Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wiersz na Dzień Nauczyciela

Email Drukuj PDF

14 października

Jest  tylko taki jeden dzień w roku

Pełen radości  i  życzeń uroku

Święto co  uczniów rozwesela

Czternasty październik  „Dzień Nauczyciela”

Nauczyciele co w szkole pracują

Szczere życzenia od uczniów przyjmują.

Dzieci  dziękują za ich trud i wiedzę

Składają życzenia prawdziwe i szczere.

Życzenia zdrowia i spełnienia marzeń

Satysfakcji z pracy, samych miłych zdarzeń.

To młodzi w Was znajdują zrozumienie

W dobrych i złych chwilach, będąc tu codziennie.

My starsi się także do życzeń  przyłączamy

Niech Wam się spełnią  zamiary  i  plany.

Dzisiaj wielkie święto, składamy życzenia

Niech Was omijają troski  i  zmartwienia.

H.Witalewska

Zmieniony ( Sobota, 14. Październik 2017 13:02 )
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Email Drukuj PDF
 

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Sobota, 14. Październik 2017 13:02 )
 

Sukcesy naszych sztafet

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Sobota, 14. Październik 2017 13:03 )
 

Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie, czyli z wizytą w Urzędzie Gminy

Email Drukuj PDF

      Dnia 9 października wybraliśmy się z wizytą, wcześniej zapowiedzianą do Urzędu Gminy Gomunice w celu poznania resortów samorządowych.  W zajęciach uczestniczyła klasa IIIB, czyli najstarszy rocznik gimnazjalny- uczniowie, którzy już za 3 lata będą pełnoprawnymi obywatelami. Przewodnikiem był sam Pan Wójt Paweł Olejniczak.  Gospodarz otwierał kolejne drzwi i wyjaśniał,  jakie są kompetencje pań urzędniczek. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Sala Ślubów, która została wyremontowana w  ostatnim czasie. Gdy weszliśmy rozległo się wielkie ”wow”. Kolejna odnowiona sala to sala konferencyjna, gdzie przyjmowani są wyjątkowi goście w celu przeprowadzenia ważnych negocjacji. Trochę dłużej zatrzymaliśmy się w  Sali, w której obraduje Rada Gminy. Pan Wójt wyjaśniał trudne sprawy dotyczące finansów Gminy i funduszy pozyskiwanych z Unii Europejskiej i Urzędu Marszałkowskiego.

Do tej pory dzięki  projektom unijnym Gmina zainwestowała w  następujące projekty :

      ·         „Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Gomunice w 2015 roku”

·         "Utworzenie ogródka dydaktycznego „Mali przyjaciele przyrody” przy Przedszkolu Samorządowym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gomunicach"

·         "Zagospodarowanie zielenią czterech placów zabaw w Gminie Gomunice poprzez wykonanie nasadzeń drzew i krzewów wieloletnich"

·         „Bajkowa kraina”

·         „Opracowanie Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Gomunice na lata 2016-2020”

·         „Zagospodarowanie zielenią przestrzeni publicznej w Gminie Gomunice w 2016 r.”

·         Projekt w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach „My dla przyrody – przyroda dla nas

·         „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Gomunice – ul. Wolności”

·         „Aktywna Mama – Szczęśliwe Dziecko”

·         „Przebudowa i adaptacja zdegradowanego budynku byłej szkoły w miejscowości Kocierzowy na mieszkania socjalne oraz aktywizacja zawodowa osób objętych wsparciem”

Na kolejne lata planowane są następujące inwestycje:

·         „Odnawialne źródła energii w Gminie Gomunice”

·         „Budowa budynku Przedszkola w Gomunicach Technologii Budownictwa Pasywnego”

·         „Przebudowa drogi gminnej nr 112105 E (ul. Wojska Polskiego) w m. Gomunice wraz z chodnikami oraz budowa kanalizacji deszczowej”

·         „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Gomunice, Kletnia i Słostowice w Gminie Gomunice”

     Projekty piszą panie urzędniczki odpowiedzialne za pisanie projektów, ale negocjatorem jest sam Pan Paweł Olejniczak. Nic dziwnego, że zajmuje wysoką pozycję w rankingu najlepszych samorządowców województwa łódzkiego. Na koniec gościliśmy w gabinecie Pana Wójta i mogliśmy zasiąść za biurkiem  i poczuć „klimat władzy”. I jeszcze słodka chwila, bo zostaliśmy poczęstowani krówkami i dostaliśmy foldery reklamowe dotyczące imprez organizowanych na terenie Gminy. Ale niestety trzeba było wracać do szkoły, na kolejne zajęcia.

Zmieniony ( Sobota, 14. Październik 2017 13:02 )
 

Prelekcja policjanta

Email Drukuj PDF

     Jak w każdym roku we wrześniu gościliśmy policjanta - pana Emila Wilka. Dzielnicowy przypomniał zasady bezpiecznego zachowania w szkole i poza nią, zasady uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty i pasażera, uwrażliwiał młodzież na potrzebę bycia widocznym na drodze, czyli posiadania elementów odblaskowych. Przedstawił statystyki, przypomniał co to są środki psychoaktywne oraz dopalacze i dlaczego są szkodliwe dla zdrowia. Mówił o konsekwencjach cyberprzemocy, zachęcał do ostrożności w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów. Przestrzegał przed zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania i działaniami o szkodliwości społecznej. 

Zmieniony ( Wtorek, 03. Październik 2017 19:50 )
 

FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA

Email Drukuj PDF

      W tym roku odbyła się już VI edycja festiwalu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Ładzicach. Festiwal Pięknego Czytania organizowany jest z okazji Dnia Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Główny cel tego przedsięwzięcia to zainteresowanie młodzieży czytaniem i przypomnienie jego zalet.

      Przesłuchania odbyły się 29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Data nie jest przypadkowa - odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, bo to do nich w szczególności skierowane jest to przedsięwzięcie.  

W konkursie wzięły udział  dwie uczennice naszej szkoły - Julia Barańska i Marysia Dudek. Po naprawdę  udanych  występach uczestnicy festiwalu mieli możliwość obejrzenia ekspozycji „WYRÓŻNIENI STROJEM – HUCULSZCZYZNA. TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ” w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Na wystawie zostały pokazane stroje noszone przez Hucułów, górali pochodzenia rusińskiego, wołoskiego, rumuńskiego, a zamieszkujących tereny znajdujące się współcześnie na Ukrainie.  Następnie odbyło się spotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz- pisarką, która otrzymała wiele nagród, m.in. I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Jest to autorka wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Później nastąpiło rozdanie nagród. Julia otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny przygotowała pani Aurelia Wurszt.

 

Spacer nr2 do Kocierzów czyli "kijkowe grzybobranie"

Email Drukuj PDF

    Piątek to idealny dzień na spacer po okolicy. Nie potrzeba się spieszyć do domu, bo trzeba odrobić lekcje, więc z lekką głową po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy w kierunku Kocierzów. Było nas kilkanaście osób. Ilość była zmienna, bo  niektórzy dołączali po drodze, a innych gubiliśmy w trakcie,  gdy  było im blisko do domu. Pogoda nam dopisywała tak jak humory.  Po krótkim przejściu bardzo ruchliwą i niebezpieczną ulicą Kopernika, z przyjemnością wkroczyliśmy ścieżką o lasu na tzw. skuśki, czyli skróty w kierunku Kocierzów. Ale nasza ścieżka to tzw. dalsze skróty, bo szliśmy takimi zakosami, ze nadrobiliśmy drogi.  Ale to nam nie przeszkadzało, bo pachniało suchymi liśćmi, w lesie kłaniały nam się swymi nakrapianymi czerwonymi kapeluszami dorodne muchomory jakby czekając na gości, których można powitać w  swoim żółto- brązowym królestwie.  Przy okazji znaleźliśmy również grzyby nadające się do spożycia- podgrzybki i parę borowików szlachetnych zwanych popularnie prawdziwkami. Byliśmy z dala od cywilizacji i tylko zapach świeżo oranej gleby pod jesienne zasiewy przypominał o obecności człowieka. I tak w doskonałych nastrojach dotarliśmy do Kocierzów. Tak krótki odpoczynek i chwila na wyjęcie z plecaków zabranych słodkich zapasów. Były więc biszkopty, żelki i czekolada z  orzechami. Tu parę osób powinno się odłączyć, bo  dotarli do domów, ale stwierdzili, że lepiej z nami na spacerze i wybrali się  w drogę powrotną do szkoły. A jedna uczestniczka zmieniła tylko buty na rolki, bo przecież znów trzeba pokonać dystans powrotny, czyli około 6 km. Od kapliczki w Kocierzowach odbiliśmy drogą do lasu, a tam całe bogactwo „kotletów schabowych” na wysokich nogach. Mowa tu o dorodnych, pachnących mlekiem kaniach czubajkach, które czekały  na zabranie ich do kuchni i mrugały brązowymi oczkami.  Było tak miło, że aż zwolniliśmy tempo, bo przecież miał to być spacer i to w doskonałym  towarzystwie. Dotarliśmy wreszcie do ulicy Wschodniej, no a potem przemarsz uliczkami Kletni. Jeszcze tylko krótki odcinek i jesteśmy w szkole. Pokonaliśmy dystans prawie 14 km w ciągu 3 godzin, bo zrobiła się 18.20. Udało nam się zrzucić około 600 kcal. Za uroczy jesienny spacer i to bez nostalgicznego nastroju dziękują: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska  i A. Antoniak.

Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:16 )
 
Strona 1 z 232


Dzisiaj jest: Środa
18 Października 2017
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1360110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Delecta7.jpg

Jesteśmy aktywni

gert1.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004n.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4718
mod_vvisit_counterWczoraj24680
mod_vvisit_counterOstatni tydzień48528
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień66355
mod_vvisit_counterTen miesiąc217314
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc494707
mod_vvisit_counterWszyscy9381849

Aktualnie: gości 263, 
botów 2 połączonych
Your IP: 54.196.33.246
 , 
Today: Paź 18, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 264 gości 

przyszlosc.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg