Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, w piątek 07 kwietnia kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 06 kwietnia wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Chruścin i Chrzanowice). Zakończyła się AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK". W kwietniu uczniowie będą częstowani jabłkami :). 19-20-21 kwietnia EGZAMIN GIMNAZJALNY KLAS III. 24 kwietnia II w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa ----> do GIDEL.
Start | Klasa druga

Klasy drugie

KOLEJNA LEKCJA EKOLOGII - 31.03.2015

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji projektu ekologicznego: „Woda – bogactwem naszej Ziemi. Wpływ różnych czynników na zanieczyszczenia wody”, klasa 2c miała okazję uczestniczyć w wycieczce do oczyszczalni ścieków, do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gomunicach.

Przedstawiciel klasy przeprowadził wywiad z pracownikiem oczyszczalni. Dzięki temu uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, takie jak:

W którym roku powstała ta oczyszczalnia?

Jaki teren obsługuje?

Jakiego rodzaju ścieki są doprowadzane do oczyszczalni?

Jaką ilość ścieków może ona przyjąć?

Co dzieje się z oczyszczonymi ściekami?.

Na terenie zakładu mieliśmy także okazję poznać budowę, zasadę działania oczyszczalni ścieków.

Klasa IIc wraz z wychowawczynią p. Żanetą Kowalską-Dyją bardzo dziękują kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gomunicach – panu Fabianowi Zagórowiczowi za ciekawą lekcję ekologii i pomoc w realizacji projektu.

 Żaneta Kowalska-Dyja

Zmieniony ( Piątek, 10. Kwiecień 2015 16:39 )
 

Zadania klasa druga

Email Drukuj PDF
 

Zadania

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Poniedziałek, 08. Listopad 2010 07:23 )
 

Praca domowa dla klasy II

Email Drukuj PDF

Praca domowa dla klasy IIA zadana w dniu 23 listopada 2009

Proszę rozwiązać na 26 listopada (następna lekcja).

Zadanie 1.

Ile wynosi średnia wartość siły uderzenia młotka w gwóźdź, jeżeli wykonana praca miała wartość 100 J, a gwóźdź został wbity na głębokość 5 cm? Z jakiej wysokości musiałby spadać swobodnie ten młotek, aby wbić gwóźdź na tę głębokość, jeżeli masa młotka wynosiła 0,2 k.

Zadanie 2.

Eskimos stoi na szczycie półkolistego igloo z lodu, którego średnica u podstawy wynosi 4m. Za pomocą liny wciąga blok lodu o masie 20kg na szczyt igloo. Jak dużą pracę wykona Eskimos wciągając ten blok lodu? Jaki przyrost energii potencjalnej ciężkości uzyska ten blok lodu? Tarcie pomijamy.

Zadanie 3.

Aby samochód uzyskał prędkość 10 m/s, silnik musiał wykonać pracę równą 20 kJ. Jaką pracę będzie musiał wykonać silnik aby uzyskać prędkość 20 m/s, przy tych samych oporach ruchu.

Zadanie 4.

Tocząca się kula o masie 0,2kg uderzyła w drewniany klocek i przesunęła go po poziomym stole na odległość 0,3 m. Siły tarcia klocka i kuli  o stół oraz kuli o klocek wynoszą razem 3 N. Jaka była prędkość kuli w chwil iuderzenia o klocek?

Zmieniony ( Poniedziałek, 23. Listopad 2009 08:46 )
 

Dynamika

Email Drukuj PDF

Oto zestaw kilku zadań z działu Dynamika do samodzielnego rozwiązania w domu. Osoby chętne mogą pokusić się o ich rozwiązanie i przedstawienie nauczycielom fizyki na lekcjach. Chcemy aby ta forma pracy służyła Wam jako uzupełnienie wiadomości poznanych na lekcjach. Wszystkie zadania które rozwiążecie i przyniesiecie na lekcje zostaną sprawdzone i ocenione. Życzymy powodzenia!!!

Druga zasada dynamiki Newtona

Oto zestaw kilku zadań z działu Dynamika do samodzielnego rozwiązania w domu. Osoby chętne mogą pokusić się o ich rozwiązanie i przedstawienie nauczycielom fizyki na lekcjach. chcemy aby ta forma pracy służyła Wam jako uzupełnienie wiadomości poznanych na lekcjach. Wszystkie zadania które rozwiążecie i przyniesiecie na lekcje zostaną sprawdzone i ocenione. Życzymy powodzenia!!!

zadanie 1. 

Jakie przyspieszenie uzyskuje ciało o masie 2 kg pod działaniem siły 10N?

zadanie 2.

Ciało pod działaniem stałej siły F1=3N porusza się z przyspieszeniem a1=1,5m/s2. Z jakim przyspieszeniem a2 będzie poruszać się to ciało przy działaniu na niego siły f2=4N?

zadanie 3.

Samochód porusza się z przyspieszeniem o wartości 0,2m/s2, gdy silnik działa siłą 0,6kN. Jaką siłą musi działać silnik, aby prędkość tego samochodu wzrosła o 45m/s w czasie 2,5min?

zadanie 4.

Jaki przyrost prędkości uzyska cało o masie 0,5kg, jeżeli działa na niego siła o wartości 2N w czasie 5s?

zadanie 5. 

Nieruchoma piłka o masie 600g po uderzeniu nogą uzyskała prędkość o wartości 12m/s. jaka była średnia wartość siły uderzenia nogi w piłkę, jeżeli czas zetknięcia nogi i piłki trwał 0,02s?

zadanie 6.

Ciało o masie 2kg porusza się z prędkością 5m/s. jaką prędkość uzyska to ciało, jeżeli w czasie 3 minut będzie na niego działać siła o wartości 0,2N o zwrocie zgodnym ze zwrotem wektora prędkości?

 

Zmieniony ( Niedziela, 08. Listopad 2009 12:38 )
 


Dzisiaj jest: Piątek
28 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Do końca roku zostało 248 dni.
Zodiak: Byk

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1360788.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz23.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN5773.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2003n.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11269
mod_vvisit_counterWczoraj15454
mod_vvisit_counterOstatni tydzień43961
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień89867
mod_vvisit_counterTen miesiąc288688
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc339195
mod_vvisit_counterWszyscy7117691

Aktualnie: gości 135, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.224.204.189
 , 
Today: Kwi 28, 2017

przyszlosc.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg