Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka
Start

Pierzawka 2018

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie społeczność naszej szkoły we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gomunicach zaprosiła mieszkańców naszej gminy na wspólne "darcie pierza". Dawniej na wsi w zimowe wieczory gospodynie zbierały się w domach i godzinami darły pierze na poduszki i pierzyny, tak i my po raz siódmy już, zasiedliśmy do tej mozolnej pracy. Pierwszy raz w roku 2012 darliśmy pióra na poduszeczkę dla Wiktorii, w kolejnych latach dla Kacperka, Karolka, Oli, Antosia, Lenki, a tym razem symboliczną poduszeczkę otrzymał Szymonek, pierwszy mieszkaniec gminy urodzonym w 2018 roku, syn Państwa Marzeny i Dawida. Wraz z nami pierze na podusię „darli” jego rodzice. 
Haft na poduszeczce wykonała p. Marzenka Sierko - właścicielka zakładu "PAJĘCZA NIĆ" – Hafty  Komputerowe w Gomunicach. Nie zabrakło zespołów Kół Gospodyń Wiejskich czyli  Słostowianek  oraz Chrzanowianek  i dwóch Janków, przedstawicieli Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Gomunicach.  Przy tym niecodziennym zajęciu dzielnie spisali się Wójt naszej gminy p. Paweł Olejniczak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy  p. Marek Tazbir oraz radna Rady Gminy Gomunice, a zarazem przewodnicząca Rady Rodziców przy Publicznym Gimnazjum p.Sylwia Jankowska-Kopcik, nauczyciele oraz młodzież gimnazjum. Zespoły ludowe wraz z uczennicami  swoim  wspaniałym śpiewem wprowadzili wszystkich  w niezapomniany nastrój dawnych,  wiejskich wieczorów. 
No i jak na takie  imprezy przystało nie zabrakło wspólnej biesiady. Mieliśmy okazję posmakować wspaniałych potraw. Na stole królowały: zalewajka na własnym zakwasie, kapusta z grochem oraz słodkie pyszności: drożdżowce, faworki oraz pączki. Wszystkim obecnym  dziękujemy za wspólną zabawę.
W organizację imprezy zaangażowali się p. Urszula Andrulewicz Dyrektor Szkoły, p. Elżbieta Sukiennik  Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach, nauczyciele Jolanta Ociepa, Martyna Góralczyk, Małgorzata Czupiała, Żaneta Kowalska-Dyja, Jolanta Dudek oraz młodzieży gimnazjum, która uświetniła uroczystość swoim śpiewem oraz służyła pomocą podczas poczęstunku i obsługi sprzętu muzycznego.

 

Zmieniony ( Sobota, 17. Luty 2018 12:44 )  


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1360110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

07.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN8578.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004j.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3349
mod_vvisit_counterWczoraj22187
mod_vvisit_counterOstatni tydzień118649
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień115571
mod_vvisit_counterTen miesiąc500061
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc473452
mod_vvisit_counterWszyscy11590383

Aktualnie: gości 24, 
botów 8 połączonych
Your IP: 54.226.55.151
 , 
Today: Lut 22, 2018

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg