Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Wycieczka rowerowa

Email Drukuj PDF

 

 

sobota, 22 maja 2010r, wycieczka rowerowa "DOOKOŁA GOMUNIC". Trasa wycieczki: Gomunice - Słostowice - Zalesiczki - Dobryszyce - Okrajszów - Piaszczyce - Wąglin - Gertrudów - Chrzanowice - Chruścin - Pirowy - Kamieńsk - Gomunice.

TRASA około 50 km. (opiekunowie: I. Węgrzyńska, A, Łuczak, D. Dyja i A. Antoniak) 

Oczekujemy na zmianę pogody. Jeżeli pogoda nie ulegnie poprawie to wycieczka rowerowa zostanie przełozona na kolejną sobotę.

W wolnej chwili sprawdźcie stan techniczny rowerów :)

Zmieniony ( Wtorek, 18. Maj 2010 18:37 )
 

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Email Drukuj PDF

11 maja 2010r uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami (dyr. Urszula Andrulewicz, Jolanta Ociepa, Anna Łuczak i Andrzej Antoniak) wyjechali do Bełchatowa na mecz piłki nożnej pomiędzy miejscową drużyną GKS,a drużyną gości z Gdańska - Lechii. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Bełchatowa 2:1. Obydwie bramki dla GKS Bełchatów strzelił - Dawid Nowak.

zdjęcia z meczu w galerii - zapraszam

 

Konstytucja 3 Maja

Email Drukuj PDF

  KONSTYTUCJA, WOJSKO, FLAGA

symbole polskiej narodowej chwały i pamięci

 W piątek, 07 maja 2010r odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucja 3 Maja. Najpierw uroczysta akademia odbyła się w Gimnazjum a następnie przed pomnikiem dla całej społeczności Gomunic. To była prawdziwa lekcja historii.

  

 

zapraszam do galerii

Zmieniony ( Wtorek, 11. Maj 2010 09:06 )
 

Egzaminy gimnazjalne

Email Drukuj PDF

 Jutro ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych - język obcy.

27, 28, 29 kwietnia 2010r to czas egzaminów gimnazjalnych. Wczoraj uczniowie pisali egzamin z części humanistycznej a dziś z części matematyczno - przyrodniczej. Jutro egzamin z języka niemieckiego. "Trzymamy kciuki" za gimnazjalistów. Wyniki z egzaminu na początku czerwca.

 zapraszam do obejrzenia zdjęć z egzaminów w galerii

 

Wycieczka nad Zalew Cieszanowice

Email Drukuj PDF

W sobotę, 24 kwietnia 2010r uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gomunicach wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę rowerową nad Zalew Cieszanowice. Trasa wycieczki obejmowała następujące miejscowości: GOMUNICE - CHRZANOWICE - SZCZUKOCICE - PLUCICE - GORZKOWICE - CIESZANOWICE - GORZKOWICE - CHRZANOWICE - GERTRUDÓW - HUCISKO - GOMUNICE

Liczba uczestników - 38. Długość trasy - 51 km.

Dłuższe postoje: ZALEW CIESZANOWICE - cel naszej wycieczki oraz GERTUDÓW - ognisko i poczęstunek przygotowany przez H. Łuczaka, P. Wilka i S. Mozdrzenia z kl. Ic.

Wśród uczestników wycieczki rowerowej największą grupę stanowili uczniowie z klas: Ib, Ic i IIb.

Opiekunowie: A. Łuczak, D. Dyja, ks. G. Żywiołek i A. Antoniak.

Kolejna wycieczka rowerowa już wkrótce a teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej galerii.

Zmieniony ( Sobota, 24. Kwiecień 2010 22:07 )
 

Oddajemy hołd poległym w Smoleńsku

Email Drukuj PDF

 

  10 kwietnia 2010r samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim  rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 96 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył . Do katastrofy doszło w sobotę o godz. 8.56 czasu polskiego.

 

W samolocie były najważniejsze osoby w Polsce - urzędnicy, posłowie, biskupi, wojskowi.

Zginęli m.in. prezydent Kaczyński z małżonką,  ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Aleksander Szczygło, szef Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, szef Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, Paweł Wypych, Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, Grzegorz Dolniak, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, bp Tadeusz Płoski..

 

  Historia lubi się powtarzać…
  Elita naszej polityki na czele z prezydencką parą, prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką oraz wiele osób znaczących w państwie leciało na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej, która  w Polsce nazywana jest także określeniem Katyń i las katyński.  Dokonano jej 5 marca 1940 r. przez NKWD na części oficerów Wojska Polskiego, zatrzymanych przez Armię Czerwoną jako jeńcy wojenni. W liczbie ofiar zawiera się wymordowanie osób aresztowanych przez NKWD i przetrzymywanych w więzieniach, nie mających statusu jeńca, zamordowanych na podstawie tej samej decyzji Biura Politycznego z 5 marca 1940. Termin „zbrodnia katyńska” obejmuje ludobójstwo ok. 25 tysięcy osób z różnych obozów koncentracyjnych i aresztów na terenie Rosji. Ofiary dokonanej
zbrodni stalinowskiej zostały pogrzebane w zbiorowych mogiłach – w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje, na przedmieściu Charkowa i w przypadku 7 tysięcy ofiar w innych nieznanych miejscach. Zbrodnia była przeprowadzona w ścisłej tajemnicy, ale już w 1943 r. ujawniono zbiorowe groby w Katyniu, chociaż do roku 1989 o zbrodni tej milczano przekłamując historie naszego państwa. W Katyniu zginęła elita naszego wojska natomiast w sobotę ginie elita polskiej inteligencji i polityki .

  W związku z sobotnią tragedią o godz. 18:00 w całym kraju formalnie rozpoczęła się żałoba narodowa, ogłoszona po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i ponad 90 innych osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Żałoba narodowa potrwa tydzień. Na czas jej trwania odwołuje się  imprezy masowe i widowiska rozrywkowe, zaleca się także powściągliwość w zachowaniu oraz zmianę programów telewizyjnych. Podczas żałoby flagi zniżane są do połowy i przepasane czarną wstęgą.

  Również inne państwa ogłosiły żałobę narodowa w ramach solidarności z narodem polskim.

 Według konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej władze w państwie przejął Marszałek Sejmu  w momencie oficjalnego potwierdzenia śmierci prezydenta.

  Konstytucja RP mówi, że marszałek tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje jego obowiązki.

Jeżeli Marszałek Sejmu z jakiegoś powodu nie może przejąć władzy, kolejną osobą w państwie jest Marszałek Senatu.

Jednak osoba zastępująca prezydenta nie ma wszystkich, takich samych kompetencji jak wybrany i urzędujący prezydent. – Nie może na przykład skrócić kadencji Sejmu, ani Senatu. Jest to uzasadnione m.in. tym, że przecież marszałek sam jest częścią Sejmu. Nie może więc też zdecydować o przedterminowych wyborach parlamentarnych.

 

 Marszalek Sejmu Bronisław Komorowski ma teraz 14 dni na ogłoszenie wyborów prezydenckich. Te natomiast muszą się odbyć najdalej w ciągu dwóch miesięcy od daty ich ogłoszenia w dniu wolnym od pracy. W Polsce nastąpią one najpóźniej 20 czerwca.

 

Młodzież naszego gimnazjum w skupieniu i zadumie nie kryjąc wzruszenia  uczestniczyła w apelu poświęconemu tragicznym wydarzeniom w Smoleńsku. Nikt nie przypuszczał, że będzie świadkiem tak ogromnej tragedii w historii naszej Ojczyzny.

 

Zaleceniem  dyrektora szkoły jest, aby w czasie trwania żałoby narodowej uczniowie przychodzili do szkoły w strojach stonowanych kolorystycznie. W szkole zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne dostosowane będą do powagi sytuacji. Nie będą organizowane imprezy sportowe oraz imprezy o charakterze rozrywkowym.

 

Zdjęcia z Apelu znajdziecie w galerii naszej strony 

Zmieniony ( Poniedziałek, 12. Kwiecień 2010 21:30 )
 

Wycieczka rowerowa nad Zalew Cieszanowice

Email Drukuj PDF

UWAGA GIMNAZJALIŚCI !!!

W sobotę, 24 kwietnia 2010r organizowana jest wycieczka rowerowa dla gimnazjalistów klas I - III lubiących aktywnie spędzać czas wolny od zajęć lekcyjnych.

Jakie odwiedzimy miejscowości? (Gomunice - Chrzanowice - Gorzkowice - Cieszanowice - Gomunice)

 TRASA WYCIECZKI - 45 km.

Zapisy na wycieczkę od poniedziałku, 12 kwietnia. Przypominam że każdy uczestnik wycieczki musi posiadać kartę rowerową lub motorowerową oraz zgodę rodziców na wyjazd. Koszt wycieczki - 0 zł.

NIE ZAPOMNIJCIE SPRAWDZIĆ STANU TECHNICZNEGO ROWERÓW !!!

organizatorzy wycieczki: D. Dyja i A. Antoniak 

 

Zmieniony ( Sobota, 10. Kwiecień 2010 19:28 )
 

Międzygimnazjalny Konkurs Fizyczny "Zjawiska optyczne w przyrodzie" rozstrzygnięty !!!

Email Drukuj PDF

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS FIZYCZNY:

„ZJAWISKA OPTYCZNE W PRZYRODZIE”

 

Dnia 07 kwietnia 2010 roku Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca: Żaneta Kowalska – Dyja,członkowie: Dariusz Dyja, Andrzej Antoniak, Arkadiusz Frankowski dokonała rozstrzygnięcia Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego: „Zjawiska optyczne w przyrodzie”.

Konkurs prowadzony był w kategoriach:

1) prezentacja multimedialna

2) praca plastyczna

W konkursie wzięła udział młodzież z gimnazjów powiatu radomszczańskiego. Wyniki z przeprowadzonego konkursu przedstawiają się następująco:

 

 

1) kategoria: prezentacja multimedialna

I miejsca: 

Justyna Dziułka
ZSG nr 6 w Radomsku
Michał WyżnikiewiczPG Gomunice
Katarzyna Tazbir, Anita Tatara                                                                     
PG Gomunice

 


 

II miejsca:

Katarzyna Okręglicka, Natalia Bierzyńska                                               ZSG nr 2 w Radomsku
Małgorzata Kurowska, Aleksandra Sieczka, Edyta Tomaszewska     ZSG nr 2 w Radomsku
Justyna AndrulewiczPG Gomunice

 

 

 

III miejsca:

Patrycja Szewczyk
ZSG nr 2 w Radomsku
Ada Weiss, Łukasz Leonowicz                                                                       ZSG nr 5 w Radomsku
Ewa Grot
ZSG nr 2 w Radomsku
Kacper ZiółkowskiPG Gomunice

 

 

 

 

2) kategoria: praca plastyczna

I miejsce:

Katarzyna Stefańczyk, Katarzyna KempaPG Gomunice

 

 

II miejsca:

Krystian Cyganek                                                                                              
ZSG nr 6 w Radomsku

 

 

III miejsce:

Ewelina DzieżakZSG nr 5 w Radomsku
Karolina Kowalik                                                                                                
ZSG nr 6 w Radomsku

 

 


Organizatorzy dziękują opiekunom i młodzieży z ZSG nr 5, ZSG nr 6 oraz ZSG nr 2 w Radomsku, za udział w naszym konkursie i gratulują osiągnięcia sukcesów zwycięzcom.

                                                                            

 

 

Zmieniony ( Środa, 07. Kwiecień 2010 22:53 )
 
Więcej artykułów…
Strona 238 z 243


Dzisiaj jest: Piątek
19 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.
Zodiak: Waga

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

127.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN2211.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2002d.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4613
mod_vvisit_counterWczoraj8559
mod_vvisit_counterOstatni tydzień52726
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień83934
mod_vvisit_counterTen miesiąc210098
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc311980
mod_vvisit_counterWszyscy14077323

Aktualnie: gości 85, 
botów 10 połączonych
Your IP: 54.166.207.223
 , 
Today: Paź 19, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

dyplom17.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg