Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   W roku 2017, we wtorek, 27 marca oraz w piątek 31 marca kontynuowany będzie projekt klasy 3B "Smaczne, dietetyczne KANAPKI". Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym nr 3 szkolnej gazetki GIMZETA. Podsumowanie akcji "Ratujmy konie ze Skaryszewa". W czwartek, 30 marca wyruszamy na kolejny spacer z kijkami "Z kijkami po Gminie Gomunice" (tym razem odwiedzimy Kamieńsk). TRWA AKCJA "MARZEC MIESIĄCEM MARCHEWEK".
Start | Klasa druga

Klasy drugie

KOLEJNA LEKCJA EKOLOGII - 31.03.2015

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji projektu ekologicznego: „Woda – bogactwem naszej Ziemi. Wpływ różnych czynników na zanieczyszczenia wody”, klasa 2c miała okazję uczestniczyć w wycieczce do oczyszczalni ścieków, do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gomunicach.

Przedstawiciel klasy przeprowadził wywiad z pracownikiem oczyszczalni. Dzięki temu uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, takie jak:

W którym roku powstała ta oczyszczalnia?

Jaki teren obsługuje?

Jakiego rodzaju ścieki są doprowadzane do oczyszczalni?

Jaką ilość ścieków może ona przyjąć?

Co dzieje się z oczyszczonymi ściekami?.

Na terenie zakładu mieliśmy także okazję poznać budowę, zasadę działania oczyszczalni ścieków.

Klasa IIc wraz z wychowawczynią p. Żanetą Kowalską-Dyją bardzo dziękują kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gomunicach – panu Fabianowi Zagórowiczowi za ciekawą lekcję ekologii i pomoc w realizacji projektu.

 Żaneta Kowalska-Dyja

Zmieniony ( Piątek, 10. Kwiecień 2015 16:39 )
 

Zadania klasa druga

Email Drukuj PDF
 

Zadania

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Poniedziałek, 08. Listopad 2010 07:23 )
 

Praca domowa dla klasy II

Email Drukuj PDF

Praca domowa dla klasy IIA zadana w dniu 23 listopada 2009

Proszę rozwiązać na 26 listopada (następna lekcja).

Zadanie 1.

Ile wynosi średnia wartość siły uderzenia młotka w gwóźdź, jeżeli wykonana praca miała wartość 100 J, a gwóźdź został wbity na głębokość 5 cm? Z jakiej wysokości musiałby spadać swobodnie ten młotek, aby wbić gwóźdź na tę głębokość, jeżeli masa młotka wynosiła 0,2 k.

Zadanie 2.

Eskimos stoi na szczycie półkolistego igloo z lodu, którego średnica u podstawy wynosi 4m. Za pomocą liny wciąga blok lodu o masie 20kg na szczyt igloo. Jak dużą pracę wykona Eskimos wciągając ten blok lodu? Jaki przyrost energii potencjalnej ciężkości uzyska ten blok lodu? Tarcie pomijamy.

Zadanie 3.

Aby samochód uzyskał prędkość 10 m/s, silnik musiał wykonać pracę równą 20 kJ. Jaką pracę będzie musiał wykonać silnik aby uzyskać prędkość 20 m/s, przy tych samych oporach ruchu.

Zadanie 4.

Tocząca się kula o masie 0,2kg uderzyła w drewniany klocek i przesunęła go po poziomym stole na odległość 0,3 m. Siły tarcia klocka i kuli  o stół oraz kuli o klocek wynoszą razem 3 N. Jaka była prędkość kuli w chwil iuderzenia o klocek?

Zmieniony ( Poniedziałek, 23. Listopad 2009 08:46 )
 

Dynamika

Email Drukuj PDF

Oto zestaw kilku zadań z działu Dynamika do samodzielnego rozwiązania w domu. Osoby chętne mogą pokusić się o ich rozwiązanie i przedstawienie nauczycielom fizyki na lekcjach. Chcemy aby ta forma pracy służyła Wam jako uzupełnienie wiadomości poznanych na lekcjach. Wszystkie zadania które rozwiążecie i przyniesiecie na lekcje zostaną sprawdzone i ocenione. Życzymy powodzenia!!!

Druga zasada dynamiki Newtona

Oto zestaw kilku zadań z działu Dynamika do samodzielnego rozwiązania w domu. Osoby chętne mogą pokusić się o ich rozwiązanie i przedstawienie nauczycielom fizyki na lekcjach. chcemy aby ta forma pracy służyła Wam jako uzupełnienie wiadomości poznanych na lekcjach. Wszystkie zadania które rozwiążecie i przyniesiecie na lekcje zostaną sprawdzone i ocenione. Życzymy powodzenia!!!

zadanie 1. 

Jakie przyspieszenie uzyskuje ciało o masie 2 kg pod działaniem siły 10N?

zadanie 2.

Ciało pod działaniem stałej siły F1=3N porusza się z przyspieszeniem a1=1,5m/s2. Z jakim przyspieszeniem a2 będzie poruszać się to ciało przy działaniu na niego siły f2=4N?

zadanie 3.

Samochód porusza się z przyspieszeniem o wartości 0,2m/s2, gdy silnik działa siłą 0,6kN. Jaką siłą musi działać silnik, aby prędkość tego samochodu wzrosła o 45m/s w czasie 2,5min?

zadanie 4.

Jaki przyrost prędkości uzyska cało o masie 0,5kg, jeżeli działa na niego siła o wartości 2N w czasie 5s?

zadanie 5. 

Nieruchoma piłka o masie 600g po uderzeniu nogą uzyskała prędkość o wartości 12m/s. jaka była średnia wartość siły uderzenia nogi w piłkę, jeżeli czas zetknięcia nogi i piłki trwał 0,02s?

zadanie 6.

Ciało o masie 2kg porusza się z prędkością 5m/s. jaką prędkość uzyska to ciało, jeżeli w czasie 3 minut będzie na niego działać siła o wartości 0,2N o zwrocie zgodnym ze zwrotem wektora prędkości?

 

Zmieniony ( Niedziela, 08. Listopad 2009 12:38 )
 


Dzisiaj jest: Wtorek
28 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

IMG_6047.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Widzew 073.jpg

Jesteśmy aktywni

P1280960.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004j.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2293
mod_vvisit_counterWczoraj4448
mod_vvisit_counterOstatni tydzień27033
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień111375
mod_vvisit_counterTen miesiąc307798
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc472839
mod_vvisit_counterWszyscy6797606

Aktualnie: gości 76, 
botów 11 połączonych
Your IP: 54.204.107.91
 , 
Today: Mar 28, 2017

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg