Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, w piątek 07 kwietnia kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 06 kwietnia wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Chruścin i Chrzanowice). Zakończyła się AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK". W kwietniu uczniowie będą częstowani jabłkami :). 19-20-21 kwietnia EGZAMIN GIMNAZJALNY KLAS III. 24 kwietnia II w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa ----> do GIDEL.

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

"Ostatki" na słodko

Email Drukuj PDF

  Dziś ostatni dzień karnawału. Żeby zakończyć tłusty czas, zanim nadejdzie Wielki Post oraz wiosenne odchudzanie, dziś po raz ostatni zabraliśmy się za smażenie faworków. Gdy w Chrzanowicach świętowano po swojemu Miśki, my o 13.30 zabraliśmy się za ugniatanie ciasta na faworki. Dziś już nikt nie przypominał przepisu, bo te ciasteczka weszły na stałe do wykonywanych przez nas wypieków. Najszybciej i najlepiej poradziła sobie Oliwia  z wyrabianiem gomółki, potem wybijanie wałkiem i szybkie krojenie specjalnym nożykiem z falistym ściegiem. A na koniec przekładanie warkoczy i już faworki są gotowe do wrzucania na gorący tłuszcz. Zresztą w tym czasie już Zuzia czuwała nad gorącymi rynienkami, w których ciasteczka przebywały krótką chwilę,  żeby zrumienić się na kolor złoty. Wśród kuchcików byli uczniowie klasy IIB, a potem na pomoc przybyli pierwszacy, ale pracy było już niewiele, więc pozostało sprzątanie i przygotowanie talerzy do konsumpcji. W tym czasie Zuzia i Natalia zrobiły herbatę i dopiero wtedy zasiedliśmy do wspólnej konsumpcji. Trwały miłe rozmowy, chwilami  o tematyce tak słodkiej, jak posypane cukrem pudrem faworki. Niektórzy dopiero wtedy przyznali się, że nigdy takich prac nie wykonywali, bo nie mieli wałka w dłoniach, a jak oddzielić białko od żółtka, też uczyli się tutaj. No i w takim nastroju świętowaliśmy zapusty. Na koniec zmywanie talerzy, mycie podłóg i czas do domu, bo na jutro zadane jest bardzo dużo. To było ostatni nasz pobyt w kuchni w tym roku szkolnym, bo za kilka dni bierzemy się za wyrabianie kondycji podczas spacerów z kijkami, na które już zapraszają kijkowi kucharze, ci sami co zawsze od lat.

Zmieniony ( Środa, 01. Marzec 2017 09:47 )
 

Uczniowie klas III poznają szkoły ponadgimnazjalne

Email Drukuj PDF

24 lutego 2017r. uczniowie klasy IIIa i IIIb w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczestniczyli w prelekcjach prowadzonych przez nauczyciela Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uczniowie poznali kierunki kształcenia szkoły oraz zasady rekrutacji. Wraz z nauczycielem przybyli również absolwenci naszego gimnazjum, którzy podjęli dalszą naukę w „Ekonomiku”, podzielili się oni swoimi wrażeniami, opowiedzieli o szkole oraz panującej w niej atmosferze. Młodzież  poznała następujące zawody: branża ekonomiczna- technik ekonomista, technik handlowiec, branża graficzna – technik cyfrowych procesów graficznych, technik fototechnik, branża hotelarska- technik hotelarstwa, technik kelner, technik obsługi turystycznej. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne oraz uzyskali pomoc w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

 

Zmieniony ( Wtorek, 28. Luty 2017 09:50 )
 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

Email Drukuj PDF

27 lutego 2017 r. w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach zostały przeprowadzone eliminacje szczebla gminnego XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. W Turnieju udział wzięło pięcioro uczniów naszej szkoły. W części pisemnej uczestnicy zdawali test jednokrotnego wyboru, który zawierał 20 pytań. Najwięcej punktów
w tej części zdobyli:

Marlena Barańska

Emil Klimek

Piotr Richter

Zostali oni zakwalifikowani do drugiej części konkursu.

W części ustnej najwięcej punktów otrzymali:

miejsce I – Piotr Richter

miejsce II – Emil Klimek

miejsce III – Marlena Barańska

Do udziału w eliminacjach powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” został zakwalifikowany Piotr Richter, któremu gratulujemy bardzo dobrego wyniku. 
24 marca 2017 r. (piątek) odbędą się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Życzymy powodzenia naszemu reprezentantowi i trzymamy za niego kciuki.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 27. Luty 2017 21:26 )
 

Przedwiośnie

Email Drukuj PDF

Przedwiośnie

Pewnej lutowej nocy

Nad ranem nadeszła mgła

Gałęzie drzew i krzewów

Otoczyła zmarznięta szadź.

Świat  stał  się  taki piękny

Wszystko  lśniące i białe

Czarował  widok leśny

I drzewa w szronie całe.

Wyszło zza chmur słoneczko

I  zaświeciło  na niebie

Ogrzało oblodzone drzewa

I spadła szadź na ziemię.

Mamy już przedwiośnie

Ptaki wracają do nas

Będą śpiewać radośnie

Nadejdzie pora zielona.

Odejdzie mroźna zima

Ciepła wiosna nastanie

Zakwitną pierwsze kwiaty

Wiosence na powitanie.

 H.Witalewska

 

Kanapki na II śniadanie - klasa 3b zaprasza

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Niedziela, 26. Luty 2017 01:05 )
 

Ciekawostka astronomiczna

Email Drukuj PDF

    Czy NASA odkryła planetę na, której możemy zamieszkać?  Na środę wieczorem NASA zapowiedziała konferencję prasową dotyczącą kluczowego odkrycia poza naszym Układem Słonecznym. Czy może to być planeta zdolna do podtrzymania życia? Póki co tego nie wiemy, ale konferencje NASA są niezwykle rzadkie i dotyczą zazwyczaj przełomowych odkryć. Na ostatniej dowiedzieliśmy się, że na Marsie znajduje się woda.

Głównym celem projektu badawczego poświęconego planetom pozasłonecznym w NASA jest odnalezienie niezaprzeczalnych śladów życia – możemy przeczytać na stronie Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. W tej chwili Ziemia jest jedyną znaną nam planetą, na której istnieje życie, dlatego naukowcy szukając jego śladów poza naszym Układem Słonecznym szukają planet, na których panują warunki podobne do tych na naszej planecie. Pierwszym i najważniejszym warunkiem, który planeta musi spełniać, żeby mogła być uznana jako zdolna o podtrzymania życia, jest obecność na niej wody. Drugim warunkiem jest bliskość, a raczej odpowiednia odległość, od gwiazdy. Ponieważ naukowcy nie mają dowodów na to, że życie może istnieć na lodowych planetach, to póki co skupiają się na tych gdzie temperatura jest bardziej umiarkowana. Dlatego idealnym kandydatem na jest skalna planeta, na której występuje woda i która znajduje się w takiej odległości od gwiazdy, która umożliwi pojawienie się i podtrzymanie życia. Czy właśnie taką planetę znaleźli astronomowie z NASA? Wszystko okaże się po środowej konferencji, o 19:00 polskiego czasu, którą można obejrzeć na http://www.nasa.gov/nasatv  (w języku angielskim), albo przeczytać o niej na tech.wp.pl.

Zmieniony ( Wtorek, 21. Luty 2017 18:32 )
 

Tłusty czwartek

Email Drukuj PDF

  W tłusty  czwartek rób oponki

Lub  okrągłe pyszne pączki

Słodkie  z nadzieniem  różanym

Są przez wszystkich uwielbiane!

Lukrowane, pudrowane

Gospodynie robią same!

Można smażyć i chruścika

On z talerza szybko znika.

Chrusty, pączki tłuszczu dużo

Ponoć zdrowiu nam nie służą

A, że w roku jest dzień taki

Jedzmy w czwartek te przysmaki!

     Henryka Witalewska

 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
    Szanowni Państwo zwracamy się do was z uprzejmą prośbą o pomoc dla koni ze Skaryszewa. https://pomagam.pl/fundacjatara Liczy się każda złotówka, każda drobna kwota. Jak to mówią małymi kroczkami o celu. Celem fundacji jest wykupić z targu śmierci 700 koni do tego są potrzebne fundusze w wysokości 1000000 zł. Po udanej akcji charytatywnej konie będą szukały domu adopcyjnego. Zachęcamy was również do podpisywania petycji przeciwko ubojowi i wywozowi polskich koni do rzeź. https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_ubojowi_i_wywozowi_polskich_koni_na_rze

Dziękujemy z całego serca  

w imieniu tych zwierząt

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 221


Dzisiaj jest: Piątek
28 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Do końca roku zostało 248 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6047.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN2457.JPG

Jesteśmy aktywni

DSCN2211.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003e.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11366
mod_vvisit_counterWczoraj15454
mod_vvisit_counterOstatni tydzień44058
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień89867
mod_vvisit_counterTen miesiąc288785
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc339195
mod_vvisit_counterWszyscy7117788

Aktualnie: gości 173, 
botów 4 połączonych
Your IP: 54.224.204.189
 , 
Today: Kwi 28, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg