Najdenowicz, DeSu oraz Nazara otworzył grupie drogę do popularności medialnej.
Kolejne single ROANU cieszyły się ogromnymi sukcesami na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych, w tym m.in. w Liście Przebojów „Trójki”, czy popularnym w latach 90-tych programie telewizyjnym „30 Ton - Lista, Lista” emitowanym przez TVP2.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:49 )
 

Spalski Park Krajobrazowy, czyli kolejna wycieczka ekologiczna

Email Drukuj PDF
      Dziś dzień idealny na spacery w terenie, więc trafiliśmy doskonale w aurę wybierając się w  okolice Spały. Wyjazd wprawdzie planowany był już w lutym, więc udał się wyjątkowo.

Rano zamiast przyjść do szkoły, wsiedliśmy w autokar, bo o godzinie 9.00  czekał na nas przewodnik po Nadpilicznych Parkach Krajobrazowych. Na miejscu weszliśmy na chwilę do drewnianego kościółka, którego nie dało rady obejrzeć z zewnątrz, bo zaatakowały nas jadowite , krwiożercze zwierzątka i bynajmniej nie były to nietoperze. Potem musieliśmy odwiedzić  pomnik wielkiego żubra-symbol tych terenów i usłyszeć historię związaną z  tym ogromnym, największym w Europie ssakiem. A potem prawdziwy spacer ekologiczny po dolinie Pilicy. Szliśmy ścieżką ekologiczną  poznając gatunki drzew i runa leśnego. Największe wrażenie robiły  powalone drzewa, które powoli zamieniały się w nowe ekosystemy, bo stawały się siedliskiem  grzybów, mchów, paproci i  domem dla owadów i ptaków. Niektóre to kilkusetletnie okazałe dęby, bo jak widać na wszystkie żywe stworzenia nadchodzi pora spoczynku. Obok Pilica wiła się wstęgą wody, której nie było za dużo, więc snuła się leniwie, a gdzieniegdzie płynął kajak, ponieważ rozpoczął się już czas spływów. Szliśmy dość szybko, bo goiły nas bezwzględne komary. Po takim spacerze opuściliśmy Spałę udając się do Inowłodza, gdzie mogliśmy przeżyć kawałek historii naszego państwa na tle warunków naturalnych. Udaliśmy się do kościoła świętego Idziego,  u którego stóp znów wiła się Pilica- bohaterka dzisiejszej wycieczki.

Potem zwiedziliśmy częściowo odrestaurowane ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Gdy weszliśmy na wieżę,  zaparło nam dech w piersiach, bo widok zielonych lasów i pól wokół rzeki,  robił niesamowite wrażenie.

Nadeszła godzina 12.00,  więc odezwały się nasze chude brzuszki i panujący w nich głód. Wygospodarowaliśmy pół godziny na zjedzenie lodów i  drugiego śniadania. I dopiero wtedy ruszyliśmy do realizacji ostatniego punktu programu- zwiedzanie Grot Nagórzyckich. Przez 20  minut pobytu w wyrobiskach w skałach piaskowych zdążyliśmy się ochłodzić, bo temperatura we środku osiągała 12 stopni Celsjusza. Są to twory rąk ludzkich, bo chłopi wydobywali tam piasek, który wykorzystywany był do wyrobu szkła  i  celów budowlanych.

Potem jeszcze godzina drogi do domu i niestety wszystko co miłe trwa za krótko. O godzinie 14.35 wylądowaliśmy na parkingu szkolnym. Za wspólny wyjazd dziękują opiekunowie: M. Czupiała, A. Gębicz,  A. Wurszt  i I. Węgrzyńska.

Zmieniony ( Czwartek, 25. Maj 2017 21:32 )
 

18 już FESTYN RODZINNY - zapraszamy :)

Email Drukuj PDF
 

„Rodzinnie, zdrowo i na sportowo”

w programie Festynu:

- występy uczniów

- konkursy, gry i zabawy rodzinne

- kawiarenka, grill

- wesoły kiermasz

- „dmuchańce” dla najmłodszych

- koncert zespołu ROAN  w godz. 18.00 – 19.30

- losowanie głównej nagrody – godz. 20.00

- dyskoteka „pod chmurką”

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:27 )
 

Warsztatów ekologicznych z PGK Radomsko część trzecia.

Email Drukuj PDF

    17 maja 2017 roku odbyły się w naszej szkole interaktywne warsztaty z grą na tabletach pod nazwą „Edukacja-Segregacja”. Podczas tych zajęć młodzież wykorzystując elementy technologii informacyjno-komunikacyjnej uczyła się jak prawidłowo segregować odpady, a także utrwalała wiedzę dotyczącą recyklingu.

   To trzecie spotkanie z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w cyklu prelekcji edukacyjnych. W czasie trzech dni odbyły się pogadanki na temat segregacji odpadów, uczniowie obejrzeli filmy prezentujące sposoby przetwarzania odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także uczyli się jakie ciekawe rzeczy można wykonać z plastikowych butelek.  Dziękujemy pracownicom PGK w Radomsku za dużą porcję wiedzy, jaką otrzymaliśmy.

   W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” dofinansowywanego przez WFOŚi GW w Łodzi.

Zmieniony ( Środa, 24. Maj 2017 13:41 )
 

Warsztaty terenowe z Nadleśnictwem Radomsko na ścieżce edukacyjnej w Strzałkowie.

Email Drukuj PDF

   19 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Strzałkowie. Na trasie ścieżki usytuowanych jest 9 przystanków  z tablicami informacyjnymi, zawierającymi opis otoczenia. Nasza przewodniczka po lesie pani Iza Randak z Nadleśnictwa Radomsko w szczegółowy sposób przedstawiła nam walory radomszczańskich  lasów, pokazywała ciekawe obiekty, jak chociażby matkę wszystkich okolicznych jodeł, czy też leniwego dęba, który jeszcze nie obudził się po zimowym śnie. Obserwowaliśmy siewki młodych drzew, smakowaliśmy liści młodego buka oraz nauczyliśmy się odróżniać szyszki jodowe od świerkowych. Wdychaliśmy świeże leśne powietrze, przesycone aromatem igliwia i rozwijających się młodych liści. Wiedzy przekazanej przez naszą przewodniczkę nie da się przekazać w tak wielkim skrócie, bo jest ona bardzo obszerna. Z pewnością każdy z uczniów zapamiętał sporo i wie już więcej niż dotychczas. Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do wieży obserwacyjnej w pobliżu szkółki leśnej, na której dyżur codziennie pełni pracownik nadleśnictwa obserwujący okolicę i wypatrujący, czy gdzieś w lesie nie powstał pożar. Po tym „trudnym” marszu czekała nas chwila relaksu. Każdy posilił się upieczoną nad ogniskiem kiełbasą i odpoczął w cieniu drzew sosnowych.  Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Radomsko, a szczególnie pani Izie Randak za możliwość uczestniczenia w warsztatach i miłe przyjęcie. Warsztaty w Strzałkowie są elementem projektu edukacyjnego obejmujący ochronę bioróżnorodności i funkcji ekosystemów, ze szczególnym uwzględnieniem promocji walorów przyrodniczych województwa łódzkiego („Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”).

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 232


Dzisiaj jest: Środa
18 Października 2017
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190053.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

07.jpg

Jesteśmy aktywni

DSC03711.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5035
mod_vvisit_counterWczoraj24680
mod_vvisit_counterOstatni tydzień48845
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień66355
mod_vvisit_counterTen miesiąc217631
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc494707
mod_vvisit_counterWszyscy9382166

Aktualnie: gości 290, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.196.33.246
 , 
Today: Paź 18, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 295 gości 

skanuj0005.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg