Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
   SOBOTA, 27 maja 2017r - FESTYN RODZINNY "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" - zapraszamy :)
   PIĄTEK, 23 czerwca 2017r - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 
   WAKACJE 2016/2017, 23 czerwca -  03 września :) Wyruszamy na zasłużony odpoczynek :)

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Bolimowski Park Krajobrazowy - ostatnia wycieczka ekologiczna

Email Drukuj PDF

  Dzięki realizacji projektu ekologicznego mieliśmy okazję dotknąć ekologii przez wielkie E. Były warsztaty oraz inne wyjazdy, podczas  których odbywały się zajęcia umożliwiające nam poruszanie się w tej dziedzinie.

Dnia 21 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka dotykająca tego problemu. Mieliśmy okazję spacerować po Bolimowskim Parku Krajobrazowym, a pani przewodnik opowiadała o  zwierzętach mieszkających lasach Puszczy Bolimowskiej, głównie starorzecza rzeki Rawki. A Pani Kinga opowiadała zwyczajach bobra, pokazała też „dzieła” jego uzębienia, mówiła o życiu łosia na tym terenie oraz ptakach, które szukają sobie miejsca do rozrodu i życia. Odbyliśmy więc spacer po lasach w  Bolimowskim Parku Krajobrazowym, a potem udaliśmy się do Zespołu Parkowo- Pałacowym- Arkadia- Nieborów. To był powrót do przeszłości, bo w pałacu Radziwiłłów poczuliśmy się jak książęta z tamtej epoki. Spacerowaliśmy po pięknych komnatach przeżywając historię tej rodziny na tle wydarzeń historycznych naszego państwa. Potem szybki przejazd do Arkadii, a tam podróż sentymentalna po świątyniach umieszczonych  pośród drzew i krzewów oraz egzotycznych budowli przypominających budowle z czasów Zeusa i Jego panowania na Olimpie. Każdy  mógł indywidualnie spacerować przeżywając po swojemu, więc tym bardziej była to podróż w  czasie i historii.

Wypoczęci  i wyluzowani wróciliśmy do szkoły, bo jutro też jest dzień i to ostatni normalny w tym roku szkolnym. Za wspólne ekologiczne chwile dziękują: M. Czupiała, I. Orpel, J. Dudek i I. Węgrzyńska.

Zmieniony ( Czwartek, 22. Czerwiec 2017 21:48 )
 

Mistrz „plażówki” wyłoniony.

Email Drukuj PDF
     19 czerwca odbył się na boisku pełnym piachu, słońca i kibiców turniej siatkówki plażowej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 9 par – uczniów z klas I, II i III. Turniej rozgrywany był systemem „brazylijskim” – drużyna, która przegrała dwa mecze odpadała z turnieju. Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyło się losowanie rywalizujących ze sobą zespołów. Nauczyciel przypomniał także zasady gry w siatkówkę plażową, które są odmienne od zasad siatkówki halowej. Po rozegraniu 15 meczów została wyłoniona najlepsza para naszej szkoły. Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowany był słodki poczęstunek oraz napoje. Zwycięskie pary otrzymają podczas podsumowania roku sportowego pamiątkowe medale oraz nagrody. Zwycięzcami turnieju zostali:  Łukasz Konopka i Piotr Mach, drugie miejsce zajęli Krystian Siewier i Hubert Śmiechowicz, trzecie Michał Olas i Filip Kuliberda, a czwarte miejsce Mateusz Bąkowicz i Piotr Felicjański.
Zmieniony ( Środa, 21. Czerwiec 2017 08:13 )
 

Byliśmy w Uniejowie :)

Email Drukuj PDF

20 czerwca 2017 roku młodzież naszego gimnazjum udała się na kolejną atrakcję ekologiczną. Były nią Termy w Uniejowie i warsztaty „Tajemniczy świat wiatraków”. 

Przed dojazdem do Uniejowa niezbędnym punktem programu był oczywiście posiłek w  restauracji McDonald’s. Po nim pojechaliśmy do Uniejowa na warsztaty i termy.

W trakcie zwiedzania Zagrody Młynarskiej udaliśmy się do stodoły, w której nasz przewodnik opowiadał jak powstaje nasz chleb powszedni, jak poradzić sobie z jego wykonaniem. Następnie własnoręcznie przygotowaliśmy podpłomyki z wody, mąki, soli oraz poznaliśmy właściwości i sposoby działania pieca chlebowego.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego wiatraka – koźlaka. Kustosz Zagrody Młynarskiej opowiadał nam o dawnym młynarstwie. W interesujący sposób przedstawiał zasady działania młyna, prezentował pracę wiatraka i odkrywał jego historię.

Dowiedzieliśmy się, jak trudna była praca młynarza i jak wielu różnych umiejętności wymagał od niego ten zawód.

Na koniec zwiedzania Zagrody Młynarskiej każdy uczestnik otrzymał swój, wcześniej samodzielnie przygotowany, podpłomyk.

Gwoździem programu były jednak baseny termalne z gorącymi kąpielami w leczniczych solankach. Niezapomniany czas spędziliśmy w basenach krytych i otwartych. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Niesamowitych wrażeń dostarczyły wszystkim - zjeżdżalnie, rwąca rzeka oraz wyspa z jacuzzi. Chwilę relaksu zapewniły też hydromasaże.

Po tych atrakcjach udaliśmy się w drogę do Gomunic.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Żaneta Kowalska-Dyja, Ewa Lesiak, Dariusz Dyja, Rafał Mach i Andrzej Drygała.

 

Zmieniony ( Środa, 21. Czerwiec 2017 21:15 )
 

Nie ma to jak biwak!

Email Drukuj PDF

       W poniedziałek, 12 czerwca wybraliśmy się (klasa IIa) wraz z opiekunami – wychowawczynią Panią Aurelią Wurszt, Panią Żanetą Kowalską-Dyja i Panią Iwoną Orpel do Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna.

Pobyt w tym zacisznym miejscu rozpoczęliśmy od długiego zwiedzania okolicy, potem zakwaterowaliśmy się w domkach  letniskowych. Ze względu na ładną pogodę szybko się rozpakowaliśmy, przebraliśmy w stroje kąpielowe i postanowiliśmy skorzystać z uroków  plaży i jeziora. Woda była cieplutka, słońce  lekko muskało nasze ciała. Było wybornie!

            Pod koniec pierwszego dnia odbyło się ognisko. Smażyliśmy kiełbaski, chleb i oczywiście pianki marshmallow. Po posiłku nadszedł czas na odpoczynek. Nie zabrakło gier i zabaw połączonych z odwiedzinami kolegów i koleżanek. Cała ta nasza integracja odbywała się oczywiście pod czujnym okiem opiekunek.

            Drugiego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo tego wybraliśmy się w rejs po zalewie rowerkami wodnymi. Kolejnym punktem naszego pobytu były gokarty rowerowe. Zabawa przednia! Po tej atrakcji przed wszystkimi stanęło wielkie wyzwanie - samodzielne sporządzenie obiadu. Mogliśmy poczuć się jak w kuchni MasterChef’a. Nasze jurorki – nauczycielki  zapewniły nas, że potrawy były smaczne. Hitem dnia okazał się park linowy. Prawie wszyscy byliśmy przerażeni mnóstwem przeszkód, jakie spotkaliśmy na trasie przejścia i przejażdżek na linach, ale nie stchórzyliśmy. Udało nam się pokonać strach i lęk wysokości. Udało nam się „pokonać samych siebie”. "Brawo my!" Była to wspaniała przygoda, której chyba nigdy nie zapomnimy. Niektórzy z nas tak zasmakowali tej atrakcji, że chcieli zjeżdżać na linie nad jeziorem po raz drugi. Miłą niespodzianką dla nas były odwiedziny Pana Darka Dyi i Księdza Patryka Macha. Dzień okazał się bardzo udany i pełen niezwykłych przeżyć.

            Środa- dzień wyjazdu. Ciężko było rozstać się z tym cudownym miejscem. Zdążyliśmy jeszcze pograć na korcie w tenisa ziemnego. Przyjechali po nas rodzice i udaliśmy się do domów. Mamy nadzieję, że w III klasie także wybierzemy się w to wspaniałe miejsce.

Zmieniony ( Wtorek, 20. Czerwiec 2017 19:31 )
 

Udział uczniów w "Dniach Otwartych" w szkołach ponadgimnazjalnych

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas III uczestniczyli w „ Dniach Otwartych” w szkołach ponadgimnazjalnych w Radomsku i Dobryszycach. W Radomsku odwiedzili II LO, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, I LO, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (Drzewniak) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Mechanik), natomiast w Dobryszycach gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Uczniowie  klas III poznali  ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną szkół.

Spotkali się z nauczycielami i uczniami, uzyskali szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Dobryszycach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Świat wokół nas”, nasza uczennica Martyna Kułak z klasy Ia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Blisko podium naszych chłopaków w „plażówkę”

Email Drukuj PDF

    12 czerwca odbyły się w Bełchatowie Rejonowe Zawody w Piłkę Siatkową  Plażową. W zawodach tych wzięło udział sześć najlepszych zespołów z powiatu radomszczańskiego, pajęczańskiego oraz bełchatowskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie PG z Kodręba oraz uczniowie naszej szkoły – Tomasz Flaszka oraz Piotr Mach. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch rozlosowanych grupach. W pierwszym meczu nasza reprezentacja „spotkała" się z zespołem  PG nr 3 z Bełchatowa przegrywając 18 do 21. W kolejnym meczu nasi chłopcy pokonali wysoko reprezentantów PG z Rząśni 21 do 6 i awansowali do półfinału. W półfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z gospodarzami zawodów PG nr 4. W najlepszym meczu turnieju zwyciężyli zawodnicy PG nr 4 z Bełchatowa, 21 do 18 i mogli cieszyć się z awansu do zawodówce wojewódzkich. Nam na osłodę został mecz o trzecie miejsce, w którym niestety przegraliśmy 19 do 21. Nasza najlepsza para w piłkę siatkową plażową zajęła najgorsze dla każdego sportowca czwarte miejsce. Po zakończeniu zawodów, w których nasi chłopcy pokazali bardzo dobrą siatkówkę oraz olbrzymią wolę walki, pozostał niedosyt, gdyż ten upragniony awans był tak blisko. Chłopców do zawodów przygotowali: p. R. Mach i p. D. Dyja.

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 08:49 )
 

Zaczyna pachnieć wakacjami :)

Email Drukuj PDF

Wakacje  

Nadeszło lato, ciepło na dworze

Słońce na niebie wysoko świeci

Zaprasza piękne błękitne morze

Lasy i góry  morze  i  rzeki.

 Rok szkolny mija,będą wakacje

Czas odpoczynku, wielkiej przygody

Zapakuj plecak  i ruszaj w  trasę

Dopóki  jesteś  silny i młody!

 Podziwiaj piękno  OJCZYSTEJ  ZIEMI

Więcej…
 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Zmieniony ( Wtorek, 13. Czerwiec 2017 07:46 )
 
Strona 2 z 229


Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190105.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

lks.jpg

Jesteśmy aktywni

rower30.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

DSCN8471.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16243
mod_vvisit_counterWczoraj19801
mod_vvisit_counterOstatni tydzień83463
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień82352
mod_vvisit_counterTen miesiąc338295
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc412929
mod_vvisit_counterWszyscy8555840

Aktualnie: gości 288, 
botów 2 połączonych
Your IP: 107.22.6.52
 , 
Today: Sie 22, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 291 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg