Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone…”

Email Drukuj PDF
    23 czerwca to dla naszej szkolnej społeczności dzień, w którym zebraliśmy plony kolejnego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w miejscowym kościele, z którego wspólnie pomaszerowaliśmy do szkoły na salę gimnastyczną. O 9.30 rozpoczęła się uroczystość z udziałem gości: Wójta Gminy Gomunice Pana Pawła Olejniczaka, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Gomunice Pana Marka Tazbira, ponadto Radę Gminy reprezentowali: Pani Sylwia Janowska  - Kopcik  - jednocześnie przewodnicząca naszej szkolnej Rady Rodziców, Pan Wacław Urbański oraz Pan Dariusz Dyja  - jednocześnie nauczyciel naszej szkoły.  Wraz z nami ten rok szkolny żegnał wieloletni sponsor nagrody „Absolwent Roku” Pan Mirosław Tazbir, który w imieniu własnym i Pani Wioletty Perczyńskiej – kolejnego sponsora tych wyróżnień, wręczył nagrody tegorocznym absolwentom. Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Kierownika Gminnej Biblioteki Pani Elżbiety Sukiennik oraz Rodziców naszych uczniów.


     Najpierw świadectwa otrzymali najlepsi, czyli ci, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75, następnie nadszedł czas na szczególne wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszego ucznia w szkole otrzymała Anna Dyja, a wręczał ją sam Pan Wójt - Paweł Olejniczak. Tytuły Absolwentów Roku wraz z nagrodą pieniężną z rąk Pana Mirosława Tazbira otrzymali Daria Rudzka i Jakub Molka. Ponadto najlepsi w tym roku szkolnym w nauce i w sporcie zostali wyróżnieni stypendiami ufundowanymi przez organ prowadzący szkołę  - Gminę Gomunice. W sposób wyjątkowy pożegnani zostali uczniowie klas trzecich. Im to Włodarz naszej gminy  wręczył Listy Gratulacyjne dla Absolwentów.  


Zakończenie roku szkolnego to także okazja, aby wyróżnić najlepszych i wyjątkowo aktywnych uczniów klas trzecich. Ci z nich, którzy w sposób szczególny działali na rzecz szkoły w obecnym roku szkolnym, otrzymali listy gratulacyjne i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice najlepszych absolwentów mogli być dumni ze swoich pociech, ponieważ Pani Dyrektor wręczyła im listy gratulacyjne. Niektórym mamusiom łza zakręciła się w oku, bo miło jest usłyszeć o swoich dzieciach tyle ciepłych słów i pochwał płynących z ust wychowawców. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas drugich pożegnali trzecioklasistów. Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali swój ostatni w murach tej szkoły, krótki program artystyczny, żegnając w ten sposób szkołę i młodszych kolegów. Podczas śpiewania pożegnalnej piosenki polało się wiele łez…


Po zakończeniu wspólnej części uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa i życzyli sobie wzajemnie bezpiecznych i słonecznych wakacji. Tylko uczniowie klas trzecich nie mogli się rozstać. Przyszedł dla nich czas na podsumowania, podziękowania, refleksje i wspomnienia najciekawszych i najmilszych chwil, które miały miejsce w tej szkole.


                 Całej społeczności gimnazjalnej miłego wypoczynku, dobrej pogody i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków we wrześniu życzy dyrektor gimnazjum Urszula Andrulewicz. 

 

Zmieniony ( Piątek, 21. Lipiec 2017 21:26 )
 

W gimnazjum ekologicznie przez cały rok :)

Email Drukuj PDF
 Rok szkolny 2016/2017 przebiegał w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego pod znakiem licznych działań ekologicznych. Szkoła realizowała Program My dla przyrody  - przyroda dla nas” w ramach zadania „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach  w roku szkolnym 2016/2017”. Koszy całkowity  zadania wyniósł 23 500, 00 zł, z czego 19 500,00 stanowiła dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,  a pozostałe 4000,00 zł pochodziło z  budżetu Gminy Gomunice.

Program „My dla przyrody – przyroda dla nas” realizowany był  z wykorzystaniem  różnorodnych  form i metod pracy.

Istotnym   działaniem  mającym w dużej mierze wpływ na właściwą realizację programu  była organizacja i przeprowadzenie  wycieczek i wyjazdów edukacyjnych dla gimnazjalistów.  Służyły one  poznaniu ciekawych miejsc na terenie naszego  województwa, nieznanych dotąd naszym uczniom, nie zawsze zauważanych i docenianych jako miejsca  interesujące  i godne poznania. Nasi uczniowie odwiedzili: Kopalnię Węgla Brunatnego z Elektrownią w Bełchatowie, Geotermię Uniejów (Zagroda Młynarska, warsztaty „Tajemniczy świat wiatraków”), Bolimowski Park Krajobrazowy, Spalski Park Krajobrazowy, Rogów (Centrum Edukacji Leśnej, Muzeum Drewna, zajęcia terenowe), gminę Kleszczów – Rezerwat Przyrody Łuszczanowice (wycieczka rowerowa), Tereny Zielone w Łodzi (Ośrodek Działań Ekologicznych), Strzałków - Szkółka Leśna (warsztaty ekologiczne), Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie (wycieczka piesza).

W znaczącym stopniu  do zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej młodzieży przyczyniły się też warsztaty ekologiczne przeprowadzone w formie wyjazdowej do różnych miejsc naszego województwa oraz stacjonarnie prowadzone na terenie szkoły. Uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach stacjonarnych: „Klimatyczni – co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu” „Energia Ziemi” (Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło” w Łodzi), warsztaty o tematyce gospodarowania odpadami (PGK Radomsko).

Więcej szczegółów pod adresem http://www.zainwestujwekologie.pl/

Zmieniony ( Środa, 09. Sierpień 2017 14:17 ) Więcej…
 

Stypendium za rok szkolny 2016/2017

Email Drukuj PDF

ZA WYNIKI W NAUCE:

1. Julia Barańska

2. Marlena Barańska

3. Anna Dyja

4. Daria Opak

5. Daria Rudzka

6. Julia Skalik 

ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE: 

1. Mateusz Bąkowicz

2. Natalia Chwast

3. Piotr Felicjański

4. Tomasz Flaszka

5. Roksana Juszczyk

6. Aleksandra Klekocińska

7. Marcelina Klekocińska

8. Zuzanna Klekocińska

9. Łukasz Konopka

10. Katarzyna Kopcik

11. Angelika Kuliberda

12. Filip Kuliberda

13. Piotr Mach

14. Michał Olas

15. Daria Opak

16. Katarzyna Paluch

17. Krystian Siewier

18. Martyna Sobieraj

19. Kamil Wajdowicz

Zmieniony ( Środa, 05. Lipiec 2017 08:27 )
 

Świadectwa z wyróżnieniem 2016/2017

Email Drukuj PDF

UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM GOMUNICE,

KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM 

 ROK SZKOLNY 2016/2017

KLASA IA

Marlena Barańska

Daria Opak

Katarzyna Paluch

Marcelina Klekocińska

Aleksandra Klekocińska

Magdalena Zeman

Nadia Furmańczyk

Karolina Soczyńska

KLASA IB

Filip Urbański

Konrad Kobylarz

Natalia Cyran

KLASA IIA

Anna Dyja

Wiktoria Baran

Milena Gurazda

Maja Rojszczyk

KLASA IIB 

Julia Barańska

Katarzyna Wyżnikiewicz

Natalia Chwast

Zuzanna Klekocińska

Zuzanna Tatara

Piotr Mach

Angelika Kuliberda

KLASA IIIA

Zuzanna Szczepocka

Weronika Michalczyk

Julia Skalik

Paulina Krokowicz

Martyna Sobieraj

Katarzyna Płomińska

KLASA IIIB

Alina Bińczyk

Aleksandra Odolińska

Daria Rudzka

Julia Stańczyk

Katarzyna Zatońska

Weronika Felicjańska

Zuzanna Matyja

Piotr Richter

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 03. Lipiec 2017 15:27 )
 

Absolwenci Roku 2016/2017

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2016/2017 tytuł Absolwenta Roku, nagrody finansowe ufundowane przez Radną Gminy Gomunice p. Wiolettę Perczyńską oraz mieszkańca Gminy Gomunice p. Mirosława Tazbira otrzymali:

Daria Rudzka - kl. IIIb

Jakub Molka - kl. IIIa

 Nagrodę za najwyższą średnią ocen otrzymała:

Anna Dyja - kl. IIa

Nagrodę tę  ufundował Wójt Gminy Gomunice p. Paweł Olejniczak.

Gratulujemy naszym najlepszym uczniom, a sponsorom dziękujemy.

Zmieniony ( Poniedziałek, 03. Lipiec 2017 15:36 )
   

Prelekcja Policjanta

Email Drukuj PDF

   Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa, które mogą się przytrafić podczas wakacji. Policjant ostrzegał również przed konsekwencjami spożywania używek. Spotkanie służyło kształtowaniu wyobraźni myślenia przyczynowo – skutkowego młodzieży. Dziękujemy za troskę i wsparcie panu dzielnicowemu Emilowi Wilkowi.

Zmieniony ( Czwartek, 22. Czerwiec 2017 21:53 )
 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF
 W piątek, 23 czerwca 2017r odbędzie się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Na godz. 8.30 zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła parafialnego w Gomunicach, a następnie na salę gimnastyczną gimnazjum, gdzie odbędą się główne uroczystości. Serdecznie zapraszamy na naszą uroczystość: rodziców, absolwentów oraz mieszkańców gminy Gomunice. 
Zmieniony ( Środa, 21. Czerwiec 2017 08:08 )
 
Strona 1 z 229


Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190086.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz29.jpg

Jesteśmy aktywni

rowerowa11.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004b.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16631
mod_vvisit_counterWczoraj19801
mod_vvisit_counterOstatni tydzień83851
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień82352
mod_vvisit_counterTen miesiąc338683
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc412929
mod_vvisit_counterWszyscy8556228

Aktualnie: gości 372, 
botów 5 połączonych
Your IP: 107.22.6.52
 , 
Today: Sie 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 378 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg