Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

 

O krok od województwa – III miejsce chłopców w zawodach rejonowych

Email Drukuj PDF

    20 listopada odbyły się w Piotrkowie Tryb. zawody rejonowe w piłkę ręczną chłopców. W zawodach tych wzięły udział cztery szkoły – mistrzowie powiatów: bełchatowskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego oraz radomszczańskiego (nasze gimnazjum). W pierwszym meczu nasza reprezentacja pokonała rówieśników z Nowej Brzeźnicy 12 do 8. W kolejnym zwyciężyła gimnazjum z Piotrkowa Tryb. 9 do 7. W ostatnim meczu nasi chłopcy przegrali z uczniami z Bełchatowa 7 do 14. Do wyłonienia zwycięskiej drużyny w całym turnieju potrzebna była dodatkowa tabela, ponieważ trzy drużyny -  nasza reprezentacja oraz gimnazjum z Bełchatowa i Piotrkowa Tryb. miały taką samą liczbę punktów. Po podliczeniu strzelonych i straconych bramek okazało się, że zwycięzcami turnieju zostali uczniowie PG nr 5 z Piotrkowa Tryb., a nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce. Po zakończonych zawodach wszyscy czuli ogromny niedosyt, gdyż ten wymarzony awans był bardzo blisko. Na pocieszenie pozostaje to, że nasi chłopcy pokazali „bardzo dobrą” piłkę ręczną popartą ogromnym zaangażowaniem oraz umiejętnością gry zespołowej.

Zmieniony ( Wtorek, 21. Listopad 2017 12:54 )
 

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs

Email Drukuj PDF

„Poznaj swojego nauczyciela z dzieciństwa”. Nauczyciele dostarczyli organizatorom swoje cudowne zdjęcia z dzieciństwa, które zawisły  na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzenia swoich nauczycieli z czasów dzieciństwa, natomiast do konkursu przystąpiło po 3 uczniów z każdej klasy. Wielkie emocje towarzyszyły zarówno uczniom, jak i nauczycielom, gdyż bardzo trudno było znaleźć podobieństwa między mały dzieckiem z fotografii a znanym z życia szkolnego  nauczycielem.

 

                                Udało  wyłonić się zwycięzców oto oni:

Oliwia Stefańska klasa IIIb, Angelika Gaworska klasa IIb, Kuba Wojtyniak klasa IIIb,

Marcel Kawka klasa IIIb

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom wygranej!

Zmieniony ( Wtorek, 21. Listopad 2017 12:46 )
 

Wytrwali do końca...

Email Drukuj PDF

    Uczniowie klasy 3a Kacper Drozdek i Cezary Oleśkiewicz podczas zajęć świetlicowych pożytecznie i twórczo spędzili czas. Wytrwali do końca w trudnej sztuce układania puzzli. Udało im się stworzyć nie lada kompozycje - obraz historyczny. Gratulacje i szacunek za zapał i cierpliwość  

Zmieniony ( Środa, 15. Listopad 2017 17:14 )
 

Chłopcy mistrzami powiatu w piłce ręcznej.

Email Drukuj PDF

    14 listopada w budynku Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku rozegrany został turniej piłki ręcznej chłopców. W turnieju tym wzięło udział 8 szkół z naszego powiatu. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem pucharowym – przegrywająca drużyna odpada z turnieju. W pierwszym swoim meczu reprezentacja naszego gimnazjum pokonała rówieśników z Lgoty Wielkiej 7 do 1. W kolejnym meczu decydującym o awansie do finału nasi chłopcy zmierzyli się z reprezentantami PG z Kodręba, zwyciężając 4 do 0. W ostatnim meczu turnieju nasza reprezentacja pokonała przedstawicieli PG z Dobryszyc 6 do 2 i zapewniła sobie I miejsce w turnieju oraz prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się 20 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. Sukces ten osiągnięty został dzięki dwumiesięcznym przygotowaniom, jakie odbywały się na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Olas – kapitan, Kamil Wajdowicz, Konrad Królak, Łukasz Konopka, Wiktor Nurkowski, Robert Koniarski, Piotr Mach, Tobiasz Bezulski, Mateusz Osak, Kamil Biniek, Kamil Bremerski, Kacper Drozdek, Kacper Kuliberda i Filip Kuliberda.

Zmieniony ( Środa, 15. Listopad 2017 14:48 )
 

WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Email Drukuj PDF
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma szczególną moc: jest źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć, wywołuje poczucie wspólnoty i jedności wśród śpiewających, dlatego 10 listopada 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum Wieczór Pieśni Patriotycznych. To już czwarta taka uroczystość przygotowywana przez naszą szkołę i Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. 
Na wspólnym śpiewaniu spotkali się przedstawicielki i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich ze Słostowic i Chrzanowic oraz Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gomunic. Był także obecny Wójt Gminy – p. Paweł Olejniczak, radni – p. Edyta Szadkowska-Sikorska, p. Sylwia Janowska-Kopcik, p. Dariusz Dyja, ks. wikary – Patryk Mach oraz nauczyciele, uczniowie gimnazjum i mieszkańcy Gomunic.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych na uroczystość gości przez dyrekcję Publicznego Gimnazjum w Gomunicach – p. Urszulę Andrulewicz oraz kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach – p. Elżbietę Sukiennik.
Następnie w patriotyczny nastrój wprowadzili prowadzący imprezę - p. Dariusz Dyja i p. Żaneta Kowalska-Dyja, którzy zaprosili do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, pieśni i piosenek patriotycznych, przy akordeonowej nucie p. Tomasza Barańskiego, przeplatanego wierszami o takiej też tematyce.
Wiersze recytowały dla publiczności – p. Urszula Andrulewicz oraz uczennice klasy IIa -  Wiktoria Migodzińska, Marcelina Klekocińska, Julia Dymka, Aleksandra Klekocińska, Katarzyna Paluch, Marlena Barańska, Martyna Kułak, Marta Sikorska, Karolina Soczyńska, Wiktoria Sztandera. Zaśpiewała także Anna Dyja – uczennica klasy IIIa. 
Wieczornica zakończyła się wspólną herbatą i słodkim poczęstunkiem.
Uroczystość przygotowali - panie: Elżbieta Sukiennik, Urszula Andrulewicz, Martyna Góralczyk, Żaneta Kowalska-Dyja i pan Dariusz Dyja. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w organizacji imprezy panu Tomaszowi Barańskiemu oraz naszym wspaniałym uczennicom z klasy IIa, IIIb, IIIa oraz uczennicom i uczniom z klasy IIb. 
Wszystkim dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości i niezapomniane chwile. 
 

11 Listopada 2017

Email Drukuj PDF
Marlena Barańska z kl. IIa w piosence Gaude Mater Polonia
Zmieniony ( Czwartek, 29. Marzec 2018 07:47 )
   
Więcej artykułów…
Strona 10 z 243


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

DSCN2471.JPG

Jesteśmy aktywni

DSCN2211.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004p.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10482
mod_vvisit_counterWczoraj12939
mod_vvisit_counterOstatni tydzień23421
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień90055
mod_vvisit_counterTen miesiąc201380
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc299370
mod_vvisit_counterWszyscy14753673

Aktualnie: gości 113, 
botów 8 połączonych
Your IP: 52.91.245.237
 , 
Today: Gru 17, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg